Ołówek (okładka  miękka, 01.2016)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

„Ołówek” Katarzyny Rosickiej-Jaczyńskiej to wzruszająca historia kobiety, która mimo nieuleczalnej choroby nie poddała się.

Urodzona pewnego ciepłego majowego poranka autorka oddychać zaczęła dopiero, gdy dostała silnego klapsa. Szkoła w zasadzie nie pozostawiła żadnych wspomnień, o których warto by było pamiętać. Z powodu swej urody w liceum nie mogła opędzić się od chłopców. Zauważyła również, że posiadła zdolności przywódcze i skrajną nieumiejętność podporządkowywania się czemukolwiek...

Prawdziwy renesans przeszła na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie wśród zgiełku, dyskotek i kawiarnianych spotkań zapałała nagle miłością... do nauki. Wegetarianka z wyboru, nie pijąca, nie paląca, była rozchwytywana przez znajomych...

Leszek, magister prawa, został jej mężem i ojcem trójki dzieci. Po szczęśliwych pięciu latach zajmowania się dziećmi została bizneswoman. Niestety poważnie zachorowała akurat wtedy, kiedy jej firma Ars-Media zaczęła odnosić na rynku wielkie sukcesy. Po trzech latach lekarze zdiagnozowali u niej nieuleczalną chorobę SLA...

I w tym momencie wydawać by się mogło, że historia jej życia właśnie się zakończyła... a ona dopiero się zaczęła!

„Zamknęłam oczy i w marzeniach i realnym świecie. – Boże - wyszeptałam – jeżeli kiedykolwiek będziesz chciał mnie uzdrowić, obiecuję, że docenię najmniejszy okruszek podarowanego mi życia”. – doceniać każdą chwilę życia, bo jutra może nie być – to chyba najważniejsze przesłanie „Ołówka”.

ID produktu: 1044171259
Tytuł: Ołówek
Autor: Rosicka-Jaczyńska Katarzyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 300
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-01-28
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 210 x 20 x 149
Indeks: 60574633
średnia 4,5
5
80
4
15
3
6
2
8
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
63 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
08-07-2014 o godz 23:45 przez: nadia110 | Zweryfikowany zakup
Wzruszająca i przepiękna książka napisana przez osobę, która zachorowała na stwardnienie zanikowe boczne. Nim wzięłam ją do ręki, myślałam, że będzie to książka pełna miłości, oddania się i opieki przez najbliższe osoby nad osobą nieuleczalnie chorą. Niestety rozczarowałam się wobec syna, jak można tak traktować własną matkę. Wiem co piszę, bo sama opiekowałam się chorą mamą na stwardnienie i nigdy nie pomyślałam, ani nie powiedziałam " co ty ku...wa" ode mnie chcesz" itp. Po przeczytaniu tej książki już wiem co czuję osoba ciężko chora, że ma myśli samobójcze, bo człowiek w chorobie ma chwilę, że nie ma juz siły walczyk i ochoty żyć. Każdy powinien ją przeczytać. Książka ta uczy zrozumienia i szacunku do chorego i życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2018 o godz 22:55 przez: Wioletta Brzenk | Zweryfikowany zakup
Niesamowita książka napisana przez autorkę przy pomocy specjalnego sprzętu do pisania dla osób niepełnosprawnych. Kasia opisuje swoje życie w szczegółach, od czasów gdy była zdrowa i roznosiła ją energia, gdy nie było dla niej rzeczy niemożliwych aż do momentu pierwszych objawów i walki z szybko postępującą chorobą. Ponieważ w trakcie pisania książki już nie mówiła i nie mogła sama pisać, jest to pewnego rodzaju rozliczenie z ludźmi którzy ją otaczali, z opiekunkami, z rodziną, mężczyznami. Czyta się jednym tchem. Bardzo polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-01-2015 o godz 14:06 przez: Monika Dobosz | Zweryfikowany zakup
Książka uzmysłąwia nam, że nasze codzienne banalne problemy to tak naprawdę nie problemy i że nie należy przejmować się drobiazgami. Trzeba doceniać to, co się ma. Pokazuje, że nie można się poddawać i że człowiek da radę w każdej okoliczności być twórczy i realizować się do końca życia, nawet w obliczu ciężkiej choroby. Pozwala dostrzec punkt widzenia osoby chorej oraz uświadamia nam jak z chorą osobą postępować oraz jak ją traktować.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-04-2015 o godz 14:19 przez: Marcin33 | Zweryfikowany zakup
Intrygująca od pierwszych stron, choć lekko przygnębiająca autobiografia osoby chorej, napisana w lekki, doskonale dający się czytać sposób. Niebezpieczna - nie można się od niej oderwać, wielu moich znajomych zarwało noce, żeby dobrnąć do końca. Polecam - jako terapię dla malkontentów dnia codziennego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-08-2018 o godz 08:31 przez: Anna | Zweryfikowany zakup
Ksiazka, która każdy powinien przeczytać. Jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Opowiada o istnieniu, zyciu i walce o każdy dzień. Jeżeli uważasz ze masz problemy, to po przeczytaniu okaze się ze nue są one takie duże jak myślisz.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-10-2015 o godz 12:32 przez: jmk31 | Zweryfikowany zakup
książka już od pierwszej strony wciąga, niesłychanie intersejaco napisana, powala szczeroscia prawdą życiem i choroba, wzrusza powoduje ze zwalniamy by zastanowić się nad sensem życia ciągłej bieganiny..Polecam 100%
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-03-2016 o godz 16:48 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Wyjątkowa opowieść kobiety która miała wszystko:piękna i bogata, a której życie zmieniła choroba, jeśli kto ś uważa,że ma ciężko w życiu-polecam tą książkę-zdecydowanie zmienia postrzeganie nieszczęścia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-02-2016 o godz 17:49 przez: Beata Kowalczuk | Zweryfikowany zakup
Wzruszająca i porywająca lektura. Prawdziwa historia kobiety, którą zmieniła niepełnosprawność.. I która pokazała jak wygląda życie z perspektywy osoby chorej. BARDZO DOBRZE napisana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-10-2015 o godz 07:35 przez: Mariusz Śpiewak | Zweryfikowany zakup
Bardzo piękna i zyciowa książka,która opisuje jak można stracić wszyskto w barbzo krótkim czasie i to nie zależnie od nas.Takie jest okropne i nie sprawiedliwe zycie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-01-2016 o godz 07:09 przez: ciszanka | Zweryfikowany zakup
Książka podnosząca na duchu i dodająca otuchy potrzebującym.Piękna pozycja na prezent,ale chyba każdy powinien po nią sięgnąć!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-10-2015 o godz 14:17 przez: juja | Zweryfikowany zakup
Świętej pamięci pani Katarzyna w swojej książce inspiruje, motywuje każdego czytelnika. Jest szczera aż do bólu! Polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-10-2015 o godz 07:39 przez: Emilia Krzyżanowska | Zweryfikowany zakup
Bardzo wzruszająca książka,ale zarazem mówiąca jaki człowiek jest silny. Książka bardzo dobra i godna polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-08-2017 o godz 07:28 przez: swierszcz | Zweryfikowany zakup
Bardzo polecam tą książkę jeżeli lubicie tego typu książki. Można się pośmiać i popływać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-11-2016 o godz 08:31 przez: Tomasz Wierzbowski | Zweryfikowany zakup
Piękna książka, która niesamowicie otwiera oczy na chorych ludzi. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-02-2019 o godz 07:31 przez: Aleksandra Błaszczyk | Zweryfikowany zakup
Piekna książka. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-03-2019 o godz 16:25 przez: atodryk | Zweryfikowany zakup
doskonała, polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-09-2011 o godz 19:09 przez: Paulina
Nie jest to zwykła autobiografia. To książka o niezwykłej woli walki i nadprzyrodzonej sile, zmaganiach z nieuleczalną chorobą i strachem. Z każdą kolejną stroną poznajemy Kasię jako aktywną zawodowo żonę i matkę, Kasię zakochaną i niekochaną, Kasię duszę towarzystwa, Kasię walczącą z czasem i nadrabiającą zaległości, Kasię w wiecznym biegu i Kasię przykutą do łóżka, całkowicie uzależnioną od ludzi dokoła. Książka jednocześnie śmieszy, wzrusza i urzeka. To wspaniała lekcja pokory i dostrzegania piękna każdej chwili, bo może nie być żadnego jutra. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 6 0
09-04-2013 o godz 23:47 przez: Anne
Obok tej książki nie da się przejść obojętnie. Nie jest to tylko powieść autobiograficzna, ale i wielki apel pisarki, skierowany do wszystkich ludzi z prośbą o to, by doceniali każdą minutę życia. Zdrowych prosi o traktowanie chorych na równi z sobą, chorych – o walkę i wiarę w to, że jutro będzie lepsze.

Katarzyna Rosicka-Jaczyńska zmarła w listopadzie 2012 roku. Piękna, młoda, kochająca życie, nie przypuszczała, że może spotkać ją takie nieszczęście. Wszystko, co miała, rozpadło się nagle wraz z koszmarną diagnozą, niczym domek z kart. Do ostatnich chwil swego życia nie przestawała wierzyć w to, że może pokonać nieuleczalną chorobę.

Powieść pozostawia refleksję nad ludzkim życiem, którego tak często nie doceniamy. Bo czy na co dzień zastanawiamy się, co by się stało, gdybyśmy pewnego dnia nie mogli samodzielnie podnieść się z łóżka? Taka myśl wzbudza strach, lecz uzmysławia przy tym, jak piękne jest życie - życie zdrowych ludzi oraz to, jak ważne jest,by nieść pomoc potrzebującym.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
03-10-2011 o godz 16:13 przez: RILU
Opowiadanie pt:. „Ołówek“ przeniosło mnie w świat chorych na stwardnienie boczne zanikowe .Dusza autorki płonie cierpieniem przeciwstawiając się
niepojętemu przez nią traktowaniu przez opiekunki i nawet bliskich.
Nasuwa mi się pytanie : jak możecie mnie tak traktować ?
Codzienność ,normalność nocy i dni ludzi zdrowych opiekujących się
pisarką jest brutalna , nakazy ,zakazy,obojętność ,nierozumienie chorej wzbudzają
duchową pustelnię . Niekiedy zostaje sama z niespełnionymi celami ale łamie jak
lodołamacz lód, dopływając do celu. Ołówek, to ostre spojrzenie na przywary ludzkie
Jakże różnorodne mogą być charaktery ludzkie podające pomocną rękę chorej.
Jej przeszłość jakże burzliwe życie ,pełne zaangażowania w wychowaniu trójki
dzieci i determinacja poprawy egzystencji rodziny doprowadziły do polepszenia bytu
rodziny.
To co Katarzyna dokonała to dla innych jest normalne i myślą,że tak musi być .Przyzwyczaili się
do takiego wyższego standartu życia .
Kasia jest ciężko chora. Ja podarow
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
02-10-2011 o godz 23:32 przez: ku_kasia
Trzy tygodnie temu, poznałam Twoja osobę w programie telewizyjnym, dowiedziałam się, że napisałaś książkę...."Ołówek"
Jesteś nim Kasiu w rękach Boga, to co napisałaś pozwoliło nam zastanowić się nad tym co naprawdę w życiu ważne, że czasami wystarczy chwila by obudzić się i zrozumieć że to za czm gonimi nic nie znaczy,"że ważne są dni,które jeszcze przed nami..."
Napisałaś co czuje osoba chora przedmiotowo traktowana przez oosby,od których jest zależna,pielęgniarki , opiekunki napewno nie jedna poTwoch słowach zmieniła swoje podejście,napewno niejedna osobę Kasiu ocaliłaś.Pokazałaś "jak tam jest",że człowiek którego zaatakowała bestia,ma chore ciało ale zdrowy umysł, że jak każdy potrzebuje intymności godności i zrozumienia,że nie można odwarać się od bliskiej oosby, tylko dlatego, że jej noga, czy ręka starciłą władzę,a jezyk choć gietki zapomnaił słów, że jest jeszcze umysł i to on w cudowny sposób pozwilił Ci napisać tę ksiażkę,dałaś odpowiedzi na codziennepytania wielu ludziom.:)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego