Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę. Prawdziwe historie (okładka twarda)

Oferta empik.com : 39,99 zł

39,99 zł 44,90 zł (-11%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Przekonywano je, że są słabe, chwiejne, pozbawione właściwej tylko mężczyznom determinacji oraz siły. Nie uwierzyły.

Olka na niebezpieczeństwo patrzyła z pogardą. Zarządzała tajnym arsenałem, w którym trzymano tysiące sztuk broni. Szmuglowała karabiny, rewolwery i prowizoryczne bomby. Gdy inni stchórzyli, ona osobiście przerzuciła przez granicę setki tysięcy rubli zrabowanych z pociągu. Igrała z carską ochraną i z niemiecką policją. Zawsze o krok przed wrogiem.

Maria niezwykły szyk i grację łączyła z żelazną wolą i niezłomną wiarą w Wielką Sprawę. Mało kto wiedział, że sławna lwica salonowa, łamiąca serca niezliczonych adoratorów, to jednocześnie bojowniczka o niezwykłym harcie ducha. Nie dała się złamać, nawet gdy zamknięto ją w ponurych lochach Cytadeli warszawskiej.

Wanda od dziecka marzyła tylko o jednym: by ruszyć na wojnę w mundurze polskiego żołnierza. Nie zdołały jej zniechęcić drwiny kolegów ani rechot dowódców, którzy w armii nie widzieli miejsca dla żadnej kobiety. Wiedziała, że udowodni im, jak bardzo się mylili. Nawet jeśli będzie musiała to zrobić w męskim przebraniu i pod fałszywym nazwiskiem.

Kobiet takich jak one były setki. Niepokornych i nieugiętych. Prawdziwych wojowniczek, bez których nie byłoby wolnej Polski.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę. Prawdziwe historie
Autor: Janicki Kamil
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 400
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-11-14
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 237 x 40 x 167
Indeks: 26886749
 
średnia 3,4
5
5
4
6
3
1
2
6
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
11 recenzji
5/5
29-12-2018 o godz 11:25 Karolina Iskierka dodał recenzję:
Kolejna bardzo dobra książka, którą warto mieć na półce. Autor skupia się na kobietach, które walczyły o Niepodległą Polskę. Bardzo często wbrew woli mężczyzn, narażając własne życie. Ich determinacja oraz wola walki budzą podziw i uznanie. Kamil Janicki opisał życie oraz działalność konspiracyjną kobiet, które odegrały znaczącą rolę w życiu Marszałka Józefa Piłsudskiego, a mianowicie o Aleksandrze Szczerbińskiej oraz o Marii Piłsudskiej, ale nie tylko. Skupił się również na innych kobietach, które nawet pod przebraniem żołnierza walczyły na froncie. Książka jest wzbogacona o zdjęcia i ryciny. To bardzo ciekawa pozycja w literaturze historycznej.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
02-03-2019 o godz 10:29 ewa1may /EwaCzyta/ dodał recenzję:
Jaka powinna być dobra książka????? Powinna mieć interesującą treść, być źródłem wiedzy z różnych dziedzin, wzbudzać u czytelnika emocje, na długo pozostawać w pamięci, przyciągać wzrok pięknym wydaniem, ciekawą szatą graficzną i po prostu zdobić nasze biblioteki..... Uważam, że wszystkie te cechy posiadają książki @znakhoryzont❤ Bardzo podobała mi się seria Anny Herbich /Dziewczyny z: Powstania, Syberii, Solidarności, Wołynia/ i bardzo byłam ciekawa serii książek autorstwa Kamila Janickiego o Damach /m.in. Damy ze skazą, Żelazne Damy itd./ Ostatnio miałam przyjemność zapoznać się z jedną z nich: Niepokorne Damy. Jest to książka o charakterze popularnonaukowym, ukazująca oczywiście wybiórczo wkład kobiet /rewolucjonistek, żołnierek, emancypantek, sanitariuszek, szpiegów/ w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Wszyscy znamy postać Józefa Piłsudskiego, ale czy ktoś słyszał o Aleksandrze Szczerbińskiej czy Irenie Kosmowskiej? Warto tę wiedzę uzupełnić. Kobiety, spychane często do roli "pomagierek", czy figurantek odegrały ważną rolę w walce o niepodległość. Często wykonywały pracę np. wywiadowczą /choćby Zofia Zawiszanka działająca w zaborze rosyjskim/, cechowała je odwaga, pomysłowość, umiejętność wykorzystania kobiecego uroku..... Rola ich była niedoceniana i niewdzięczna, sam Piłsudski mówił: "Chłopcy idą ramię przy ramieniu w otwarty bój, są między swymi, a Wy idziecie samotne..... narażając się na cięższą niż żołnierska śmierć". Czytajcie, polecam❤ Ewa K.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
11-02-2019 o godz 10:34 Anna Gajda dodał recenzję:
Dzięki książce poznamy bliżej dwie najważniejsze kobiety w życiu Józefa Piłsudskiego – pierwszą żonę, Marię Piłsudską, działaczkę PPS, szanowaną i podziwianą rewolucjonistkę, która do końca życia lojalnie wspierała męża i dbała o jego pozytywny wizerunek, mimo że przez ostatnie prawie 15 lat jej życia Piłsudski związany był w Aleksandrą Szczerbińską, którą po śmierci Marii poślubił. To właśnie ona jest drugą bohaterką, rewolucjonistką, działaczką polskiego wywiadu i bojowniczką o wolność. Poza tym dowiemy się wiele o innych, często mało znanych lub wręcz bezimiennych paniach, które poświęcały się dla sprawy organizując przerzut broni, zdobywały środki na działalność organizacji wywrotowych, dbały o żołnierzy gotując dla nich, szyjąc i naprawiając mundury, pracując na froncie jako sanitariuszki, zdobywając informacje wywiadowcze, zapewniając lokale dla nielegalnych spotkań i działalności, a jednocześnie marząc o tym, aby chwycić za broń i osobiście walczyć o wolność kraju.Książka Kamila Janickiego to apel o dostrzeżenie roli pań w odzyskaniu niepodległości, której setną rocznicę tak hucznie świętowaliśmy. Dobrze jest spojrzeć na wydarzenia poprzedzające ten wielki dzień z innej perspektywy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
19-11-2018 o godz 22:21 aangela.k dodał recenzję:
Tytuł trochę nieadekwatny do treści, bo książka w większości opisuje życie Józefa Piłsudskiego (zresztą autor przedstawia zupełnie inny obraz Marszałka niż powszechnie znany – nie jest to wcale idealny, wspaniałomyślny, nieustraszony przywódca, ale zapatrzony w siebie egoista potrafiący wykorzystywać kobiety do spełniania wyłącznie jego oczekiwań, z czym zresztą wcale się nie kryje). Zaskakuje też kolejność wydarzeń – pierwszy rozdział dotyczy drugiej żony Piłsudskiego, Aleksandry Szczerbińskiej, drugi – pierwszej żony, Marii. Książka na pewno jest „na czasie” - opisuje dzieje odzyskania niepodległości i podkreśla, że brały w tym udział kobiety, w różnym charakterze (np. jako żołnierki czy konspiratorki), mimo iż ich rola była niestety zawsze umniejszana. Niestety do dzisiaj pokutuje przedstawione w książce podejście do kobiet – nierzadko uważanych za gorsze, głupsze, nie potrafiące osiągnąć tyle, co mężczyźni. A gdyby nie kobiety, to nie wiadomo czy moglibyśmy właśnie świętować stulecie odzyskania niepodległości. Zresztą przeczytajcie i oceńcie sami!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
27-11-2018 o godz 18:03 anetta domańska-traczyk dodał recenzję:
„Niepokorne damy Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę” Kamila Janickiego to kolejna książka tego autora, która w zajmujący sposób opisuje fakty z historii. Zainteresuje ona każdego czytelnika nawet takiego, który nie jest wielbicielem opracowań dotyczących przeszłości. Tym razem autor opisuje kobiety walczące ramię w ramię z mężczyznami o odzyskanie niepodległości Polski. Wielokrotnie lekceważone, stojące w cieniu mężczyzn, zapomniane przez badaczy historii, poświęcały swoją młodość na działalność konspiracyjną lub walczyły z bronią w ręku narażając życie i zdrowie. To im również, w dużej mierze, zawdzięczamy to, że w roku 2018 możemy obchodzić kolejną rocznicę uzyskania prawa wyborczych przez kobiety.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2018 o godz 11:26 Karolina Iskierka dodał recenzję:
Kolejna bardzo dobra książka, którą warto mieć na półce. Autor skupia się na kobietach, które walczyły o Niepodległą Polskę. Bardzo często wbrew woli mężczyzn, narażając własne życie. Ich determinacja oraz wola walki budzą podziw i uznanie. Kamil Janicki opisał życie oraz działalność konspiracyjną kobiet, które odegrały znaczącą rolę w życiu Marszałka Józefa Piłsudskiego, a mianowicie o Aleksandrze Szczerbińskiej oraz o Marii Piłsudskiej, ale nie tylko. Skupił się również na innych kobietach, które nawet pod przebraniem żołnierza walczyły na froncie. Książka jest wzbogacona o zdjęcia i ryciny. To bardzo ciekawa pozycja w literaturze historycznej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
03-01-2019 o godz 07:32 czytalski dodał recenzję:
"Niepokorne damy" to kolejna pozycja z serii prezentującej sylwetki kobiet, które miały wpływ na historię. Tym razem Kamil Janicki przedstawia kilka postaci, które z łatwością obalają mit, że kobiety to "słaba płeć". Gdyby nie one, to na lekcjach historii w polskich szkołach wzmianki o Józefie Piłsudskim kończyłyby się na jednym, góra dwóch zdaniach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-11-2018 o godz 20:44 Anonim dodał recenzję:
Świetna książka, wreszcie pokazująca, że poza mężczyznami istnieje cała druga strona historii. Zaskakujące bohaterki, całe spektrum: żołnierki, polityczki, agentki, wywiadowczynie. Naprawdę warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
05-12-2018 o godz 15:12 Calarand dodał recenzję:
Pan Janicki powinien nieco zwolnić tempo i zacząć stawiać na jakość zamiast na ilość. To, niestety, wszystko co można powiedzieć o jego najnowszych publikacjach...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-12-2019 o godz 19:33 mariusz tomiczek dodał recenzję:
Bardzo dorbra. Świetnie napisana. Super się czyta . Polecam !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-11-2018 o godz 07:53 Anonim dodał recenzję:
Bardzo dobra książka, napisana przystępnym językiem. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.2/5
36,82 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ciemno, prawie noc Bator Joanna
5/5
31,31 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sto pociech Szymborska Wisława
5/5
20,33 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.0/5
25,90 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Młodzik Dostojewski Fiodor
5/5
39,48 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
41,33 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miasto cudów Mendoza Eduardo
5/5
30,18 zł
44,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Damy ze skazą Janicki Kamil
4.3/5
37,34 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Żona wyklęta Śnieżko Anna
4.8/5
31,83 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Dziennik 1944-1949 Tischner Józef
4.7/5
28,33 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Zły Żyd Smolar Piotr
4.5/5
29,88 zł
44,99 zł
strona produktu - rekomendacje Dziewczyny z powstania Herbich Anna
4.4/5
26,76 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.