Nim zawisną. Pierwsze prawo. Tom 2 (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Jak bronić miasta, które jest otoczone przez wrogów i infiltrowane przez zdrajców, kiedy sojusznikom nijak nie możesz zaufać, a twój poprzednik przepadł bez śladu? Nawet oprawca miałby ochotę uciec jak najdalej, gdyby tylko mógł poruszać się bez laski, a inkwizytor Glokta musi poznać odpowiedzi, zanim gurkhulska armia załomocze do bram. Północni przekroczyli granicę Anglandu i szerzą spustoszenie w tej mroźnej krainie. Książę Ladisla jest gotowy odeprzeć ich i zyskać wieczną chwałę… Ma tylko jeden problem: najgorzej uzbrojoną, najgorzej wyszkoloną i najgorzej dowodzoną armię na świecie.

Tymczasem Bayaz, Pierwszy Wśród Magów, prowadzi grupę odważnych poszukiwaczy przygód na wyprawę wśród ruin przeszłości. Kobieta powszechnie znienawidzona na Południu, mężczyzna budzący największą zgrozę na Północy i najbardziej egoistyczny młodzik w Unii to dość niezwykła zbieranina. Razem mogliby jednak stworzyć zabójczą kompanię – gdyby nie fakt, że serdecznie się nie cierpią. Odkrywanie prastarych tajemnic. Krwawe bitwy, zwycięskie i przegrane. I przebaczenie dla zajadłych wrogów – jednak nie wcześniej, nim zawisną.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Nim zawisną. Pierwsze prawo. Tom 2
Seria: Pierwsze prawo
Autor: Abercrombie Joe
Tłumaczenie: Szypuła Wojciech
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mag
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 704
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-03-02
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 55 x 206 x 137
Indeks: 18694840
 
średnia 4,3
5
2
4
0
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
5/5
11-04-2016 o godz 21:31 Ciacho dodał recenzję:
"Nim zawisną" to drugi tom bardzo dobrej trylogii "Pierwsze prawo" autorstwa Joego Abercrombiego. Autor jest obecnie jednym z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy fantasy, a zaistniał właśnie dzięki tej trylogii. Początkowo została ona wydana u nas przez wydawnictwo ISA, ale w zeszłym roku wydawnictwo MAG nabyło prawa do tego cyklu i postanowiło go wznowić, w całkiem nowym i lepszym tłumaczeniu. Najpierw było "Ostrze", czyli pierwszy tom, który stanowił wprowadzenie do tego świata. Nie porywał on szybką akcją, więcej było intryg, gierek i spiskowania, ale dzięki tej powolniejszej akcji mieliśmy okazję dobrze poznać głównych protagonistów, ich świat i oś fabularną. "Nim zawisną" to kontynuacja, która jest bardziej epicka i napisana z większym rozmachem. Zdecydowanie więcej się w niej dzieje, ponieważ fabuła została podzielona na trzy główne wątki, gdzie będziemy towarzyszyć podzielonym na grupy bohaterom i będziemy świadkami wielu wydarzeń

Pierwszy wątek dotyczy inkwizytora Glokty, który zostaje wysłany do Dagoski, żeby wszcząć śledztwo i dowiedzieć się, kto odpowiada za zniknięcie superiora Inkwizycji. Ma on też za zadanie wzmocnić fortyfikację, rozporządzać odpowiednio wojskiem i zrobić absolutnie wszystko, co jest konieczne, żeby móc przeciwstawić się gurkhulczykom, którzy zamierzając niebawem zaatakować Dagoskę. Czeka go przed tym spore wyzwanie, bo w mieście jest niewystarczająca liczba żywności potrzebnej na czas obrony, brak pieniędzy, morale żołnierzy jest niskie i nie wiadomo, kto jest sojusznikiem, a kto wrogiem, bo wśród społeczności znajdują się zdrajcy, którzy infiltrują dla wroga będącego niemal u bram.

Kraina Anglandu także nie jest bezpieczna. Jej granicę przekroczył król Bethod i jego armia północnych. Atak wrogów z północy chce odeprzeć niedoświadczony książkę Ladisla, którego armia składa się z najgorzej wyszkolonych i uzbrojonych żołnierzy. Nie zamierza jednak ustąpić i wraz z dowodzącymi majorem Westem i marszałkiem Burrem wyruszają na wojnę przeciwko Bethoodowi.

Ostatni wątek opowiada o wyprawie poszukiwaczy przygód, którzy zmierzają do ruin przeszłości. Przewodzi im Bayaz, Pierwszy Wśród Magów. Oprócz niego w grupie są także jego krnąbrny uczeń, Malacus Quai, najsławniejszy i najgroźniejszy barbarzyńca, Logen Dziewięciopalcy, świetny szermierz i egoistyczny młodzieniec, Jezal Dan Luthar, bezwzględna zabójczyni, Ferro Maljinn, i ich tchórzliwy nawigator, czyli Długostopy. Razem tworzą niesamowitą mieszankę osobowości, która nie potrafi dojść do porozumienia i nie cierpi się nawzajem. Ale ta podróż może zbliżyć ich do siebie, a wtedy będą tworzyć najbardziej niebezpieczną kompanię na tym świecie.

Ciąg dalszy: http://swiat-bibliofila.blogspot.com/2016/04/nim-zawisna-joe-abercrombie-recenzja.html
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
24-04-2016 o godz 17:12 Łukasz Marciniak dodał recenzję:
Oblężenie Dagoski jest już przesądzone. Pod murami miasta gromadzą się niezliczone legiony Gurkhulczyków, których jedynym celem jest zdobycie twierdzy Unii. Do jej obrony zostaje odesłany Glokta, który musi poznać co się stało z poprzednim inkwizytorem, a przede wszystkim obronić miasto. Nie będzie to łatwe zadanie, wręcz niewykonalne, bowiem na każdym kroku napotka zdradę, brak zaufania i niechęć miejscowej ludności, jak i żołnierzy. Czy miasto ma zatem jakiekolwiek jakieś szanse na przetrwanie? Czy może Glokta pójdzie w ślady swojego poprzednika i zniknie równie tajemniczo?

Tymczasem na północy Bethod przekracza granicę Anglandu i sieje spustoszenie. Do walki z nim zostają wysłane aż trzy armie, z czego jedna dowodzona jest przez księcia Ladisla, następcę tronu Unii. Nie dość, że jest osobą bez żadnego doświadczenia wojennego, to w udziale przypadło mu strzeżenie tyłów wraz z "odpadkami" - najgorzej uzbrojonymi i niewyszkolonymi żołnierzami.... Podczas gdy Bayaz wędruje wraz Logenem, Ferro, Lutharem i Długostopym oraz swoim uczniem po Starym Cesarstwie - kontynencie pełnym nieustannych wojen, konfliktów, zmieniających się cesarzy, gdzie śmierć może czaić się wszędzie. Jest to bardzo dziwna zbieranina i każdy z jej członków chciałby być, gdzieś indziej - w innym miejscu i innym towarzystwie. Łączy ich jednak wspólny udział w misji, która w zamyśle Bayaza będzie miała ogromny wpływ na przyszłe wydarzenia... Jak będzie naprawdę?

Nim Zawisną jest zdecydowanie bardziej dynamiczną książką, z większą ilością scen bitew, potyczek intryg i knowań, niż to miało miejsce w Ostrzu. Opisy są bardzo realistyczne i dynamiczne, co pozwala przenieść się czytelnikowi na miejsce opisywanych wydarzeń. Jednym z najciekawszych elementów książki jest bezapelacyjnie oblężenie Dagoski - już podczas czytania opisu zżerała mnie ciekawość jak Glokta sobie poradzi z tym ekstremalnie trudnym zadaniem. Inkwizytor bardzo oryginalnie i niekonwencjonalnie rządzi w mieście - nie boi się utrzeć nosa radzie rządzącej miastem, a także chwyta się wszelkich możliwych sposobów, aby przetrwać kolejne dni oblężenia. Jednakże zabrakło mi w książce dosłownie kilku opisów starć z wrogiem, które niestety jak dla mnie były nieco zbyt skąpe. Także przygotowania jakie poczynił Glokta, jak wykopanie fosy, naprawa murów tuż obok stacjonującej armii nie wydaje mi się zbyt realistyczne... Jaki dowódca pozwala dokonać istotnych napraw i ulepszeń, kiedy oblega twierdzę już i tak trudną do zdobycia? Dlatego oblężenie choć niesamowicie ciekawe i pomysłowe, nie obyło się w mojej ocenie bez drobnych błędów.

Także i tym razem jeśli chodzi o bohaterów, to Abercrombie spisał się na medal! Doskonała kreacja i bardzo realistyczne przedstawienie oraz zróżnicowanie w zachowaniach, nawykach i uczuciach to już cechy charakterystyczne jego stylu. Co więcej bohaterów w tym tomie jest o wiele więcej niż w Ostrzu i każdego z nich mamy okazję bardzo dobrze poznać, a to nie często się spotyka. Autor nie oszczędza bohaterów - jeśli coś ma pójść źle, to tak się dzieje i nie ma żadnej taryfy ulgowej.

W Nim Zawisną autor kontynuuje przedstawianie wykreowanego przez siebie świata. Ma to miejsce głównie za sprawą Bayaza i jego kompanów - odwiedzimy razem z nimi rzadko dotąd wspominane tereny Starego Cesarstwa. Nie tylko przemierzymy z nimi ten niegościnny i niebezpieczny teren, ale również poznamy historię oraz przyczyny upadku Starego Cesarstwa i dlaczego ten kontynent wygląda teraz tak a nie inaczej. Bardzo polubiłem sposób w jaki autor przedstawia swój świat - powoli, nie śpiesząc się podaje czytelnikowi kolejne fakty i informacje. Opisy są w większości krótkie, acz treściwe i dopasowane do treści - stąd też nie odnosi się wrażenia, że zostały wrzucone na siłę. Elementem nieco słabszym jest niestety fabuła. Książkę czyta się bardzo przyjemnie, ale ma się wrażenie, że czegoś brakuje - jakiegoś jednego motywu przewodniego, który pozwoliłby połączyć Dagoskę, Bethoda i Bayaza w jedną, spójną całość. Oczywiście nie są to 3 zupełnie nie powiązane ze sobą historię, niemniej jednak można chwilami odnieść takie wrażenie. Nie przeszkadza to w żadnym stopniu w lekturze, a samo zakończenie zapowiada, że te trzy najważniejsze wątki, połączą się w niesamowitym finale!

Nim Zawisną jest dobrą kontynuacją Ostrza z dynamiczną akcją i rewelacyjnymi bohaterami. Książka czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Zanim się obejrzałem dotarłem do podziękowań. Nie mogę się już doczekać, kiedy zasiądę do lektury finałowego tomu i poznam odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Końcówka książki jest bowiem wielce intrygująca i zapowiada naprawdę smakowite zakończenie trylogii w Ostatecznym Argumencie. Polecam!

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mag!

http://hrosskar.blogspot.com/2016/04/nim-zawisna.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-03-2016 o godz 20:25 Triskel dodał recenzję:
"Nim zawisną" to drugi tom rewelacyjnego cyklu Pierwsze prawo. Jest to wspaniała kontynuacja, która przebija nawet bardzo udany pierwszy tom. Jeszcze bardziej ciekawiąc czytelnika i serwując kolejną gamę barwnych bohaterów. Tłumaczenie również wypada o wiele lepiej, dając większą frajdę z lektury. Całość jest dosadna, brutalna i nie raz budząca ciarki na plecach. Joe Abercrombie po raz kolejny porywa swoich czytelników w wir bitwy, gdzie krew leje się strumieniami, a dla przeciwników nie ma litości.

Gurkhulska armia znów sieje spustoszenie, a miasto infiltrowane jest przez sprzedawczyków i zdrajców. Spiski i knowania szerzą się jak zaraza, a inkwizytor Glokta stara się rozwikłać skomplikowaną tajemnicę zanim będzie za późno. Kraina Anglandu również nie jest bezpieczna i może w niedługim czasie spodziewać się ataku wrogich wojsk. Książę Ladisla posiada słabo uzbrojoną i wyszkoloną armię, co zasadniczo zmniejsza jego szanse na przepędzenie wroga. Jedyna szansa tkwi w poczynaniach grupy dowodzonej przez Pierwszego Wśród Magów, Bayaza. Jednak członków grupy więcej dzieli niż łączy. Czy uda im się zatem dojść do porozumienia i wykonać powierzoną misję?

Wątki fabularne to mocna strona tej powieść, Abercrombie spisał się rewelacyjnie i zaserwował swoim czytelnikom kawał porządnej lektury. Wątek z inkwizytorem Gloktą chyba najbardziej przypadł mi do gustu i z przyjemnością o nim czytałem. Choć losy wyprawy Bayaza również mnie zaciekawiły i nie mogę powiedzieć, że się przy nich nudziłem. Co to, to nie! Autor doskonale potrafi wykreować postacie i sprawić, że wypadają bardzo realistycznie i prawdziwie. Język autora jest bogaty i barwny, sprawiając, że lekturę ukończyłem w bardzo szybkim tempie. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie równie udany i autor zaserwuje nam kolejną porcję krwi i strachu!

"Nim zawisną" to prawdziwa mocna i krwista lektura, perfekcyjnie opisująca ludzką głupotę, atmosferę oblężonego miasta oraz brutalność bitwy. Wyraziści bohaterowie i prawdziwe opisy zmagań wojennych to nieukrywany atut tej książki. Szybka akcja nie pozwala się nudzić, intryga zaciekawia, a zakończenie zachęca do sięgnięcia po kolejny tom. Rozpalając tym samym ciekawość czytelnika niemal do czerwoności. Nie zabraknie tu licznych wulgaryzmów, brutalności i soczystych dosadnych opisów. Jest to jeden z lepszych cykli fantasy na polskim rynku wydawniczym. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Odprysk świtu Sanderson Brandon
5/5
19,51 zł
27,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Koralina Gaiman Neil
4.5/5
16,95 zł
25,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Król z bliznami Bardugo Leigh
4.3/5
30,43 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Migawka Sanderson Brandon
5/5
13,14 zł
19,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Piranesi Clarke Susanna
5/5
23,67 zł
35,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bezświt Kristoff Jay
4.5/5
29,33 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Nigdziebądź Gaiman Neil
4.6/5
26,64 zł
39,00 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.