TOP

Powrót do Jedwabnego (okładka miękka)

Oferta empik.com : 31,43 zł

31,43 zł 44,90 zł (-30%)
29,19 zł + dostawa 0 zł
dla zakupów od 40 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

„Powrót do Jedwabnego” - kulisy manipulacji i kłamstw, dla których fundamentem stała się zbrodnia w Jedwabnem, a paliwem Justice Uncompensated Survivors Today - ustawa 447. Historia demaskująca niebezpieczną grę prowadzoną przez Przedsiębiorstwo Holokaust, mistyfikację zmierzającej do wyłudzenia wielomiliardowych roszczeń - i nie tylko. W tej rozgrywce nie chodzi o następne kadencje - ale następne pokolenia.

„Rozprawa” - pracowali i dla tych dobrych i dla tych złych - w świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje, trudno odróżnić, którzy są którzy. Historia obnażająca świat, w jakim żyjemy, w którym wszystko jest iluzją, a pokusy czają się wszędzie.

„Komisarz” - poznał najbardziej bezwzględnych przestępców w Europie i skorumpowanych polityków, dla których liczą się tylko pieniądze i władza. Czy mógł przewidzieć że największa tragedia jego życia stanie się największym błogosławieństwem?

„Ksiądz” - nieprawdopodobnie prawdziwa historia księdza Stanisława Małkowskiego, który marzył o pokoju, ale stal się symbolem walki.

Napisany przez życie thriller, który porusza kwestie uniwersalne i skłania do refleksji nad rzeczywistością wokół nas.

Wojciech Sumliński, najbardziej prześladowany dziennikarz śledczy w Polsce, łączy siły z majorem ABW, policjantami CBŚ, znaną historyk i przyjacielem księdza Popiełuszki, by rozprawić się z wszechwładzą rządzących i ujawnić najtajniejsze sekrety ludzi na wysokich stołkach, sięgające do mrocznego świata polityki i międzynarodowej finansjery.

Przy okazji przypomina starą prawdę: kłamstwo nie popłaca, bo jeśli popłaca - nikt nie nazwie go kłamstwem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Powrót do Jedwabnego
Autor: Sumliński Wojciech , Kurek Ewa , Budzyński Tomasz
Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-12-03
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 209 x 142 x 30
Indeks: 33635170
 
średnia 4,7
5
78
4
5
3
2
2
1
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
40 recenzji
5/5
15-01-2020 o godz 06:54 Anonim dodał recenzję:
Otwiera oczy na pewne kwestie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-12-2019 o godz 18:13 Tomasz Jaworski dodał recenzję:
UWAGA !!! Każda osoba nazywająca siebie Polakiem, powinna tę książkę przeczytać!!! To nie są żarty, włos się na głowie jeży!!! Bądźmy świadomi tego co dzieje się wokół nas!!! Dlaczego nasz rząd nic nie robi z ogólną nagonką na Polskę? Dla kogo jest przygotowywane nasze terytorium? Jak przekręcono historię i w jakim celu? W tej książce jest to pięknie opisane, gorąco polecam. Bardzo dziękuję za książkę autorowi!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
5/5
28-12-2019 o godz 17:47 Andrzej_J dodał recenzję:
Polecam, jeżeli chcemy ocalić Polskę musimy otworzyć oczy i otrząsnąć się z uśpienia,
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
5/5
28-12-2019 o godz 15:05 Martyna Jankowicz dodał recenzję:
Książka otwiera oczy, zdecydowanie polecam wszystkim.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
27-12-2019 o godz 19:28 ronin1821 dodał recenzję:
Bardzo dobrze napisana książka. Od samego początku jasno wyjaśnione zostały poczynania żydów wobec Polaków. Nie tylko rabinów, ale zwykłych ludzi. W piękny sposób obalono mity i kłamstwa lobby żydowskiego jakoby od samego początku wojny byli ciemiężeni i zamykani w obozach. Mało tego, ubijali interesy z Niemcami, nawet sponsorowali wznoszenie murów w gettach bo uważali je [getto] za namiastkę swojej ziemi obiecanej. Nigdy nie czuli się nawet w najmniejszym stopniu częścią kultury polskiej. Zawsze był im obojętny los naszej Ojczyzny, a sami wyznawali zasadzę "umarł król niech żyje król". Sielanka skończyła się w '42 kiedy "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej" stało się niemieckim faktem. Wreszcie w sposób nie do podważenia odkłamuje łgarstwa Grossa nt Jedwabnego. Autorzy opisują w jak perfidny sposób Polska jest szkalowana na arenie międzynarodowej przez lobby żydowskie. Ich nienawiść wobec Nas napędza jedynie wstręt do naszego przywiązania do Ojczyzny i poczucie jedności Narodowej. Jest pokazana również druga strona medalu, mianowicie bierna postawa naszego rządu, który nie rozlicza żydów za żadne ich kłamstwa i oszczerstwa Narodu Polskiego. Jeśli nie jest Ci obojętny los Ojczyzny ta książka jest pozycją obowiązkową.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
5/5
25-12-2019 o godz 19:59 Yoda dodał recenzję:
Naprawdę mało kto ma w tym kraju Polsce takie stalowe jaja żeby napisać taką książkę ... Przemilczenie w naszych mediach głównego ścieku tej książki mówi samo za siebie ... tego się boja ... P O L E C A M moim zdaniem to książka 2019 roku !!!. Każdy Polak powinienem przeczytać i ściągnąć łańcuchy przepraszania za Jedwabne jak niektórzy nasi prezydenci robią to do dziś ...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-12-2019 o godz 08:00 Anonim dodał recenzję:
Książka przeczytana jednym tchem. Zdecydowanie polecam. Mistrz!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-12-2019 o godz 12:10 Anonim dodał recenzję:
Zamierzałam napisać recenzję obiektywną ale przeczytałam poniższą recenzję powołującą się na opinię niejakiego dr Zbigniewa Kękusia, który jest postacią nie tyle kontrowersyjną co niepoważną, znaną z takich wypowiedzi jak „ Mój były kolega z pracy, Żyd Mateusz Morawiecki, prezes Rady Ministrów RP itp. Znając postać Kękusia z Krakowa z którego pochodzę i jego karierę zawodową w wielkiej bankowości z którą rozstał się z hukiem ( od tamtego czasu stał się udawanym antysemitą) podchodzę od jakiegoś czasu z humorem do jego wypowiedzi. Kękuś skrytykował autorów za nazwanie Konferencji w czeskim Terezinie w czerwcu 2009 roku konferencją w Terezinie, a nie w Pradze i Terezinie i zarzucił im brak myślenia ( konferencja odbywała się w Pradze i Terezinie w dniach 26 30 czerwca 2009 roku) z tego powodu nie zauważając że np. Olimpiada Atlancie ( pod taką nazwą znana opinii publicznej) odbywała się w wielu miastach amerykańskich a nazywana jest Olimpiadą w Atlancie. Niech się Kękuś zastanowi nad tym co pisze i mówi bo zaczyna się wygłupiać. Autor recenzji zarzuca autorom zniekształcenie roli W. Bartoszewskiego w kwestii oddania Żydom mienia bez spadkowego. Proponuję przed krytyką zapoznać się z faktami. Bartoszewski już w 1995 roku jako minister spraw zagranicznych RP podczas wizyty w Izraelu wypowiedział sławetne słowa o „zwrocie majątku, który należał przed wojną do Żydów” ( akta MSZ). Książkę, kończąc polemikę oceniam jako wartościową i potrzebną, odkrywającą potrzebne fakty.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
21-12-2019 o godz 12:00 Anonim dodał recenzję:
POLECAM WSZYSTKIM KSIĄŻKA OTWIERA OCZY DAWNO NIE CZYTAŁEM TAK DOBREJ KSIĄŻKI - DOSKONAŁA
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
20-12-2019 o godz 11:44 Marek dodał recenzję:
Książka świetna. Przesyłka na czas. Okładka książki w rzeczywistości różni się od tego co widać na zdjęciach na stronie empik.pl.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
19-12-2019 o godz 00:34 Anonim dodał recenzję:
Witam. Dla kogoś, kto zna, choć po części, tematykę Jedwabnego i relacji polsko-żydowskich ( a raczej żydowsko-polskich), srogo się zawiedzie i rozczaruje. Generalnie niewiele mnie tu zaskoczyło i - moim zdaniem - w miarę sensowna treść zaczyna się dopiero od drugiego rozdziału (PRAWIE POŁOWA KSIĄŻKI!!!). Wynurzenia pana Sumlińskiego (znane wtajemniczonym) nic nie wnoszą do wiedzy o temacie zawartym w tytule książki. W ogóle zbyt dużo w książce "wynurzeń" natury "psychologicznej" i "przeżyć emocjonalnych" autorów, których w rzeczywistości jest dwóch -Sumliński i Budzyński (pani Kurek jest przytoczona jako "głos" z "pendrajwa") a zbyt mało treści, niepopartych odnośnikami do materiałów źródłowych lub skanami dokumentów (jak np. było w "starych" książkach pana Sumlińskiego). Najciekawsze rozdziały - jak dla mnie - to przedostatni i ostatni. Ostatni wyjaśnia powstawanie międzynarodowej tzw. normy prawnej, co dla mnie - laika - jest interesujące. Natomiast zawiera przekłamanie, obarczające winą nieżyjącego pana Bartoszewskiego, co bardzo ładnie odkłamał pan Kękuś. Wnioski: 1. książki nie polecam tym, którzy znają temat, 2. książka może mieć jakiś walor edukacyjny dla "lemingozy" i "ludożerki" polskiej, 3. cena powinna się wahać 15-20 zł polińskich, może nawet mniej. P.S. Przed przeczytaniem książki byłem oburzony na jej krytykę przez redaktora naczelnego NCz i jego dziwnego gościa, po przeczytaniu już nie, choć sam sposób krytyki też nic nie wniósł, nie był merytoryczny. Taki "pudelkowy" trochę. W ogóle, to słabe mamy "elity intelektualne" i po "lewo" i po "prawo".
Czy ta recenzja była przydatna? 1 4
5/5
18-12-2019 o godz 14:43 Anonim dodał recenzję:
Udany zakup, potrzebna książka, cud że również w Empiku
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
17-12-2019 o godz 10:29 slatoman dodał recenzję:
Bardzo ciekawa pozycja. Otwiera oczy na pewne kwestie. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
15-12-2019 o godz 14:41 Anonim dodał recenzję:
Aż trudno uwierzyć jak to możliwe.Kiedy się społeczeństwo obudzi !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
14-12-2019 o godz 15:36 buba1969 dodał recenzję:
Lekarstwo na kłamstwa Grossa, lektura obowiązkowa. Prawda zawsze, wcześniej lub później, zwycięża.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
5/5
13-12-2019 o godz 19:01 Strategia Syjonu dodał recenzję:
Dziś 13 grudnia ... oczywiście w mediach głównego ścieku książka wyciszona a po co o niej pisać jak tam nic złego o Polakach nie ma?. W Polsce tylko się lansuje książki w których się pluje na Polskę i Polaków ba nawet nobla idzie za to dostać ... Ciekawe kiedy ABW znowu wejdzie do mieszkania rano Sumlińskiemu za pisanie prawdy o syjonistach z narodu wybranego albo Dr Ewie Kurek ... tak jak dziś Międlarowi. Książka otwiera oczy, polecam ... Ta książka podważa kłamstwa J. T. Grossa w książce "Sąsiedzi".
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
09-12-2019 o godz 14:45 Paulina Nowak dodał recenzję:
Ksiazke czyta sie jednym tchem. Z kazda przeczytana strona wszystkie puzzle lacza sie w calosc. Przekazujcie dalej i czytajcie bo mamy prawo do prawdy.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 0
5/5
08-12-2019 o godz 15:13 Lucyna Łazuk dodał recenzję:
Książkę zakupiłam w salonie Empik. Lektura obnaża kłamstwa jakie godzą w dobre imię Polski i Polaków. Gorąco Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 6 0
5/5
04-12-2019 o godz 07:51 Jacek Rudziewicz dodał recenzję:
Doskonala !!! POLECAM!!
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
5/5
03-12-2019 o godz 06:06 Anonim dodał recenzję:
Książka ta pozwoliła mi zrozumieć pewne fakty i połączyć je w całość. Moim zdaniem w dziejsiejszych czasach obowiązkowa lektura. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Wojciech Sumliński

Wojciech Sumliński urodził się w 1969 roku w Warszawie. Jest dziennikarzem, który współpracował m.in. z redakcjami: "Gazety Polskiej", "Wprost" oraz "Życia". To absolwent psychologii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Jest autorem licznych reportaży oraz programów dokumentalnych dla Telewizji Polskiej. Obecnie współpracuje z "Frondą" oraz magazynem śledczym wydawanym przez "Focus". Wydaje również książki poświęcone m.in. tajnej historii SB.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Czego nie powie Masa o polskiej mafii Sumliński Wojciech
3.7/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Z mocy nadziei Sumliński Wojciech
0/5
25,99 zł
29,40 zł
premium

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Pakiet: Niebezpieczne związki Sumliński Wojciech
4.5/5
88,99 zł
99,90 zł
premium 84,54 zł
strona produktu - rekomendacje Ksiądz Sumliński Wojciech
4.5/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Lobotomia 3.0 Sumliński Wojciech
4.1/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Teresa, Trawa, Robot Sumliński Wojciech
3.6/5
21,99 zł
24,90 zł
premium 17,59 zł
strona produktu - rekomendacje Kto naprawdę go zabił? Sumliński Wojciech
4.4/5
26,49 zł
29,90 zł
premium 25,16 zł
strona produktu - rekomendacje Z mocy nadziei. Nigdy się nie poddawaj! Sumliński Wojciech
3.8/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Z mocy bezprawia Sumliński Wojciech
4.1/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
strona produktu - rekomendacje ABW. Nic nie jest tym, czym się wydaje Sumliński Wojciech
4.4/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Kronika podłej zmiany Giertych Roman
3.1/5
31,99 zł
34,90 zł
premium 30,39 zł
strona produktu - rekomendacje Polskie Archiwum X Litka Piotr , Michalec Bogdan , Nowak Mariusz
4.5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 24,79 zł
strona produktu - rekomendacje Dwunaste. Nie myśl że uciekniesz Springer Filip
4.4/5
35,49 zł
44,90 zł
premium 33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Czarnobyl. Historia nuklearnej katastrofy Plokhy Serhii
4.0/5
38,49 zł
49,90 zł
premium 36,56 zł
strona produktu - rekomendacje Bunt rojstów Mackiewicz Józef
0/5
61,99 zł
68,90 zł
premium 58,89 zł
strona produktu - rekomendacje Stacja końcowa Auschwitz De Wind Eddy
5/5
27,49 zł
36,99 zł
premium 26,11 zł
strona produktu - rekomendacje Jak nakarmić dyktatora? Szabłowski Witold
4.3/5
29,99 zł
39,99 zł
premium 28,49 zł
strona produktu - rekomendacje Poniemieckie Kuszyk Karolina
4.6/5
31,43 zł
44,90 zł
premium

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.