Pogorzelisko (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

W najnowszej książce Wojciech Sumliński, najbardziej inwigilowany i prześladowany dziennikarz śledczy w Polsce, opowiada o paranoicznym świecie służb specjalnych, o niewyjaśnionych samobójstwach i zabójstwach na zlecenie, o przestępstwach najważniejszych osób w państwie i spisku zawiązanym na szczytach władzy. Polacy nie dowiedzieli się o tych faktach, bo uznano, że prawda jest zbyt szokującą, by o niej mówić. Nie bez powodu.

„Pogorzelisko” to zapis nieprawdopodobnie prawdziwych wydarzeń, który obnaża rzeczywistość, w jakiej żyjemy, pozbawia ją zbędnych dekoracji, którymi na co dzień się otaczamy i w ten sposób tracimy z pola widzenia to, co naprawdę istotne.

Od wydawcy:

Poznaliście „Niebezpieczne zwązki Bronisława Komorowskiego” - teraz poznajcie całę prawdę o prezydencie Polski i służbach specjalnych! Major Tomasz Budzyński, szef delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Lublinie, miał rodzinę, dobrę pracę, prestiż i marzenia. Gdyby ktoś powiedział mu, że utraci to wszystko wskutek spisku zawięzanego na szczytach władzy, nie uwierzyłby. A tak się właśnie stało. Jego życie zamieniono w zgliszcza, a potem zakopano go żywcem, półtora metra pod ziemię - taki los zgotowali oficerowi ABW koledzy ze służb specjalnych, z miejsca, w którym nie było już nadziei, odbył drogę pełną zwątpienia i przeciwności, by w ostatecznym rozrachunku odnaleźć życie w tlącym się pogorzelisku, pokonać własny strach i zacząć wszystko od nowa. Jemu się udało - inni mieli mniej szczęścia...


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Pogorzelisko
Autor: Sumliński Wojciech
Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 300
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-05-18
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 212 x 145
Indeks: 19331164
 
średnia 4,5
5
28
4
9
3
1
2
1
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
24 recenzje
5/5
28-05-2016 o godz 21:13 przez: Maciej Golebski
Najbardziej w "Pogorzelisku" ujęło mnie to, że książka została napisana w sposób tak absolutnie bezpretensjonalny, do bólu szczery, prawdziwy, bez silenia się autora na jakieś wybielanie czy gloryfikowanie. Nieomal fizycznie wyziera z niej to, co bolesne i niosące cierpienie, ale także to, co daje siłę i nadzieję. Autor, mimo dramatycznych przeżyć, ocalił w sobie unikalny dar odnajdowania w każdej, najtrudniejszej nawet sytuacji, tego skrawka nadziei, którego można się chwycić, by zawsze, bez względu na to, co nam niesie los, zacząć wszystko od nowa. Bo, jak podkreśla, "nie ma takiego Pogorzeliska, w którym nie tliłoby się życie. A jeśli tak, to zawsze można zacząć od nowa." I to właśnie stanowi o sile tej książki, ta przebijająca z niej pomimo wszystko nadzieja, i to jest siła właściwie wszystkich książek Wojciecha Sumlińskiego, których największe streszczenie kryje się w słowach: "nigdy się nie poddawaj". Fani mocnych wrażeń z pewnością także nie będą zawiedzeni, bo ilość porażających faktów podanych w tej książce po prostu powala i wbija w ziemię, dla mnie jednak ważniejsza od "ciemnej strony mocy", której w tej książce dostatek, była ta "jasna strona księżyca", która jest największą siłą "Pogorzeliska". Jestem pod wielkim wrażeniem, jak zawsze jeśli chodzi o tego autora, ale tym razem przeszedł samego siebie. Szacunek.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
21-05-2016 o godz 19:20 przez: oxac
Pogorzelisko Wojjciecha Sumlińskiego oceniam z perspektywy jego wcześniejszych książek. Jest to kolejna odsłona historii Pana Wojciecha, będąca zarówno uzupełnieniem "Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego" a również opisem wydarzeń, które miały miejsce po publikacji wcześniejszej pozycji. W książce można znaleźć opisy losów osób, które w mniej lub bardziej świadomy sposób "zadarły" ze służbami specjalnymi i jak ich życie zamieniło się w tytułowe "Pogorzelisko". Sama książka jest napisana świetnym językiem i zawiera wiele elementów opisowych, które powodują, że czyta się niezwykle szybko i zainteresowaniem. Niektóre opisy są wręcz drastyczne, co wraz ze świadomością, że są prawdziwe dosłownie poraża. Jedyną wadą tej pozycji jest pewien niedosyt który pozostawia. Podczas czytania powstaje chęć poznania większej ilości szczegółów. Książka zdecydowanie godna polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
29-09-2016 o godz 10:15 przez: Wacław Porębski
Z telewizji, z wielu portali internetowych oraz prasy dowiadujemy się o otaczającej nas rzeczywistości. Niby wszystko wiemy. Są jakieś aferki, mniejsze i większe sensacje ale ogólnie nie jest źle i w sumie jakoś tam normalnie. Są rządzący, jest opozycja, różne środowiska. Jednym słowem pomimo narzekań wszystko toczy się wiadomymi torami. Okazuje się, między innymi z książki Wojciecha Sumlińskiego, że tym światem, w miarę uporządkowanym, w miarę przewidywalnym, kierują także ludzie służb specjalnych. O nich nie dowiemy się ze środków przekazu, nie przeczytamy na portalach internetowych a mimo wszystko są. O ich istnieniu i skrytym działaniu oraz wpływie na tok spraw naszego Państwa dowiemy się z "Pogorzeliska". Wacław Porębski
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
18-05-2016 o godz 14:02 przez: Marek Wasilak
O Wojciechu Sumlińskim słyszałem rzeczy dobre i złe i po jego książkę sięgnałem z ciekawości, bez specjalnego przekonania, ale teraz juz wiem, skad bierze sie popularnośc tego autora. Pogorzelisko to masakra, opisana rzeczywistosć porusza i przygniata do glębi i aż trudno uwierzyć, że to wszystko dzieje sie tuż obok, ale gdy zaczałem sprawdzać poszczególne wątki w internecie, wszystko się potwierdziło. Książkę, która paradoksanie nie tylko poraża (to przede wszystkim) ale niesie też nadzieję, czyta się szybko, ja w kazdym razie przeczytalem w jedną noc i już zamowiłem poprzednie. Polecam, zwłasza tym, którzy wciąż wierzą, że żyjemy w normalnym kraju. Po przeczytaniu tej książki ciężkie będą mieli przebudzenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
01-12-2016 o godz 22:58 przez: Jarosław Marzec
Warto przeczytać bo pokazuje to co niewidzialne dla nas zwykłych ludzi a nie wszyscy z nas chcieliby tak naprawdę to zobaczyć.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
27-05-2016 o godz 19:25 przez: izabela szczepan
ksiazka wspaniała ,ktora czyta sie jednym tchem jak pozostałe ksiazki p.sumlińskiego jestem pod wrazeniem
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
5/5
19-05-2016 o godz 07:12 przez: witold.kowalski
„Poznaliście niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego – to teraz poznajcie całą prawdę o prezydencie Polski i służbach specjalnych”- po przeczytaniu takiej zachęty na okładce, jako czytelnik poprzednich kilku książek Wojciecha Sumlińskiego, sięgnąłem także i po tę. I mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że nie zawiodłem się. Bo „Pogorzelisko”, to zdecydowanie najlepsza książka Sumlińskiego, który otwiera przed nami na roścież drzwi do świata służb specjalnych, światem zbrodni, podłości, łgarstw, pieniędzy, seksu i jakieś dziwnej symbiozy oficerów i agentów służb specjalnych z najważniejszymi ludźmi w państwie. W swojej książce Wojciech Sumliński przedstawia nieprawdopodobnie prawdziwy obraz bagna, które jest wokół nas, tuż pod powierzchnią, które wciąga każdego, kto się o nie otrze i które ma większy wpływ na życie nas wszystkich, niż by nam się mogło to wydawać. Zdumiewające, ale w tym całym brudzie, który autor poznał z autopsji, w zakłamaniu dwulicowych, sprzedajnych polityków, adwokatów, dziennikarzy, zwyczajnych bandytów i tych, którzy tylko pozornie dbają o nasze bezpieczeństwo, bo w rzeczywistości dbają tylko o siebie i o ponów, którym służą, w tych zbrodniach, morderstwach i zakopywaniu ludzi żywcem pod ziemią Wojciech Sumliński pomimo próby samobójczej, więzienia i niszczenia jego rodziny przetrwał i jeszcze odnalazł to coś, dlaczego warto żyć. A już historia majora ABW Tomasza Budzyńskiego, to coś, co po prostu wbija w fotel, gdzie opadają człowiekowi ręce i już sam nie wie, co ma zrobić ze sobą i tym wszystkim, co dzieje się wokół. Przeczytałem tę książkę raz, potem wyrywkowo drugi raz, a teraz od początku czytam po raz trzeci, bo naprawdę ciężko od tego odejść. Polecam gorąco!!!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
5/5
19-05-2016 o godz 06:52 przez: ania wroblewska


Jeżeli kogoś interesuje realny świat istniejący tuż pod powierzchnią, tuż obok nas, świat ludzi trzyliterkowych wszelkich służb specjalnych, świat, w którym nie ma żadnych zasad, a jedynym prawem jest okrucieństwo, zbrodnia i podłość, a jednocześnie świat, w którym najważniejsi polscy politycy pływają jak ryby w hodowlanym stawie, bezwzględnie powinien sięgnąć po najnowszą książkę najodważniejszego i najbardziej prześladowanego dziennikarza w Polsce. Już „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego” powaliły mnie tak, że przez trzy dni nie wiedziałem, jak się nazywam, ale to, to jest coś, na co zwyczajnie brakuje słów. „Pogorzelisko” to moim zdaniem najlepsza książka Wojciecha Sumlińskiego, a po przeczytanych w Internecie reakcjach innych czytelników, zszokowanych jak i ja, widzę, że wielu myśli podobnie. To książka, od której po wzięciu do ręki nie łatwo się oderwać, a potem człowiek sam już nie wie, czy ma się cieszyć z tego, że ją przeczytał, bo nareszcie zaczął coś wiedzieć i coś rozumieć, czy raczej płakać, bo ta zakryta przed naszymi oczami rzeczywistość, której istnienia przecież doświadczamy, jest taka, jaka jest. Niewątpliwie ta książka budzi prawdziwe emocje i nikogo nie pozostawia obojętnym. Naprawdę warto!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
4/5
31-01-2017 o godz 23:06 przez: Anonim
Książka jest bardzo ciekawa, ale nie wystawiłbym jej maksymalnej oceny. Ci, co czytali wcześniejsze książki Sumlińskiego zauważą pewnie to co ja - że autor dość często się powtarza. Po kilka razy opisuje te same historie lub używa tych samych sformułowań. Niekiedy jest to uzasadnione, bo autor chce pewnie zamknąć kilka wątków rozpoczętych w poprzednich swoich książkach, ale zdarza się, że to trochę irytuje. Czasami też Sumliński wprowadza za dużo nieznośnego patosu, zwłaszcza kiedy opisuje sprawę morderstwa księdza Popiełuszki. Mimo to i tak warto przeczytać tą książkę, bo o faktach w niej opisanych nie dowiemy się nigdzie więcej. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-07-2016 o godz 00:00 przez: adrianea
Tak to wszystko wygląda, jak przedstawia to Wojciech Sumliński, można tylko jeszcze dodać słowo niestety. Bardzo prawdziwie, czytając Sumlińskiego za każdym razem mam poczucie że dotykam czegoś bardzo autentycznego, jednocześnie tego co staje się pod wieloma względami bolesne. Pogorzelisko czyta się bardzo interesująco, choć z drugiej strony także z emocjami. Nad kolejną książką autorstwa Wojciecha Sumlińskiego nie da się przejść obojętnie ze względu na niezwykle dojmującą, ważką treść. Trzeba po prostu przeczytać, choć wyobrażam sobie całą paletę emocji jakie wywoła Pogorzelisko u niektórych..
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
17-12-2017 o godz 18:23 przez: Elżbieta Grabska
Świetna książka. Polecam ludziom myślącym. Powtarzanie nie jest minusem tej książki jak niektórzy sugerują, dla mnie to utrwalenie w pamięci tego co ważne. Warto przeczytać tą książkę, opisane fakty to najnowsza nasza- POLAKÓW HISTORIA- tak skrywana przez niektórych. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
31-01-2019 o godz 21:00 przez: dotake
Książkę kupiłam w formie prezentu dla Taty, który ją dosłownie pochłonął. Literatura faktu to jego ulubiony rodzaj książek. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
02-06-2016 o godz 15:09 przez: rb
Pięknie pokazuje w jaki sposób bandyci-politycy usiłują tworzyć nam swoisty Matrix
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-12-2018 o godz 21:30 przez: Anna Mazurek
Polecam wszystkim ciekawskimi wszystkim niedowiarkom !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
10-07-2016 o godz 00:00 przez: Kacper Chmielewski
Z wielkim zainteresowaniem zabrałem się za czytanie kolejnej książki Wojciecha Sumlińskiego. Jestem po wcześniejszej lekturze jego książki "Nibezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" i wywarła ona na mnie ogromne wrażenie. Dlatego nie mogłem nie przeczytać tej propozycji. "Pogorzelisko" to powieść utrzymana w podobnym stylu i klimacie, co wcześniejsze książki autora. Pomimo licznych trudnośći, zachował on swój autentyzm i szczerość w przedstawianiu spraw takimi jakie są. Na pewno jeżeli, ktoś chce poznać prawdę o służbach specjalnych, to ta ksiązka jest dla niego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-09-2016 o godz 00:00 przez: Marcin Czaja
Jestem wielkim fanem Wojciecha Sumlińskiego. Jego książka "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" wstrząsnęła moim światopoglądem. Cenię dziennikarza za jego odwagę. Pomimo wielu przeciwności losu, udało mu się wydać tę książkę. W swojej najnowszej powieści przedstawia nam całą prawdę o służbach specjalnych. Z zapartym tchem wczytywałem się we wszystkie rozdziały. Całość jest doskonała, podobnie zresztą jak jego wcześniejsza książka. Ja jestem pod wielkim wrażeniem. Polecam ją gorąco, na pewno będziecie zadowoleni.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-03-2019 o godz 10:00 przez: Zbigniew Żuk
Przerażająca,wciągająca jak najlepszy kryminał. Napisana lekko, zrozumiale i bardzo ciekawie. Polecam zwolennikom mocnych wrażeń
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-01-2021 o godz 11:21 przez: zofia 123
Pan Wojciech Sumliński bardzo ciekawie i prawdziwie opisuje historie, które nie wszyscy znamy. Warto się z nimi zapoznać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-09-2017 o godz 11:02 przez: Krzyzanos
Książka kupiona dla taty na prezent. Okazała się dobrym wyborem - bardzo się podobała.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-02-2020 o godz 10:17 przez: Sławomir Grzechnik
Książka udana. Autor w trafny sposób przybliża metody działania służ specjalnych.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Wojciech Sumliński

Wojciech Sumliński urodził się w 1969 roku w Warszawie. Jest dziennikarzem, który współpracował m.in. z redakcjami: "Gazety Polskiej", "Wprost" oraz "Życia". To absolwent psychologii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Jest autorem licznych reportaży oraz programów dokumentalnych dla Telewizji Polskiej. Obecnie współpracuje z "Frondą" oraz magazynem śledczym wydawanym przez "Focus". Wydaje również książki poświęcone m.in. tajnej historii SB.

Ksiądz Sumliński Wojciech
4.3/5
35,49 zł
39,90 zł
Lobotomia 3.0 Sumliński Wojciech
4.3/5
33,37 zł
39,90 zł
Z mocy bezprawia Sumliński Wojciech
4.0/5
35,62 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego