Morfina (okładka miękka)

Oferta empik.com : 26,85 zł

26,85 zł 48,00 zł (-44%)
Odbiór w salonie 0 zł
Produkt w magazynie Empiku
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Twardoch Szczepan Książki | okładka miękka
26,85 zł
asb nad tabami
Twardoch Szczepan Książki | okładka miękka
28,30 zł
asb nad tabami
Twardoch Szczepan Książki | okładka miękka
29,14 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Laureat Paszportu Polityki 2012.

Bóg? Honor? Ojczyzna? Morfina!

Konstanty Willemann, warszawiak, lecz syn niemieckiego arystokraty i spolszczonej Ślązaczki, niewiele robi sobie z patriotycznych haseł i tradycji uświęconej krwią bohaterskich żołnierzy. Jest cynikiem, łajdakiem i bon-vivantem. Niewiernym mężem i złym ojcem. Matka wychowała go na Polaka: służył w polskim wojsku, ożenił się z Polką, ale dla Willemanna to wciąż zbyt mało, by wiedzieć kim właściwie jest.

Konstanty niechętnie bierze udział w kampanii wrześniowej, a po jej klęsce również wbrew sobie zostaje członkiem tajnej organizacji. Nie chce być Polakiem, nie chce być Niemcem. Pragnie jedynie zdobyć kolejną buteleczkę morfiny i  żyć swoim dawnym życiem bywalca i kobieciarza. Przed historią jednak uciec się nie da.

Szczepan Twardoch w "Morfinie" osiągnął rzecz rzadką w polskiej prozie – wykreował antybohatera, którego nie sposób nie lubić. Młody pisarz tak jak najwięksi – Witkacy, Gombrowicz, Littell – potrafi ukazać słabego, rozdartego człowieka wplątanego w wielką historię.

Szalona, transowa i odważna powieść.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Morfina
Autor: Twardoch Szczepan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 421
Numer wydania: I
Data premiery: 2012-11-07
Rok wydania: 2012
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 52 x 213 x 150
Indeks: 11933007
 
średnia 4
5
70
4
25
3
17
2
10
1
13
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
63 recenzje
2/5
09-09-2017 o godz 19:56 Rafał Staniek dodał recenzję:
Historia wydaje się być interesująca, ale ja odpadłem po kilkudziesięciu stronach. Czasem miałem wrażenie, że autorowi płacili za ilość słów. Dla kogoś kto lubi teksty w stylu: "Zgasło. Nic nie ma. Ja jestem w środku ciemności, bez ciała, bez myśli żadnej, bez niczego, czysty ja, bierne ja, nieja, którego nie ma, nieja rozpuszczam się w ciemności jak kropla deszczu w oceanie. I nieja czuję, nie myśląc: dobrze jest niemi od niebycia, słodko jest niemi, ciepło jest, miękko jest, ciepło wilgocią rozkoszną jest, aksamitnie jest, białoskórnie matowo jest, itd., itp." Takie "wstawki" przeplatają treść książki. Może do niej wrócę kiedyś (bo historia bohatera zachęcająca), ale jeszcze nie dziś...
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
5/5
16-04-2013 o godz 11:22 anetapzn dodał recenzję:
Szczepanowi Twardochowi udało się mnie zachwycić, chociaż zabierałam się do tej książki z dużą dozą nieufności.
Autor stworzył antybohatera, którego niezmiernie polubiłam, któremu kibicowałam przez całą lekturę.Morfina, to 580s. doskonałej polskiej literatury. Zachęcam do lektury w trakcie której będziecie śmiać się, pomstować, otwierać oczy z niedowierzania, a i brzydkie słowo czasami wam się wymknie. Dodatkowo niezwykle szybkie zwroty akcji sprawiające, że od lektury trudno się oderwać. Nie należy jednak w Morfinie szukać wielkich scen batalistycznych, konspiracyjnych akcji, poświęceń dla ojczyzny. Nic z tych rzeczy, Morfina to nie Czas honoru. Ale może dzięki temu jest to książka niezwykle prawdziwa.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
09-12-2013 o godz 14:37 Adam Galewski dodał recenzję:
Pamiętam, że przed laty osłabiły mnie opisy ciągnące się przez wiele stron w Nad Niemnem. Później akcja się rozwijała i była ciekawa. W przypadku Morfiny to pokaz stylu. Totalny barok. Sztuka dla sztuki. Treści tyle co kot napłakał. Wiem, że są osoby, które to lubią, ale uprzedzam wszystkich którzy szukają akcji czy sensacji - to zdecydowanie nie dla nich.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
25-06-2013 o godz 11:12 krytykliteracki dodał recenzję:
Powieści Szczepana Twardocha to nieco inna wymowa polskości, może bardziej liberalna, współczesna, ale przecież nie gorsza od tej tradycyjnej, książkowej…
A słynne hasła:BÓG,HONOR,OJCZYZNA-brak.Jest za to ateizm, może „babskość” (bo przecież nie kobiecość) i..no właśnie i co?Polska?Niemcy?Śląsk?
Twardoch przekracza granicę dobrego smaku, ale robi to celowo, żeby uwiarygodnić rzeczywistość bohatera, a przez co czytelnik utożsamia się z Konstantym i wchodzi do jego „brudnego” życia. Autor mimo młodego wieku jest świadomym swojego słowa pisarzem. Doskonale operuje ironią i groteską.Tworzy doskonały portret psychologiczny antybohatera, którego się kocha i broni. Operuje specyficzny słownictwem, które jest nie do zniesienia dopóty, dopóki nie przyjmiemy, że przecież to język głównego bohatera. To po czynach i wypowiedziach najlepiej poznać człowieka, a słów Konstantego w powieści nie mało.Powieść o kobietach,narkotykach i coelhowskim poszukiwaniu siebie,tylko że w mistrzowskim wydaniu.

k.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-12-2012 o godz 21:39 kasandra_85 dodał recenzję:
Nie spodziewałam się, że książka zrobi na mnie tak duże wrażenie. W czym tkwi jej sukces?Trudno jednoznacznie określić. Autor stworzył antybohatera, który pomimo swoich niezaprzeczalnych wad i denerwujących manier potrafi przyciągnąć do sobie czytelnika i wzbudzić również cieplejsze uczucia.Co więcej,narracja jest pierwszoosobowa,co w tym przypadku było strzałem w dziesiątkę,akcja prowadzona jest dynamicznie oraz skrywa sporo zaskakujących wydarzeń.Sylwetki poszczególnych postaci są przedstawione barwnie i często przez pryzmat ich negatywnych cech.Są trochę przerysowanie, nieco karykaturalne, co nadaje opowieści pesymistyczny wydźwięk.Okazuje się, że my jako naród wcale nie jesteśmy tacy dzielni, patriotyczni, inteligentni i prawi, jak się może wydawać.Pisarz umiejętnie przeplata watki historyczne,sensacyjne i psychologiczne,tworząc intrygującą całość.Jest to wielopłaszczyznowa książka o poszukiwaniu własnej tożsamości i korzeni, wewnętrznych dylematach,skomplikowanej ludzkiej naturze!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
24-06-2013 o godz 17:31 faraon828 dodał recenzję:
Każdy ma w swoich znajomych osobę, której z lapidarnym stylem wypowiedzi jest nie po drodze. Moja żona na przykład relacjonując zakupy w potrafi wystrugać opasłe tomiska Potopu, Nad Niemnem, albo innego dzieła, którym poloniści karcą uczniów. Opowiada i opowiada, a końca tej pełnej napięcia historii z wyprzedażą i kasjerką w tle nie widać. Podobnie wygląda sytuacja z najnowszą książką Szczepana Twardocha – Morfina. Narrator (a właściwie dwójka narratorów) nawija jak nakręcony, co i rusz sadząc dygresje i retrospekcje, przez co akcja porusza się z dynamiką walca. Owocem tej nawijki jest najdłuższy tekst Twardocha ever, liczący 579 stron (słownie – pięćset siedemdziesiąt dziewięć)...

Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
31-03-2015 o godz 13:49 Tomasz Janaszewski dodał recenzję:
Gorąco Polecam! Ciekawa pozycja, niemniej jednak czegoś mi zabrakło.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
27-03-2013 o godz 18:22 michi245 dodał recenzję:
Istnieje tak wielka przepaść w emocjach i wrażeniach, jakich doznać można przy lekturze “Morfiny”, a dziesiątkami książek, które przeczytałem poprzednio, że chwilami miałem odczucie, jakby Szczepan Twardoch w swojej pozycji Pisarza swoich konkurentów zostawił na pozycji zaledwie “opowiadaczy”. Takich, którzy mają bohatera, fabułę, cel - i się ich trzymają. Podczas gdy pisarstwo bardzo rzadko, ale jednak czasem potrafi stać się czymś znacznie więcej, niż poprawnie sformułowanymi akapitami pokazującymi pomysł na zapełnienie kilkuset stron tekstem. Trochę brutalnie powiedziane, wiem, ale trudno inaczej oddać to uczucie, jakie pojawia się bardzo szybko po rozpoczęciu lektury “Morfiny”, trwa do samego jej końca, a po odłożeniu książki na stół się jeszcze potęguje, zmuszając do zastanowienia się, zabraniając sięgnięcia, ot tak, po prostu, po kolejną pozycję na liście książek do przeczytania. Zwyczajnie się nie da, trzeba odsapnąć, w radości z doznań, jakie książka przyniosła i smutku, że już
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-08-2013 o godz 15:51 Dominika Muchalska dodał recenzję:
W zabieganych czasach, pełnych służbowych obowiązków i rozlicznych zajęć samodoskonalących lektura traktująca o Warszawie roku '39, kobietach i zdradzie-jak to reklamuje treść powieści wydawca-może nieco zniechęcać, przecież jest tyle aktualniejszych tematów, czy koniecznych do życia poradników. Jednak czas poświęcony na lekturę najnowszej powieści Twardocha absolutnie nie jest czasem straconym, a i walory samodoskonalenia można dostrzec. Historia wciągająca. Sam pomysł niewątpliwie genialny. Świetna, zaskakująca narracja, której jednak trzeba się nauczyć- widać kunszt filologiczny autora. Ale i szeroką wiedzę o obyczajowości czasów wojny, języku różnych grup społecznych ówczesnej Warszawy, oraz samej jej topografii. Tytułowa morfina przelewa się przez karty książki, ale nienachalnie. Momentami wręcz niezauważalnie, zupełnie jak substancja we krwi uzależnionego. Zupełnie jak 580 stron "Morfiny"do naszej świadomości i pamięci.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
07-02-2014 o godz 16:32 anonymous dodał recenzję:
Kobiety, narkotyki, alkohol i dobra zabawa były do tej pory dla Konstantego głównym sensem życia. Wraz z okupacją Warszawy w 1939 roku rzeczywistość przestała sprzyjać imprezowiczom i wymusiła zastanowienie się nad dalszym życiem. Co ma jednak zrobić ktoś, kto do końca nie wie, czy jest Polakiem, Niemcem, a może Ślązakiem? Co więcej, nie chce żadnym z nich być?

Duże wrażenie robią historyczne detale opisane w książce; ile kosztowała czekolada, jak się ubierano, co było w gazecie, jak wyglądały ulice, a nawet jak się włączało światła w samochodzie z tamtego czasu. Na początku może dezorientować zastosowany wspólny strumień świadomości kilku osób, jednak wraz z kolejnymi rozdziałami można się przyzwyczaić do opisów typu: "Idę. Idzie. Idziemy".

W skrócie: powieść o poszukiwaniu tożsamości przez totalnego antybohatera. Paszport Polityki 2012. Dobra; mocne 7/10.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
19-06-2016 o godz 19:43 kurak 833 dodał recenzję:
Rzecz osadzona w czasach okupacji Niemieckiej zaraz po klęsce obrony kraju. Niby odległe czasy i problemy innej wagi, ale miejscami jak bym czytał swoją "gonitwę myśli", a to przecież wewnętrzny dialog w głowie głównego bohatera. Wojna i nałogi są tylko tłem w wewnętrznej walki głównego bohatera z lękami, pragnieniami, słabościami, brakiem przynależności i całym spektrum wewnętrznych dylematów. Pozornie to on wybiera jakieś rozwiązanie, podejmuje decyzje, ale już po niedługim czasie nie czuje się z nią dobrze, czuje się wręcz tak jakby to nie on wybierał, bo ON teraz wybrałby zupełnie odwrotnie choć ja czytając mam wrażenie, ze i ta decyzja nie była by w jego przypadku tą przynoszącą spokój ducha... Lektura wciągnęła mnie od pierwszej strony i bardzo polecam wszystkim którzy chcą na chwilę zwolnić i zrewidować swój wewnętrzny dialog z samym sobą ;) 5
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-03-2013 o godz 15:44 Kruszynka dodał recenzję:
Autorka być może jest ceniona i warta uwagi, jednak ja nie zauważyłam jej potencjału w tej powieści. Nigdy wcześniej nie czytałam nic z tego gatunku, dlatego też być może to było powodem mojego rozczarowania. Nie oznacza to jednak, że pozycję uważam za dramat! Wręcz przeciwnie. Moim zdaniem miłośnicy tego gatunku będą jak najbardziej usatysfakcjonowani wydaną pozycją.

Kolejną rzeczą, która przyciągnęła moją uwagę była prosta, a zarazem zagadkowa okładka. Twarz kobiety z przewiązanymi oczami. Czy był to jakiś znak, symbol, który miał coś przekazać czytelnikowi, czy może tylko nic nieznaczący atrybut? Przekonajcie się sami!

,,Trauma” to pozycja, która, jak już wspominałam wcześniej, z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom twórczości autorki i thrilleru psychologicznego, będzie to dla Was prawdziwa perełka!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
13-05-2014 o godz 02:51 leoncio dodał recenzję:
Nie, no piękna, no super fajna książka zazdroszczę autorowi że takie światy kreuje taki młody ode mnie młodszy i tak ładnie wszystko wyobraża. Naprawdę od czasu "Wojny polsko-ruskiej" nic w polskiej literaturze modernej lepszego nie czytałem, nie żebym dużo czytał, ale trochę jednak czytam czasami a to było jedno z najlepszych czytań w XXI wieku moich. Zdecydowanie tak. Kupcie książkę, jest gruba, dobry stosunek grubości do ceny, Autora wspomożecie i dalej będzie pisał, niech pisze oby tak dalej, ku pokrzepieniu pisze. Amen. Fajnie się czytało, treść nieistotna, tylko niech nie piszą że to powieść o wojnie czy jakoś tam nawet jeśli tak miało być, może nie miało, to to nie jest o wojnie tylko w ogóle tak w ogólności w oderwaniu od kontekstu mogłoby się dziać gdziekolwiek kiedykolwiek i byłoby tak samo.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-03-2013 o godz 15:41 Kruszynka dodał recenzję:
Autor ukazał bohatera rozdartego wewnętrznie, wywodzącego się z rodziny polsko-niemieckiej, który nie wiedział, kim dokładnie jest. Nie identyfikował się z żadnym z tych narodów, trudno mu było podjąć decyzję o jego przynależności do danej narodowości.

Książkę czyta się bardzo szybko, choć zmusza do przemyśleń. Język autora jest prosty, często wulgarny, jednak za bardzo mi to nie przeszkadzało. Z czasem przyzwyczaiłam się do jego stylu pisarskiego. Spodobał mi się na tyle, że przy chwili wolnego czasu sięgnę po inne książki Szczepana Twardocha.

,,Morfina” to zupełnie inna książka opowiadająca o II wojnie światowej, jednak uważam, że warta swojej uwagi na tyle, aby poświęcić jej swój czas. Ja tak zrobiłam i nie żałuję !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-10-2013 o godz 13:02 Mirek Dziubiel dodał recenzję:
Książka Twardocha nie jest łatwą lekturą. Historia Konstantego nie jest historią o której powiemy fajna i porywająca. Ta książka pokazuje nam człowieka zagubionego, zatraconego w swojej niewiedzy co do swojego celu w życiu. Jest 1939 rok, on nie chce stanąć u boku innych i walczyć za Polskę. Nie chce walczyć o ideały, które wyznaje jego matka, kobieta która ma o wiele silniejszy charakter niż on. Konstanty zamyka się więc przed światem. Ma ze sobą butelkę morfiny i swoje myśli, które pogrążają go w coraz większej psychozie. Widzimy zmagania człowieka z samym sobą i desperacką chęć znalezienia czegoś wartościowego w życiu. Książka pozostaje na długo w pamięci i daje wiele do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-05-2014 o godz 19:10 monika.joachimiak dodał recenzję:
Są takie książki, które już od pierwszych stron zapowiadają, że kilka kolejnych dni będziemy związani z powieścią wartościową, wyrazistą, z dobrą narracją i bardzo dobrze działającą na wyobraźnie. W książce zawarte są piękne opisy Warszawy, podczas czytania ma się wrażenie, że stoi się przy starej kamienicy i wypatruje wydarzeń zawartych w powieści. Książka posiada bardzo charakterne wątki w tematach damsko męskich. Polecam gorąco. Dzięki Morfinie sięgnęłam do kolejnych dzieł Szczepana i się nie zawiodłam. Świetna sprawa, że taki młody człowiek jest tak "stary duchem", mam na myśli jego talent do odtwarzania i kreowania starych historii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-09-2013 o godz 00:00 Agnieszka Marciniak dodał recenzję:
Konstanty jest jednym z najbardziej tragicznych bohaterów książek jakiego miałam okazję poznać. Jest to człowiek, który nie widzi w swoim życiu żadnego celu i sensu. Pewnego dnia zaczyna ukrywać się przed całym światem i zgiełkiem kolejnych wydarzeń po 1939 roku. Ukrywa się w Warszawie w małym mieszkaniu a ze sobą ma jedynie butelkę morfiny którą nałogowo zażywa. Konstanty coraz bardziej zatraca się w ciemności swojej duszy i umysłu. Zaczyna słuszeć głosy a czas i rzeczywistośc przestają mieć dla niego znaczenie. A my jako czytelnik przechodzimy z nim przez ten tragiczny proces. Bardzo mocna lektura, zdecydowanie nie dla każdego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
04-09-2015 o godz 21:55 Wojciech Lipiak dodał recenzję:
Książka zapowiada się bardzo ciekawie, ale napisana jest w sposób dramatyczny. Ciężko się czyta nieskładne zdania - niby oddające pomieszane myśli morfinisty, ale bez przesady. Wulgaryzm, zupełnie niepotrzebny i kompletnie pozbawiony smaku. Fabuła zepsuta, na dodatek żenujące zakończenie, zarówno ze względu na faktu, jak i na samą formę. Jakby autorowi się już nie chciało, albo goniłyby go terminy.
Stanowczo odradzam, raczej nie recenzuję książek, ale po przeczytaniu tej mam wrażenie, że ktoś ukradł kawałek mojego życia i kilkanaście złotych na ebooka, czuję się oszukany.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
08-07-2013 o godz 09:39 Ekspert Empiku dodał recenzję:
Już dawno żadna powieść nie zafascynowała mnie do tego stopnia. Obok głównego bohatera nie można przejść obojętnie. Kostek - niespełniony artysta, bon vivant i morfinista - to postać barwna, wielowymiarowa; kontrowersyjna, jednak wzbudzająca niekłamaną sympatię. Zakochałam się w języku powieści: stylizowanym na przedwojenną polszczyznę, ale też przywodzącym na myśl składnię stosowaną przez Gombrowicza. Rewelacja! Ale "Morfina" to także ważny głos w sprawie szeroko rozumianej polskości. Każdy powinien go wysłuchać.
Agnieszka Golianek, Empik Olsztyn
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
27-08-2014 o godz 09:24 Gabriela Magdalena dodał recenzję:
Początkowo książkę czytałam z wyrazem obrzydzenia na twarzy. Później historia zaczyna niejako "wlewać" się w czytelnika, najpierw małymi kroplami, a potem już cała stróżką, do momentu kiedy wypełni sobą całą świadomość i już trudno jest złapać kontakt z otoczeniem. Najlepiej wybrać taki moment, kiedy będziecie mogli książkę przeczytać od deski do deski, bez niepotrzebnych przerw. Jeśli - Drodzy Czytelnicy - chcielibyście sobie wyobrazić, co w tej książce można znaleźć... nie próbujcie, to raczej niemożliwe.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Niemoralna. Kalina Ryciak Ula
5/5
34,93 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czuły narrator Tokarczuk Olga
4.1/5
26,85 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bieguni Tokarczuk Olga
3.9/5
25,15 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zjadacz czerni 8 Grochola Katarzyna
4.3/5
26,69 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Piękna czterdziestoletnia Druckerman Pamela
4.4/5
28,55 zł
44,90 zł
27,99 zł
27,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Siła rzeczy Ligocka Roma
0/5
29,28 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cicho, cichutko Karpowicz Ignacy
4.8/5
31,12 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Golem XIV Lem Stanisław
5/5
29,37 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Solaris Lem Stanisław
4.6/5
24,45 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Opowiadania bizarne Tokarczuk Olga
4.0/5
23,96 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Między aktami Woolf Virginia
0/5
27,27 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Tatowanie Hanke Krystian
5/5
29,14 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Warszawa 1920 Zamoyski Adam
5/5
34,93 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Śpiewaczka Klimarczyk Maciej
4.3/5
26,33 zł
38,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Drach Twardoch Szczepan
4.1/5
26,85 zł
48,00 zł
strona produktu - rekomendacje Pokora Twardoch Szczepan
4.1/5
29,14 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Klawo, jadziem! Grzesiuk Stanisław
4.5/5
25,59 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Horyzont Małecki Jakub
4.7/5
23,91 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Wiedźmy Cielesz Ewa
5/5
21,97 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Ślady Małecki Jakub
4.7/5
26,48 zł
36,90 zł
strona produktu - rekomendacje Królestwo Twardoch Szczepan
4.5/5
25,11 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Król Twardoch Szczepan
4.0/5
28,30 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Prawiek i inne czasy Tokarczuk Olga
4.1/5
28,55 zł
44,90 zł
strona produktu - rekomendacje Puste niebo Rak Radek
4.8/5
30,13 zł
39,00 zł
strona produktu - rekomendacje Purezento Bator Joanna
4.6/5
23,36 zł
36,90 zł
strona produktu - rekomendacje Dżozef Małecki Jakub
4.5/5
24,36 zł
36,90 zł
strona produktu - rekomendacje Nikt nie idzie Małecki Jakub
4.5/5
25,32 zł
36,99 zł
strona produktu - rekomendacje Berdo Cieślar Anna
4.7/5
35,38 zł
42,99 zł
strona produktu - rekomendacje Instytut Żulczyk Jakub
4.0/5
24,15 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Nagi sad Myśliwski Wiesław
5/5
29,18 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Fado Stasiuk Andrzej
4.5/5
26,50 zł
35,90 zł
strona produktu - rekomendacje Pomroki Borszewicz Jarosław
4.5/5
24,58 zł
34,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.