Oto jestem (okładka  miękka, 04.2017)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Nowa, długo wyczekiwana powieść autora "Wszystko jest iluminacją" i "Strasznie głośno, niesamowicie blisko"

Rozpięta między Ameryką, Europą i Izraelem, zarazem epicka i intymna, dowcipna i wstrząsająca opowieść o rodzinie w obliczu kryzysów wewnętrznych i zewnętrznych.

Jacob i Julia Blochowie są małżeństwem z szesnastoletnim stażem. Mają trzech synów, piękny dom, dobrą pracę i… dość samych siebie. Skoncentrowani na tym, by jak najlepiej wywiązywać się ze swoich zawodowych, obywatelskich, rodzicielskich i małżeńskich powinności, nie zauważają, jak z głęboko skrywanych drobnych urazów, niesatysfakcjonujących kompromisów i niechcianych poświęceń tworzy się lawina, która zagrozi istnieniu ich rodziny.

Lawina rusza w dniu przygotowań do bar micwy najstarszego syna Blochów, na którą do Waszyngtonu przyjeżdżają krewni z Izraela. W wyniku splotu tragikomicznych wypadków członkowie trzypokoleniowej rodziny w kolejnych dniach staną wobec wyzwań, które skłonią ich do zdefiniowania na nowo kim są, w co wierzą i co jest dla nich najważniejsze. 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1136881385
Tytuł: Oto jestem
Autor: Foer Jonathan Safran
Tłumaczenie: Cieślik Krzysztof
Wydawnictwo: Wydawnictwo W.A.B.
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 704
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-04-26
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 144 x 206 x 53
Indeks: 20942472
średnia 4
5
16
4
11
3
8
2
1
1
2
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
6 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
17-08-2017 o godz 11:08 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Dostawa i realizacja zamówienia przebiegły błyskawicznie, natomiast książka ma lekkie uszkodzenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-11-2021 o godz 18:17 przez: dorchm | Zweryfikowany zakup
Ładna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-07-2017 o godz 20:02 przez: Anna Drewniak
"Oto jestem" to spokojna historia o burzliwym życiu jednej, żydowskiej rodziny. Jackob Blochow jest ojcem trzech synów: Sama, Maxa oraz Benyego. Od szesnastu lat pozostaje w związku małżeńskim z Julią. Mają wspólnego psa, Argusa. Wydawałoby się,że nie trzeba im nic więcej, gdyby nie fakt, że właściwie wszystko co ich łączy jest udawane. To co kiedyś było bliskością, zaufaniem, w jakiś dziwny sposób przekształciło się w dystans, udawaną grzeczność. Zamiast miłości, jest chowana uraza, niedopowiedzenia, niezrozumienia. Choć małżonkowie nie są ze sobą szczęśliwi, to trwają ze sobą dla dobra dzieci. A dzieci i tak swoje wiedzą. Punktem , w którym ten domek z kart się rozpada jest bar micwa Sama. Jak się okazuje, od niej będą zależeć losy tej rodziny, ale też i narodu żydowskiego. Książka jest ogromna. Liczy sobie prawie 800 stron. I choć dużo w niej rozmów nie jest przegadana. Czyta się ją lekko mimo, że akcja nie jest porywająca. Więcej tu rozmyślań, rozważań, niż fabuły. I choć książka nie spodoba się każdemu, to tematy w niej poruszane odzwierciedlają życie nie jednego śmiertelnika. Autor w niesamowity sposób pokazuje jak ludzie, którzy byli praktycznie jednością nie chcieli mieć przed sobą żadnej tajemnicy, przez rutynę, obowiązki, oddali się od siebie. Stali się sobie obcy. Mieli do siebie więcej pretensji, niż ciepła i pozytywnych uczuć. Wszystko odbierali na odwrót. Poza tym niesamowicie pokazana jest miłość rodzicielska. A także to, jak mało rodzice wiedzą o swoich dzieciach. Poświęcają im całe życie, swoje pasje i potrzeby odkładają gdzieś w cień, a tymczasem ich pociechy są ludźmi, których nie do końca znają, którzy wcale aż o takie poświęcenie nie proszą. Nie można też pominąć opisanej w książce, historii narodu żydowskiego i tego jak wielkie piętno odcisnęła ona na swoich obywatelach. Gdziekolwiek są rozsiani, czy w Ameryce czy w samym Izraelu, ciągle muszą borykać się z walką między przeszłością, a teraźniejszością. Z jednej strony chcą normalnie, współcześnie żyć, a z drugiej kładą wielki nacisk by nie zapomnieć o tym co ich spotkało. Autor w ciekawy sposób ujął bolączki, które dotykają tę specyficzna narodowość. Ten ciągły niepokój o własny kraj, przyjaźnie z państwami, które mogą okazać się tylko pozornym wsparciem. Książka jest niezwykła. Spotkałam się z opinią, że jest trochę zbyt nagłośniona, ale zyskuje po jej przeczytaniu. I chyba coś w tym jest. Parę razy próbowałam odłożyć ją na później, ale cały czas było mi szkoda. A kiedy skończyłam czytać, stwierdziłam, że to " kawał" dobrej literatury. Polecam ! Więcej recenzji na fifraku.blogspot.com Zapraszam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-07-2017 o godz 14:39 przez: Sikamikanico
Nie zdziwiło mnie, że ta książka była dobra. W końcu Jonathan Safran Foer napisał "Wszystko jest iluminacją" oraz "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" czyli dwie wspaniałe powieści. Aż 11 lat trzeba było czekać na "Oto jestem". I oto jest! Powieść opisuje związek Jakuba i Julii. Mają za sobą szesnaście lat małżeństwa, trójkę dzieci i tysiące wspomnień. A przed sobą - poważny kryzys. Każde z nich ma swoje racje, których broni. I mimo wielu pozytywnych i budujących wspólnych chwil, nie uda się im wrócić do uczucia z pierwszych lat związku. Na nowo muszą określić swoje priorytety i dowiedzieć się, kim tak naprawdę są. Wiele kobiet mogłoby się podpisać pod słowami Julii, a drugie tyle mężczyzn - pod myślami Jacoba. Szczególnie ci, którzy mają za sobą nieudane małżeństwo.(lub są w trakcie). Gorzka prawda, studium rozpadu, przegląd małżeńskich problemów. Te wszystkie pojęcia odnoszą się do książki. Wątek rodzinny skłania do rozmyślań nad własnymi celami, hierarchią wartości i rodziną. Równocześnie z historia klanu Blochów poznajemy szeroki kontekst żydowski. Kultura, polityka i życie społeczności cztery pokolenia po Zagładzie. W książce przedstawiono różne podejścia do "żydowskości", w obrębie jednej rodziny. Podsumowując - to bardzo ciekawa, gorzko-prawdziwa powieść amerykańsko-żydowska. 800 stron krążących wokół stale aktualnych problemów rodzinnych, tożsamościowych i religijnych. Akcja nie jest porywająca, raczej przegadana, jednak książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością. Według słów autora, ta książka nie opisuje jego życia, ale jest nim. Może dzięki temu jest tak szczera, prawdziwa i po prostu dobra. A może to po prostu dlatego, że Jonathan Safran Foer jest świetnym pisarzem. Polecam! www.kawazliterami.wordpress.com www.instagram.com/kawazliterami www.facebook.com/kawazliterami
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-06-2018 o godz 00:00 przez: DeltoidDelicious | Empik recenzuje
Bardzo długo czekałam na tę książkę, ponieważ znam wcześniejsze propozycje tego autora. Szczególnie bardzo mi się podobały "Wszystko jest iluminacją" i "Strasznie głośno, niesamowicie blisko". Wiedziałam, że książka zapewni mi wiele emocji. Tak też właśnie było. Nie mogłam oderwać się od tej książki. Bardzo mi się podobało, że książka ukazuje relacje w rodzinie, która z pozoru wydają idealna. Gorąco polecam wszystkim te książkę. Na pewno doskonale sprawdzi się ona podczas tego majowego weekendu. Od razu zarezerwujcie sobie kilka wieczorów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
22-03-2018 o godz 18:51 przez: magi
A nie ma czegoś o katolickiej rodzinie amerykańskiej ???? ...bo wolałabym.....np z wątkiem 1szokomunijnym ;) ;) ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 5

O autorze: Foer Jonathan Safran

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego