Nawrócenie wiedźmy (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Nawrócenie wiedźmy" to opowieść o odkrywaniu drzemiącego w człowieku potencjału, o poświęceniu i pokorze, o potrzebie akceptacji i zrozumienia, a także o sile miłości i przyjaźni przekraczającej wszelkie granice.

Czy świat chrześcijański i pogański mogą istnieć obok siebie? Jaką cenę trzeba zapłacić, aby uchronić swoje dziedzictwo? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce Joanny Żamejć "Nawrócenie wiedźmy", która jest debiutem wydawniczym autorki.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Nawrócenie wiedźmy
Autor: Żamejć Joanna
Wydawnictwo: Pracownia Wydawnicza ElSet
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 496
Data premiery: 2015-06-17
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 40
Indeks: 18111699
średnia 4,8
5
4
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
5/5
01-09-2015 o godz 11:30 przez: cherry
Joanna Żamejć z zawodu jest bibliotekarką. Urodzona i wychowana w Olsztynie, od niemal trzydziestu lat mieszka w Niemczech. „Wymyślać i opowiadać” lubi od dziecka, a Nawrócenie wiedźmy jest jej debiutem wydawniczym. Trzeba to pani Joannie przyznać, ma rozmach. Wyobraźcie sobie, że coś tam tworzycie, ale tylko dla przyjaciół, a kiedy już pomyślicie, że czas napisać coś większego… piszecie obszerną, magiczną powieść, której niewiele brakuje do monumentalnych Mgieł Avalonu Marion Zimmer Bradley. Trzeba mieć ten rozmach, prawda?
Mamy cichy, wiosenny poranek Anno Domini 1348. Trzech dostojników z eskortą przemierza wiekową puszczę. Szukają odpowiedniego miejsca na nowe miasto. W końcu docierają nad rzekę Alnę – właśnie tam postanawiają założyć Allenstein – dziś miasto znane jako Olsztyn.
I w tym momencie mam problem. Bo jak zrecenzować wielowątkową powieść, z dużą ilością bohaterów i wydarzeń, opowiadającą o wszystkich ważnych aspektach życia – o miłości, przyjaźni, poświęceniu, o ciężkiej pracy, o ludzkiej wspólnocie, o narodzinach i śmierci? Najłatwiej byłoby napisać – ta książka jest świetna, po prostu ją przeczytajcie! Ale postaram się nie iść na łatwiznę.
Rok 1348 – chrześcijaństwo zdążyło już się zakorzenić na słowiańskich ziemiach, ale ciągle mieszkają na nich ludy, które czczą starych bogów. Ten konflikt religii jest jedną z linii fabularnych. Jego personifikacją jest Auszra – młoda litewska ragana, której los skrzyżował się z losem Namira, chrześcijanina i mężczyzny będącego jednym z osadników budującego się grodu. Ich miłosne perypetie będziecie śledzić uważnie, możecie mi wierzyć, bo nie zabraknie zwrotów akcji.
Jak pisałam, autorka wykreowała wielu bohaterów. Choć większość z nich jest raczej jednowymiarowa i na pierwszy rzut oka można stwierdzić, czy są dobrzy, czy źli, trafiają się takie perełki jak intrygująca (dwuznaczność niezamierzona, ale całkiem trafna) ladacznica, która z czasem okazuje dobre serce. Moja początkowa niechęć do tej postaci zmieniła się z kolejnymi stronami w sympatię.
Poza spiskującymi zakonnikami, nawiedzonymi księżami, bezdusznymi bliźniakami i wrednymi babami, które, jak wiadomo, są wszędzie, można polubić wszystkich bohaterów. Osadnicy to prości, dobrzy ludzie, którzy ciężko pracują, mając nadzieję na poprawę jakości życia. Zasadźca Johannes, jego kobieta Miłka, budowniczy George i jego żona Mareike ponad wszystko pragnąca dziecka, kulawy syn kowala i wreszcie ksiądz Piotr – człowiek wywodzący się z ludu i najlepiej potrafiący go zrozumieć – wszyscy wzbudzą w was sympatię.
Z całej tej historii przebija życiowa mądrość. Autorka przeważnie przedstawia ludzi uwypuklając w nich to, co najlepsze, choć nie waha się pokazać ich mroczniejszych stron. Można pozazdrościć jej nie tylko zdolności celnych obserwacji, ale i sposobu, w jaki przelewa je na papier. Choć okładka książki to niezły koszmarek, środek jest świetny. Dojrzały pod względem literackim, niczego mu nie brakuje pod względem stylistycznym i nawet technicznym (książka jest ładnie złożona, a na tych prawie 500 stronach trafiło się jedynie kilka literówek).
Na koniec dodam, że bardzo dawno nie czytałam polskiej książki, która byłaby równie dobra. W zasadzie dawno nie czytałam jakiejkolwiek książki, która by mi się tak spodobała. Dziękuję pani Joannie za prawie 500 stron świetnej prozy, czytanie Nawrócenia wiedźmy było prawdziwą przyjemnością i będę niecierpliwie czekać na następny tom.
Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-02-2016 o godz 11:42 przez: dobrerecenzje.pl
To opowieść hipnotyzująco – magiczna. Czasy pruskie, kiedy państwo polskie dopiero zaczynało się kształtować. Rok 1348, w zakolu rzeki Alny powstaje miasto. Czasy pruskie charakteryzowały się także tym, że wtedy jeszcze większość ludzi była poganami, którzy wierzyli w różnych bożków i gusła. Dopiero nieliczni zaczęli przechodzić na wiarę chrześcijańską, a to za sprawą zakonu, który ludzie określali „żołnierze z czarnym krzyżem na białym tle”.
Co prawda, bohater jest zbiorowy, ale to w żadnym wypadku nie oznacza, że nie poznamy dobrze poszczególnych bohaterów. Auszra to piętnastoletnia ragana, która po raz pierwszy zawędrowała sama w poszukiwaniu ziół. Przez przypadek natrafiła na osadę Allenstein, która dopiero była wznoszona. W drodze powrotnej spotkała młodego Polaka o imieniu Namir. Niespodziewanie los jeszcze złączy ich losy, wtedy kiedy nie będą się tego spodziewać. Wracając Auszra spotyka także Ramira – chłopaka pochodzącego z plenienia Prusów, którzy zamiast poruszać się normalnie po ziemi, poruszają się po gałęziach drzew. Niespodziewanie, kiedy dziewczyna czuje się bezpieczna w plemieniu, zostaje porwana przez krzyżackich strażników. Co dalej się z nią stanie? Wróci w końcu do domu? A w jaki sposób jej los i los Namira się skrzyżują? Na te wszystkie pytania odpowiedzi znajdziecie w książce. Bardzo chciałabym Wam przybliżyć jeszcze kawałek historii, lecz wątki są tak ze sobą połączone, że zajęłoby mi to strasznie dużo czasu. Oczywiście oprócz Auszry i Namira poznacie też losy osadników Allenstein. Każda historia ciągnie za sobą przeszłość…
Myślę, że to wspaniałe doświadczenie przeczytać tego rodzaju książkę. Przede wszystkim poruszacie się tutaj po latach od 1348 do 1353. Poznacie różne plemiona, wierzenia i religie. To chyba dopiero moja pierwsza książka gdzie dowiaduję się tyle o początkach Olsztyna i w ogóle poznaję powstającą Polskę, a także obok niej Litwę.
Książka co prawda posiada większość opisów, co nie przyspieszy Wam czytania w żaden sposób jeżeli chcecie dowiedzieć się co będzie działo się dalej, musicie przez opisy najpierw przebrnąć. Książka podzielona na trzy części. Nie ma też rozdziałów, poszczególne fragmenty pooddzielane są gwiazdkami. Każde takie oddzielenie zwiastuje przeniesienie do rzeczywistości innych bohaterów. Cała książka posiada 489 stron, ale dla wytrawnego czytelnika to przecież żaden problem.
Jest jeszcze jedno co muszę tutaj pochwalić. To niesamowita i przyciągająca oko okładka. W kolorze brązu i starego złota, na pewno przyciągnie niejednego czytelnika.
Polecam wszystkim bez wyjątku, o takich czasach może czytać zarówno kobieta jak i mężczyzna, zarówno starszy jak i młodszy.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2015 o godz 21:26 przez: Anna Sikorska
Joanna Żamejć snuje piękną opowieść o społecznościach żyjących w zgodzie z naturą i groźnych najeźdźcach głoszących wiarę w jednego Boga. Kolejne osady zostają zniszczone przez zachłannych intruzów wykorzystujących swoją siłę. Poza tym, co znamy z historii dowiemy się również o nagłej degradacji kobiet szanowanych w pruskich i litewskich plemionach, a w nowym świecie będących tylko dodatkiem do umowy dotyczącej przejęcie część majątku.
Do tego brutalnego świata trafia matka Margrit, która staje się tanią praczką dorabiającą usługami seksualnymi; Auszra lecząca z chorób i wiele innych kobiet, które w świecie męskiej brutalności próbują znaleźć szczęście i przetrwać. Nie jest to łatwe, bo nawet pomoc może być postrzegana jako coś złego. Uświadamiają nas o tym słowa jednego z kapłanów: „Gdyby Bóg chciał, by leczono ludzi, po cóż miałby razić ich chorobami?”.
W takim świecie liczy się spryt, umiejętność negocjacji i wykorzystywania słabości innych ludzi. Można wtedy nie tylko przetrwać, ale i dorobić się całkiem sporego majątku tak jak w przypadku ladacznicy trzeźwo pouczającej przyjaciółkę: „Kiedy wreszcie zauważysz, że niektórzy księża nienawidzą każdego, kto myśli inaczej niż oni?”. Dalej poucza Litwinkę: „Ludzie nienawidzą i boją się tego, co obce – tym bardziej, jeśli temu czemuś, temu komuś coś zawdzięczają”.
Akcja niby osadzona w XIV wieku, a bardzo aktualna. Poruszająca ważne tematy gwałtu, aborcji, antykoncepcji, zabójstwa, nietolerancji, prześladowań, zabobonów, intelektualnego zamknięcia.
„Nawrócenie wiedźmy” to bardzo wciągająca lektura. Polecam wszystkim, którzy lubią powieści o wiedźmach, jedności z przyrodą, wykorzystujących wiedzę z historii i snujących dzięki nim bardzo prawdopodobną opowieść. Książkę czyta się bardzo dobrze i pozwala wejść w klimat minionych czasów bez konieczności przebrnięcia przez stylizowany język, ponieważ autorka nie bała się użyć współczesnej polszczyzny bez zbędnych zabiegów. Ważniejsze jest, w jaki sposób namalowała słowami świat, a nie to, jakim stylem to zrobiła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Żamejć Joanna

Dary Laimy Żamejć Joanna
okładka miękka
5/5
(5/5) 0 recenzji
38,25 zł
51,00 zł
Perkunowe wyroki Żamejć Joanna
okładka miękka
0/5
(0/5) 0 recenzji
41,49 zł
46,20 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Mazurzy Opracowanie zbiorowe
0/5
76,73 zł
84,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Upadek króla Szczudlik Jerzy
0/5
38,37 zł
42,00 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego