Płomień i krzyż. Świat inkwizytorów. Tom 3 (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Arnold Lowefell i Mordimer Madderdin wspólnie ruszają do walki!

Dwaj szczególni Inkwizytorzy znowu się spotykają. Tym razem, by wspólnie wypełnić zadanie w przeklętej krainie zamieszkanej przez dziki lud, który wiarę w Chrystusa połączył z pogańskimi obrządkami. Tysiące mil od granic Cesarstwa, inkwizytorzy będą musieli spełnić misję kluczową dla całego chrześcijaństwa.

W całej intrydze wielką rolę odegrają także mało znani lecz potężni funkcjonariusze Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. Hildegarda Reizend - podróżniczka, która przewędrowała świat od Afryki po Himalaje. Biegły w sztuce magicznej Barnaba Biber. Wszyscy będą musieli stawić czoła Herenniuszowi Furiusowi - Rzymianinowi, który na własne oczy widział Ukrzyżowanie i Zstąpienie Jezusa Chrystusa.

Węzły intryg zaciskają się na szyjach wszystkich bohaterów. Kto będzie musiał umrzeć dla dobra chrześcijaństwa, a kto przeżyje, by dalej służyć Sprawie?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Plomien i krzyz. Swiat inkwizytorow. Tom 3

Tytuł: Płomień i krzyż. Świat inkwizytorów. Tom 3
Seria: Świat inkwizytorów
Autor: Piekara Jacek
Wydawnictwo: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 454
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-02-13
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 30 x 150 x 110
Indeks: 31165693
 
średnia 4,2
5
16
4
11
3
2
2
1
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
2/5
16-10-2019 o godz 14:33 Norbert Piełowski dodał recenzję:
Niestety znowu zawód na twórczości autora. Mało porywającej akcji, której praktycznie nie ma a dużo gadania. 3/4 książki przegadane aż czytać się momentami już nie chciało. Szkoda ponieważ liczyłem na coś zdecydowanie lepszego po drugim nudnawym tomie z serii "Płomień i krzyż".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-09-2019 o godz 04:18 Mariusz Magier dodał recenzję:
Doskonała pozycja dla fanów tej serii. Przygoda bez dwóch zdań.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
09-09-2019 o godz 11:03 Anonim dodał recenzję:
Jacek Piekara jak zwykle nie zawiódł. Obok Arnolda Lowefella pojawia się ponownie Mordimer Madderdin, już jako dojrzały mężczyzna. Zostaje on ukazany czytelnikowi z zupełnie odmiennej perspektywy- oczyma Lowefella, aniżeli ta znana z cyklu Ja inkwizytor. Pojawiają się również nowe, spiskowe wątki nieodmiennie związane z Szachor Sefer. Czekam na kolejny tom. Ocena niepełna, ze względu na jakość oprawy. Miękkie wydanie (błąd, którego już nie popełnię) ma nieco jarmarczny charakter.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-08-2019 o godz 07:28 Bartosz dodał recenzję:
Piekara i tym razem mnie nie zawiódł. Mam wrażenie, że ostatnio cykl Płomień i Krzyż wychodzi mu znacznie lepiej od przygód Mordimera.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-07-2019 o godz 18:25 mprusz dodał recenzję:
Tak u mnie jakoś wyszło, że przeczytałem najpierw "przeklęte krainy", a dopiero później wcześniej wydaną tą książkę. I...jestem zadziwiony jak można obniżyć loty. Od pewnego czasu piszę dość krytycznie o ostatnich powieściach Piekary, bo uważam, że obniżył niesamowicie loty mając na uwadze pierwsze przygody Mordimera. Jednak co do tej książki muszę uczciwie napisać, że naprawdę mi się podobała. Co prawda to nie było to co w początkowych przygodach inkwizytora, ale nie nudziłem się. Jedynym natomiast dla mnie wytłumaczeniem niezmiernie nudnego, rozwlekłego i nieciekawego tworu o nazwie "przeklęte krainy" jest chyba to, że autor wziął zaliczkę na kolejną powieść i musiał coś napisać. I to "coś" powstało i ledwie da się zmęczyć:( Życzę jednak zarówno nam - wiernym czytelnikom sagi inkwizytorskiej - jak i przede wszystkim autorowi, aby wrócił on na swój początkowy poziom pisarski i nie pozwolił, by jego nazwisko zaczęło się kojarzyć z tym co słabe i nieciekawe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
15-07-2019 o godz 14:59 Danny dodał recenzję:
Wyłamię się tu z dotychczasowych recenzji, wśród których przeważają dobre. Nie wiem, kto pisał część z nich, ale mam pewne wątpliwości, czy czytał ten tom. I ze dwa poprzednie. Ja je grzecznie kupuję i czytam, więc poniżej subiektywna opinia. Wstęp: ten tom to lipa. Poprzedni też. Rozwinięcie: czasy mamy takie, że dobry pomysł eksploatowany jest do maksimum. Rozumiem - pieniądz rządzi światem, dopóki coś się sprzedaje to lecimy z tematem. Patrz wszystkie seriale z kolejnymi sezonami. Ale ostatnie tomy tego cyklu są tak pisane, jakby tworzył je inny autor, bo dotychczasowy zajął się bardziej dochodowym zajęciem. Przypomina mi to opowiadanie Wiecha, kiedy w zastępstwie zaginionego redaktora cotygodniowych odcinków opowiadań koledzy z redakcji z musu po kolei płodzili następne części. W tym tomie brak dotychczasowego klimatu, brak świetnych powiedzonek, które padały z ust Mordimera Madderdina i pozostałych bohaterów tomów sprzed "Kościanego galeona". Autor zapomniał barwnego języka z "Wieże do nieba" czy "Młot na czarownice"? Ja wiem, że to jest świat pełen magii itp, więc można wymyślić dowolne rozwiązania i konfiguracje historii. Ale na Boga - niech to się trzyma pierwotnego klimatu. Zakończenie: Moim zdaniem od tomu "Kościany Galeon" cykl ewoluuje w złym kierunku. Potwierdza to pośrednio w recenzji Northman1984, pewnie byłby w ocenach bardziej wyrazisty gdyby nie egzemplarz recenzencki książki, którą do czytania otrzymał. Tak czy inaczej kolejny tom najpierw pożyczę. Jak się tu coś poprawi - kupię. Jak ewolucja dalej będzie trwała - szkoda kasy, macham ręką i szukam czegoś innego.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
4/5
16-05-2019 o godz 18:29 Paweł Ruciński dodał recenzję:
Najlepsza jak do tej pory część z cyklu Płomień i krzyż. Po lekko nudnawym 2-im tomie, przyjemna odmiana. Nie mogę się już doczekać kolejnej odsłony. Polecam, fanom polskiej fantastyki nie trzeba;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
25-04-2019 o godz 09:05 Grzegorzr dodał recenzję:
Wyimaginowany świat inkwizytorów i magii - dobrze się czyta, a i fabuła ciekawa , jeśli ktoś lubi książki fantasy to polecam całą serię.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
4/5
09-04-2019 o godz 07:03 Grzegorz dodał recenzję:
Niezła, ale nie jest to już ten sam poziom, co na początku cyklu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-03-2019 o godz 17:03 Anonim dodał recenzję:
Świetna książka Jacka Piekary opisująca czasy inkwizytorów kiedy to, Jezus zstąpił z krzyża i ukarał wrogów ogniem i meczem. Jest tu trochę historii wymieszanej z delikatną fantastyką . Powieść czyta się lekko z dużą przyjemnością tak jak poprzednie dwa tomy . Polecam wszystkim miłośnikom "Sciense fiction"
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
29-03-2019 o godz 14:27 Anonim dodał recenzję:
Ładne wydanie, polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
23-03-2019 o godz 08:50 bartek glanowski dodał recenzję:
Jak zwykle porywajaca lektura. Polecam swiat inwizytorów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
4/5
09-03-2019 o godz 09:05 Bartosz dodał recenzję:
Świat inkwizytorów powoli zaczyna odkrywać swoje tajemnice. Książka spieniła moje oczekiwania. Z niecierpliwością wyczekuję na tom 4.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
08-03-2019 o godz 00:05 Northman1984 dodał recenzję:
Płomień wiary wciąż płonie! Jacek Piekara serwuje nam trzecią odsłonę inkwizytorskiej walki o zwycięstwo prawdziwej wiary, walka ta staje się zaś coraz bardziej skomplikowana. Arnold Lowefell i Mordimer Madderdin łączą w niej siły (!). Wszystko pięknie, tylko… co z tego wyniknie? Czy połączenie sił przez tych dwóch panów przybliży (i ich i nas) choć trochę do ostatecznego zwycięstwa (lub porażki)? Warto się przekonać! Mam nieodmiennie wrażenie – potęgowane z każdym kolejnym tomem – że Jacek Piekara oddala się od klasycznej konwencji Cyklu Inkwizytorskiego coraz bardziej… Nawet nie warto tego oddalenia rozpatrywać w kategoriach „to źle” / „to dobrze” – to po prostu historia trzymająca się cyklu, a jednak całkowicie od jego meritum odmienna. Zbyt pełna magii i piętrzących się zawiłości fabularnych żeby być częścią ścisłego kanonu, a jednak na tyle z kanonem związana, że nie sposób tej opowieści z całego uniwersum inkwizytorskiego wykreślić. Mi osobiście kierunek obrany przez Piekarę bardzo się podoba, oczywiste jest jednak dla mnie, że nie każdy będzie zadowolony. Ale do rzeczy ;) Tom pierwszy i drugi „Płomienia i krzyża” skupiał się na Arnoldzie Lowefellu, czyniąc z niego postać dla całego uniwersum inkwizytorskiego coraz ważniejszą, a wraz z rozwojem wydarzeń bodaj czy nie bardziej istotną niż osławiony Mordimer Madderdin (!). Zależy jak na to wszystko patrzeć… Jeśli służba Bogu, wierze, obowiązek i inkwizytorskie rzemiosło samo w sobie są ważniejsze, to bardziej ciekawy wydaje się być charyzmatyczny Mordimer. Jeśli jednak szerzej na rzecz spojrzeć, a szersze spojrzenie obejmuje odwieczną walkę Inkwizytorium z wrogami (na których czele stoją potężni perscy magowie) i wyścig po potworną, pełną mocy księgę Szachor Sefer, to w takim ujęciu Lowefell jest dużo bardziej istotny (i to z wielu względów)… Trzeci tom tej opowieści odpowiada na wiele pytań z tomów poprzednich i troszeczkę przybliża nas do sedna sprawy… ale tylko troszeczkę. Niewiele się bowiem wyjaśnia, Piekara zaś stawia coraz to nowe pytania wymagające odpowiedzi. Robi się coraz ciekawiej :) Akcja trzeciej odsłony cyklu rozpoczyna się od konieczności przedsięwzięcia tajemniczej wyprawy na Ruś. Na Rusi bowiem skrył się jeden z ostatnich starożytnych, potężnych wampirów, dla Inkwizytorium zaś jego istnienie (a przynajmniej istnienie poza kontrolą Organizacji) zaczyna być nie do przyjęcia. W tle majaczy kwestia odzyskania duchowej esencji dawnej uczennicy Narsesa (z którego duchowych szczątków, jak już wiemy, powstał Lowefell) oraz powolne odzyskiwanie przez Arnolda pamięci o tym, kim był i co potrafił jako Narses… To jednak początkowo schodzi w trzecim tomie na drugi plan. Ekspedycja na Ruś jest w tej chwili najważniejsza, dołączają zaś do niej Mordimer oraz dwóch ciekawych członków Inkwizytorium – w tym jedna kobieta… Czy wszyscy wrócą z Rusi? A może w szeregach członków ekspedycji ujawni się jakiś zdrajca? Wszystko do przeczytania ;) Kwestia Rusi zajmuje lwią część książki, dużo ciekawsze jednak – z punktu widzenia całej opowieści – jest to, co następuje później. Arnold odzyskuje bowiem część swojej pamięci, jego dawna uczennica Roksana również pojawia się na scenie zdarzeń, a o samej księdze Szachor Sefer także dowiadujemy się paru rzeczy… Wszystko to nieco przybliża nas do wyjaśnienia najważniejszych zagadek w tej historii, ale stawia także nowe pytania, na które przyjdzie – mam nadzieję – czas już w najbliższym tomie… Książka warta przeczytania, ale tylko po lekturze dwóch poprzednich tomów. Zawiła to bowiem historia, bez znajomości wcześniejszych zdarzeń może być to lektura po prostu niezrozumiała oraz za bardzo skomplikowana. Jacek Piekara zręcznie prowadzi tę historię, bardzo fajnie przy tym balansując pomiędzy kolejnymi tajemnicami, a ich wyjaśnieniem. Drażni tylko trochę fakt, że zaraz po wyjaśnieniu jednej pojawia się następna (!), ale taki już urok tego cyklu. Arnold Lowefell coraz bardziej intryguje… Jeśli o mnie chodzi, to zabrnąłem w tę historię tak daleko, że nie mogę się już doczekać ciągu dalszego. Oby więc wytrwać do następnego tomu :) Polecam! Dziękuję Fabryce Słów za egzemplarz recenzencki. https://cosnapolce.blogspot.com/2019/03/pomien-i-krzyz-tom-3-jacek-piekara.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-03-2019 o godz 17:31 Góral dodał recenzję:
rewelacyjna seria warta przeczytania. Długo czekałem z=na kontynuacje i jestem zadowolony warto było czekać. Polecam i przede wszystkim zacząć czytanie od samego początku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
04-03-2019 o godz 06:42 Krzysztof Ardowski dodał recenzję:
Jedna z najlepszych części cyklu inkwizytorskiego. Męczą niektóre powtórzenia, jak to ktoś nie jest gorliwym sługą itp, ale całe szczęście w porównaniu z poprzednimi częściami jest na prawdę dobrze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-02-2019 o godz 20:34 Damian Tusień dodał recenzję:
Niezwykle zdarzenia, zwroty akcji to i wiele więcej znaleźć można na kartach owego dzieła. Nie mogę się doczekać kolejnej części.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-02-2019 o godz 18:20 Anonim dodał recenzję:
Ten tom jaki 2 poprzednie polecam. Teraz zastanawiam się jak długo przyjdzie mi czekać na tom 4.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-02-2019 o godz 05:11 Anonim dodał recenzję:
Dostaje się dokładnie to czego czytelnik oczekuje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Jacek Piekara

Jacek Piekara jest pisarzem fantasy i dziennikarzem urodzonym w 1965 roku w Krakowie. Od lat zajmuje się również redagowaniem czasopism poświęconym komputerom i grom komputerowym - współpracował m.in. z "Click!" i "Światem Gier Komputerowych". Redaktor naczelny magazynu "Fantasy". Absolwent prawa i psychologii na UW. Zadebiutował w 1983 roku odpowiadaniem "Wszystkie twarze szatana". Współpracował również z radiem WaWa. Obecnie mieszka w Warszawie.

Rycerz Kielichów Piekara Jacek
3.5/5
35,49 zł
39,90 zł
Charakternik Piekara Jacek
3.2/5
35,49 zł
39,90 zł
Alicja Piekara Jacek
2/5
35,49 zł
39,90 zł
Bestie i ludzie Piekara Jacek
3.0/5
35,49 zł
39,90 zł

Zobacz także

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.