Przędza (okładka  miękka, 04.2013)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Zajrzyj do mrocznego świata, w którym tkane są losy ludzi.

Adelice ma szczególny talent. Potrafi tkać materię czasu i przestrzeni. Wiedzieli o tym jej rodzice, którzy usiłowali ochronić ją przed nieumyślnym zdradzeniem swoich zdolności. Każda nastolatka, u której wykryto dar kształtowania rzeczywistości, trafia bowiem w ręce Gildii Dwunastu, czyli tajemniczej, bezwzględnej, niemal totalitarnej organizacji, która rządzi światem – Arrasem. To Gildia decyduje o tym, co mieszkańcy Arrasu jedzą, gdzie mieszkają, kiedy powinni umrzeć… Ich włókna pozostają w rękach Kądzielniczek – pięknych, ale często zawistnych dziewcząt.

Egzamin sprawdzający umiejętności tkackie szesnastoletnia Adelice zdaje znakomicie. Dziewczyna zostaje porwana, jej ojciec zabity, a losy matki i siostry owiane są tajemnicą. Zaplątana w sieć kłamstw i zakazanych miłości, musi odkryć tragiczną prawdę o swojej mocy. Gdy cały znany jej świat wisi na włosku, tylko ona może zadecydować, czy go ocalić, czy unicestwić.

Gennifer Albin stwarza świat, który fascynuje i wciąga od samego początku. Jedną z inspiracji do napisania powieści stał się dla niej surrealistyczny obraz hiszpańskiej malarki Remedios Varo przedstawiający grupę kobiet tkających w wieży płaszcz ziemi. Adelice trafia do krainy znacznie bardziej tajemniczej i niebezpiecznej. "Przędza" spełnia oczekiwania miłośników literatury fantasy, ale też wychodzi poza ten gatunek i oferuje trzymającą w napięciu opowieść o dorastaniu, rywalizacji i sile charakteru.

ID produktu: 1067691637
Tytuł: Przędza
Tytuł oryginalny: Crewel
Autor: Albin Gennifer
Tłumaczenie: Małecki Łukasz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 392
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-04-17
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 197 x 123
Indeks: 12927296
średnia 4,8
5
8
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
12 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
22-01-2014 o godz 13:52 przez: indefinite | Zweryfikowany zakup
Do przeczytania „Przędzy” zachęciła mnie okładka – migotliwa, przepięknie odbijająca światło. Równie niebanalne jest wnętrze książki, bo choć oś zdarzeń należy raczej do klasycznych, to pomysł autorki na kreację świata jest wspaniały i z pewnością jedyny w swoim rodzaju. Zabiera nas ona w podróż do Arrasu, krainy utkanej z materiału, w który wplatane są wszelkie elementy życia codziennego – zjawiska atmosferyczne, zwierzęta, elementy krajobrazu, a także sami ludzie. Dbaniem o ową tkaninę zajmują się Kądzielniczki – kobiety o niezwykłych zdolnościach i jeszcze większej sławie. To jedna z adeptek tej sztuki jest główną bohaterką książki.

Tekst czyta się łatwo i szybko, pomysł jest oryginalny, a pierwszoosobowa narracja pozwala bez reszty dać się ponieść opowieści. Nie należy się co prawda spodziewać wielkiej literatury, jednak lektura książki Gennifer Albin daje dużo przyjemności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-07-2013 o godz 07:57 przez: Ekspert Empiku | Empik recenzuje
Okładka intryguje. To ona przykuwa wzrok i nie sposób nie sięgnąć po tę książkę. Odwagi! Weź ją w dłonie i przenieś się do świata Adelice - szesnastolatki o niezwykłych zdolnościach. Ta książka to nie tylko dobra fantastyka zawierająca nawiązania do greckiej mitologii, ale również doskonała lekcja tolerancji, przyjaźni i szacunku. A na naukę nigdy nie jest za późno.
Marlena Rychcik, Empik Bydgoszcz
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
12-04-2013 o godz 07:45 przez: anonymous
To nie jest recenzja. Jedynie zarzut do tłumaczki. W Literaturze fantazy nie występują Kądzielniczki, ale Prządki.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
24-10-2013 o godz 11:07 przez: wtrzechslowach
Czy ktokolwiek jest w stanie oprzeć się urokowi tej magnetycznej okładki, która przyciąga wzrok, kiedy ujrzy się ją na półce w księgarni? Ja nie dałam rady tego zrobić, kiedy tylko zobaczyłam "Przędzę", wiedziałam że chcę ją przeczytać. Ale czy jej treść okazała się równie dobra, jak okładka?
Główna bohaterka - Adelice posiada niezwykły dar, dzięki niemu może kształtować rzeczywistość. Jej moc pragną wykorzystać(niekoniecznie w dobrych celach) władcy. Dlatego dziewczyna wraz z rodziną stara się ukryć jej posiadanie.
Książka zaczyna się naprawdę dobrze, już od pierwszej strony autorka wciąga nas w wir zdarzeń, który porywa czytelnika do niezwykłego świata, niestety wraz z liczbą stron akcja powoli zwalnia i powieść robi się nieco monotonna. Jak dla mnie ogromnym minusem Przędzy są mało dopracowane postacie, na których autorka nie skupiła zbyt dużej uwagi i niestety trudno jest je sobie wyobrazić. Na uznanie natomiast zasługuje nietypowy pomysł, takiego w literaturze jeszcze nie było!
Mi
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2013 o godz 14:58 przez: kasandra_85
Oto równoległy świat,w którym żyje Adelice Lewys,wyjątkowa dziewczyna z niezwykłym darem. Potrafi bowiem kształtować rzeczywistość a tu już czyni ją naprawdę utalentowaną. Są jednak osoby, które chciałyby wykorzystać tę umiejętność do swoich własnych celów, dlatego bohaterka robi wszystko, aby nikt się o jej zdolności nie dowiedział. Niestety wkrótce jej sekret wychodzi na jaw a Adelice trafia do Gildii, tajemniczej organizacji rządzącej światem. Pomimo oporu musi zasilić szeregi tej bezlitosnej, pełnej zakłamania i obłudy, akademii. Czy znajdzie w niej sojuszników?Czy zdoła ochronić przyszłość przed złem? Ciekawa książka przygodowa przy lekturze której zupełnie się nie nudziłam. Rzeczywistość alternatywna została ukazana oryginalnie a fabuła jest pomysłowa i wciąga od pierwszych stron. Wraz z młodziutką bohaterką wkraczamy na niepewny grunt i staramy się unikać niebezpieczeństw, które i tak krok w krok za nami podążają.Napięcie jest dobrze stopniowane i mało tu schematyczności.Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-11-2013 o godz 01:24 przez: Marta mama Nikusia
Powiem szczerze, że na początku trudno było mi się połapać, co to Arras, Gildia, Kędzielniczki, Dygnitarze, Ambasador, Zakon, Prządka... Ale raz dwa się z tym uporałam, ponieważ opisy tutaj są na tyle jasne i zrozumiałe, że wytłumaczą nam one wszystko. Moim zdaniem pomysł na powieść jest naprawdę bardzo ciekawy, zdecydowanie nie jest to coś o czym czytamy na każdym kroku, wręcz przeciwnie. Oryginalności nie możemy mu odmówić :) A co myślę o samej książce? Powiem Wam, że jestem niezwykle zadowolona z tej lektury. Jest to coś niespotykanego i zdecydowanie nieprzewidywalnego. Przez całą książkę nie miałam pojęcia czego jeszcze mogę się spodziewać, co może się wydarzyć i jak to wszystko się rozwinie. Przez cały czas byłam zaskakiwana i mocno trzymałam kciuki za powodzenie misji głównej bohaterki. A zakończenie? Zdecydowanie najbardziej zaskakujące! Ja już nie mogę doczekać się kiedy pojawi się kolejna część "Przędzy". Jestem na sto procent pewna, że będzie ona jeszcze ciekawsze od tej!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-06-2013 o godz 20:07 przez: saskia
"Przędza" to historia z rodzaju fantastycznych, jednak od początku widzi się w niej drugie dno, wcale nie tak odległe od naszej rzeczywistości. Pod pozorami szczęśliwej egzystencji kryje się prawda, o jakiej niewielu wie, ponieważ jest bardzo dobrze ukrywana przed wszystkimi. Ten kto ją pozna nie jest już takim samym człowiekiem. Autorka umiejętnie połączyła motyw uczuciowy z antyutopijnym oraz procesem dojrzewania bohaterów. "Przędza" to książka skierowana nie tylko do młodych czytelników, starsi odnajdą w niej historię, której wiele wątków wyda im się znajomymi i dobrze znanymi z własnymi obserwacji. Pod otoczką fantastycznej opowieści znajduje się portret pełen celnych spostrzeżeń co do współczesnych realiów oraz możliwych dróg, jakimi ludzkość może podążyć. Przyszłość jaka została zarysowana przez Gennifer Albin skłania do refleksji nad nieustannym dążeniem do ideału i skupianiem się jedynie na zewnętrznych cechach przy jednoczesnym zapominaniem o wnętrzu i uczuciach ...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-04-2013 o godz 12:48 przez: markietanka
"Przędza" to niezwykle barwna i porywająca opowieść o przedziwnym świecie przyszłości. O świecie stworzonym na ruinach Ziemi, oplecionym wokół barwnym Arrasem, który tworzy świat, świat niby wirtualny, a prawdziwy. Wszystko w nim jest utkane przez Prządkę i Kądzielniczki - zarówno roślinność, zwierzęta, pokarm czy pogoda, jak i ludzki los. Wszystko widać na tkaninie, los człowieka jest w nią wpisany i może przestać istnieć za jednym pociągnięciem nitki. Dążenie Gildii do całkowitego panowania nad światem sprowadza się do drastycznych działań - mapowania umysłu czy też spruwania słabych ogniw. Wizja tego świata jest przerażająca, ale jednocześnie fascynująca. Arras tworzy na tkaninie jakby wirtualny świat, jak w grach komputerowych, umiejętne przeploty zmieniają los i bieg życia.
Zafascynowała mnie opowieść stworzona przez Gennifer Albin i z niecierpliwością będę czekała na kolejne tomy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-07-2013 o godz 11:21 przez: Ekspert Empiku | Empik recenzuje
"Przędza" w głównej mierze jest powieścią fantastyczną, a obok niezwykłej konstrukcji świata zwraca uwagę mocno zarysowany dramat rozgrywający się w życiu mieszkańców Arrasu. Do tej pory nie spotkałam się jeszcze z podobnym pomysłem stworzenia rzeczywistości. Świat powieści utkany jest z włókien czasu, a każdy element codziennego życia stanowi jedno z nich. Główna bohaterka także jest świetnie wykreowana. Adelice to inteligentna i bardzo sprytna dziewczyna. Jej cięty język, trafne riposty oraz niezachwiane wartości moralne nie raz wpędzają ją w kłopoty. Jestem pewna, że ta historia podbije serca wielu osób. Gorąco polecam!
Ewelina Menkarska, Empik Częstochowa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-07-2013 o godz 11:45 przez: Ekspert Empiku | Empik recenzuje
"Przędza" to jedna z tych książek, które nazywa się złodziejami czasu, ale z pewnością będzie to czas dobrze spędzony. Świat stworzony przez Gennifer Albin jest fascynujący i niesamowity. To obraz miejsca rządzonego przez Cormaca Pattona, na pozór miłego, a tak naprawdę żądnego władzy człowieka. Jednak największą uwagę przyciąga obdarzona niezwykłym talentem główna bohaterka Adelice, która stara się zmienić otaczający ją świat . Do ostatniej strony książka trzyma w napięciu. Polecam!
Anna Adamczyk-Pasierbska, Empik Toruń
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-05-2014 o godz 00:00 przez: ewelka-00
Sięgając po "Przędzę" nie sądziłam, że ta opowieść tak mnie zauroczy: oryginalną konstrukcją fabuły, klimatycznością i osobą głównej bohaterki. Tak, już zjawiskowa okładka jest zapowiedzią wyjątkowej zawartości "Przędzy". Pasjonująca opowieść, ci którzy oczekują nieszablonowej lektury na pewno się nie zawiodą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-07-2014 o godz 00:00 przez: LoveFox
Jak tu nie być zauroczoną tą książką. Sama okładka otwiera przed nami bramę do niezwykłego świata. "Przędzę" pochłonęłam z szybkością światła, zawładnęła mną fascynacja postaciami oraz fabułą. Świat magiczny, nierealny, a jednak tak przekonująco i prawdziwie przedstawiony... polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Empuzjon
4.6/5
38,98 zł
54,90 zł
32,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Życie
5/5
44,64 zł
69,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Księgi Jakubowe
5/5
58,90 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bieguni
5/5
37,92 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Solaris
4.7/5
29,93 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fale
4.7/5
25,88 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Disko
5/5
29,26 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ludzie, ludzie
5/5
32,57 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bajki robotów
4.6/5
18,87 zł
29,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego