Położna. 3550 cudów narodzin (okładka  twarda, 01.2014)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

„Położna. 3550 cudów narodzin” to autobiograficzna opowieść Jeannette Kalyty, najbardziej znanej polskiej położnej.

Wzruszająca, momentami zabawna, głęboko prawdziwa historia jej życia i pracy. Niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i mocny głos w społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu. Historie par i matek rodzących pod opieką Jeannette Kalyty wywołują żywe emocje i skłaniają do refleksji. To książka i dla rodziców, i tych, którzy chcą nimi zostać.

„Możemy rodzić odważnie. W zgodzie ze swoim ciałem, intuicją, naturą. Jeannette napisała książkę bardzo potrzebną. Piękną, prawdziwą, z serca. Żałuję, że nie przeczytałam jej wcześniej”
Agnieszka Grochowska

„Opowieść Jeannette Kalyty to pozycja ciekawa i niekonwencjonalna. Pozwala czytelnikowi na własną refleksję dotyczącą porodów naturalnych i wskazań do wykonywania cesarskich cięć.
Autorka to fachowiec, profesjonalistka, a przede wszystkim człowiek bliski tym, którym służy i których wspiera.
Gorąco polecam”.
Prof. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska

"Dwa spośród 3550 cudów narodzin to narodziny moich synów! Najmocniejsze i najpiękniejsze doświadczenia mojego życia.
Za wszystkie dzieci – moje i nie moje – i to, jak zmieniłaś nas, dorosłych. Dziękuję, Jeannette”.
Anna Maria Jopek

"Pod czułą opieką Jeannette narodziło się nie tylko wiele dzieci, ale i matek. Matek świadomych, rodzących bezpiecznie siłami natury, o co tak mądrze zabiega.
Przeczytajcie, a zrozumiecie, dlaczego moment bolesnego porodu uważam do dziś za jedno z najważniejszych i najbardziej mistycznych doświadczeń w moim życiu. Jej metody sprawiają, że każda kobieta ma szansę poczuć, iż nowatorska, acz naturalna idea, że Jeannette nie odbiera porodu, lecz go przyjmuje, się sprawdza. A przy okazji to też matka, i to dwójki dzieci, więc wszystkie nasze rozterki nie są jej obce."
Kayah

ID produktu: 1086608124
Tytuł: Położna. 3550 cudów narodzin
Autor: Kalyta Jeannette
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 328
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-01-15
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 52 x 219 x 145
Indeks: 14205538
średnia 4,7
5
26
4
5
3
2
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
29 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
04-08-2016 o godz 10:12 przez: figa19 | Zweryfikowany zakup
Książka świetna dla kobiet świadomie przygotowujących się do porodu.

Pomaga zrozumieć skąd w społeczeństwie wiara w to, że poród to tylko okropny ból... Autorka opisuje początki swojej pracy, czyli czasy w których rodziły matki kobiet obecnie rodzących. Dobrze wiedzieć co było kiedyś i już nie powinno mieć miejsca na porodówce... dzięki niej można zrozumieć skąd tyle lęku i złych wspomnień naszych mam...

Czyta się jednym tchem :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-06-2015 o godz 21:31 przez: ewelina orczykowska | Zweryfikowany zakup
ciekawie napisana, dla przyszłych i teraźniejszych mam, językiem lekkim i pięknym opowiada o największym cudzie życia - narodzinach dziecka. wzrusza, zadziwia i skłania do przemyślenia pewnych zachowań i sytuacji, z którymi musimy się zmierzyć przy porodzie. polecam do czytania także tatusiom
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-02-2016 o godz 07:58 przez: Natalia Ka | Zweryfikowany zakup
Książka jtórą powinna przeczytać każda kobieta. Nie tylko mamy, ale również kobiety które chcą mieć, starają się czy są w ciąży. Wycisneła mi łzy podczas podróży samolotem.. Mężczyźni też powinni przeczytać, aby lepiej zrozumieć cud narodzin.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-09-2014 o godz 14:01 przez: es | Zweryfikowany zakup
Piękna pozycja opisująca historię położnictwa okiem tak wspaniałej położnej, jak Jeannette. Polecam każdej przyszłej mamie, kobietom pracującym w zawodach medycznych, położnym i studentkom położnictwa. Piękne historie. Obowiązkowa pozycja!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-11-2014 o godz 14:40 przez: Katherine Kulisz | Zweryfikowany zakup
Rewelacja! Ksiazka ukazujaca prawdziwe oblicze poloznictwa i wszystkiego co zwiazane z porodem. Uwazam, ze powinna to byc podstawowa lektura nie tylko przyszlych matek ale i poloznych!!! Cudowna,wzruszajaca,,ujmujaca....polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-11-2015 o godz 03:37 przez: aw | Zweryfikowany zakup
Książka ta, to bardzo praktyczny niezbędnik, nie tylko tych oczekujących na dziecko. W bardzo mądry,zabawny i przystępny sposób opisane są jedne z najpiękniejszych chwil życia kobiety/rodziny. To książka pełna pozytywnych emocji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
09-09-2014 o godz 18:35 przez: estera giza | Zweryfikowany zakup
Ale niestety nie dotrwałam już do końca. Zbyt słodko, wspaniale... Zdecydowanie to tylko książka- bajeczka, bo ma się nijak z rzeczywistością, choć podobno opisana na doświadczeniach. Kolorowa bajka o cudnych porodach...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-12-2015 o godz 08:54 przez: aleksandrajacunska | Zweryfikowany zakup
Wspaniała lektura dla każdej z nas. O kobietach i dla kobiet. O wydarzeniach bardzo nam bliskich a jednocześnie tajemniczych. Piękna, wzruszająca opowieść o pracy, w którą autorka włożyła całe swoje serce i życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-02-2016 o godz 11:51 przez: basia | Zweryfikowany zakup
Piękna, ciepła, poruszająca opowieść położnej, która wie co robi. Zna mechanizmy ciąży i porodu. Pochłonęłam ją jednym tchem. Wycisnęła niejedną łzę. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-08-2015 o godz 23:47 przez: Justaak | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka o bardzo ważnej tematyce! Nie medyczna, lecz z wzniosłością traktująca o cudzie narodzin! Bo przecież to cud. Polecam gorąco
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
11-09-2015 o godz 10:42 przez: agatom | Zweryfikowany zakup
Interesująca historia życia i pracy położnej - Jeannette Kalyta. Książka pełna ciepłych i wzruszających historii. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-07-2015 o godz 07:35 przez: Marcin Mróz | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa książka. Polecam. Można przeczytsć w 3 wieczory:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-09-2017 o godz 22:58 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Ciekawa książka, jednak trochę pean autorki na swoją cześć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-09-2017 o godz 22:58 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Ciekawa książka, jednak trochę pean autorki na swoją cześć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
13-04-2020 o godz 08:09 przez: Agnieszka Thomsen | Zweryfikowany zakup
Ciekawa książka napisana tak ze ma się ochotę czytać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-01-2014 o godz 21:50 przez: SIMONA
Po przeczytaniu zapowiedzi tejże książki już dużo wcześniej dokonałam jej zamówienia i nie żałuję. Dosłownie pochłonęłam ją całym sercem i rozumem. Czyta się ją tak "lekko", w subtelny sposób ujęto wszelkie problemy kobiet będących w tym szczególnie błogosławionym dla nich stanie, a kwestie formalne zobrazowano rzeczowo bez zbędnych informacji. Wielki szacunek dla Pani Jeannette Kalyty - chciałabym, aby moje dzieci zostały powitane przez taką osobę jaką jest Ona.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
09-04-2014 o godz 10:34 przez: beata

„Położna” przeprowadziła mnie przez najskrytsze zakamarki emocji poskrywanych w głębi. nie byłam w stanie oderwać się od lektury pomimo ogromu emocji, które spływały na mnie po każdym z rozdziałów. Raz po raz musiałam odkładać książkę żeby ochłonąć tylko po to aby za 5 minut znów do niej wracać. Potężna dawka mocy, energii, wiary w siłę człowieka (nie tylko kobiety) oraz przekonanie o istnieniu Siły Wyższej płyną z kolejnych stronic. To jest książka o duchowości, dążeniu człowieka do rozwoju, miłości do drugiej osoby, rodzicielstwie, szacunku dla innych, o zdobywaniu głębokiej mądrości życiowej etc.
Ta książka dotyka istoty człowieczeństwa.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
07-05-2015 o godz 09:25 przez: ageszka91
Książka jest rewelacyjna!
Uważam, że to obowiązkowa lektura nie tylko dla wszystkich przyszłych mam, ale także dla obecnych i przyszłych położnych oraz lekarzy ginekologów. Autorka w łatwy i przystępny sposób opisuje, jak zmieniały się standardy opieki okołoporodowej w ciągu ostatnich 25 lat w Polsce. Dzięki jej opowieściom odczarowuje przykre historie, które możemy usłyszeć od naszych mam. Przekazuje również humanistyczny sposób podejścia do ciężarnej i porodu, a przy okazji przekazuje wiedzę, która dla rodzącej jest wręcz niezbędna. Książka napisana jest w bardzo dobrym stylu, wielokrotnie śmiałam się i płakałam czytając jej strony.
Świetna na prezent dla kogoś bliskiego lub dla siebie ;) inwestycja warta swojej ceny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-02-2014 o godz 00:00 przez: Taleńka | Empik recenzuje
"Położna" to książka, którą można potraktować jako osobistą autobiografię Jeannette Kalyty, jednej z najbardziej znanych położnych w Polsce lub jako swojego rodzaju poradnik i namowę do naturalnego porodu. Ta dwojakość książki nie zmienia jednak mojego zdania, że jest piękna. Piękna ot tak, po prostu. Nie da się nie wyczuć, że autorka jest przemiłą kobietą, która żyje po to, by przekazywać to dobro innym kobietom. Przepiękna opowieść o tysiącach porodów, z których każdy traktowany jest jako odzielna historia dla Pani Jeanette. Gorąco zachęcam do przeczytania tej książki. Nie tylko przyszłe mamy, lecz każdą kobietę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-05-2014 o godz 12:08 przez: Ekspert Empiku | Empik recenzuje
Wzruszająca, ukazująca niezwykłość narodzin autobiograficzna opowieść znanej polskiej położnej Jeannette Kalyty. Autorka kocha to, co robi, pisze o swoim zawodzie z wielką pasją i zaangażowaniem. Z wyczuciem przedstawia niezwykłe historie par oczekujących narodzin swoich dzieci.
Obowiązkowa lektura dla każdej kobiety. Przyszłym mamom pokazuje, jaki czeka na nie cud, a tym, które są już mamami, przypomina najpiękniejszy moment z ich życia.
Monika Kurt, Empik Olsztyn
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Kalyta Jeannette

Położna. 3550 cudów narodzin
okładka  miękka
4.8/5
(4,9/5) 6 recenzji
Położna. 3550 cudów narodzin
audiobook | CD, 03.2014
5/5
(5/5) 1 recenzja

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego