Motyw ukryty. Z archiwum profilera (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 25,59 zł

25,59 zł 39,90 zł (-36%)
- dostawa 0 zł
dla zakupów od 40 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Wstrząsające zbrodnie. Prawdziwe historie.

Autorka bestsellerowych powieści kryminalnych Katarzyna Bonda i wybitny profiler dr Bogdan Lach przedstawiają najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego.

Autorzy krok po kroku prowadzą czytelników przez kolejne etapy poszukiwań sprawców zbrodni. Znajdują dowody lub zbierają dane wiktymologiczne tam, gdzie na pierwszy rzut oka ich nie ma. Demaskują tajemnice z pozoru zwykłych ludzi, którzy okazują się przestępcami. Dzięki umiejętnościom i pracy profilera winowajcy odpowiedzą za popełnione zbrodnie.

"Jeden z najbardziej intrygujących reportaży kryminalnych, jakie czytałem."

Michał Fajbusiewicz, Dziennikarz telewizyjny, autor i prowadzący "Magazyn kryminalny 997"

"Współpraca Bogdana Lacha – najlepszego polskiego profilera, z Katarzyną Bondą – wybitnym dziennikarzem śledczym, po raz kolejny zaowocowała bestsellerem. Książkę czyta się z zapartym tchem, ponieważ rzeczywistość kryminalna tworzy najlepsze scenariusze."

dr Jerzy Pobocha, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Sądowej

"Wciągająca od pierwszych zdań! Lepsza od niejednej powieści kryminalnej, bo opisująca prawdziwe historie! To książka, którą musi przeczytać każdy pasjonat zagadek kryminalnych."

Monika Prześlakowska, Autorka podcastu "Kryminalne historie"

"Na tę książkę czekałam wiele lat. Po premierze Zbrodni niedoskonałej i Pol­skich morderczyń miałam głód reportażowego dzieła Katarzyny Bondy i na­reszcie się doczekałam. Mamy okazję przyjrzeć się zbrodni z bliska, poznać jej kontekst i zobaczyć, że jej początek sięga czasem wielu lat wstecz. Motyw ukryty obnaża prawdziwe oblicze zbrodni: bezsensownej, brutalnej, ohydnej i drastycznej, i daje odpowiedź na pytanie: co musi się stać, by człowiek był w stanie odebrać komuś życie."

Justyna Mazur, Autorka podcastu "Piąte: nie zabijaj"

Powyższy opis pochodzi od wydawcy. 

Tytuł: Motyw ukryty. Z archiwum profilera
Autor: Bonda Katarzyna , Lach Bogdan
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-05-20
Forma: książka
Indeks: 34770764
 
średnia 4,9
5
11
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
7 recenzji
5/5
25-05-2020 o godz 20:49 TylkoSkończęRozdział dodał recenzję:
Jaki był MOTYW? Odpowiedź na to pozornie proste pytanie daje rozwiązanie tej najważniejszej zagadki: KTO ZABIŁ? Psychologia śledcza kontra zbrodnia doskonała. "Dopóki będą tacy, którzy przekraczają granice światła i ciemności, a to się raczej nie zmieni, profilowanie i jego dalszy rozwój pozostaną nie tylko potrzebne, ale wręcz konieczne". "Motyw ukryty" nie jest typową powieścią kryminalną, ale zbiorem krótkich fabularyzowanych historii, które wydarzyły się naprawdę. Opowieści te nie tylko szokują, przerażają i skłaniają do refleksji, ale przede wszystkim odsłaniają przed czytelnikiem tajniki pracy profilera. Poszczególne rozdziały sukcesywnie obnażają prawdę o tym, jak rozległą, szczegółową, skrupulatną wiedzą musi wykazać się profiler, aby nakreślić profil mordercy. Każdy z dziewięciu rozdziałów uwiadamia, że na miejscu zbrodni nic nie może zostać zbagatelizowane, żadna z osób w otoczeniu ofiary nie jest przypadkowa a miejsce zbrodni to skarbnica wiedzy na temat temperamentu, charakteru mordercy i jego stosunku do ofiary. Otoczenie, sposób, w jaki dokonano zabójstwa, to, jak pozostawiono ofiarę, czy próbowano ukryć, przenieść, ułożyć ciało. To wszytko stanowi zbiór pomieszanych ze sobą puzzli, które należy skompletować, zestawić i odpowiednio do siebie dopasować. Nie jest to "wróżenie z fusów", jak niejednokrotnie określano pracę policyjnego profilera. "Motyw ukryty" to nie tylko zbiór kryminalnych historii, które mrożą krew w żyłach i uświadamiają jak wiele zła jest wokół nas. Ta powieść pozwala docenić, jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywają takie osoby jak dr Bogdan Lach. Umysł mordercy to wielka niewiadoma, sztuką jest odczytać pozostawione przez niego znaki i odkryć tożsamość agresora. Reportaż, mimo kalibru podejmowanych zagadnień, napisany został lekkim, przystępnym językiem. Pani Bonda w pozornie swobodnym stylu przykuwa uwagę czytelnika dynamiczną akcją i kreśli prawdopodobną wersję wydarzeń wtłaczając emocje, umiejętnie wplatając wiarygodne dialogi oraz charakterystykę postaci. "Motyw ukryty" czyta się jak zwyczajną literacką fikcję, która niestety nie jest. Po każdym podejmowanym zagadnieniu czytelnik otrzymuje profesjonalny komentarz Pana Lacha. Na czym polega profil wiktymologiczny, czym jest "nadzabijanie", opinia typologiczna, behawioralna oraz na czym polega inscenizacja na miejscu zbrodni. Na końcu książki znajduje się zbiór definicji nieznanych zagadnień. I, co niezwykle istotne, znajdziemy spis wybranych ośrodków świadczących pomoc ofiarom przemocy w rodzinie na terenie Polski. "Motyw ukryty" to bardzo ważna pozycja. Uświadamia, uczy, uwrażliwia oraz pozwala zrozumieć czym zajmuje się profiler i jak ważną role odgrywa w śledztwie. Do niedawna zawód profilera był bowiem uznawany jako szarlatańskie czary-mary hokus-pokus. Oby więcej tak rzetelnych, konkretnych i wartościowych reportaży pojawiało się na polskim rynku. https://tylkoskonczerozdzial.blogspot.com/2020/05/motyw-ukryty-katarzyna-bonda-bogdan-lach.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-05-2020 o godz 07:54 Anonim dodał recenzję:
Mam całą kolekcję ksiązek pani Kasi. Nigdy mnie nie zawodzi. Podchodzi z wielką pasją i zaangażowaniem do tego co pisze i to czuje czytelnik.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2020 o godz 20:54 KLAUDIA KARDYNAŁ dodał recenzję:
Dziękuję Wydawnictwu Muza za egzemplarz recenzencki W Polsce jest tylko kilka osób, które zajmuje się profilowaniem kryminalistycznym. Najbardziej znanym profilerem jest dr Bogdan Lach. Człowiek, który wprowadził tę dziedzinę na krajowe podwórko. Nie dziwota więc, że uznawany jest za guru i ma największe doświadczenie w Polsce w tym zakresie. Jako człowiek bardzo zajęty (mimo, że jest na emeryturze) udaje mu się znaleźć czas na napisanie drugiej książki razem z Katarzyną Bondą. Pierwsza wspólnie napisana książka „Zbrodnia niedoskonała” jest wprowadzeniem do tej książki. Mam zamiar ją nadrobić w niedługim czasie. Wszystkie wydarzenia, sprawcy oraz ofiary to rzeczywistość. W toku ich prowadzenia brał udział doktor Lach. Oczywiście dla spokoju ofiar lub ich najbliższych nazwiska oraz miejscowości zostały zmienione. Niemniej jednak czytając o takich zdarzeniach włos się na głowie jeży. Książka podzielona jest na rozdziały, które opisują różne przypadki, z którymi może spotkać się psycholog śledczy. Tak mamy tu rozdział dotyczący samobójstw, zaginięć czy inscenizacji na miejscu zdarzenia. Na końcu każdego rozdziału znajduje się komentarz podsumowujący i opisujący takie przypadki (często z danymi statystycznymi). Oczywiście książka ma formę reportażu. Opisy zbrodni przeplatane są danymi z akt sprawy oraz opiniami biegłego psychologa. To wystarczy do wbicia czytelnika w fotel. Suche fakty są ostatecznie tak porażające, że człowiek dziwi się, że w umyśle drugiej osoby mogła wykiełkować taka myśl. Nie wiem jak można zabić młodą dziewczynę tylko dlatego, że jest nie chciała umówić się ze swoim tajemniczym adoratorem? Albo gwałcić pasierbicę i cztery swoje córki, bo przecież ojciec może? To straszne i makabryczne zbrodnie, które zostały wykryte, a sprawca został osądzony dzięki psychologii śledczej. Oczywiście są także czyny, które nigdy nie zostały wykryte. Niestety nigdzie nie ma 100% wykrywalności. Jeżeli nie przerażają Cię opisy krwi rozbryzgniętej na ścianach i rozwalonych czaszek, a tym bardziej interesują książki o tematyce kryminologicznej i kryminalistycznej to ten tytuł jest dla Ciebie! Gorąco polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2020 o godz 20:37 Anonim dodał recenzję:
„Ofiara jest jak nitka, która prowadzi do kłębka”. Autorzy odsłaniają przed nami kulisy najbardziej makabrycznych i drastycznych zbrodni. Zbrodni, które naprawdę miały miejsce i których sprawcy nie zawsze zostali odnalezieni. Czasem trudno sobie wyobrazić, ale niektórzy z nich mogą mieszkać blisko nas, możemy ich znać. Na własne oczy możemy sobie wyobrazić, na czym polega praca profilera policyjnego, jakie trudne przed nim stoją zadania. Jaki musi być uważny i wnikliwy, czasem mała nieuwaga czy nieostrożność może spowodować, że ślad zbrodni zostanie niezauważony czy przeoczony. A przecież często dojście do sprawcy zbrodni następuje po małych, wydawać by się mogło, nieistotnych dowodach pozostawionych na miejscu zbrodni. Wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach takiego zawodu. Ale czy często o nim słyszymy? Prawie nigdy się o nim nie wspomina, zawsze w blasku fleszy lansują się szefowie policji czy prokuratorzy. A ten niewidoczny policjant wykonuje mozolną i trudną pracę, pracę, która jest nieoceniona dla prowadzonego dochodzenia. Stara się on wniknąć w psychikę nie tylko sprawcy, ale – aby schwytać sprawcę – stara się lepiej też poznać ofiarę. Wtedy łatwiej jest stworzyć profil domniemanego sprawcy czynu, wiedząc więcej o ofiarach czynów. Szuka motywów zbrodni, które nie zawsze są widoczne na pierwszy rzut oka na miejscu zbrodni. Czasami sprawca tak umiejętnie maskuje swój czyn, że stara się zataić prawdziwy motyw zbrodni, ukrywa go skrzętnie przed śledczymi. Po co? Aby ich zmylić i jak najdłużej nie mogli wpaść na jego trop. Często osoba podejrzewana, która miała najlepszy motyw, stara się od siebie odrzucać wszelkie podejrzenia i konfabulując przerzuca odpowiedzialność na inne osoby, podaje pod nos śledczym rzekomo wymyślone przez siebie motywy i sprawców. Ale dobry profiler nie pozwoli się wodzić za nos, szybko zauważy, że coś mu nie pasuje. Ten znakomity duet stworzył prawdziwy i godny uwagi reportaż. Wstrząsający i wzruszający. Mnie on zszokował od pierwszych stron, te przytoczone, brutalne historie są trudne do wyobrażenia. Wydaje się niemożliwe, aby człowiek zadał drugiemu człowiekowi tyle bólu i okrucieństwa, potrafił tak zmasakrować ciało, aby wnętrzności wylewały się na zewnątrz. Ale taka jest ta opowieść, okropnie krwawa i bolesna. Każda zbrodnia jest czymś z natury złym i sprawca każdej z nich powinien ponieść surową karę za swój czyn. Ale jeżeli ktoś zadaje ból najbliższym to już wszelkie bariery są złamane. Wszystkie opisane przypadki mną wstrząsnęły, niektóre mnie zniesmaczyły, ale najbardziej nie mogłam sobie poradzić z przypadkiem molestowania małych dzieci przez ojca i ojczyma. Potwór w ludzkiej skórze, ktoś taki zasługuje na najwyższy możliwy wymiar kary. Ale warto zadać sobie w tym momencie pytanie, czy taka kara w ogóle jest? Czy kara dla niego, nie wiadomo jak surowa, jest w stanie ukoić ból tych młodych ofiar molestowania? Nie, nic nie wróci im ufności w ludzi i normalnego spojrzenia na drugiego człowieka. Trauma będzie się za nimi ciągnąć przez całe życie. To najbliżsi wyrządzili im krzywdę, ojciec molestował i bił, a matka przez lata udawała, że nic się nie dzieje. I takich i podobnych sytuacji jest wiele przytoczonych na kartach tego kalejdoskopu ludzkich losów. Ta lektura wzbogaci wiedzę każdego, kto interesuje się kulisami pracy policjantów, śledczych czy psychologów kryminalnych. Warto poświęcić jej kilka chwil, duża dawka ciekawych informacji na wyciągnięcie ręki. A wszystko przedstawione bardzo prostym i czytelnym językiem, bez zbędnych naukowych stwierdzeń, nawet dla laika w tym temacie stanowi cenne źródło wiedzy. Czyta się na jednym głębszym oddechu, z wypiekami na twarzy, jak najwytrawniejszy thriller, tym bardziej, że te wszystkie scenariusze napisało życie, one nie są wytworem wyobraźni autorów, one są prawdą. Z ręką na sercu, emocje sięgają zenitu i są nie opanowania. Złość, niemoc, ból i smutek nie opuszczą was przez całą lekturę. Mała satysfakcja dosięga nas, gdy dowiadujemy się, że w określonych przypadkach, dzięki wytrwałej pracy całego zespołu, w tym profilera, sprawca został schwytany. Po zakończeniu powieści rodzi się pytanie, dlaczego człowiek zadaje tyle bólu drugiej osobie, jakie bodźce nim kierują? Nie znam odpowiedzi na to pytanie i żadne wytłumaczenie ani usprawiedliwienie zbrodni nie jest w stanie do mnie przemówić. Nigdy tego nie będę w stanie zrozumieć i nie pogodzę się z zadawaniem cierpienia drugiemu człowiekowi. Żaden motyw nie jest wytłumaczeniem na pozbawienie człowieka najcenniejszego daru, jaki otrzymał, czyli życia. Nikt nie ma prawa nas tego pozbawiać! Dzieło godne mistrzów. Wbija w fotel i unieruchamia na długi czas. Lektura niebezpieczna, tylko dla ludzi o mocnych nerwach i zdrowym sercu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-05-2020 o godz 21:39 saskia dodał recenzję:
Nie ma zbrodni doskonałej, ale czasem to, co uznajemy za sprawiedliwość nie ma szansy zaistnienia, tak samo jak i sprawca nie zostaje ukarany, a ofiara pozostaje porzucona gdzieś w nieznanym grobie. Wydawałoby się, że w dobie tak doskonałych technologii kryminalistycznych nie będzie jakiekolwiek problemu z odkryciem tożsamości zabójcy oraz odtworzeniem tego, co miało miejsce w chwili kiedy było dobierane życie. Jednak tam gdzie zawodzi technika, zawsze jest umysł ludzki i wiedza w nim zawarta, która w osobie profilera, daje wsparcie śledczym w odkrywaniu prawdy, tam gdzie wydaje się, że nie ma szans na jej odnalezienie. Zbrodnia niejedno ma imię, towarzyszy jej wiele okoliczności, niekiedy w części wyjaśniającymi dlaczego do niej doszło lub wskazującymi kto mógł być jej autorem. Ona nie wydarza się tylko tam gdzieś, nie zawsze dokonywana jest przez obcego człowieka, często ma miejsce na oczach ludzi, lecz bywa przemilczana, otoczona tajemnicą. Zdarza się i tak, że nie bywa rozpoznana lub długo trwa jej udowodnienie, niewyraźne ślady, łut „szczęścia” albo premedytacja stają się sojusznikami sprawcy. Ale profilowanie śledcze z okruchów informacji, kontekstu, przeszłości, zeznań świadków może dać tak potrzebny obraz przestępcy, bez twarzy, ale z indywidualnymi cechami, jakie są jego wizytowką. Wydaje się nam, że doskonale wiemy na czym polega praca profilera, zasługa w tym telewizyjnych seriali, kinowych filmów oraz literatury, ale jak to bywa ze scenariuszami i fikcją literacką rzeczywistość wyprzedza je zawsze o całe lata świetlne. Ofiara, sprawca, ofiara, w liczbie pojedynczej lub mnogiej, nie w wersji fikcyjnej, ale realnej, w jakiej nie brakuje nierozwiązanych zagadek oraz tych, zawdzięczających odkrycie tożsamości przestępcy psychologowi śledczemu. To oni są właśnie jedną z osi „Motywu ukrytego”, którego autorem jest pisarka Katarzyna Bonda oraz doktor Bogdan Lach, prawdziwy profiler i prekursor tej dziedziny kryminalistyki w Polsce. Każdy rozdział tej książki przedstawia czytelnikom kulisy nie tylko dochodzeń, lecz przede wszystkim czym jest zbrodnia oraz co do niej prowadzi. Dokumentalny zapis prowadzonych śledztw oraz okoliczności przestępstw uderzają szczegółami, jakie często umykają postronnym, a stanowią przysłowiowe clou spraw. Dziewięć rozdziałów prowadzi czytających po meandrach tego, co człowiek jest w stanie zrobić człowiekowi, nie zawsze z premedytacją, ale zbyt często ze śmiertelnym wynikiem końcowym. Towarzyszą im komentarze – obszerne, rzeczowe i profesjonalne oraz rzucające światło na to, co faktycznie miało miejsce i odkrywające prawdziwą pracę profilera. Rzeczywiste historie odsłaniają mroczną stronę ludzkiej natury, możliwe źródła, które doprowadziły do jej ujawnienia się oraz przede wszystkim jak czyta się ślady, wypełnia białe plamy w dochodzeniu, czasem nawet po wielu latach. Czytelnicy otrzymują również nie lada gratkę na samym wstępie, która daje przedsmak pracy profilera. „Motyw ukryty” nie jest fabularną rekonstrukcją, to reportaż, gdzie przedstawiono fakty, nie suche, ale takimi jakimi były, bez ozdobników, lecz i tak porażających prawdą, trudną i niekiedy wprost porażającą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-05-2020 o godz 08:09 ANNA TRESKA dodał recenzję:
Przerażająca a jednocześnie wciągająca. Synek zjadł obiad że słoiczka, mąż dostał pozwolenie na jedzenie w Fast Food.... wiec Książka pochłonięty przez 1 dzien
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-05-2020 o godz 01:33 Tomasz Kosik dodał recenzję:
Katarzyna Bonda i Bogdan Lach spotkali się ponownie na festiwalu Kryminalna Piła, podczas którego królowa polskiego kryminału odbierała nagrodę za „Czerwonego Pająka”. Natomiast Pan Bogdan przyjechał do Piły w celu wygłoszenia wykładu. Efektem tego spotkania było podjęcie decyzji o napisaniu kolejnej książki dotyczącej tematyki psychologii śledczej, wokół której narosło wiele krzywdzących mitów. Metodę profilowania nazywano „pogardliwie wróżeniem z fusów, zgadywankami lub też porównywano do jasnowidzenia”. Katarzyna Bonda i Bogdan Lach zaprzeczają takim opiniom, a „Motyw ukryty” jest tego dobitnym potwierdzenie. I tak dzięki wspomnianemu spotkaniu, po dziesięciu przeszło latach od wydania ich pierwszej książki „Zbrodnia niedoskonała” do rąk czytelnika trafia kolejna. „Motyw ukryty” nie jest pozycją naukową. Jednak bazuje na oryginalnych materiałach, aktach spraw oraz badaniach i doświadczeniu dr. Bogdana Lacha. Umiejętności tworzenia profilu psychologicznego mordercy wielokrotnie pomogły policji w schwytaniu mordercy. To, co dodatkowo wzbogaca lekturę tej książki, to przygotowana przez autorów zagadka, którą możemy sami rozwikłać, w oparciu o zdobyte informacje podczas czytania. Każde działanie, a zwłaszcza kryminalne zbrodnie pozostawiają ślad. I tylko od śledczego zależy, czy umiejętne powiązanie zebranych danych może przyczynić się do znalezienia personaliów mordercy. Myślę, że ta książka dowodzi temu, że nie ma zbrodni doskonałej, są tylko niedoskonali śledczy, którzy nie są w stanie w pełni wykorzystać narzędzia, jakie przynosi im nauka w dziedzinie kryminalistyki i profilowania. Książka zawiera opisy wstrząsających zbrodni, których poznanie mrozi krew w żyłach. Poznajemy kulisy prawdziwych zbrodni, które zapewne nie byłyby wykryte, gdyby nie wsparcie portretem psychologicznym. Katarzyna Bonda i Bogdan Lach dowodzą, że profilowanie to ważne narzędzie, które pozwala organom ścigania wytypować sprawców zbrodni. Na łamach tej książki krok po kroku poznajemy mechanizmy etapów poszukiwań. Dzięki tej wiedzy możemy rozwiązać wspomnianą zagadkę, którą przygotowali dla nas autorzy książki. Książki, która może również być cenną wiedzą dla przyszłych profilerów. Ale i nie tylko, ponieważ każdy miłośnik kryminałów, dzięki tej książce, może jeszcze celniej typować mordercę w czytanych w przyszłości kryminałach. Każda historia, którą poznajemy nie tylko zatrważa faktem, że wydarzyła się naprawdę. Emocje potęguje styl pisarski Katarzyny Bondy, która przyzwyczaiła czytelnika do tworzenia kryminalnego napięcia. Każdy rozdział opisujący zbrodnie, opatrzony jest komentarzem. Warto sięgnąć po tę książkę, gdyż w ciekawy sposób ukazuje ważne informacje związane z profilowaniem psychologicznym, które jest ważną bronią policji w poszukiwaniu prawdziwej twarzy mordercy. Polecam tę książkę, nie tylko funkcjonariuszom policji, czy też osobom chcącym związać swoją przyszłość zawodową z kryminalistyką i profilowaniem, lecz również każdemu czytelnikowi, który jeszcze trafniej chce typować sprawców zbrodni podczas czytania mrożących krew w żyłach kryminałów. Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Muza https://muza.com.pl/ http://www.czyt-nik.pl/recenzje/ukryte-motywy-zbrodni/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorach:

Miłość leczy rany Bonda Katarzyna
3.3/5
30,59 zł
49,90 zł
Polskie morderczynie Bonda Katarzyna
4.8/5
18,90 zł
27,99 zł
Cicha 5 Socha Natasza , Bonda Katarzyna ...
3.2/5
19,90 zł
27,90 zł
Pochłaniacz Bonda Katarzyna
4.6/5
29,90 zł
39,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Seryjni mordercy Kaminsky Michelle
3.5/5
26,31 zł
42,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Folwark zwierzęcy Orwell George
4.7/5
9,61 zł
14,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Ciche dni Greaves Abbie
3.4/5
25,59 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Na progu zła Candlish Louise
3.9/5
24,46 zł
44,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.7/5
24,99 zł
32,90 zł
premium 23,74 zł
Inne z tego wydawnictwa Nowy wspaniały świat Huxley Aldous
4.5/5
19,49 zł
26,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.7/5
7,97 zł
12,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Jak uspokoić swoje myśli Knight Sarah
3.7/5
20,66 zł
37,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Bliżej, niż myślisz Przydryga Ewa
4.4/5
25,59 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Sto lat samotności Marquez Gabriel Garcia
4.4/5
30,59 zł
49,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Moje serce należy do ciebie Puleo Alessio
4.6/5
7,91 zł
12,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Nowa psychologia sukcesu Dweck Carol S.
4.6/5
24,47 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Z czego zrobiony jest świat Royne Anja
4/5
25,59 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Dziewczęta z Auschwitz Winnik Sylwia
4.4/5
21,75 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
5/5
24,47 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Jedyne wyjście Ćwirlej Ryszard
4.4/5
26,31 zł
42,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Mądrość psychopatów Dutton Kevin
4.3/5
21,45 zł
34,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Kochaj coraz mocniej Gołębiewska Ilona
4.6/5
25,59 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Władcy czasu De Urturi Eva Garcia Saenz
4.0/5
27,19 zł
49,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Niedźwiedź i słowik Arden Katherine
4.3/5
24,47 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Szeptacz North Alex
4.1/5
24,47 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Zamień leczenie na jedzenie Michalsen Andreas
4.3/5
24,47 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Cień wiatru Zafon Carlos Ruiz
4.5/5
24,47 zł
39,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Bądź pewna siebie Godecka Joanna
4.1/5
20,17 zł
32,90 zł
premium

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Pudło Olszewska Nina
4/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 24,65 zł
strona produktu - rekomendacje Porwania Sławecka Monika
4/5
25,49 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Urwane ślady Szostak Janusz
4.6/5
35,99 zł
39,99 zł
premium 28,79 zł
strona produktu - rekomendacje Kolekcjonerka zbrodni Pol Zuzanna
4.1/5
35,49 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Tajne życie Fox Amaryllis
5/5
25,99 zł
34,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Polskie Archiwum X Litka Piotr , Michalec Bogdan , Nowak Mariusz
4.3/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 19,78 zł
strona produktu - rekomendacje Rzeźnik z Niebuszewa Molenda Jarosław
4.2/5
35,49 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Lekarz wojenny Nott David
5/5
25,49 zł
39,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Czas wolny w PRL Przylipiak Wojciech
4.7/5
37,99 zł
49,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Na sygnale. Z życia ratownika medycznego Walder Lysa
3/5
31,99 zł
42,90 zł
premium 25,59 zł
strona produktu - rekomendacje Auroville. Miasto z marzeń Boni Katarzyna
0/5
32,99 zł
39,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Straszne opowiadania Dyga Karolina
4.2/5
35,99 zł
39,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Nazywają mnie Śmierć Cavalcanti Klester
3.9/5
24,47 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji Kostiuczenko Jelena
3.4/5
34,49 zł
44,90 zł
premium 29,94 zł
strona produktu - rekomendacje Mindhunter Douglas John , Olshaker Mark
4.6/5
30,99 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Policjanci. W boju Puzyńska Katarzyna
4.8/5
23,07 zł
39,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Strefa skażenia Preston Richard
0/5
22,00 zł
39,99 zł
premium

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.