Pociąg do Tybetu (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Oferta empik.com : 30,03 zł

30,03 zł 42,90 zł (-30%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Z Warszawy do serca Tybetu. Dziesięć tysięcy kilometrów, dwa kontynenty, pięć przejść granicznych i osiem stref czasowych.

W czasach, w których samoloty zabrały nam radość cierpliwego wędrowania, Maja Wolny dociera Koleją Transsyberyjską, Transmongolską i wreszcie Tybetańską na Dach Świata – do Lhasy. Podróż przez Syberię, bezkresne stepy Mongolii i zatłoczone Chiny to tygodnie trudnych, ale także niezwykłych doświadczeń w zmieniających się pociągach. Ostatni odcinek to nieporównywalna z niczym przygoda: szokująca dla organizmu jazda na wysokości ponad 5000 m n.p.m. Omdlenia, brak tchu – to tutaj coś normalnego.

Inspiracją dla autorki jest Alexandra David-Néel, która jako pierwsza Europejka w historii dotarła do Tybetu. Podążając tropem kobiety-podróżniczki, Maja Wolny tworzy współczesny, pełen zaskakujących obserwacji zapis wyprawy na Wschód.

"Pociąg do Tybetu" pokazuje przejmujący obraz krainy przez wieki zamkniętej dla świata.

"Drogą powietrzną mogłabym dotrzeć do stolicy Tybetu, Lhasy, w niecałe 24 godziny. Ale taka podróż jest jak cesarskie cięcie, zbyt szybkie przejście z jednego świata w drugi, bez prawdziwego mozołu drogi. A ja chciałabym zrozumieć niewypełnioną przestrzeń, która wyrasta już pół dnia drogi od Moskwy, ciągnie się przez całą Syberię i Mongolię, aż do Chin. Jazda pociągiem ma to do siebie, że pejzaż łatwo się rozmazuje. Nie można zatrzymać kadru. Mijane po drodze sylwetki ludzi i rzeczy pozostaną nieuchwytne."
fragment książki

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Tytuł: Pociąg do Tybetu
Autor: Wolny Maja
Wydawnictwo: Mando
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-06-03
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 201 x 22 x 144
Indeks: 34782507
średnia 4,8
5
35
4
6
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
21-06-2020 o godz 13:53 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Bardzo urokliwa książka. Podróżnicza pasja Autorki udziela się czytelnikowi i tym samym przeżywa on piękną podróż w swojej wyobraźni to nic, że nierzeczywistą, jednak niesłychanie wciągającą. Oglądamy z zapartym tchem miejsca, do których nigdy nie dotrzemy w rzeczywistości i przeżywamy to czego nie uda nam się przeżyć naprawdę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-12-2020 o godz 16:32 przez: Filip Terlecki | Zweryfikowany zakup
Ciekawa, choć nie wciągnęła mnie za bardzo. Nadaje się na weekend dla osób lubiących podróże.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-07-2020 o godz 19:12 przez: Agnieszka | Zweryfikowany zakup
Ciekawa relacja z podróży, informacje podane w sposób ciekawy a nie encyklopedyczny. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-12-2020 o godz 06:31 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Wspaniała pozycja podróżnicza nabyłem jako d i jako książkę. Autorka bardzo do ra
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-05-2020 o godz 09:43 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Polecam szczególnie wielbicielom dalekich podróży i Syberii!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-05-2021 o godz 08:23 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Świetna książka, pełna ciekawych informacji
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-06-2022 o godz 11:04 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Świetna książka polecam gorąco czytelnikom
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-06-2022 o godz 11:49 przez: barbara | Zweryfikowany zakup
Świetna książka!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-07-2020 o godz 16:59 przez: anonymous
Autorka książki zabiera nas w fascynującą podróż do Tybetu, wraz z nią docieramy na Dach Świata do Lhasy. Jest to bardzo wymagająca trasa, Maja Wolny przebyła ją pociągiem, korzystając z Kolei Transsyberyjskiej, potem Transmongolskiej i na końcu Tybetańskiej. W sumie pokonała dziesięć tysięcy kilometrów, przemierzyła dwa kontynenty, pięć przejść granicznych i osiem stref czasowych. Dzięki barwnym opisom i notowanym na bieżąco wspomnieniom, możemy doświadczyć tego podróżniczego życia. Oczyma wyobraźni widzimy niewygodne miejsca do spania i warunki panujące w kolejnych pociągach. Stajemy się towarzyszami posiłków, chwil odpoczynku i niezwykłych momentów, gdy można podziwiać zmieniające się za oknem krajobrazy. Poznajemy ludzi, których pisarka spotyka w pociągach, na kolejnych dworcach i wreszcie tych, którzy zdecydowali się udzielić jej noclegu lub pełnić funkcję przewodnika po odległych krainach. Chcąc dotrzeć na Dach Świata, Maja Wolny musiała zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, zimnem, niewygodą, własnymi wątpliwościami czy chociażby brakiem dostępu do czynnego bankomatu. Jednak na ostatnim etapie wędrówki do tych wszystkich podróżniczych bolączek dołączyła kolejna- wysokość, która jest szokiem dla organizmu i wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Omdlenia, brak tchu, bóle głowy , to tylko kilka z nich, które dotknęły także autorkę książki. Jednak mimo tych wszystkich trudności, Maja Wolny dotarła do celu podróży, pokonała własne słabości i przezwyciężyła ograniczenia jakie stawiał jej organizm. To wciągający zapis podróży, który oprócz wielu interesujących miejsc, przybliża nam poruszające ludzkie historie. Autorka poza odkrywaniem niezwykłych miejsc przedstawia czytelnikowi trudną rzeczywistość ludzi, którym przyszło tam żyć. Narracja i bogate opisy sprawiają, że możemy wyobrazić sobie te wszystkie miejsca, do których dotarła Maja Wolny. Jest to publikacja, która poszerza horyzonty i otwiera oczy na świat. Pozwala odkryć piękno podróżowania ze wszystkimi jego blaskami i cieniami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-06-2020 o godz 23:07 przez: Anonim
@majawolny oraz @wydawnictwomando zorganizowało mi piękną czytelniczą podróż do Tybetu. Pomimo łatwego dostępu lotniczego, dzięki któremu możemy się łatwo przemieszczać, jedna osoba wybiera podróż Koleją Transsyberyjską. Tą osobą jest Maja Wolny! Kobieta która nie boi podróżować się w pojedynkę, a rozkład jazdy pociągów ma wręcz w małym palcu! Początkowo obawiałam się że Pociąg do Tybetu, będzie nudnym przewodnikiem, który będzie opisywał miejsca, których pewnie nigdy nie zobaczę. Jak ja się myliłam! Autorka książki otwarła przede mną drzwi do zupełnie innego świata. Pokazała mi przede wszystkim czym jest świadome podróżowanie. Nie jest to tylko robienie sobie selfi w miejscach o których nawet nie mieliśmy pojecia. Zaskoczyła mnie swoją wiedzą, która jest ogromna! Nie dotyczy tylko samego Tybetu ale także miejsc przez które przejeżdżała. Doświadczyłam nie tylko wspomnień z podróży autorki, ale także poznałam wiele ciekawostek, dotyczących jej podróży. W pewnych momentach szczególnie na końcu podróży dało się odczuć zmęczenie ale także strach o własne życie. Maja Wolny inspirowała się Aleksandrą David-Neel, która jako pierwsza w historii dotarła do Tybetu. Inspiracja ta jest odczuwalna niemal na każdym kroku, gdyż autorka często wspomina swoją poprzedniczkę, tym samym wywołując u mnie uczucie uznania dla historii. Czytając książkę, cały czas buzowała we mnie ciekawość. Dotyczyła ona trasy, ale także zdarzeń, odczuć autorki, oraz samej wiedzy, którą mi przekazywała. Moją ciekawość podsycały także zdjęcia, które są częścią książki, jednocześnie oddając jej podróżniczy klimat. Bardzo się cieszę że mamy w Polsce tak świetną podróżniczkę, która w fascynujący sposób zaraża miłością do Tybetu! Jedynym mankamentem jaki znalazłam w tej książce jest to że jest za krótka! Chciało by się ją czytać i czytać i poznawać to co dla mnie nieznane. Dziękuję @wydawnictwomando za egzemplarz książki, a @majawolny życzę kolejnych fascynujących podróży!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-07-2020 o godz 18:18 przez: Anna
Pamiętam kiedy byłam jeszcze na studiach i w Krakowskim Centrum Kultury Japońskiej Manggha odbywał się wykład prowadzony przez jednego z działaczy Amnesty International, który dotyczył Tybetu. W czasach kiedy internet dopiero się rozkręcał i dostęp do informacji nie była tak prosty jak teraz, wykład taki był na wagę złota. Od tamtego czasu zafascynował mnie ten region świata. Potem gdy moje życie tak bardzo związało się z literaturą górską, temat Tybetu ciągle się pojawia, dlatego z dużym zainteresowaniem sięgnęłam po książkę Mai Wolny “Pociąg do Tybetu”. Książkę tę można odczytywać na kilku poziomach, zarówno jako opis podróż, pociągiem z Warszawy do Tybetu, przez dwa kontynenty i w sumie 10 tyś. kilometrów, ale też jako Tybeteńską Proustowską Magdalenkę ;-) Kupując w Pekinie trzy okrągłe ciastka, autorka wraca do wspomnienia ciastek, które w dzieciństwie piekła razem z Mamą. Dla mnie cała ta książką i podróż, to właśnie takie nawiązania do przeżyć i doświadczeń autorki. Oczywiście szkieletem całości jest ten niewiarygodny rytuał podróży, kolejne wagony, przesiadki, stacje, mijane za oknem krajobrazy, ale stanowią one punkt wyjście do wspomnień, anegdot, sytuacji doświadczanych w ciągu życia. Ogromną wartością książki, jest rozległa wiedza autorki, która opowiada nam o historii samego Tybetu, o odkrywaniu go przez Europejczyków, a także o ludziach którzy są związani z kolejnymi mijanymi w trakcie podróży punktami (Car Mikoła II, Fiodor Dostojewski, Marczenko, Kapuściński i wielu wielu innych). Podróż do Tybetu, który uważany jest za jeden z symboli duchowości, to także podróż autorki w głąb siebie. Na wpół autobiograficzna, anegdotyczna, przedwodnicko - podróżnicza książka Mai Wolny, powinna się znaleźć na wszystkich półkach tych, którzy choć raz zainteresowali się tematem tej odległej krainy u podnóża Himalajów. Polecam! Namaste!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-08-2020 o godz 07:47 przez: Anonim
Kto z Was kocha podróże? Ja uwielbiam, ale ze względu na różne bariery nie jestem w stanie podróżować tak często i do tak wielu miejsc jakbym chciała. Staram się to sobie wynagradzać książkami o tematyce podróżniczej. Sięgając po książkę ,,Pociąg do Tybetu” Mai Wolny od byłam bardzo pozytywnie nastawiona i się nie zawiodłam. Razem z autorką możemy się wybrać na Dach Świata do Lhasy. Maja dotarła tam nie samolotami, ale kolejami! Jeśli jesteście ciekawi jakie warunki panują w kolei Transsyberyjskiej, jakie krajobrazy można podziwiać z okien i jakie osoby możemy poznać koniecznie musicie sięgnąć po tą pozycje. Przed Mają pojawia się wiele wyzwań i przeciwności losu. Możemy zobaczyć jak wyglada taka podróż od podszewki i jakie problemy mogą spotkać podróżników. To co mi się bardzo podobało to ukazanie przez autorkę również tych trudnych momentów, jak No. Bóle głowy związane z wysokością, omdlenia. Mam wrażenie że często takie kwestie są pomijane i wiele osób wybierając się później w jakieś podróże myśli że ta forma wypoczynku nie jest dla nich bo nie chodzą piękni i zrelaksowani cały czas. Ponadto autorka pokazuje jak wyglada życie ludności w tamtych rejonach. Często nie zdajemy sobie sprawy jak to naprawdę wyglada, bo nie oszukujmy się, media pokazują zwykle ułamek prawdy. Styl książki pozwala poczuć klimat tych miejsc i oczami wyobraźni zobaczyć te miejsca. Polecam tą książkę bardzo, szczególnie osobom ciekawym świata.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-06-2020 o godz 23:05 przez: AGNIESZKA
To historia samotnej podróży na Dach Świata, która z pewnością wciągnie Was do reszty, tak jak mnie. Nie chciałam, aby ta podróż się kończyła, żeby ten pociąg się zatrzymał. To zapiski, dziennik z podróży, reportaż ale z sporą dawką wiedzy historycznej i lokalnej. Świetnie się czyta, nawet jeżeli nie jesteście podróżnikami. Polecam! Pokochacie Tybet i Maję Wolny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-04-2021 o godz 21:21 przez: Anonim
Fantastyczna książka o podróży do Tybety. Polecam ją każdemu kto jest ciekawy świata i kocha podróże.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa ADHD u dorosłych Bernau Sabine
5/5
25,08 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdy gwiazdy ciemnieją McLain Paula
4.5/5
26,74 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Położna z Auschwitz Knedler Magda
4.5/5
23,78 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekret panny Elizy Abbs Annabel
4.5/5
30,82 zł
47,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kod róży Quinn Kate
4.8/5
29,08 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Skrzypce Goebbelsa Iacono Yoann
3.8/5
26,10 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rywalki Paul Gill
4.8/5
31,14 zł
47,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Talibowie Łukasiewicz Piotr
4.7/5
26,59 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego