Obok ciebie (okładka  miękka, 01.2020)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 25,83 zł

25,83 zł 36,90 zł (-30%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Nigdy nie rezygnuj z marzeń.

Pełna namiętności opowieść o odkrywaniu swojej kobiecości i czerpaniu z życia pełnymi garściami. 

Życie Izabeli przypomina sielankę: kochający mąż, urocze dzieci, praca, która daje satysfakcję… Izabela jest szczęśliwa i wierzy, że w imię miłości warto było lata temu zrezygnować z największej pasji, jaką był taniec. Wszystko zmienia się jednak w chwili, gdy w wyniku rutynowego badania lekarz stawia niepokojącą diagnozę. Izabela postanawia odmienić swoje uporządkowane życie. Aby odnaleźć utraconą iskrę, zapisuje się do szkoły salsy. Nie wie jeszcze, że powrót na parkiet ożywi skrywane pragnienia.

Czy dojrzałe uczucie przetrwa tę próbę? Jakie decyzje podejmie Izabela? I czy wystarczy jej odwagi, aby ponieść ich konsekwencje?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1236036681
Tytuł: Obok ciebie
Seria: Oczami kobiet
Autor: Kasiuk Anna
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 360
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-01-15
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 208 x 145 x 32
Indeks: 33982878
średnia 4,3
5
7
4
4
3
3
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
08-02-2020 o godz 12:24 przez: ZaczytanaPrzyczyna
To nie będzie długa recenzja. Chyba nie potrafię swoimi słowami opisać tego, co towarzyszyło mi podczas czytania najnowszej książki Anny Kasiuk – „Obok Ciebie”. Czy to jest książka o miłości? W pewien sposób tak, ale bardziej o poszukiwaniu samej siebie. O tym jak bardzo czasami chcemy być postrzegani przez pryzmat wyobrażeń innych o nas. Czytałam powieść długo. Czy zrozumiałam to co Autorka chciała nam powiedzieć? Nie wiem. Wiem natomiast, że obok tej pozycji nie przejdziesz obojętnie. Izabela, czterdziestojednoletnia matka, żona, pielęgniarka. Niegdyś tancerka baletowa. Aby spełnić oczekiwania męża rzuca swoją rozpoczynającą się karierę tancerki, na rzecz bycia przykładną matką i żoną. Konflikt z teściową powoduję, że nie odczuwa tego jako poświęcenie. Chce za wszelką cenę udowodnić, że matka męża myliła się co do jej osoby. Jest szczęśliwa i spokojna. Podczas rutynowej wizyty u lekarza zostaje postawiona diagnoza. Skaza na jej zdrowiu staje się zapalnikiem, powodującym podjęcie kolejnych decyzji. I nie nam jest oceniać, czy były one dobre, właściwe, czy po prostu źle podjęte. To Iza je podjęła i ona będzie ponosiła konsekwencje swoich decyzji. Pewnie jesteście ciekawi co takiego zrobiła Iza? Przeczytajcie książkę – warto. „Czasami bardzo łatwo przychodzi nam ocenianie innych. Nie zastanawiamy się wtedy nad powodami, które popchnęły do pojęcia decyzji, które nam wydają się złe. Czasami zbyt pochopnie wypowiadamy się w kwestii kroków, które podejmują inni. A wystarczy popatrzeć na życie przez pryzmat okularów, które noszą ci, których działania budzą w nas odrazę bądź niesmak. Nie jesteśmy tacy sami, nie cechuje nas taka sama siła czy wiara we własne możliwości. Nie mamy tych samych zainteresowań ani pasji. To czyni nas wyjątkowymi. I tym się kierujemy. Nie wypowiadajmy się źle, nie krytykujmy i nie pozwalajmy, by nasza niewiedza stanowiła podstawę opinii na czyjś temat.” To nie jest cytat z samej książki. To „odezwa” Autorki. Te kilkadziesiąt słów bardzo mnie poruszyło. Bo kim my jesteśmy aby oceniać czyjeś postępowanie? Ania jak to ona, pisze o kobietach i dla kobiet. Piszę Ania, bo miałam przyjemność kilka razy spotkać Autorkę. Wspominam o tym nie dlatego, żeby się pochwalić, ale pokazać, że to taka sama kobieta jak Ty czy ja, która rozumie nasze dylematy, wątpliwości, nastroje. I nie osądza, a opowiada nam kolejną historię. Jakie przemyślenia w nas wywoła? Pewnie w każdej z nas inne. I to właśnie jest piękne. Za książkę do recenzji dziękuję Annie Kasiuk i Wydawnictwu Czwarta Strona.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-05-2020 o godz 20:40 przez: Alexa Lavenda
W kilku recenzjach widziałam, że ta ksiażka jest opisana jako erotyk, ja mam troche inne zdanie, dla mnie to jest dramat obyczajowy (z mocnymi scenami erotycznymi). Dramat kobiety, która po latach poświęcania samej siebie i swoich pasji, w końcu, pod wpływem choroby "przebudziła się" i zaczęła słuchać swojego serca, swojego ciała i swoich pragnień. Główna bohaterka ma z pozoru idealne życie- kochający i wspierający mąż i dzieci, piękny dom, praca, która co prawda jest wyzywająca, ale pozornie daje jej uczucie spełnienia…W momencie, kiedy dowiaduje się o chorobie zaczyna do niej docierać, że niemal wszystko w jej życiu to pozory, a ona zatraciła gdzieś samą siebie. Kobieta na nowo odkrywa siebie, swoje potrzeby, pasje i swoje pożądanie, zaczyna działać impulsywnie, samolubnie i niemoralnie… tak pewnie uzna wiele osób, ja jednak patrzę na tą historię z innej strony. Po pierwsze, gdyby mężczyzna postępował tak jak Izabella czy jego zachowanie też byłoby uznane za kontrowersyjne i niemoralne? Pewnie nie w tak wielkiej mierze. Wszystko byśmy złożyli na karb kryzysu wieku średniego, więc daczego kobiety przechodzące przez coś takiego są potępiane? Po drugie, po lekturze tej książki długo myślałam o tym jak wiele z nas jest typowymi „Matkami Polkami”, które poświęcają się rodzinie zapominając o sobie, swoich potrzebach, nie wspominając o swoich pasjach… Pewnie wiele osób uzna tą powieść za kontrowersyjną… i dobrze. Dla mnie przekaz „Obok Ciebie” jest jednoznaczny- nikt nie może całkowicie poświęcać siebie samego dla dobra innych- próbując zadowolić wszystkich wokół, zapominając o sobie, swoich potrzebach i swoich pasjach, raz dojdziemy do punktu, w którym poczujemy, że zmarnowaliśmy swoje życie, że wypaliliśmy się i nie wiemy co dalej. Wtedy właśnie ludzie mogą odczuwać kryzys swojego jestestwa, zaczynają działać samolubnie i próbują odbić sobie wszystko to, czego wyrzekali się całymi latami. Wtedy także mogą popełnić wiele błędów i skrzywdzić wiele osób. Dlatego tak ważne jest, żeby zawsze pamiętać o sobie, nie poświęcać swoich marzeń dla dobra innych, nie próbować być kimś, kim nie jesteśmy. Bądźmy sobą i dla siebie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-03-2020 o godz 20:41 przez: Kobiece.ksz
OBOK CIEBIE autorstwa Anny Kasiuk to drugi tom powieść z cyklu Oczami kobiet. Dobrą wiadomością jest to, że książka ta jest jest niezależną historią i spokojnie można ją czytać bez czytania poprzedniego tomu (Szukam Ciebie). Główną bohaterką powieści jest Izabela. Kobieta wiedzie spokojne i uporządkowane życie, ma szczęśliwą rodzinę - męża Artura i trójkę dzieci, a dodatkowo stałą i satysfakcjonującą pracę w szpitalu jako pielęgniarka na oddziale paliatywnym. Izabelę poznajemy w dość trudnym momencie swojego życia kiedy to podczas zwykłego kontrolnego badania dowiaduje się od lekarza, że z jej zdrowiem nie do końca jest wszystko w porządku. Lekarska diagnoza początkowo zwala ją z nóg, jednak później kobieta całkowicie zmienia swoje myślenie i postanawia porzucić swoje nudne i ustabilizowane życie i robić coś szalonego. Izabela przed wyjściem za mąż porzuciła dobre zapowiadającą się karierę baletnicy, teraz niewiele myśląc zapisuje się do szkoły salsy. Muzyka i ruch zmieniają totalnie jej sposób myślenia i rozbudzają w kobiecie namiętność i głęboko ukrytą gdzieś na dnie kobiecość. Czy Izabela powie o ciężkiej diagnozie mężowi? Czy uczucie i rodzina tej pary w trudnych chwilach przetrwa? Historia Izabeli pokazuje nam, że nigdy nie powinniśmy rezygnować z marzeń. Bycie kobietą jest jedną z najlepszych rzeczy jakie się nam mogła przytrafić i zdecydowanie powinnyśmy drogie Panie o nią dbać i rozwijać ją w sobie. Czasami potrzebujemy jakiegoś bodźca, aby dbać o siebie - dla Izabeli była to lekarska diagnoza, jednak dziewczyna się nie załamała i zaczęła rozwijać się i walczyć o siebie. Kobieta pomimo trudności ponownie odkrywa siebie i swoją seksualność. Nie marnujmy czasu, zmarnowane szanse i nierealizowane marzenia czasami nie wracają i na zawsze zostawiają wielką wyrwę w naszej duszy.. Polecam! Moja ocena: 7,5
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
17-06-2020 o godz 21:31 przez: Ewelina Bachniak
IG- inia.recenzuje ///// BLOG- iniarecenzuje.wordpress.com Jak już wspominałam przy poprzedniej książce Anny Kasiuk, jej bohaterki denerwują mnie, ale historia jest tak skonstruowana, że muszę ją dokończyć, choć wywołuje we mnie negatywne emocje, jak ma to miejsce w „Obok Ciebie”. Perfekcjonizm, idealność, życie bez skazy, nie istnieje. Cudowna żona, kochająca matka, oddana pielęgniarka na oddziale paliatywnym- Izabela. Dawne pragnienia i marzenia o tańcu zostały porzucone dla dobra rodziny, ale czy dla własnego? Pewnego dnia lekarz Izy, stawia niepokojącą diagnozę. Kobieta ukrywa przed rodziną swój stan i stara się nadrobić stracone lata, gdzie całkowicie poświęciła się najbliższym. Czułą się oszukana i okradziona z marzeń. Zapisuje się do szkoły tańca, bo uważa, że jej życie jest nudne i przewidywalne. Twierdzi, że przez te wszystkie lata zapomniała o sobie i teraz pragnie to nadrobić. Jej kręgosłup moralny nagle przestaje istnieć, staje się cyniczna, czasem wręcz podła, nawiązuje romans. Wszystko tłumaczy w dziecinny sposób- to nie ja, to choroba tak na mnie wpływa. Co tam zaufanie, intymność, lojalność wobec męża, wolała nazywać swoje postępowanie wynikiem zagubienia. Była słaba, a za swoją bezradność oskarżała wszystkich dookoła, tylko nie siebie. „Bo to ja byłam chora. To ja z chwilą, kiedy usłyszałam diagnozę lekarską, zaczęłam odstawać od mojej idealnie działającej rodziny! Uznałam więc, że należała mi się ta chwila oderwania od przygnębiającej rzeczywistości i rutyny. Miałam prawo wykradać życiu to, czego nie odważyłabym się spróbować, gdybym nie była chora”. Osobiście nie potrafię zrozumieć wyborów głównej bohaterki, ale nie mnie ją oceniać. Każdy niech będzie zgodny z własnym sumieniem. Bo każdy jest inny, a przez to wyjątkowy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
17-12-2020 o godz 12:47 przez: weź_przeczytaj
Izabela ma kochającego męża, dzieci i pracę, w której się spełnia. Jest szczęśliwa mimo, że wiele lat temu zrezygnowała ze swojej największej pasji jaką był taniec. Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia. Podczas rutynowych badań, lekarz przekazuje Izabeli niepokojące wiadomości. Kobieta postanawia zmienić coś w swoim życiu. Zapisuje się do szkoły salsy. Powrót do tańca budzi w Izabeli ukryte dotąd pragnienia. Czy podjęte decyzje będą słuszne? I czy jest gotowa na konsekwencje jakie te dyzcje za sobą niosą? "Obok ciebie", to druga część serii Oczami kobiet. Serii, która wywołuje wiele emocji. Tematy poruszane przez autorkę budzą kontrowersje. Nie wszyscy z pewnością będą w stanie zrozumieć postępowanie bohaterów. Ja również nie do końca rozumiem. Przynajmniej jeśli chodzi o Izabelę. Każdy ma inne doświadczenia, inne wyznaje wartości. Dużą rolę odgrywa także charakter człowieka. Podejmujemy różne decyzje i tylko my sami jesteśmy za nie odpowiedzialni. Jest takie przysłowie: "Zanim zaczniesz mnie oceniać, załóż moje buty". Tylko jak tu nie oceniać, kiedy Izabela zachowuje się tak głupio? Niestety nie do końca podobała mi się ta historia. Nie jestem w stanie zrozumieć zachowania Izabeli. Irytowała mnie bardzo i musiałam kilka razy odłożyć książkę, żeby ochłonąć. Żadnej z postaci nie polubiłam. Cała historia być może miała nam coś uświadomić. Nie wiem. Mnie jedynie podniosła ciśnienie. Gdyby autorka bardziej skupiła się na psychice Izabeli, żebym mogła chociaż spróbować zrozumieć jej postępowanie. Niestety czegoś mi tu zabrakło. Szkoda.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-01-2020 o godz 13:44 przez: Edyta Giersz
Książka „Obok ciebie” jest moim pierwszym spotkaniem z piórem autorki, jednak bardzo udanym. Anna Kasiuk w tej książce opowiada historię Izabeli, która na pozór wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Jednak pewnego dnia, jedna wiadomość, niszczy sielankę. Diagnoza, którą postawił lekarz sprawia, że Iza postanawia odmienić swoje życie. Przyznaję, że początkowo główna bohaterka swoimi wyborami nieco mnie denerwowała, ale w żadnym wypadku nie oceniam tego co robiła. Miała swoje powody, i chociaż nie zawsze podobały mi się jej decyzje, to nie jestem w stanie powiedzieć, w jaki sposób ja sama zachowałabym się będąc w podobnej sytuacji. „Obok ciebie” pokazuje, że czasami warto zaryzykować i zacząć wszystko od nowa, a co ważniejsze – by nie odkładać marzeń na potem, bo nigdy nie wiemy co przyniesie jutro. To historia o poszukiwaniu własnej drogi, mającej pomóc w odnalezieniu wewnętrznego spokoju i szczęścia. Anna Kasiuk przedstawiła tę historię bez zbędnego lukrowania i roztkliwiania się, jednak zadbała, by rozterki głównej bohaterki wywołały w czytelniku mnóstwo emocji. Prosta, ale bardzo życiowa historia, która na każdym kroku zmusza nas do refleksji i zastanowienia się nad własnym życiem i naszymi wyborami. Serdecznie polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-01-2020 o godz 09:19 przez: kate_in_bookland
Nowa powieść Anny Kasiuk jest kobieca, pełna namiętności i wewnętrznych rozterek. Czytelnik może zajrzeć do serca głównej bohaterki i razem z nią przeżywać wzloty i upadki. To taki uczuciowy rollercoaster trzymający w napięciu od pierwszej aż do ostatniej strony. Książkę Anny Kasiuk pochłonęłam w ekspresowym tempie. Dużą jej zaletą są naturalne dialogi oraz lekki i przyjemny w odbiorze styl pisania autorki. "Obok ciebie" to słodko-gorzka historia przedstawiona oczami kobiety w trudnym życiowym momencie, doprawiona nutką romantyzmu, zmysłowości i erotyki, pozbawiona lukru i ckliwości, ale trafiająca do serca i skłaniająca do refleksji. Anna Kasiuk oddała do rąk czytelników opowieść o tłumionych przez lata pragnieniach i porzuconych marzeniach, o pasji i poczuciu wolności, dążeniu do szczęścia, odkrywaniu swojej kobiecości oraz szukaniu własnej drogi. O lęku, który narzuca nam ograniczenia i nie pozwala czerpać z życia pełnymi garściami. Po przeczytaniu ostatniej strony długo myślałam jeszcze o sytuacji Izabeli oraz motywach jej postępowania. Sądzę, że to powieść, która trafi do wielu serc❤
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-01-2020 o godz 11:26 przez: katarzyna stepien
Izabela jest szcześliwą żoną i matką, wierzy że w imię miłości warto było zrezygnować ze swojej pasji na rzecz innych. Kobieta tańczyła i odnosiła sukcesy, jednak czego się nie robi dla najbliższych ... Pewnego dnia wszystko diametralnie się zmienia. Wystarczyła dosłownie chwila, by życie Izy wywróciło się do góry nogami. Podczas rutynowego badania lekarz stawia niepokojącą diagnozę. Kobieta postanawia zmienić dotychczasowe życie, zapisuje się do szkoły salsy by choć przez chwilę poczuć się jak kiedyś. Powrót na parkiet budzi w niej zupełnie inne pragnienia. 📚 książka piękna, opowiada o odkrywaniu swojej kobiecości, o tym że trzeba czerpać z życia całymi garściami bo nigdy nie wiadomo co nam się przytrafi. Jednak momentami zachowanie głównej bohaterki było dość męczące, jej niezdecydowanie i bardzo dziwne decyzje szokowały... Mimo tego podobała mi się i śmiało mogę ją Wam polecić
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-06-2020 o godz 16:00 przez: czytac.lubie
"Obok ciebie" to drugi tom serii "Oczami kobiet". Izabela, szczęśliwa żona i matka, pewnego razu w czasie rutynowego badania słyszy od lekarza niepokojącą diagnozę. Od tej chwili jej uporządkowane życie zmienia się. Postanawia wrócić do tego, co było jej pasją czyli do tańca. Żyjąc w strachu przed chorobą, życie Izabeli zmienia się. Podejmuje różne decyzje, ale czy właściwe? Czy można się zgodzić z jej postępowaniem? Ciekawa historia kobiety, która w obliczu choroby zaskakuje nas swoimi decyzjami - czy na pewno choroba może usprawiedliwiać romanse Izy, zdradę męża z kilkoma mężczyznami? Historia Izabeli wcale nie musi się nam podobać, ale skłania do refleksji. Czy jej postępowanie może być usprawiedliwione chorobą, z którą się zmaga? "Bo kim jesteśmy, aby oceniać czyjeś postępowanie"? Jesteście ciekawi jak potoczy się dalsze życie Izabeli? Polecam przeczytać tę historię!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Kasiuk Anna

Potłuczona filiżanka
4.6/5
29,61 zł
44,90 zł
Joy. Przyjemność
2.5/5
19,90 zł
34,99 zł
Prawo pożądania
4.1/5
27,90 zł
39,90 zł
Joy. Przyjemność
3.3/5
27,90 zł
39,90 zł
Następna będziesz ty
4.1/5
26,90 zł
39,90 zł
W twoim cieniu
4.3/5
25,83 zł
36,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Wybacz mi
5/5
33,68 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pod kluczem
4.4/5
23,94 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jedno po drugim
4.4/5
25,75 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czarna Madonna
3.9/5
23,94 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Śmierć pani Westaway
4.3/5
25,75 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sundial
4.4/5
26,95 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Apartament
4.6/5
26,95 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Imię śmierci
4.7/5
28,15 zł
46,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wstyd
4.7/5
25,75 zł
42,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego