Po drugiej stronie Uralu (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Są takie podróże, które przypominają o tym, co naprawdę liczy się w życiu.

Rosja jest ogromna. Znajduje się na dwóch kontynentach, obejmuje jedenaście stref czasowych, zamieszkuje ją niemal sto pięćdziesiąt milionów ludzi mówiących w kilku różnych językach, wyznających różnych bogów i mających własne obyczaje. Dwoje młodych Polaków postanawia podjąć wyzwanie i odnaleźć w tym kolosie poznaną przypadkowo dziewczynę. Pomysł należałoby z miejsca spisać na straty, tym bardziej, że wszystko, co mają ze sobą, to plecaki wypchane brudną bielizną, kilka tanich konserw oraz parę tysięcy rubli… A jednak oni nie zamierzają się poddać!  

Ta szalona, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji relacja z podróży udowodni wam, że nic nie jest niemożliwe dopóty, dopóki istnieją upór, wiara we własne umiejętności oraz siła wzajemnej ludzkiej pomocy!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Po drugiej stronie Uralu
Autor: Michał Sławomir
Wydawnictwo: Novae Res
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 346
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-06-15
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 34950364
średnia 4,2
5
3
4
2
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
4/5
17-07-2020 o godz 20:30 przez: anonymous
FABUŁA I PODSUMOWANIE: Dwoje młodych Polaków decyduje się na wspólną podróż autostopem za wschodnią granicę: przez Ukrainę i Białoruś aż do ogromnej Rosji. Ich szalona wyprawa ma na celu odnalezienie dziewczyny, jednak przypadkowo poznanej, a to znacznie komplikuję sprawę. Pakując plecaki, stawiając wszystko na jedną kartę i w pełni oddając swój los w ręce obcych i przypadkowo spotkanych osób mężczyźni odbywają podróż, która uczy życia. Co oznacza prawdziwe zagrożenie życia spowodowane głodem, mrozem czy spotkaniem z dzikim zwierzęciem? Jak dużo radości zabiera nam monotonia? Jak bardzo należy uważać na to co i gdzie się mówi? Czy można zostać niesłusznie oskarżonym o bycie szpiegiem? I najważniejsze: jak wiele różnych spojrzeń na świat mogą mieć obywatele jednego kraju? Przeczytajcie „Po drugiej stronie Uralu”, a wszystkiego się dowiecie! Polecam szczególnie kochającym podróże i poznawanie obcych kultur – ten tytuł zachwyca, szokuje, uświadamia, a na końcu zostawia w refleksji. PLUSY: + Podróż na wschód oznacza, że otoczeni jesteśmy przez zupełnie inny alfabet, więc o ile ze słuchu możemy się domyślać co ktoś ma na myśli, to z pisaniem mogłoby być gorzej. Autor opisując rozmowy, które przeprowadzał z miejscowymi w trakcie wyprawy zapisywał je tak, jak słyszymy, a nie za pomocą cyrylicy, co sprawiło, że nawet nie znając języka rosyjskiego możemy z łatwością zrozumieć treść dyskusji. + Krajobrazy zostały opisane niezwykle plastycznie co sprawiło, że czułam dokładnie jaka była atmosfera towarzysząca autostopowiczom. Pokonali oni znaczny dystans, więc i przyroda była różnorodna: lasy, góry, tajga, ale także blokowiska, betony i sznury aut. Kontrast między pędem miejskiego życia, a spokojem i harmonią terenów niezamieszkałych był wyraźnie widoczny. + Tytuł ten niesie za sobą nie tylko wiele uniwersalnego przekazu, ale także lekcje lepsze niż dostajemy na lekcjach historii czy geografii. Wiele historycznych wydarzeń zostało wspomnianych i opatrzonych odpowiednim komentarzem od miejscowej ludności lub samego wędrowca. + Co kilka stron pojawiało się przemyślenie autora, które miałam ochotę oprawić w złotą ramkę i powiesić na ścianie. Podczas wyprawy oderwał się on od tego co znane i codzienne, a w takiej sytuacji ilość przemyśleń dotyczących życia z pewnością jest większa niż zwykle. Wiele nowych rzeczy można wynieść z jednej rozmowy i dzięki temu, że autor wszystko zapisał i pokazał światu w postaci tej książki czytelnik także może zaczerpnąć nowej wiedzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-07-2020 o godz 20:24 przez: dama_czyta_sama
W długą, pełną przygód, podróż ruszył Sławomir Michał autor książki "Po drugiej stronie Uralu". Sławek pochodzi z Ząbkowic Śląskich. A cała historia zaczyna się we Wrocławiu, gdzie Aleksy ma szalony plan. Chce odnaleźć pewną dziewczynę w Moskwie i zrobić jej niespodziankę. Sławek składa w pracy wypowiedzenie i zaczynają załatwiać formalności wizowe. W podróż udają się autostopem. Mają parę konserw, namiot, plecaki i mało pieniędzy. Do stolicy Rosji docierają w 7 dni, ale dziewczyny tam nie ma i muszą kontynuować swoją podróż. Czy uda im się odnaleźć dziewczynę ? Kogo poznają po drodze ? Czy ta podróż ich zmieni ? Przeczytajcie 😀 To szalona, pełna zwrotów akcji relacja z podróży przez Ukrainę i Rosję. Autor świetnie opisał jak wygląda życie dzień po dniu w niedużym miasteczku. Jest przytłoczony, ludzie go rozczarowują, dusi się w tym miejscu, potrzebuje wolności. Dlatego podejmuje decyzję o ruszeniu w podróż. Po drodze spotyka wielu ciekawych ludzi. Ukraińców, Rosjan, Tatarów, żołnierzy, taksówkarzy, kierowców tirów, zwykłych ludzi. Każdy z nich opowie mu swoją historię. O życiu, wierze, marzeniach. Nie raz zostanie ugoszczony w domach niedawno poznanych ludzi. Ale podróż to też niebezpieczeństwa i niewygody: kleszcze, komary, dzikie psy, głód, deszcze. W książce znajdziecie wiele nawiązań do wydarzeń historycznych. Każdy, czy to, Polak, Ukrainiec, Rosjanin ma inne poglądy polityczne, inaczej patrzy na świat, wojny, historię i przeszłość. Fascynująca, niezwykła, ekscytująca podróż. To co wydawało się szalonym pomysłem, dzięki sile, determinacji, poznanym ludziom i ich pomocy, mogło się udać. "Po drugiej stronie Uralu" Sławomira Michała to relacja z trzydziestodniowej podróży, pełnej zwrotów akcji, niebezpieczeństw, życzliwych ludzi, cudownych krajobrazów, ciekawych smaków.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
16-07-2020 o godz 21:46 przez: Ewelina Chomicz
Jest to książka, która jest swego rodzaju wspomnieniem, relacją z podróży autostopem. Opisywana wyprawa, w której bierze udział autor oraz jego kolega, rozpoczyna się w Ząbkowicach Śląskich, a kończy aż za tytułowym Uralem. Dlaczego jednak wyruszają w taką podróż? Powodem jest dziewczyna, którą wcześniej poznali. Postanawiają ją odnaleźć w Rosji, dlatego też decydującą się na taką nietypową podróż. Czy im się to uda? A może ta szalona wyprawa wyjawi skrywające od dawna sekrety? . Przyznam szczerze, że książka mi się podobała, choć czasami mnie nużyła. Głównym pozytywnym elementem tej książki jak dla mnie, jest fabuła. Od dawna interesują mnie podróże. A podróże autostopem, już w ogóle wydają się niezwykle interesujące i szalone. To właśnie dzięki takiej formie podróżowania, autostopowicze, mogli zobaczyć tyle ciekawych i mało turystycznych miejsc, że aż im zazdroszczę. Ponadto poznali masę przeróżnych ludzi, co również było ciekawym elementem tej książki, ponieważ dzięki temu mogłam dogłębniej poznać Rosję i Ukrainę. Minusem za to był dla mnie styl autora. Niestety, nie trafił w mój gust czytelniczy, ponieważ był zbyt suchy i sztywny jak dla mnie. . Podsumowując, książka była ok i nie żałuję, że ją przeczytałam. Ma jednak swoje wady, dlatego też, do ulubionych książek się nie zaliczy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
12-08-2020 o godz 17:04 przez: Zacnem
Po książkę sięgnęłam ze względu na wzbogacenie wiedzy na temat kierunków wschodnich. Od zawsze marzyła mi się podróż do Rosji. Po opisie od wydawcy stwierdziłam, że warto sięgnąć po nią i nie zawiodłam się. Autor opisuje spontaniczną podróż dwojga młodych mężczyzn, którzy postanowili zdobyć wschód podróżując autostopem, bez większych oszczędności i bazując na uprzejmości ludzi napotkanych po drodze. Pasuje tu powiedzenie: „A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”- w tym przypadku do Rosji i dalej w stronę Uralu😊 Książka jest napisana w formie dziennika z podróży. Poza realnymi opisami obcych kultur, religii, poglądów politycznych oraz napotkanych miejsc wplątany jest w to wszystko fikcyjny wątek poszukiwania pewnej dziewczyny, przez co całość wciąga jeszcze bardziej. Podobał mi się ten szalony pomysł podróży autostopem, chodź sama nie wiem czy zdecydowałbym się na ten typ podróżowania jednak autor świetnie pokazuje, że dla chcącego nie ma nic trudnego a dalekie eskapady nie zawsze wiążą się z dużymi kosztami. Po lekturze tej książki, po raz kolejny przekonuje się, że kraje wschodnie to „stan umysłu” a zwłaszcza Rosja i dzięki temu jestem jeszcze bardziej zmotywowana, żeby w najbliższych pięciu latach zrealizować swoje plany podróżnicze
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-07-2020 o godz 15:57 przez: karkareads
“Dlaczego podróżujesz? - kontynuuje. - Twierdzisz, że masz rodzinę, masz przyjaciół, a jednak podróżujesz. Dlaczego więc podróżujesz? Nie dlatego, że lubisz poznawać obce kultury i krainy. Ty czegoś szukasz. Twoja rodzina i twoi przyjaciele nie zaspokajają cię. Potrzebujesz jeszcze więcej dla samego siebie. Każdy człowiek jest egoistą” “Po drugiej stronie Uralu” to relacja z podróży autostopem, która zaczyna się w Ząbkowicach Śląskich, a kończy za Uralem. Autor razem z przyjacielem wyruszają w podróż. Postanawiają odnaleźć w Rosji przypadkowo poznaną dziewczynę. Jak się okazuje w trakcie kolega ma tajemnice. Ich podróż wydłuża się. Trafiają do miejsc których nie planowali odwiedzać. JEdyne co mają ze sobą to plecaki z ubraniami i jedzeniem i pare tysięcy rubli. Ich podróż opiera się na łapaniu autostopa i noclegach u przypadkowo poznanych osób. Autor w “Po drugiej stronie Uralu” opisuje ich przygody i przeciwności losu, które stają na drodze. Dzięki autorowi poznajemy Rosję i Ukrainę oraz kulturę ich mieszkańców.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-07-2020 o godz 10:47 przez: Anonim
Ostatnio przeczytałam książkę ,, Po drugiej stronie Uralu” @wydawnictwo_novaeres Sławomira Michała. Wyprawa zaczyna się w Ząbkowicach Śląskich. Towarzyszymy autorowi i jego przyjacielowi w podróż za tytułowy Ural. Celem podróży jest odnalezienie w Rosji przypadkowo poznanej dziewczyny. Jak to często się dzieje podczas takich wypraw, napotykają wiele trudności, a ich podróż wyglada trochę innacZej niż planowali. Podróżowanie autostopem niewątpliwe daje możliwość lepszego poznania mieszkańców i ich kultury. Nocleg w przypadkowych miejscach jest z jednej strony ryzykowny, ale z drugiej strony wiemy że to idealna opcja na poznanie prawdziwego życia ludności. Szczególnie przypadły mi do gustu wstawki autora o jego przemyśleniach. Również opis krajobrazów pozwala na lepsze poczucie klimatu tych miejsc i wyobrażenie sobie jak to wszystko wyglada. Jest to naprawdę wspaniała pozycja i polecam każdemu kto chciałby odbyć czytalniczą podróż na wschód.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Michał Sławomir

Po drugiej stronie Uralu Michał Sławomir
ebook
5/5
(5/5) 2 recenzje
32,00 zł
Strefa Pawłowa Michał Sławomir
ebook
5/5
(5/5) 1 recenzja
24,00 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Uwalnianie Kowalska Iga
5/5
16,95 zł
25,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatni goblin Hryniewicki Edgar
5/5
32,24 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Przekonanie Drożdż Maja
5/5
32,24 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pokolenie Ikea Piotr C.
3.9/5
21,10 zł
29,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Pokolenie IKEA. Kobiety Piotr C.
4.4/5
22,18 zł
34,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Gwiazdor Piotr C.
4.5/5
26,08 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Alter ego Barczyk-Mews Anna
4.4/5
24,78 zł
37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Konsorcjum. Tom 1 Sivar A.S.
4.6/5
35,95 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa # to o nas Piotr C.
4.5/5
28,03 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Likwidator Pełka Marcin
4.5/5
22,49 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Brud Piotr C.
4.3/5
18,91 zł
29,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Transsuma Razorbak Roman
5/5
30,85 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Most Ikara Nowak Paweł
4.6/5
31,29 zł
47,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Łowca Legiona Kozińska Anna
4.3/5
22,49 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Projekt osobisty Walenko Piotr
4.5/5
19,90 zł
26,99 zł
Inne z tego wydawnictwa W ciemności Fitrzyk Karol
4.7/5
33,28 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Najlepszy przyjaciel King B. Ann
4.2/5
29,99 zł
39,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego