Służby. Resortowe dzieci. Tom 2 (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Kolejny tom głośnej książki Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Maroszy. Autorzy po raz kolejny udowadniają kto pociąga za sznurki w III RP.

Książka, która odkrywa prawdę i rzuca nowe światło na służby komunistyczne, a raczej ich bliskie związki ze strukturami III RP. To opowieść o interesach ludzi z bezpieki, którzy umacniali władzę ludową, wspierali socjalizm, by wreszcie po "grubej kresce" stać się zakulisową siłą sprawczą w demokratycznym państwie. Demaskatorska pozycja ujawniająca sekrety tych, którzy zaczęli służyć nowej władzy. O ich znajomościach, koneksjach, koligacjach i bardzo często podejrzanych interesach, w których nigdy nie zapominali o protekcji.

"Resortowe dzieci. Tom 2. Służby" to prawie 1000 stron rzetelnie zebranych faktów o ludziach służących obydwu systemom.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Służby. Resortowe dzieci. Tom 2
Seria: Resortowe dzieci
Autor: Kania Dorota , Targalski Jerzy , Marosz Maciej
Wydawnictwo: Fronda
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 920
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-05-06
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 60 x 215 x 157
Indeks: 16667396
średnia 4,2
5
51
4
8
3
3
2
3
1
10
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
37 recenzji
12-03-2015 o godz 11:51 przez: Kajetan Pietraszkiewicz
Książka ujrzy światło dzienne w maju, a w marcu pojawiają się pierwsze oceny? :) To ma być kolejny tom o tym jak kogoś pra-pradziad był SBekiem? Kiedy autorzy prześwietlą swoją historię? Ona też jest bogata!
Czy ta recenzja była przydatna? 6 35
13-07-2015 o godz 08:39 przez: przem73
Książka wstrząsająca. Już w połowie czuje się obrzydzenie. Wyjaśnia jednak wiele karier, połączeń biznesowych. No i opisuje wyroki niezawisłych sadów, które przygotowują do kolejnej wstrząsającej czytelnika części o sądownictwie - czytaj przenikaniu się tajnych służb i klanów rodzinnych .............
Czy ta recenzja była przydatna? 4 2
21-06-2015 o godz 12:02 przez: GuGa
Bardzo dobra książka, czyta się jak kryminał - informacje o Komorowskim i jego metodach są porażające, ten facet powinien stanąć przed Trybunałem Stanu
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
5/5
19-05-2015 o godz 14:34 przez: Ósemkowy Klub Recenzenta
"Resortowe dzieci. Służby" to bardzo obszerne opracowanie oparte na tysiącach dokumentów i zdjęć wydobytych z ogromnej ilości archiwów. Oprócz wielkiej liczby dokumentów i fotografii czytelnik znajdzie setki przypisów odwołujących się do poważnych źródeł. Autorzy opierają się na konkretnych danych, które łatwo zweryfikować, nie kierują się osobistą niechęcią, nie stosują demagogicznych chwytów, jak to często zauważamy w gazetowej i telewizyjnej publicystyce. Dzięki temu całość jest wiarygodna i warta czytania. Książka rzeczowo i szczegółowo ukazuje skrzętnie skrywaną lub przemilczaną prawdę, że ludziom PRL-owskiego aparatu władzy nie spadł włos z głowy. Nie ponieśli kary za znęcanie się nad własnym narodem, a ich dzieci i krewni robią karierę dzięki znajomościom i powiązaniom z przedstawicielami komunistycznych służb, a nieraz nawet ze światem przestępczym. Rozdzielają kolejne przywileje wśród swoich, a tak zwany stary układ wciąż ma się dobrze czy to się komuś podoba, czy nie. Możemy przekonać się o tym, kiedy prześledzimy ponad 800 stron opracowania Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza. To książka podobnie jak "Resortowe dzieci. Media" ważna, choć niewygodna dla wielu ludzi, często z pierwszych stron gazet lub ekranów telewizyjnych, którzy wybili się i wciąż korzystają z różnorodnych przywilejów, jakie posiedli dzięki powiązaniom z PRL-owskim aparatem władzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 3
14-06-2015 o godz 00:00 przez: Jakub Sadowski
Kolejna interesująca część Resortowych dzieci, po nie mniej znakomitej części pod tytułem Media. Podobnie jak i poprzednia część, także Służby opracowane są bardzo rzetelnie, a ze względu na treść jest to książka która mogłaby wywołać pewnego rodzaju trzęsienie ziemi i zresztą tak się chyba stało w pewnych kręgach. Serdecznie polecam, zdecydowanie warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
27-06-2015 o godz 00:00 przez: Maksymilian Kędzierski
Czekałem na kolejną część Resortowych Dzieci, poprzednia część zrobiła na mnie duże wrażenie. Podobnie jak Media, Służby także wiele dają do myślenia, co każe zastanowić się nad sytuacją w naszym kraju, spojrzeć na wiele jej aspektów zupełnie z innej strony. Polecam przeczytać, książka świetnie napisana, mnóstwo interesujących faktów.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
1/5
07-05-2015 o godz 10:39 przez: Iwoniasta
Kompletnie bezsadane wywlekanie danych osobowych ludzi, którzy w ogóle nie mają nic wspólnego z tytułowymi służbami! Mam nadzieję, że wytoczą tej beznadziejnej trójce autorów oraz wydawnictwu procesy!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 7
11-05-2015 o godz 12:08 przez: Piotr Rachowski
Treść OK, ale to najgorzej wydana książka "klejona" jaką ostatnio czytałem, a czytałem kilka. "Klejonka" jest takiej jakości, że kartki fruwają luzem... masakra !
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
1/5
02-12-2015 o godz 12:47 przez: Iwoniasta
jedna gwiazdka oznacza, że absolutnie szkoda na to pieniędzy! Szmira, grzebanie w ludzkich życiorysach aż po trzecie pokolenie! Beznadzieja!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 4
4/5
16-05-2015 o godz 14:10 przez: gola32
Książka kapitalna, dobrze napisana. Czyta się szybko i z zaciekawieniem. Bardziej odpowiednia dla osób, które pamiętają poprzedni ustrój
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
1/5
15-07-2015 o godz 10:44 przez: renata żebracka
to jest kąsek dla tych ktorzy lubia spiskowe teorie woda na mlyn zwolennikow pisu nic dodac nic ujac....
Czy ta recenzja była przydatna? 2 5
12-06-2015 o godz 12:30 przez: Anna Kasprzyk
Jak najbardziej polecam. decydowanie warto przeczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
14-05-2015 o godz 17:05 przez: hnery
To już drugi tom nader ważnej dla najnowszej historii Polski relacji o powiązaniach (a raczej korzeniach) części obecnego establishmentu. Książka jest nader "gruba" (ponad 900 stron). Trudno powiedzieć czy wyczerpująca. W każdym razie bogactwo szczegółów i wyraźnie wstrzemięźliwe komentarze pozwalają czytelnikowi na samodzielne wyciąganie wniosków z faktów, które prawdopodobnie nie były dotąd szerzej znane. Uważam, że powinna być lekturą nie tylko dla historyków, ale dla każdego, kogo interesują, czasem bulwersują, relacje społecznie i gospodarcze Polski początku XXI wieku. Szata graficzna książki jest właściwa, a druk, papier i oprawa (miękka) poprawne. Treść zaś jest fascynująca.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
26-04-2015 o godz 00:00 przez: Festivent
Bardzo ciekawią mnie takie książki, zresztą chyba każdy lubi. Odkrywanie tajemnic ludzi, na kolejnych stronach. Książka budzi kontrowersje, ale ciężko się dziwić, na pewno dla wielu jest niewygodna. Jedna prawda jest taka, że im bardziej będzie się przeciw niej protestować tym więcej ludzi zechcę ją poznać. Tak więc, keep up the good work, a ja już jestem przekonany :P
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
07-05-2015 o godz 20:52 przez: historyk 2
Każdy powinien przeczytać tę książkę. Podam tylko kilka faktów, których się z niej można dowiedzieć: szef Informacyjnej Agencji Radiowej Mariusz Borkowski to Kontakt Operacyjny "Szur" , publicysta "Polityki" Krzysztof Mroziewicz to współpracownik wywiadu wojskowego "Sengi", twórca Radia ZET Andrzej Woyciechowski to TW "Janek".
Czy ta recenzja była przydatna? 1 4
01-05-2015 o godz 00:00 przez: jaksor
Jakiś czas temu przeczytałem Resortowe dzieci, media. Teraz przyszła kolej na Resortowe dzieci, służby. Jeśli książka będzie napisana tak samo świetnym językiem, z takim rozmachem, z taką wnikliwością i inteligencją, jak ta pierwsza - na pewno dostanie ode mnie 5 gwiazdek. Nie pozostaje nic innego - tylko czekać!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
12-05-2015 o godz 11:43 przez: Kazimierz Janicki
Super książka, jest to najnowsza historia polski, prawdziwa historia powojenna, nie znajdziesz takich informacji nigdzie. Mam 70 lat, opozycja narodowo-wyzwoleńcza, "Solidarność" więzienie ii... ta historia jest prawdziwa. "Media", "Służby" czekam na kolejną. Wielkie wielkie dzięki. Pozdrawiam Kaz.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
28-10-2017 o godz 13:48 przez: V
Świetna książka, którą polecam. Autorzy pokazują w niej ciągłość ludzi z PRL ze współczesną Polską. Służby z czasów komuny bardzo dobrze czuły się już w wolnej Polsce. Najlepsze jest to, że za PRL-u byli komunistami, a dzisiaj są demokratami - katastrofa. Jak wiatr zawieje tam z nim lecą.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-05-2016 o godz 12:21 przez: Justyna Nitze
Ciekawie napisana książka, sporo histori jest znanych powszechnie opinii publiczne, jednak zebranie ich w jednym miejscu daje interesujący wgląd w działania służb zarówno w PRL jak i w III- ej RP.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
24-05-2015 o godz 08:27 przez: jurczykg
Ostatni raz kupiłem coś w empiku, w sklepie gdzie dochodzi do cenzury jak za głębokiej komuny ! Precz z cenzurą książki Wojciech Sumlińskiego Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 4
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorach:

Dorota Kania jest dziennikarką śledczą "Gazety Polskiej" i zastępcą redaktora naczelnego portalu Niezalezna.pl. Urodziła się w 1964 roku. Znana ze swoich prawicowych poglądów. Zajmuje się przede wszystkim tematami polityczno-historycznymi. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - ukończyła filozofię. Wcześniej współpracowała m.in. z "Super Expressem" oraz tygodnikiem "Wprost". Nie boi się kontrowersyjnych tematów.

Jerzy Targalski jest polskim historykiem, politologiem, orientalistą oraz działaczem opozycyjnym i publicystą. Przez wiele lat był członkiem Zarządu Polskiego Radia. Urodził się w 1952 roku w Łodzi. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach takich, jak historia oraz filologia. Doktor nauk historycznych. Od momentu powstania współpracował z Komitetem Obrony Robotników, aktywnie prowadząc działalność opozycyjną. Obecnie współpracuje z "Gazetą Polską" oraz prowadzi zajęcia akademickie w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

Maciej Marosz jest polskim dziennikarzem specjalizującym się w publicystyce śledczej. Zajmuje się m.in. tropieniem afer III RP czy powiązań pomiędzy współczesnymi gwiazdami mediów i polityki oraz wysoko postawionymi urzędnikami a aparatem państwowym PRL. Współpracuje przede wszystkim z "Gazetą Polską" oraz mediami z nią powiązanymi. Jest również współautorem publikacji z cyklu "Resortowe dzieci", które stały się bestsellerem w całej Polsce.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Życie po śmierci Szponar Wiktor
4.1/5
30,99 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Władca świata Benson Robert Hugh
4.5/5
26,02 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego