Położna. 3550 cudów narodzin (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

„Położna. 3550 cudów narodzin” to autobiograficzna opowieść Jeannette Kalyty, najbardziej znanej polskiej położnej.

Wzruszająca, momentami zabawna, głęboko prawdziwa historia jej życia i pracy. Niezwykły dokument cudu narodzin dziecka i mocny głos w społecznej dyskusji na temat podmiotowości kobiety w czasie porodu. Historie par i matek rodzących pod opieką Jeannette Kalyty wywołują żywe emocje i skłaniają do refleksji. To książka i dla rodziców, i tych, którzy chcą nimi zostać.

„Możemy rodzić odważnie. W zgodzie ze swoim ciałem, intuicją, naturą. Jeannette napisała książkę bardzo potrzebną. Piękną, prawdziwą, z serca. Żałuję, że nie przeczytałam jej wcześniej”
Agnieszka Grochowska

„Opowieść Jeannette Kalyty to pozycja ciekawa i niekonwencjonalna. Pozwala czytelnikowi na własną refleksję dotyczącą porodów naturalnych i wskazań do wykonywania cesarskich cięć.
Autorka to fachowiec, profesjonalistka, a przede wszystkim człowiek bliski tym, którym służy i których wspiera.
Gorąco polecam”.
Prof. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska

"Dwa spośród 3550 cudów narodzin to narodziny moich synów! Najmocniejsze i najpiękniejsze doświadczenia mojego życia.
Za wszystkie dzieci – moje i nie moje – i to, jak zmieniłaś nas, dorosłych. Dziękuję, Jeannette”.
Anna Maria Jopek

"Pod czułą opieką Jeannette narodziło się nie tylko wiele dzieci, ale i matek. Matek świadomych, rodzących bezpiecznie siłami natury, o co tak mądrze zabiega.
Przeczytajcie, a zrozumiecie, dlaczego moment bolesnego porodu uważam do dziś za jedno z najważniejszych i najbardziej mistycznych doświadczeń w moim życiu. Jej metody sprawiają, że każda kobieta ma szansę poczuć, iż nowatorska, acz naturalna idea, że Jeannette nie odbiera porodu, lecz go przyjmuje, się sprawdza. A przy okazji to też matka, i to dwójki dzieci, więc wszystkie nasze rozterki nie są jej obce."
Kayah

Tytuł: Położna. 3550 cudów narodzin
Autor: Kalyta Jeannette
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 328
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-01-15
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 52 x 219 x 145
Indeks: 14205538
 
średnia 4,6
5
16
4
5
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
29 recenzji
19-01-2014 o godz 21:50 przez: SIMONA
Po przeczytaniu zapowiedzi tejże książki już dużo wcześniej dokonałam jej zamówienia i nie żałuję. Dosłownie pochłonęłam ją całym sercem i rozumem. Czyta się ją tak "lekko", w subtelny sposób ujęto wszelkie problemy kobiet będących w tym szczególnie błogosławionym dla nich stanie, a kwestie formalne zobrazowano rzeczowo bez zbędnych informacji. Wielki szacunek dla Pani Jeannette Kalyty - chciałabym, aby moje dzieci zostały powitane przez taką osobę jaką jest Ona.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
09-04-2014 o godz 10:34 przez: beata

„Położna” przeprowadziła mnie przez najskrytsze zakamarki emocji poskrywanych w głębi. nie byłam w stanie oderwać się od lektury pomimo ogromu emocji, które spływały na mnie po każdym z rozdziałów. Raz po raz musiałam odkładać książkę żeby ochłonąć tylko po to aby za 5 minut znów do niej wracać. Potężna dawka mocy, energii, wiary w siłę człowieka (nie tylko kobiety) oraz przekonanie o istnieniu Siły Wyższej płyną z kolejnych stronic. To jest książka o duchowości, dążeniu człowieka do rozwoju, miłości do drugiej osoby, rodzicielstwie, szacunku dla innych, o zdobywaniu głębokiej mądrości życiowej etc.
Ta książka dotyka istoty człowieczeństwa.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
07-05-2015 o godz 09:25 przez: ageszka91
Książka jest rewelacyjna!
Uważam, że to obowiązkowa lektura nie tylko dla wszystkich przyszłych mam, ale także dla obecnych i przyszłych położnych oraz lekarzy ginekologów. Autorka w łatwy i przystępny sposób opisuje, jak zmieniały się standardy opieki okołoporodowej w ciągu ostatnich 25 lat w Polsce. Dzięki jej opowieściom odczarowuje przykre historie, które możemy usłyszeć od naszych mam. Przekazuje również humanistyczny sposób podejścia do ciężarnej i porodu, a przy okazji przekazuje wiedzę, która dla rodzącej jest wręcz niezbędna. Książka napisana jest w bardzo dobrym stylu, wielokrotnie śmiałam się i płakałam czytając jej strony.
Świetna na prezent dla kogoś bliskiego lub dla siebie ;) inwestycja warta swojej ceny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-02-2014 o godz 00:00 przez: Taleńka
"Położna" to książka, którą można potraktować jako osobistą autobiografię Jeannette Kalyty, jednej z najbardziej znanych położnych w Polsce lub jako swojego rodzaju poradnik i namowę do naturalnego porodu. Ta dwojakość książki nie zmienia jednak mojego zdania, że jest piękna. Piękna ot tak, po prostu. Nie da się nie wyczuć, że autorka jest przemiłą kobietą, która żyje po to, by przekazywać to dobro innym kobietom. Przepiękna opowieść o tysiącach porodów, z których każdy traktowany jest jako odzielna historia dla Pani Jeanette. Gorąco zachęcam do przeczytania tej książki. Nie tylko przyszłe mamy, lecz każdą kobietę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-05-2014 o godz 12:08 przez: Ekspert Empiku
Wzruszająca, ukazująca niezwykłość narodzin autobiograficzna opowieść znanej polskiej położnej Jeannette Kalyty. Autorka kocha to, co robi, pisze o swoim zawodzie z wielką pasją i zaangażowaniem. Z wyczuciem przedstawia niezwykłe historie par oczekujących narodzin swoich dzieci.
Obowiązkowa lektura dla każdej kobiety. Przyszłym mamom pokazuje, jaki czeka na nie cud, a tym, które są już mamami, przypomina najpiękniejszy moment z ich życia.
Monika Kurt, Empik Olsztyn
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-01-2014 o godz 00:00 przez: Victoria
Nie posiadam dzieci, więc nie doświadczyłam cudu narodzin, ale książkę Jeannette Kalyta przeczytałam, ponieważ lubię oglądać programy o porodach. Oświeciło mnie, że to co pokazuje telewizja nic się nie trzyma tego, co dzieje się w szpitalach publicznych w Polsce, gdzie kobiety rodzą na salach grupowych, w niewygodnych pozycjach, przy pielęgniarkach lub położnych, dla których są jedynie maszynkami do wypluwania. Poruszająca i wzruszająca! Do przeczytania dla każdego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-03-2014 o godz 07:56 przez: Bernadeta Dymek
Znakomita książka, świetny lekki język przekazu. Rożne opowieści jakie są zamieszczone w książce są takie niesamowite. Myślę, że każda kobieta zasługuje aby być pozytywna bohaterka tej książki, aby być potraktowana wspaniale w czasie rodzenia dziecka. Janette jest niesamowita osoba ciepła, mądra i pokazuje, że w każdym zawodzie można być najlepszym na świecie. Polecam książkę kobietom, które rodziły, będą rodzic ale i tym które nie chcą bo się obawiają.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-08-2016 o godz 10:12 przez: figa19
Książka świetna dla kobiet świadomie przygotowujących się do porodu.

Pomaga zrozumieć skąd w społeczeństwie wiara w to, że poród to tylko okropny ból... Autorka opisuje początki swojej pracy, czyli czasy w których rodziły matki kobiet obecnie rodzących. Dobrze wiedzieć co było kiedyś i już nie powinno mieć miejsca na porodówce... dzięki niej można zrozumieć skąd tyle lęku i złych wspomnień naszych mam...

Czyta się jednym tchem :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
15-04-2014 o godz 10:19 przez: marysiade
Piękna i wzruszająca opowieść o ludziach, porodach i samej autorce. Janette w wyjątkowy sposób opisuje, jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdych rodziców jakim jest powitanie na świecie dziecka!
To książka dla przyszłych matek, matek, ojców, dziadków, książka dla wszystkich. "Położna" wzrusza, rozśmiesza oraz daje nam obraz tego jak wyglądają porody zarówno te trudne jak i szczęśliwe. Polecam z całego serca wszystkim!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-01-2014 o godz 00:00 przez: Kimberly
Poród to niewątpliwie największe przeżycie w życiu kobiety. Bardzo dużo słyszy się o tym, że szpitale nie są dostosowywane do standardów, a kobiety traktuje się jak maszynki, podczas najgorszego bólu. Książkę już zamówiłam. Mam nadzieję, że książka Jeannette Kalyta upora się z tym tematem. tematyka jest jak najbardziej na czasie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-01-2014 o godz 15:47 przez: Kataryna
Książka napisana przez osobę ciepłą i dobrą- co się czuje w czasie czytania. Warto przeczytać. Z książki dowiedziałam się, że każdy poród przebiega inaczej i właściwie ile kobiet tyle porodów. Natomiast sam akt porodu opisany jest jako piękne wydarzenie, a nie z punktu czysto fizjologicznego. Ciesze się,że kupiłam tę książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-06-2015 o godz 00:00 przez: Magdalena Wiśniewska
Niezwykła książka nie tylko o cudzie narodzin, ale o tym jak stać się matką, jak poradzić sobie w szpitalu w czasie narodzin dziecka. To niezwykła opowieść kobiety, która na Sali porodowej widziała już chyba wszystko. Bardzo potrzebna książka nie tylko dla przyszłych matek, ale dla wszystkich kobiet. Warto po nią sięgnąć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-01-2014 o godz 00:00 przez: Laura O
Autorka to fachowiec w swoim fachu. Profesjonalnie daje swoje refleksje na temat porodów naturalnych oraz skierowań na cesarskie cięcia. Jeannette Kalyta zdaje się być osobą ciepłą i wspierającą osoby, dla których pełni funkcję położnej. Pełna siły i energii książka do pochłonięcia w jeden wieczór.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-06-2015 o godz 21:31 przez: ewelina orczykowska
ciekawie napisana, dla przyszłych i teraźniejszych mam, językiem lekkim i pięknym opowiada o największym cudzie życia - narodzinach dziecka. wzrusza, zadziwia i skłania do przemyślenia pewnych zachowań i sytuacji, z którymi musimy się zmierzyć przy porodzie. polecam do czytania także tatusiom
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-08-2015 o godz 00:00 przez: Monika Rajska
Piękna książka, ciepła, mądra, wzruszająca. Na pewno potrzebna każdej kobiecie która jest, bądź chce zostać matką. Można także czytać z mężem lub partnerem. Położna to wspaniała książka o cudzie narodzin, lecz nie tylko, na pewno jeszcze będę po nią sięgać, bo dzięki niej wiele się nauczyłam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-05-2014 o godz 00:00 przez: msierpowska
Jestem po pierwszym porodzie i przed drugim. Zdecydowałam się na zakup tej właśnie książki i przyznam, że to bardzo przydatna pozycja dla tych kobiet, które już rodziły oraz tych, które są jeszcze przed porodem. Książka wartościowa, przydatna, pomocna i bardzo ciekawa. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-02-2016 o godz 07:58 przez: Natalia Ka
Książka jtórą powinna przeczytać każda kobieta. Nie tylko mamy, ale również kobiety które chcą mieć, starają się czy są w ciąży. Wycisneła mi łzy podczas podróży samolotem.. Mężczyźni też powinni przeczytać, aby lepiej zrozumieć cud narodzin.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-09-2014 o godz 14:01 przez: es
Piękna pozycja opisująca historię położnictwa okiem tak wspaniałej położnej, jak Jeannette. Polecam każdej przyszłej mamie, kobietom pracującym w zawodach medycznych, położnym i studentkom położnictwa. Piękne historie. Obowiązkowa pozycja!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-11-2014 o godz 14:40 przez: Katherine Kulisz
Rewelacja! Ksiazka ukazujaca prawdziwe oblicze poloznictwa i wszystkiego co zwiazane z porodem. Uwazam, ze powinna to byc podstawowa lektura nie tylko przyszlych matek ale i poloznych!!! Cudowna,wzruszajaca,,ujmujaca....polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-11-2015 o godz 03:37 przez: aw
Książka ta, to bardzo praktyczny niezbędnik, nie tylko tych oczekujących na dziecko. W bardzo mądry,zabawny i przystępny sposób opisane są jedne z najpiękniejszych chwil życia kobiety/rodziny. To książka pełna pozytywnych emocji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Matnia Jurga Paulina
4.8/5
25,73 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nagie serca Hoover Colleen
4.8/5
29,24 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa It Ends with Us Hoover Colleen
4.7/5
34,49 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Napisz i spal Sharon Jones
4.7/5
26,13 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Materiał na chłopaka Hall Alexis
4.6/5
29,37 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Too Late Hoover Colleen
4.5/5
25,27 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Maybe Someday Hoover Colleen
4.7/5
30,09 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Napisz i spal Sharon Jones
4.5/5
25,33 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Layla Hoover Colleen
4.5/5
28,49 zł
44,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego