Pieśni, treny, fraszki (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jan Kochanowski to nie tylko poeta, ale przede wszystkim humanista, przedstawiciel europejskiej elity intelektualnej czasów odrodzenia. Tworząc nieprzeciętne teksty w języku polskim i łacińskim, udowodnił, że języki te można traktować równorzędnie. Zarówno jego eksperymenty poetyckie, jak i inwencja językowa wywarły wpływ na formowanie się polszczyzny literackiej. W niniejszym zbiorze prezentujemy wybór pieśni i fraszek oraz cykl trenów. Oprócz wyjątkowej parafrazy psalmów – Psałterza Dawidowego, i wzorowanej na antycznych tragediach Odprawy Posłów Greckich do dziś stanowią one o nieprzemijającej rozpoznawalności poety.

Wydanie zawiera wszystkie obowiązkowe teksty poetyckie mistrza z Czarnolasu. Klasyka z niezłym opracowaniem to seria tekstów literatury pięknej stworzona z myślą o nastoletnich czytelnikach. Opracowanie, zaprojektowane jako krótkie „przerwy w lekturze”, wyjaśnia kontekst powstania utworu, przybliża postać autora, a przede wszystkim pomaga zrozumieć czytany tekst. Utwory wydawane są w okładce ze skrzydełkami, dzięki czemu egzemplarze dzielnie przetrwają wielokrotne podróże w tornistrze. Kremowy papier i szerokie marginesy uprzyjemnią natomiast samo czytanie.

Nazwa wydawnictwa – Piszmy po książkach - nawiązuje do kiedyś powszechnej, a dziś zaniechanej praktyki pisania po książkach. Wyobraźcie sobie, że kiedyś w dobrym tonie było podarować znajomemu popisaną książkę! Praktyka ta pozwala na aktywne czytanie – zaznaczanie ważnych fragmentów, komentowanie tego, co przykuło naszą uwagę, wyrażanie zgody lub dezaprobaty, a wszystko to przekłada się na lepsze zrozumienie i zapamiętanie tekstu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Tytuł: Pieśni, treny, fraszki
Autor: Kochanowski Jan
Wydawnictwo: Piszmy po książkach
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 134
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-09-09
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 36732890
średnia 5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Zobacz także

Najczęściej kupowane Czarne stopy Szmaglewska Seweryna
4.6/5
11,70 zł
15,00 zł
Najczęściej kupowane Sposób na Alcybiadesa. Lektura z opracowaniem Opracowanie zbiorowe
4.7/5
18,19 zł
27,89 zł
Najczęściej kupowane Pinokio Carlo Collodi
4.8/5
9,35 zł
15,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego