Ogród spieczonej ziemi (okładka  miękka, 2016-04)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Serce mi pęka na myśl o prześladowanych dzieciach i ich rodzinach, które cierpią wraz z nimi, nie wiedząc, czy rany, których doznali, kiedykolwiek się zagoją".

Corban Addison

Pewnej ciemnej nocy w Lusace, stolicy Zambii, dochodzi do brutalnej napaści na dziewczynkę. Ofiara trafia do szpitala w szoku, niezdolna wypowiedzieć słowa. Jej tożsamość jest zagadką. Wiadomo tylko jedno – dziewczynka cierpi na zespół Downa. Czy napaść na nią była przypadkowa, czy też sprawca wybrał ofiarę z premedytacją?

Na pomoc zostaje wezwana amerykańska prawniczka, która pracuje w organizacji walczącej z plagą napaści seksualnych na dzieci w Afryce. Z powodu krzywdy, jakiej Zoe doznała w przeszłości, los dziewczynki staje się jej szczególnie bliski. Przysięga znaleźć sprawcę. Powoli nawiązuje współpracę, a potem zaskakującą przyjaźń z Josephem Kabutą, zambijskim policjantem. Poszukiwania wiodą ich do najniebezpieczniejszych dzielnic Lusaki i nad wzburzone wody Wodospadu Wiktorii, na dotknięte AIDS ulice Johannesburga i do imponującego Kapsztadu.

Corban Addison to prawdziwe odkrycie wśród autorów thrillerów. Jego powieści, aktualne, ważne i niezwykle rzetelne, przedstawiają całe spektrum ludzkiego doświadczenia. Deprawację. Upadek. Heroizm. Miłość.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Ogród spieczonej ziemi
Autor: Addison Corban
Tłumaczenie: Lewandowska Dominika
Wydawnictwo: Świat Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 432
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-04-27
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 42 x 214 x 145
Indeks: 19195575
średnia 4,8
5
4
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
07-05-2016 o godz 12:52 przez: Dominika Ławicka
Walka o dobro dziecka - "Ogród spieczonej ziemi" Corban Addison
"Ogród spieczonej ziemi" to powieść, ale zainspirowana autentycznymi problemami i moją miłością do Afryki i jej ludzi" pisze Corban Addison i ta fascynacja Czarnym Lądem przebija niemal z każdej strony, ale to również książka, która jest próbą zwrócenia uwagi na problem wykorzystywania seksualnego dzieci w Afryce Subsaharyjskiej. Ofiarami zwyrodnialców stają się zazwyczaj dzieci pochodzące z rodzin dysfunkcyjnych, biedne i upośledzone umysłowo. Zwyrodnialcy czują się bezkarni, bo udowodnienie winy jest często niemożliwe, zwłaszcza że niektóre państwa nie zezwalają na badania DNA, a to często jedyna szansa na wskazanie winnego. Paradoksalnie, winny ma więcej praw, niż ofiara.
Pewnej nocy w stolicy Zambii, Lusace, dochodzi do brutalnej napaści na dziewczynkę. Ofiara w szoku trafia do szpitala, jest wystraszona i nie potrafi wypowiedzieć, ani jednego słowa. Wiadomo, że została zgwałcona, a prawda jest o tyle przerażająca, że Kuyeya cierpi na zespół Downa i to w dużej mierze utrudnia kontakt dziecka z lekarzami. Nie wiadomo, jak ma na imię, ile ma lat, gdzie mieszka i kto dopuścił się haniebnego czynu. Zagadek do rozwiązania jest znacznie więcej i kolejne karty powieści odkrywają przed czytelnikiem coraz więcej faktów dotyczących gwałtu, ale również obnażają zacofanie ludności afrykańskiej i ukazują niechlubne oblicze Zambii. Tymczasem w śledztwo angażuje się policjant Joseph Kabuta i amerykańska prawniczka, Zoe Fleming, którzy zrobią wszystko, by winny stanął przed sądem i usłyszał wyrok skazujący. Przed nimi długa i niebezpieczna droga do prawdy...
"Ogród spieczonej ziemi" to niezwykła mozaika ludzkich losów, trudna i bardzo emocjonalna lektura, w której krzywda dziecka jest wstępem do dyskusji przede wszystkim o bezpieczeństwie afrykańskich dzieci, ale i prawach człowieka w ogóle. Powieść demaskuje Zambię i ukazuje patologię nie tylko wśród niewykształconej biedoty, ale również wśród zamożnych obywateli tego kraju. Brak funduszy i dobrej woli polityków pogłębiają kryzys i nie pozwalają na wprowadzenie pozytywnych zmian, zaś społeczne podziały, korupcja i kulejący system sądownictwa pogrążają Zambię w chaosie. Corban Addison jest z wykształcenia prawnikiem, dlatego trudno nie dostrzec w jego sposobie pisania wnikliwości, dokładności i dociekliwości charakterystycznych dla tego zawodu, poza tym ogromne zaangażowanie autora i znajomość realiów budzą szacunek. Czytelnik wie, że ta powieść ma głębszy sens, że została napisana, by zwrócić uwagę świata na cierpienie afrykańskich dzieci. Historia Kuyei pokazuje, jak ciężko żyje się w Afryce rodzinom, w których członkowie są dotknięci różnymi chorobami, ponieważ na co dzień spotykają się z ostracyzmem, są spychani na margines społeczeństwa i pozbawiani elementarnych praw. Ich choroba to piętno, stygmat i powód odtrącenia. Organizacje pozarządowe próbują pomagać w walce z przemocą wobec dzieci z deficytami intelektualnymi, czy fizycznymi, ale to wciąż nierozwiązany problem, brakuje chęci ze strony rządu, pieniędzy i edukacji, które być może przerwałaby falę brutalności.
"Ogród spieczonej ziemi" Corbana Addisona to doskonała proza, bardzo autentyczna i ważna historia. Przeczytałam jednym tchem, błyskawicznie, fenomenalna lektura!
Dominika Ławicka http://matkapolkaczytajaca.blox.pl/
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-05-2016 o godz 12:04 przez: Katarzyna
Addison ukazuje okrucieństwo i bezprawie, które są w Zambii na porządku dziennym. Prawa człowieka są fikcją w tym afrykańskim państewku, a losy biednych, upośledzonych, chorych, kobiet, dzieci są dramatyczne. W trakcie lektury miałam wrażenie, iż patologia ogarnęła cały kraj, niczym rak szerzący się po organiźmie atakuje kolejnych ludzi, kolejne grupy społeczne. Bezprawie, okrucieństwo są w Zambii normalnymi nie tylko wśród ludzi prymitywnych, biednych, nie wykształconych. Złu ulegają praktycznie wszyscy.
Ogród spieczonej ziemi to doskonale napisana książka, która porusza, chwyta za serce, wyciska łzy z oczy, sprawia, iż ma się ochotę (nie ukrywam) kilku osobom przyłożyć, zrobić krzywdę. Takie lektury są jednak potrzebne. Addison nie szczędząc drastycznych opisów stworzył książkę, którą powinien przeczytać każdy, książkę, która na długo zapada w pamięć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gdzie śpiewają raki Owens Delia
4.6/5
25,33 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Słowik Hannah Kristin
5/5
33,68 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Przemiana Nora Roberts
5/5
34,46 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdzie śpiewają raki Owens Delia
4.5/5
29,93 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Chodź ze mną Orbitowski Łukasz
4.7/5
34,37 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Duma i uprzedzenie Austen Jane
4.8/5
53,91 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Alchemia snów Laz Athena
5/5
30,99 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Frankenstein Mary Shelley
5/5
41,79 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Klątwa Wolny Maja
5/5
31,69 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Droga do raju Simons Paullina
5/5
29,77 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Perswazje Austen Jane
4.8/5
44,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Lasy w płomieniach Nora Roberts
5/5
30,44 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rozważna i romantyczna Austen Jane
4.7/5
53,91 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Emma Austen Jane
4.9/5
53,91 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Uczta Platon
5/5
27,97 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa 1984 Orwell George
5/5
41,56 zł
59,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego