Nowe niebo (okładka miękka)

Autor:
Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com 26,17 zł

26,17 zł 34,90 zł (taniej o 25 %)
Cena Mój Empik: 24,43 zł
Dostawa do salonu empik od 0,00 zł
Produkt u dostawcy
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Dostępność w salonie empik

Zarezerwuj w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Takiej powieści w polskiej prozie jeszcze nie było! Stany Zjednoczone przełomu XIX i XX wieku, ludzie śniący amerykański sen i emigranci z Kaszub.

Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje za ocean. Trafia do Winony w Ameryce, gdzie już wcześniej osiedliło się wielu Kaszubów. Zderzenie z nową rzeczywistością jest twarde. Los nie oszczędza rodziny Halmanów, jednak ani Matylda, ani jej podopieczni się nie poddają. Walczą o lepsze życie, choć jego ścieżki są kręte i pełne wybojów. Najtrudniejszą wybiera Felicja, ulubienica Matyldy, która chce być sobą. A to kosztuje...

Czy bohaterowie odnajdą się w nowym świecie? Czy otworzy się przed nimi nowe niebo?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Nowe niebo
Autor: Cygler Hanna
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 374
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-04-17
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 197 x 128
Indeks: 25737004
Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,4
5
7
4
2
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
11-07-2018 o godz 14:15 Książkowo czyta dodał recenzję:
„Nowe niebo” to 19 powieść w dorobku literackim Hanny Cygler. Akcja powieści toczy się na przełomie XIX i XX wieku. Spora część mieszkańców Kaszub, by poprawić swój byt decyduje się wyemigrować do Ameryki, wśród nich znalazła się również kiedyś Matylda Halman, która opuszczając niegdyś rodzinną wieś postawiła wszystko na jedną kartę. Aktualnie obserwujemy życie bohaterów toczące się w miasteczku Winona. Autorka ukazuje nam w sposób bardzo realistyczny blaski i cienie życia na obczyźnie, a nakreślone przez nią postacie są mocno wyraziste. Jak zazwyczaj dzieje się to w powieściach Hanny Cygler, tak i tym razem pisarka na pierwszym planie postawiła postacie kobiece. Matylda, Helena, Felicja i Wiera są niewiastami o mocno różniących się od siebie charakterach i odmiennym temperamencie. Warto, więc prześledzić ich zawiłe losy, przy których lekturze nie sposób się nudzić. „Nowe niebo” to opowieść o szukaniu własnego miejsca w życiu i otaczającym bohaterów, tak odmiennym od znanego im świecie. O nadziejach na nowy, lepszy początek na „udomawianej” stopniowo ziemi. Jest to historia, w której każdy czytelnik może odnaleźć pewną cząstkę siebie, bo któż z nas nie poszukuje miłości, szczęścia, nadziei na lepszą przyszłość dla siebie i najbliższych oraz nie próbuje spełniać swoich mniejszych lub większych marzeń. W niniejszej publikacji autorka położyła również duży nacisk na rolę relacji rodzinnych i ogólnie międzyludzkich, które są wręcz niezbędne by dzielić razem zarówno wszelkie życiowe wzloty i radości, a także katastrofy, upadki i smutki. Jest to opowieść o ludziach z krwi i kości, którzy podobnie jak każdy z nas borykają się z różnego rodzaju egzystencjalnymi rozterkami. Ich losy opisane zostały w sposób przystępny, a jednocześnie niezwykle barwny. Dodatkowym atutem powieści jest dla mnie również fakt, iż Hanna Cygler dosyć szczegółowo kreśli też tło historyczne ówczesnych czasów, nie pomijając istniejących wówczas podziałów nie tylko ze względu na płeć, ale też na przynależność rasową bohaterów, co nadaje tej książce jeszcze jedną, dodatkową perspektywę. Dla mnie ta wielowątkowa historia jest zapierającym dech w piersiach, choć nie zawsze kolorowym obrazem życia na emigracji, a także portretem różniących się od siebie, lecz niezłomnych w swoich uczuciach i przekonaniach, potrafiących walczyć o rodzinę, siebie i spełnienie własnych pragnień i zamierzeń, kobiet, którym autorka oddała główny głos na kartach „Nowego nieba”. Gorąco polecam Wam lekturę tej niezwykłej powieści. Odnajdźcie wraz z jej bohaterami swoje nowe niebo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-05-2018 o godz 21:45 Bombonierka dodał recenzję:
Ciekawa i piękna opowieść. Dużo w niej też życiowej mądrości. Na pewno potwierdza, że człowiek nie może iść przez życie sam i istnieć sam, choć dzisiaj wielu wydaje się, że tak. Akcja w czasach, kiedy kobiety miały mniej praw i niej mogły. Czasy, w których mężczyźni wciąż myślą, że im należy się wszystko: władza i pieniądze oraz posłuszeństwo "słabszych". Na szczęście nie wszyscy są tacy, a kobiety wyciągają wnioski. Szybko się czyta, dużo się dzieje. Historia Kaszub w tle.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
06-05-2018 o godz 21:15 Diana dodał recenzję:
Hanna Cygler swoje bohaterki często stawia przed trudnymi wyborami. Z reguły muszą mierzyć się z przeciwnościami losu i na nowo odradzać się jak Feniks z popiołów. Ma to swój urok i niewątpliwie jest wyznacznikiem stylu autorki. Kobiety na kartach powieści pani Cygler są często zdeterminowane, muszą walczyć o lepsze życie, choć jego ścieżki są kręte i pełne wybojów. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Na początku poznajemy trzy kobiety: Helenę, Felicję i ich ciotkę Matyldę. Mamy rok 1891 i jesteśmy w Ameryce w małym miasteczku Winona nad rzeką Missisipi. Kobiety przybyły tu z Kaszub w poszukiwaniu lepszego życia. Tytułowe nowe niebo ma być na nich szansą na egzystencję bez ubóstwa. Okazuje się jednak, że ten Nowy Świat wcale nie jest tak kolorowy, jak to sobie wyobrażały. Często muszą mierzyć się z biedą gorszą niż w polskim Sitnie. Los sióstr układa się różnie. Starsza Helena, bardziej zdeterminowana, żeby szybko ułożyć sobie życie, wychodzi za mąż za pierwszego lepszego kandydata. I choć pan jest bardzo majętny, przystojny i ułożony, to wybór trafny nie był. Helena dużo jednak będzie musiała przejść i przecierpieć, żeby to zrozumieć. A i tak życie różami usłane nie będzie. Felicja ma trochę więcej odwagi i zamiast za głosem rozsądku, idzie za głosem serca. Ten wybór początkowo wydaje się trafny i młodzi rozpływają się w szczęściu. Jednak samą miłością i oddaniem długo nie da się wyżyć i Felicja dużo również wyleje wiele łez, zanim wszystko się ułoży. Jest jeszcze Matylda - ciotka, która zastępowała Heli i Felci matkę. Ona też ma swoją nieszczęśliwą historię wielkiej i oddanej miłości. Kolejną bohaterką jest Ameryka. Ameryka jako kraj dopiero się rodzący, uwikłany jeszcze w walki o zimię, o tożsamość, o stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Miejsce marzeń wielu ludzi, jednak już wtedy ten "american dream" wcale nie był tak demokratyczny, równy i wolny. Poza tym autorka porusza tutaj wiele innych problemów, np. przemocy domowej, czy życia w skrajnym ubóstwie. Polecam, piękna opowieść o poszukiwaniu lepszego losu. I jestem pełna uznania dla autorki. Pamiętam jak w roku 2012 czytałam debiutancką książkę pani Cygler o perypetiach Zosi Knyszewskiej. Wtedy nie przypuszczałam, że twórczości pani Hanny tak się rozwinie, a jej powieści będą bestsellerami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-04-2018 o godz 20:00 Asia dodał recenzję:
- Ale, Helciu, to nie niebo tutaj nie jest nasze. - Jak to nie? Zobacz, głuptasku. Tu jest Wielki Wóz, tam Mały. A Wielka Niedźwiedzica…? - Tutaj! - triumfalnie wykrzyknęła Felicja. Nowe niebo to moje trzecie spotkanie z twórczością Hanny Cygler i śmiało mogę stwierdzić, że zdecydowanie najbardziej udane. Historia rodziny Halmanów wciągnęła mnie od pierwszych stron i z wielkim zaangażowaniem śledziłam losy wszystkich jej członków: Felicji, Matyldy, Heleny, Augusta i Józula, a także bohaterów, z którymi krzyżowały się ich drogi. Nigdy wcześniej nie czytałam powieści opowiadającej o emigracji Polaków za Wielką Wodę, a tutaj nie dość, że mogłam obserwować całą rodzinę, której różnie się wiodło, to jeszcze akcja była osadzona w bardzo ciekawym przedziale czasowym, na przełomie XIX i XX wieku. Niełatwe jest życie na emigracji. Wszystko jest nowe i obce, nawet niebo wydaje się jakieś inne, choć niby pojawiają się na nim takie same chmury i gwiazdy. Życie nie w każdym przypadku układa się tak, jak życzą sobie ludzie, a nowy kraj nie zawsze mlekiem i miodem płynie. Hanna Cygler stworzyła powieść, które idealnie oddaje związane z tym niepokoje i trudności, a równocześnie pokazuje, jak ważne jest wsparcie najbliższych. Nowe niebo to powieść niezwykle realistyczna, czym szybko wzbudziła moje zainteresowanie. Autorka przywołała na jej stronach dzieje emigrujących za chlebem Kaszubów, którzy na przełomie XIX i XX wieku licznie zasiedlili miasteczko Winona w Minessocie. W opowieści spotkamy postaci i wydarzenia znane z kart historii, co jeszcze bardziej dodaje jej klimatu i skłania do zgłębienia wątku emigrujących Polaków. Ale poza trudami życia z dala od ojczyzny i budowania nowej codzienności sporo miejsca poświęca Hanna Cygler stosunkom rodzinnym i poszukiwaniu własnej tożsamości. Czasy te nie są łatwe, szczególnie dla kobiet, które nadal walczą o prawo do decydowania o sobie, edukacji, podejmowania kariery zawodowej czy o prawo głosu. Nowe niebo niejednokrotnie wzbudziło we mnie silne emocje. Nie brakuje tu wątków, które wzbudzają w czytelniku sprzeciw i są przykrym przypomnieniem, jak wyglądała (i nadal wygląda) rzeczywistość w wielu rodzinach, z jakimi dramatami zmagają się ludzie pozbawieni pracy i środków do życia albo jak biały człowiek potrafił skrzywdzić rdzennych mieszkańców ziem, które sobie przywłaszczył. Powieść Hanny Cygler pozornie opowiada historię jednej rodziny, ale tak naprawdę jest wielowarstwowa i możemy z niej wynieść dużo więcej niż tylko opowieść o niełatwych losach emigrantów z Kaszub.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-04-2018 o godz 00:00 Electra Lynx dodał recenzję:
Nowe niebo to książka, którą zakupiłam z pewnym ryzykiem, gdyż jest to tematyka historyczna, ale przeczytając mały skrót o czym jest ta historia uznałam, że może jednak warto po nią sięgnąć i oderwać się od dotychczasowych gatunków. Na szczęście się nie myliłam i jestem wręcz zakochana w tej historii. Autorka po prostu przenosi nas w czasie i opowiada niesamowitą historię rodzinną. Wszyscy bohaterowie zostali stworzeni z dbałością o najmniejszy szczegół, a cała historia wciąga od pierwszej strony. Przeczytałam tę pozycję z wielką przyjemnością, dlatego uważam, że mogę ją szczerze wszystkim polecić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-04-2018 o godz 15:39 Joanna Hilińska dodał recenzję:
Muszę się wam przyznać, że po pierwsze nie znałam do tej pory żadnej książki autorki, a po drugie, sięgnęłam po nią głównie ze względu na ... okładkę. Tak, tak, wyszła ze mnie okładkowa sroka i nawet nie przeczytałam wcześniej o fabule. Czy się zawiodła? Czy to był jednak strzał w dziesiątkę? Rodzina doświadczona przez los. Matylda, główna bohaterka mieszka we wsi na Kaszubach. Jest rok 1891. Gdy zostaje z osieroconymi dziećmi brata, w kraju zaczyna dziać się nieciekawie. Czasy rozbiorowe, północna polska, to od razu brzmi jak - niebezpieczeństwo. Pojawia się jednak szansa na nowe życie i kobieta postanawia wyjechać do Ameryki, osiedla się w Winonie i tam próbuje odnaleźć tytułowe nowe niebo. - Bardzo cię kocham, Felu - odpowiedziała siostra. - I pod tym, i pod nowym niebem też. s.22 Powieść Hanny Cygler to historia rodzinna. Mamy tutaj cały przekrój losów osób związanych z rodziną Halmanów, a do tego wszystko zakotwiczone zostało w czasach znanych nam z obrazów rodem z serialu "Dr. Quinn". Dylematy jakie mają przed sobą bohaterowie, emigracja, nowe otoczenie, wyobcowanie, a tak naprawdę odnajdywanie siebie i swojej drogi, czy miejsca na ziemi. Jak się okazuje da się zacząć wszystko od nowa, ale zawsze trzeba ponieść jakąś cenę swoich decyzji. Polubiła ten dziwny kraj, polubiła również mieszkanie w mieście. Nie przeszkadzał jej hałas maszyn tartacznych, odgłos kopyt końskich przy otwartym oknie, tłok, ścisk i obca mowa. s.178 Muszę się przyznać, że książki historyczne, podobnie jak fantastyka są gatunkami po które sięgam najrzadziej i niechętnie. Ale w tym przypadku mile siebie zaskoczyłam. To wspaniała saga rodzinna, tajemnice jakie wychodzą, nowe miejsce, połączenie Polski i Ameryki tamtych lat, to wszystko sprawiło, że absolutnie nie żałuję ani minuty, jaką spędziłam z bohaterami. Czytałam z ogromną przyjemnością i chętnie widziałabym jakiś film, lub dokument o tamtych czasach, bo jak się okazuje pomysł na fabułę to nie jest wymysł,ale inspiracja prawdziwymi szlakami migracyjnymi jakie miały miejsce na początku XX wieku. Felicja spojrzała w górę. Świeciło słońce, a niebo zachwycało ciemnogranatową barwą. Zmrużyła oczy i uniosła rękę, jakby chciała go dotknąć. To już nie było nowe niebo, tylko jej własne. s.372 Jeśli szukacie książki obyczajowej z przesłaniem, jeśli chcecie przenieść się w czasie, jeśli lubicie książki historyczne z tłem obyczajowym to jest to książka dla was. Jeśli nie wiecie czy jest to książka dla was, spójrzcie na tę okładkę i odpowiedzcie sobie na pytanie, czy to niebo jest dla was?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-04-2018 o godz 12:09 Maria Hapke dodał recenzję:
Niebanalna, wzruszająca opowieść, którą czyta się jednym tchem! Duży plus za wyraziste postaci kobiece.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-03-2018 o godz 08:39 Elżbieta Borowicz-Skoneczna dodał recenzję:
Czekam na audiobooka. Oczy nie pozwalają na długie czytanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-03-2018 o godz 12:32 Dojczka dodał recenzję:
Nasłuchałam się o tej książce podczas spotkania z autorką w bibliotece i jestem przekonana, że będzie to jedna z lepszych książek. Pani Hania bardzo ciekawie opowiadała o swojej podroży po USA, a echa tych przeżyć znajdziemy podobno w książce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Hanna Cygler

Hanna Cygler

Hanna Cygler to pseudonim artystyczny Anny Kanthak - polskiej pisarki i tłumaczki urodzonej w 1960 roku w Gdańsku. Jest absolwentką skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Zawodowo od ponad 20 lat zajmuje się tłumaczeniami z języka angielskiego oraz języków skandynawskich, prowadząc własne biuro tłumaczeń. Pierwsza jej powieść ukazała się w 2003 roku i nosiła tytuł "3 razy R". Najbardziej znana dzięki cyklowi powieści "Nie tylko o miłości" W serii do tej pory ukazały się cztery książki.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa 13 powodów Asher Jay
26,49 zł
35,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Siostry Minier Bernard
28,42 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda Lee Harper
27,99 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Biologia Campbella Opracowanie zbiorowe
178,99 zł
199,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Pandemia Cook Robin
29,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Era supernowej Cixin Liu
29,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ordesa Vilas Manuel
34,99 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje 3 razy R Cygler Hanna
22,42 zł
29,90 zł
strona produktu - rekomendacje Tylko kochanka Cygler Hanna
26,17 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Gra na cztery Cygler Hanna
26,17 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Mój na zawsze Bauer Ann
32,99 zł
36,90 zł
strona produktu - rekomendacje Mieć wszystko Haran Maeve
35,49 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.