Mocni ojcowie, mocne córki. Wyjątkowy poradnik dla rodziców (okładka  miękka, 02.2012)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Ojciec to pierwszy mężczyzna w życiu kobiety. Jego rola jest więc decydująca w jej późniejszym życiu – decyduje o jej poczuciu wartości, o charakterze, rzutuje na podejmowanie przez nią decyzji życiowych. Ten doskonały poradnik przeznaczony jest dla wszystkich ojców. Autorka, lekarz rodzinny z dwudziestoletnią praktyką udziela cennych wskazówek, na temat bycia kochającym, mądrym i wartościowym ojcem.

Meeker w mistrzowski sposób prowadzi czytelnika po skomplikowanym dziewczęcym świecie, pełnym wzlotów i upadków, zranień i radości. Posługując się językiem przystępnym, uświadamia każdemu mężczyźnie czym jest ojcostwo, uczy jak kochać mądrze i bezwarunkowo. Przypomina, że ojciec dla każdej dziewczynki to pierwszy i najważniejszy mężczyzna w jej życiu. Żaden ojciec nie powinien nigdy o tym zapomnieć.  „Tato: zostałeś stworzony nie bez przyczyny, a twoja córka szuka w tobie przewodnika, jakiego nie może znaleźć u nikogo innego. Słowa, które wypowiadasz; wszystko, co komunikujesz uśmiechem i co wprowadzasz, jako reguły obowiązujące w waszej rodzinie, ma nieskończony wpływ na życie twojej córki”.  Książka ta jest ważna, mądra i niezwykle przydatna.  Dowiecie się w jaki sposób wychować silną i mądrą kobietę, co bez wątpienia jest celem i marzeniem każdego rodzica.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1046050853
Tytuł: Mocni ojcowie, mocne córki. Wyjątkowy poradnik dla rodziców
Autor: Meeker Meg
Tłumaczenie: Głowacki Michał, Głowacka Katarzyna
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 316
Numer wydania: I
Data premiery: 2012-02-07
Rok wydania: 2012
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 202 x 25 x 140
Indeks: 11116677
średnia 4,8
5
7
4
2
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
01-08-2017 o godz 11:09 przez: Katarzyna Pabjan | Zweryfikowany zakup
kto chce mieć dobre i zdrowe relacje z córką? chyba każdy ;) Książka pisana prostym językiem, życiowe tematy, mocne wartości.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-10-2017 o godz 13:09 przez: Ewelina J | Zweryfikowany zakup
Lektura obowiązkowa dla każdego tatusia małej kobiety :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-11-2018 o godz 07:43 przez: Sylwia | Zweryfikowany zakup
Polecam. Książka warta przeczytania i posaiadania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-06-2014 o godz 11:31 przez: Karolina
Czy chcesz, aby Twoja córka wyrosła na samodzielną, uczciwą, pełną pokory i szacunku do siebie i innych osobą?

Czy chcesz, aby córka zachowywała się jak księżniczka czy jak pionerka?

Czy umiesz przekazywać córce wartości i utrzymywać zasady w domu?

Czy wiesz jakie błędy wychowawcze popełniasz?

Czy jesteś nadrodzicem?

Jakimi kategoriami myślą Twoje dzieci i nastolatki?

Na te i inne pytania - znajdziesz odpowiedź w książce: “Mocni ojcowie, mocne córki” poradniku dla każdego.

Meg Meeker jest pediatrą, matką oraz autorką kilku bestsellerów. Ponadto Pani Meeker spędziła ostatnie 25 lat praktykując medycynę dzieci i młodzieży, a jednocześnie pomagając rodzicom i młodzieży w wzajemnym komunikowaniu się w trudnych tematach, takich jak: płeć, choroby przenoszone drogą płciową i ciąże nastolatek. Czytając tą pozycję można było wyczuć ile serca i energii Pani Meg wkłada w swoją pracę, nie tylko pediatry, ale również osoby podchodzącej psychologicznie do problemów swoich pacjentów. Jej doświadczenie wyniesione z pracy z niezliczoną liczbą rodzin - przez lata służyło jako natchnienie dla takich książek jak: "Dziesięć zwyczajów szczęśliwych matek", "Jak wychować chłopca na mężczyznę?".

Czy książkę “Mocni ojcowie, mocne córki” powinien przeczytać każdy mężczyzna który jest, bądź zostanie ojcem? Tak.


Czy kobieta lub matka również powinna przeczytać ten poradnik? Tak.

Wynika to z kilku faktów:
Każdy z nas chce mieć dziecko, które nie tylko poradzi sobie w życiu, będzie pewne siebie, ale również będzie szanować siebie i innych.

Książka pokazuje nam jak dobrze pokierować dzieckiem, przekazywać mu wartości – a nie oszukujmy się - w dobie XXI wieku - gdzie ciągle brakuje czasu wszystkim dookoła - niektórym rodzicom sprawia to trudność, często wydaje im się, że nie potrafią lub liczą na to, że szkoła zrobi to za nich. Meg Meeker tłumaczy jak owe ideały córce przekazać, kształtując jednocześnie z nią mocne więzi.

W poradniku zapoznamy się z zagrożeniami z jakimi może spotkać się nasze potomstwo, praktycznymi uwagami jak rozmawiać z córkami, oraz jak postępować w danych stresujących czasami sytuacjach. Wszystkie zagrożenia wykazane w poradniku - potwierdzone są wynikami badań.

Ponieważ nie jesteśmy ludźmi idealnymi i często mężczyźni nie potrafią przyznać się do błędu bądź nie lubią być pouczani, myślę, że delikatne przekazanie treści książki przez kobiety, może być dobrym pomysłem. Dobrym pomysłem, może być również dawanie dobrego przykładu i "pokazanie" w jaki sposób należy postępować. Wierzcie mi - jeśli widać efekty zmiany postępowania, wychowywania - partner/mąż sam będzie pytał co się dzieje (nowego!) oraz będzie pragnął zacieśnić więzi z córką.

Dodatkowo książka ta uwidacznia fakt, aby matki - niekoniecznie "wybiegały" do opieki nad dziećmi - do tego stopnia, że oddalają własnych mężów od potomstwa. Mężczyzna mimo iż pracuje, zarabia i być może nie ma tyle czasu - powinien aktywnie angażować się w wychowywanie dziecka - ba - nawet kobieta powinna często zdawać się na niego. Wiadomym jest, że my matki kochamy bezinteresownie i często "serce" nam się kraja, gdy mąż lub partner stawia warunki i jest w nich wytrwały. Znam kobiety, które często podważają autorytet ojca, ingerując w postawionych przez mężów względem dzieci ograniczeń. Uważam, iż te kobiety powinny sięgnąć po książkę “Mocni ojcowie, mocne córki” - aby dowiedzieć się jaką krzywdę wyrządzają w ten sposób swoim dzieciom, córkom oraz partnerowi.

“Mocni ojcowie, mocne córki” dowodzi wiele prawd, oraz wskazuje właściwą drogę w wychowywaniu. Na przykładach z życia Pani Meg Meeker pokazuje gdzie i jakie błędy popełniamy w wychowywaniu dziecka oraz podrzuca pomysły na własny plan działania. Autorka kilkakrotnie wspomina o tym, że obecność ojca w życiu córki dobrze wpływa na rozwój emocjonalny - nie tylko dziecka, ale również ojca. Dzięki temu mężczyzna czytający poradnik czuje się potrzebny! Wie, że nie jest obojętny i wnosi wiele do rodziny.

Ważny aspekt poruszony w poradniku to również rozmowa. Książka akcentuje, iż najważniejsza jest rozmowa i mimo, że wydawać by nam się mogło, że dziecko rośnie, dojrzewa i potrzebuje nas coraz mniej - jesteśmy w błędzie. Ojcowie, którym wydaje się, że nie potrafią rozmawiać z córkami, nie wiedzą jakie tematy poruszać, jak słuchać i co mówić - znajdą na dręczące ich pytania - odpowiedź w książce.

“Mocni ojcowie, mocne córki” pomoże nie tylko wskazać nam nasze błędy, ale również nauczy nas komunikować się z córką (dzieckiem), przekazać jej wartości i ustalać podstawowe zasady (jeżeli takowych w domu jeszcze nie ma), oraz własny plan działania. Pomoże poradzić sobie z wychowywaniem córki po rozwodzie lub stracie jednego z rodzica.

Według Pani Meg Meeker, nie ma nieodpowiedniego czasu na zmianę siebie, a jednocześnie dziecka i więzi z nim na lepsze. Zmiany te można zapoczątkować czytając poradnik!

Szczerze polecam, zwłaszcza, że książka ta przypomina nam, że to MY jesteśmy kluczem do sukcesu i szczęścia wła
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-02-2019 o godz 09:57 przez: LUCYNA ZIÓŁKOWSKA
Bez zarzutu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Zbrodnia bez kary Opracowanie zbiorowe
5/5
50,79 zł
79,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Modlitwa mistyczna
5/5
26,91 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ach ten cukier
4.6/5
33,41 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Biblia. Komiks Opracowanie zbiorowe
4.9/5
82,05 zł
129,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Na trudne dni
4.5/5
16,67 zł
24,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Otyłość brzuszna
4.4/5
33,41 zł
49,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego