Położna z Auschwitz (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 25,16 zł

25,16 zł 42,90 zł (-41%)
Odbiór w salonie 0 zł
Produkt w magazynie Empiku
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Knedler Magda Książki | okładka twarda
25,16 zł
asb nad tabami
Knedler Magda Książki | okładka twarda
24,91 zł
asb nad tabami
Knedler Magda Książki | okładka twarda
25,53 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Położna z Auschwitz

Nazwisko Stanisławy Leszczyńskiej być może nie jest szeroko znane w Polsce i na świecie, a jednak wiedz, że była to niezwykła kobieta. Jej losy opisała Magda Knedler w książce „Położna z Auschwitz”. Czym wsławiła się Leszczyńska, że jej historia okazała się inspiracją dla autorki?

Kobieta niezwykła

Wojna była koszmarem dla Stanisławy Leszczyńskiej, która w jednym z kobiecych transportów trafiła do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Z książki „Położna z Auschwitz” możesz dowiedzieć się, jak w istocie wyglądało życie w obozie. To co przeżyli tam osadzeni, jest trudne do opisania. Dziś masz okazję poznać tę historię, śledząc losy Stanisławy Leszczyńskiej. To właśnie ona jest tytułową położną z dzieła Magdy Knedler.

Leszczyńska pochodziła z Łodzi i na własne życzenie podjęła się zadania odbierania porodów od więźniarek z obozu. Niosła ulgę i pociechę kobietom, ratowała nowonarodzone niemowlęta w Auschwitz. Bez niezbędnych narzędzi czy choćby minimalnych standardów sanitarnych przyjęła setki porodów. Czy wiesz, że w ciągu kilku lat istnienia obozu w Oświęcimiu przyszło tam na świat tysiące dzieci? Nie miały one szansy na dobrą przyszłość. Wiele umarło, a inne wywieziono do Niemiec. Niektóre poddawano nieludzkim eksperymentom medycznym.

Walka o każde życie

Położna z Auschwitz znalazła w sobie tyle siły i odwagi, aby z narażeniem własnego życia i zdrowia walczyć o każde dziecko, którego poród odebrała. Dowiedz się, jak wyglądała rzeczywistość Stanisławy Leszczyńskiej w obozie koncentracyjnym i dlaczego więźniarki nazywały ją „Mamą”? Czy można odczuwać tak silną miłość i współczucie do obcych ludzi, aby chcieć im nieść bezinteresowną pomoc? Powieść Magdaleny Knedler Ci to uświadomi i jeszcze raz nakreśli, jakim piekłem było Auschwitz.

Tytuł: Położna z Auschwitz
Autor: Knedler Magda
Wydawnictwo: Mando
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-01-15
Forma: książka
Indeks: 34017357
 
średnia 4
5
233
4
116
3
75
2
29
1
35
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
141 recenzji
20-03-2020 o godz 10:31 Anonim dodał recenzję:
Nie wiem dlaczego, ale czytając tę książkę jestem bardzo rozczarowana. Spodziewałam się prawdziwej petardy, a tu co najwyżej zimne ognie.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 2
20-03-2020 o godz 10:31 Anonim dodał recenzję:
Nie wiem dlaczego, ale czytając tę książkę jestem bardzo rozczarowana. Spodziewałam się prawdziwej petardy, a tu co najwyżej zimne ognie.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 2
2/5
23-03-2020 o godz 10:53 Iryna dodał recenzję:
Ciężka w czytaniu, po tytule spodziewałam się więcej. Brakuje tam dramatów, osobiście się zawiodłam
Czy ta recenzja była przydatna? 3 2
2/5
20-03-2020 o godz 12:11 Sławomira Muszyńska dodał recenzję:
Spodziewałam się czegoś innego, czyta się ciężko, nie wiem kiedy kto jest narratorem, chaotyczna
Czy ta recenzja była przydatna? 3 2
5/5
09-02-2020 o godz 15:11 Karolina Borys dodał recenzję:
Położna z Auschwitz to niezwykła książka o wyjątkowej kobiecie. Stanisława Leszczyńska trafiła do Auschwitz w sierpniu 1944 roku. Ogołocona ze wszystkiego, co ma, pozbawiona wizji przyszłości, rozpoczyna walkę z systemem, robiąc to co umie najlepiej – przyjmując porody. W nieogrzewanym budynku, nad piecem, mając do dyspozycji jedynie stary koc, wiadro i resztki czystych szmat. Jednak udawało się jej. Na jej dłoniach rodziły Polki, Żydówki, Niemki, Rosjanki, Cyganki i Ukrainki. I wszystkie, które potrzebowały pomocy. Podczas jej pobytu w Auschwitz, w obozie przy porodzie nie zmarło ani jedno dziecko i ani jedna kobieta. Leszczyńska pomagała jak umiała, organizując świeżą wodę, kawałek odzienia i ziół. Będąc w Auschwitz nie nosiła imienia Stanisława, ale w przeciwieństwie do wielu nie była też numerem. Była Mamą. Matką. Mamulą. Mamcią. Ukochaną, dobrą, cudowną. Tą, która zawsze przytuli, pocieszy i powie, że będzie dobrze. Tą, która zawsze ma wiarę i wie, co robić. I Leszczyńska wiedziała. Historia Stanisławy Leszczyńskiej to książka, która porusza i wzrusza. Czytając nie raz miałam łzy w oczach. Opisy porodów, które kończyły się tak dramatycznie bardzo zapadają w pamięć. A przecież poród powinien być wydarzeniem szczęśliwym, radosnym, a nie pełnym strachu i cierpienia psychicznego. Żadna rodząca nie powinna martwić się o los swojego dziecka zaraz po narodzinach. Jednak czytając zaskakuje nas odwaga i siła samej Położnej. Ona, świadoma tego, co wydarzy się po odcięciu pępowiny, nie daje się przekonać, zastraszyć, ale ratuje, pomaga i robi, co może, aby wszystko było dobrze. Nawet sam Mengele szanuje ja i nie podważa jej decyzji. To objaw naprawdę niezwykłej siły fizycznej i psychicznej. Stanisława to naprawdę wyjątkowa kobieta! Taka, która naprawdę widziała co robić, jak pomóc i nie bała się. Choć podejrzewam, że strach jej nie opuszczał. Po prostu wiedziała, że nie może się poddać. Pokazywała jak olbrzymią siłą dysponują kobiety. Siłą, która ujawnia się właśnie podczas porodu i pozwala rodzącej osiągnąć to, co pozornie niedostępne. W każdej kobiecie jest jej kawałek. Tej pierwotnej, naturalnej potęgi, której nie jesteśmy w stanie zrozumieć nie doświadczając jej. Położna z Auschwitz to książka niezwykła. Mocna, dobrze napisana i zapadająca w pamięć. Wiem, że jeszcze nie raz do niej wrócę. I wam również serdecznie ją polecam! Na pewno wiele z was wyleje przy niej łzy, ale nie będą to zmarnowane łzy. To hołd tym kobietom, które urodziły w obozie; które cierpiały i które musiały po wyjściu żyć z myślą, że przez wymysł chorych ludzi nigdy nie zobaczą swojego dziecka. Ja od tej książki nie mogłam się oderwać i mam nadzieję, że was również zachwyci.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
22-02-2020 o godz 11:59 Małgorzata Szustkiewicz dodał recenzję:
Stanisława Leszczyńska jest postacią autentyczną. Kobieta żyła w latach 1896 – 1974. Do Auschwitz-Birkenau trafiła w kwietniu 1943 roku wraz z córką. Była tam do 27 stycznia 1945 roku, do momentu wyswobodzenia obozu przez Armię Czerwoną. Do samego końca pracowała jako położna, nie opuszczając swoich podopiecznych. W trakcie pobytu w Auschwitz przyjęła ok. 3000 porodów. Pomimo warunków panujących w oddziale położniczym, nie straciła ani jednej kobiety, ani jednego nowonarodzonego dziecka. Jej postać zasłużyła na tę ksiązkę, zasłużyła na to, aby jej historia trafiła do szerszego grona odbiorców. Podczas lektury popłakałam się. Nie dlatego, że książka mnie wzruszyła, tanim chwytem zagrała na emocjach. Popłakałam się, bo nie mogłam uwierzyć w jakich warunkach przyszło żyć tym kobietom. Nie dość, że były oddzielone od swoich bliskich, żyły w niepewności co do swojego losu i losu ukochanych, musiały przetrwać na drastycznie małej ilości jedzenia, w brudzie, wśród szczurów, w zimnie, to jeszcze były w ciąży. Nosiły pod sercem nowe życie, któremu nie mogły zagwarantować bezpiecznego przyjścia na świat, nie mogły być pewne, że dziecko będzie miało co jeść, czy przeżyje trudne warunki i – przede wszystkim – czy władze pozwolą mu żyć. Musiały być silne nie tylko dla siebie, ale również dla noworodków. Jedna dla drugiej starała się być wsparciem, dokonywały tam pięknych gestów. Magdzie Knedler udało się napisać książkę, która nie próbuje nam grać na emocjach. Nie próbuje czarować, używać pięknych słów, ubierać historii w dodatkową otoczkę. Ta historia broni się sama. Napisała powieść, która przedstawia warunki życia w obozie, jak nawet krótki pobyt w tym miejscu wpływał na psychikę i przyszłość więźniów. Pokazuje Stanisławę Leszczyńską taką, jaką widziały ją kobiety. Autorka oparła się na Raporcie położnej z Oświęcimia, który po wojnie napisała sama Leszczyńska, a także na wspomnieniach więźniarek, które miały styczność z Matką. Bo tym dla nich była. Matką, Mamą. Polecam „Położną z Auschwitz”. Warto poznać Stanisławę Leszczyńską. Warto dowiedzieć się czegoś o historii obozu, a nie wszystkim łatwo przychodzi czytanie książek stricte historycznych. Zastanawiam się nad kolejną książką z tej tematyki, ale chciałabym wybrać coś wartościowego. Polecacie którąś pozycję? Coś dla osoby, która dopiero zaczyna zagłębiać się w tę tematykę.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
1/5
04-04-2020 o godz 07:10 Monika Wiśniewska dodał recenzję:
Niestety, książka jak dla mnie źle napisana. Nie chodzi absolutnie o treść (ciężka i smutna historia) lecz autorka niestety nie zachęciła mnie do przeczytania całej książki. A raczej napisze, że mnie zniechęciła. Ale jak każdy musi wyrazić swoją opinię po jej przeczytaniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
1/5
25-03-2020 o godz 11:54 Karolina Aldona dodał recenzję:
Książka bardzo ciężka w czytaniu. Chaotycznie napisana. Rozczarowała mnie. Nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
3/5
23-02-2020 o godz 14:03 wiktorusia15 dodał recenzję:
Książkę czyta się dobrze, jest dość wciągająca. Spodziewałam się jednak więcej wiadomości na temat prowadzenia porodów. Książka opisuje życie w obozie i relacje Stanisławy Leszczyńskiej z rodzącymi, natomiast mało jest zawartych faktów medycznych - stąd moja ocena.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
03-04-2020 o godz 22:58 anonymous dodał recenzję:
Tematyka Auschwitz nie jest mi obca. Jednak w przypadku Położnej jestem niestety bardzo zawiedziona. Ksiazka napisana chaotycznie, ciężko się ją czyta, bardzo się zmęczyłam, i cieszę się, ze dobrnęłam do końca. Po tytule spodziewałam się dużo więcej, przykro mi.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
02-03-2020 o godz 22:45 Olga Juszczak dodał recenzję:
Poruszająca dogłębnie opowieść kobiet ciężarnych w obozie śmierci. Myślałam, że na temat cierpienia ludzi z Auschwitz wiem dużo, jednak kolejna książka pokazała mi l, że wiem nie wiele, prawie nic. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
14-04-2020 o godz 11:02 Monika Jakóbczyk dodał recenzję:
Cudowna książka opowiadająca o łódzkiej położnej,która mimo warunków panujących w obozie ,wykonuje swoją pracę najlepiej jak potrafi.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
22-02-2020 o godz 09:42 Marta275 dodał recenzję:
Połknęłam ją w dwa dni. Tematyka trudna, pozwala docenić naszą teraźniejszość i sytuację. Wiele razy miałam łzy w oczach...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
27-02-2020 o godz 13:33 Magdalena Tarnowska dodał recenzję:
Polecam , warto przeczytać, poruszająca opowieść napisana pięknymi słowami . Nie jest to łatwa lektura ale bardzo ważna.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-02-2020 o godz 18:47 Anonim dodał recenzję:
Wspaniała historia wspaniałej kobiety. Wiara Pani Leszczyńskiej i jej moc wybaczania jest czymś pięknym
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
19-03-2020 o godz 14:18 Martyna Piechota dodał recenzję:
Niby lubię tego typu książki ,a jakoś nie bardzo mi się ją czyta ,tekst dość ciężki.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
24-03-2020 o godz 20:10 Aurelija Gaca dodał recenzję:
Bardzo dobra książka . Wzruszająca pokazująca jak kruche i ulotne potrafi być życie
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-02-2020 o godz 20:54 Anonim dodał recenzję:
Super napisana opowieść. Przejrzysty i prosty język opisujący pracę położnej
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
17-03-2020 o godz 21:08 Angelika Kozaczuk dodał recenzję:
Wspaniała lektura, az się dziwię ze ma słabą ocenę. Warto poczytać, polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
26-02-2020 o godz 07:50 Patrycja dodał recenzję:
Pięknie wydana pozycja. Zakupiona na prezent.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Łowczyni Quinn Kate
4.3/5
26,96 zł
46,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sieć Alice Quinn Kate
4.1/5
31,07 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bauman Rosiak Dariusz
3.5/5
36,64 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ulotne nadzieje Paul Gill
4.1/5
29,77 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Endometrioza Staszak Karolina
3.7/5
22,45 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Nikt Ci nie uwierzy Knedler Magda
4.3/5
24,91 zł
42,90 zł
strona produktu - rekomendacje Uprowadzone życie Grocholska Ewa
4.1/5
26,68 zł
39,00 zł
strona produktu - rekomendacje Czerń i purpura Dutka Wojciech
4.5/5
24,92 zł
37,90 zł
strona produktu - rekomendacje Rok Zaćmienia Knopik Marta
5/5
29,33 zł
44,99 zł
strona produktu - rekomendacje Niepamięć Nesterowicz Piotr
5/5
23,17 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Jasność Wolny Maja
4.8/5
33,52 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Latawiec z betonu Milewska Monika
4.4/5
23,49 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Otchłań Koprowicz Jacek
4.2/5
29,92 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Horyzont Małecki Jakub
4.7/5
23,91 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Informacja zwrotna Żulczyk Jakub
4.9/5
26,84 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Najgorszy Łysiak Waldemar
5/5
34,60 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Kurier z Tivoli Dutka Wojciech
5/5
28,65 zł
42,99 zł
strona produktu - rekomendacje Przypadek Miecugow Grzegorz
5/5
23,55 zł
29,90 zł
strona produktu - rekomendacje Dygot Małecki Jakub
5/5
26,40 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Listopad Kuchmister A.J.
5/5
24,99 zł
28,00 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.