Podstawy harmonii we współczesnej muzyce jazzowej i rozrywkowej + CD (okładka  miękka, 01.2009)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Rozwój jazzu i jego teoretyczna analiza otworzyła muzykom nowe drogi poznawania świata dźwięków. Harmonia, nierozerwalnie związana z każdym gatunkiem muzyki, w jazzie znalazła najbardziej podatny grunt dla wspaniałej ewolucji. Powinniśmy sobie uświadomić, że łamanie pewnych skostniałych zasad i poszukiwanie nowych dróg, są domeną jazzu. Dają one artystom jazzowym nieograniczone możliwości i wypełniają niszę w dzisiejszej twórczości muzycznej [...] Edukacja w zakresie muzyki jazzowej i jej elementów traktowana jest u nas marginalnie, bardziej jako zaspokajanie niegroźnego hobby młodych muzyków, a poważne zachodnie podręczniki jako ciekawostki. [...] Stąd pomysł na tę książkę, która mam nadzieję wypełni istniejącą lukę. Publikacja zawiera praktyczne informacje, podane w przystępnej formie. Celem moim nie jest omówienie tematu harmonii w całości, ale przekazanie wiadomości, które są ważne z punktu widzenia współczesnego muzyka praktyka, zajmującego się jazzem i gatunkami pokrewnymi. Tak więc poświęciłem poszczególnym jej elementom tyle miejsca, na ile proporcjonalnie ważne one są w dzisiejszych czasach". 
Wojciech Olszewski 

Do wydania dołączono płytę CD z nagraniami wybranych przykładów nutowych.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1006340565
Tytuł: Podstawy harmonii we współczesnej muzyce jazzowej i rozrywkowej + CD
Autor: Olszewski Wojciech
Wydawnictwo: PWM Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 120
Numer wydania: I
Data premiery: 2009-01-01
Rok wydania: 2010
Forma: książka + CD
Wymiary produktu [mm]: 234 x 8 x 163
Indeks: 65617427
średnia 4,9
5
13
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
17-02-2016 o godz 09:48 przez: MARTINSICC | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobrze napisania książka na temat podstaw harmonii w muzyce jazzowej i popularnej - autor dodaje dużo wniosków z własnego doświadczenia scenicznego oraz akademickiego, które sprawiają, że większość wykładanych teorii ma swoje uzasadnienie w praktyce. Tytuł ten jest moim zdaniem znakomitym początkiem oraz punktem wyjścia do zgłębiania tematu harmonii i aranżacji nie tylko gatunków takich jak jazz czy pop. Kolejnym plusem jest zróżnicowana bibliografia książki - autor korzystał z informacji zawartych nie tylko w polskich, ale również w amerykańskich podręcznikach do muzyki i książkach o tematyce muzycznej, co myślę, że czyni ją tym bardziej atrakcyjną.
"Podstawy harmonii we współczesnej muzyce jazzowej i rozrywkowej" czyta się bardzo dobrze, materiał przedstawiony jest w sposób rzetelny, przystępny i skłaniający czytelnika do aktywnego poznania przedstawianych tematów, natomiast załączona płyta CD pozwala dokonać analizy zawartych w książce utworów muzycznych. Zdecydowanie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-11-2015 o godz 21:23 przez: mienisko | Zweryfikowany zakup
Książka całkiem nieźle przedstawia zagadnienia z zakresu harmonii, jednakże żeby wyciągnąć z niej praktyczne zastosowania, trzeba wiedzę przez nią przedstawianą odpowiednio "przetrawić. Niemniej dla ludzi którzy ukończyli I st Szkoły Muzycznej nie powinno to stanowić problemu i można śmiało się nią posługiwać jeśli chodzi po początki w harmonii muzyki jazzowej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-01-2015 o godz 08:46 przez: Roland Liedtke | Zweryfikowany zakup
Niekiedy czytając książki/podręczniki muzyczne borykamy się w trudnościami językowymi etc... Ta książka nadaje się zarówno do nauki harmonii rozrywkowej/jazzowej od podstaw jak i powtórzenia i ułożenia sobie nabytej wcześniej wiedzy... Jest przejrzysta i 'dobrze napisana'. Krok po kroku poznajemy coraz to nowsze zagadnienia z danego zakresu.
Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-05-2016 o godz 09:00 przez: beatap49 | Zweryfikowany zakup
Bardzo przystępnie podane informacje podstawowe( jak sam tytuł wskazuje), w dodatku zrozumiałym dla początkujących językiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-02-2015 o godz 10:33 przez: wojtop6 | Zweryfikowany zakup
Doskonała książka dla osób rozpoczynających przygodę z muzyką.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego