Naga cytra (okładka  miękka, 10.2011)

Autor:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

  • Kolejna po Cesarzowej wielowątkowa powieść historyczna Shan Sy, której akcja toczy się na początku IV w. i pod koniec VI w.
  • Galeria wspaniale narysowanych, wyrazistych i różnorodnych postaci.
  • Barwny fresk historyczny i obyczajowy, w którym autorka ukazuje życie biedoty i bogaczy, prezentuje urok arystokratycznej etykiety, dworskich rytuałów i obyczajów.

Na początku IV w. młoda kobieta z arystokratycznego rodu została uprowadzona przez wojownika o imieniu Liu. Choć zdobył ją siłą i był niskiego pochodzenia Młoda Matka została jego wierną towarzyszką. Dzieliła z nim trudy życia i stopniowo razem wspinali się po kolejnych szczeblach drabiny społecznej. W końcu ambitny Liu został cesarzem i założył nową dynastię a Młoda Matka cesarzową. Wkrótce Liu zmarł a cesarzowa schroniła się w buddyjskim klasztorze. Żyła tam spokojnie przez dwadzieścia lat aż do czasu gdy oskarżona o spisek została zmuszona do popełnienia samobójstwa.

Pod koniec VI w. Shen Feng wybitnie uzdolniony lutnik pomaga przyjacielowi zakochanemu w mniszce z buddyjskiego klasztoru zdobyć pieniądze. W tym celu postanawiają ograbić grobowiec pewnej arystokratki. Nie znajdując bogactw kradną wieko trumny wykonane z wyjątkowego drewna. Materiał idealnie nadaje się na cytrę. Shen Feng ucieka na statek rzecznych piratów, towarzyszy mu widmowa piękna kobieta, której duch wniknął w wieko trumny i którą Shen przywołał z powrotem na świat. Zakochał się w niej bez pamięci. Nikt inny jej nie widział ale Młoda Matka wiernie mu towarzyszyła.

ID produktu: 1044915857
Tytuł: Naga cytra
Tytuł oryginalny: La cithare nue
Autor: Sa Shan
Tłumaczenie: Sławińska Krystyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 272
Numer wydania: I
Data premiery: 2011-10-19
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 20 x 145
Indeks: 60671196
średnia 5
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
04-01-2012 o godz 00:23 przez: justyna
Daleki Wschód, a dokładnie Chiny, tajemniczy tytuł z cytrą - niecodziennym instrumentem, piękna okładka – oto co sprawiło, że uznałam to zestawienie idealne. W trakcie czytania trafność wyboru potwierdzała się strona po stronie. Ta niebanalna powieść trudnego do określenia gatunku przesycona jest poetyką, barwnym językiem, plastycznymi obrazkami stworzonymi ze słów, z subtelnością i delikatnością, jakich mało. Oprócz elementów fantastyki i magii Shan Sa wprowadza tło historyczne i kulturowe dawnych Chin oraz pokazuje bogactwo zwyczajów i tradycji. Tworzy ciekawą przeplatankę składającą się z dwóch opowieści, z których każda ma swojego głównego bohatera. Opowieści te są umiejscowione w czasie dzielącym je o około dwieście lat.

Cytra - symbol tego, co w życiu cenne – rodzinnych wspomnień , miłości, historii, tradycji, ale też tego co w życiu nieuchronne - bólu i samotności, przyciąga i czaruje. Dałam jej się zaczarować kompletnie. Wam proponuję to samo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-12-2011 o godz 14:03 przez: Miqa
„(…)cytra nie jest instrumentem muzycznym. To dar niebios…”
Cytra jest to dawny, ludowy instrument muzyczny o płaskim pudle rezonansowym. Posiada struny, gra się na nim szarpanymi ruchami.
Shan Sa, chociaż urodziła się w Pekinie, obecnie tworzy i mieszka w Paryżu. Wszystkie jej powieści są więc tłumaczone z francuskiego. Mimo to, pisarka utrzymuje swoje książki w konwencji kultury chińskiej, co czyni je ciekawszymi i bardziej unikalnymi. „Naga cytra” to książka pełna magii i wplecionej w fabułę powieści, historii Chin.
Nie zabraknie tu także wielu barwnych opisów miejsc i wydarzeń, a dzięki zabiegowi retrospekcji opisywana historia staje się jeszcze ciekawsza. Bohaterowie powieści są bardzo precyzyjnie wykreowani. Ich historia wciąga i budzi w czytelniku wiele emocji. Warto również zwrócić uwagę na okładkę, której stonowane kolory i świetne zdjęcie ukazujące kobietę z głównym rekwizytem książki, naprawdę przyciągają wzrok.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-01-2012 o godz 19:29 przez: Karolina.Gajewicz
Przenieś się do świata malowniczych i pięknych Starożytnych Chin. Przeżyj przygodę wraz z bardzo urodziwą Młodą Matką oraz z młodym lutnikiem o imieniu Sheng. Na początku tej książki poznajemy Młodą Matkę, która rodzi dziecko w powozie podczas ucieczki z niebezpiecznego miejsca. Jak później się okazuje ta wysoko urodzona młoda dziewczyna zaledwie 16 letnia żyjąca w IV n.e. została porwana z rąk narzeczonego przez młodego wojownika wywodzącego się z chłopskiej rodziny. Mężczyzna ten jest bardzo podstępny i zaradny. Wraz z żoną zaczyna się wspinać po drabinie społecznej, nie zważając na krzywdy, które dotykają jego żonę oraz pozostałych członków rodziny. Dla swego zysku nie powstrzymuje się przed niczym. Młoda żona pozostaje przy nim do końca jego dni, mimo iż nie czuje się szczęśliwa. Swoje smutki topi w muzyce grając na cytrze, która jest instrumentem samotników.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-10-2011 o godz 16:57 przez: Anna Jurczyk
„Naga cytra” ma delikatność jedwabiu i porcelany, siłę i giętkość bambusa oraz wdzięk motyli fruwających nad rzeką Jangcy. To dwie równolegle poprowadzone historie osób, które rozdziela prawie dwieście lat, a łączy miłość do muzyki i do gry na cytrze. To opowieść o marzeniu o bliskości, która dla Niej urzeczywistnia się po śmierci, a dla Niego staje się snem na jawie.
Pisarstwo urodzonej w Pekinie Shan Sa jest pełne zarówno wyrafinowania, jak i konkretu. Cechuje je dogłębna znajomość rodzimej chińskiej kultury, tradycji i historii oraz harmonia w łączeniu jej z losami fikcyjnych bohaterów. Autorka przytacza całe tło obyczajowe - od sposobów bycia chińskich arystokratów, ich intelektualnych zabaw po dworski ceremoniał, opowieści o duchach, dawnych królach, dzikich północnych plemionach oraz legendy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-03-2018 o godz 19:39 przez: Suzie
Piękna opowieść, pełna magicznych elementów często trzymająca w niepewności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa The Love Hypothesis
4.6/5
27,23 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ze złości
4.6/5
27,23 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dbałość
4.4/5
27,23 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984
4.8/5
24,68 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Okrutny rycerz
5/5
36,41 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa O włos
4.5/5
26,73 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Marina
4.6/5
28,43 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zimna sprawa
4.7/5
26,73 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cień wiatru
4.7/5
37,43 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mroczne wyznania
4.4/5
27,23 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miłosny układ
4.3/5
27,97 zł
44,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego