Miss Birmy (okładka  miękka, 10.2020)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 26,41 zł

26,41 zł 44,90 zł (-41%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Przejmująca opowieść o kobiecie, której piękno wpłynęło na losy świata.

Benny i Khin nie mówią w tym samym języku, ale oboje są tak samotni, że decydują się na małżeństwo. On nie zna swoich prawdziwych korzeni. Ona nie może się otrząsnąć z rodzinnej tragedii, której powodem było pochodzenie etniczne.

Gdy Birma pogrąża się w chaosie drugiej wojny światowej, rodzi się ich córka Luiza. Burzliwe dzieciństwo kształtuje charakter dziewczyny, która od młodości zachwyca urodą. Świadomość trudnej i bolesnej przeszłości rodziców nie opuszcza jej nawet na scenie, gdy jako nastolatka walczy o tytuł Miss Birmy. Stawka jest wysoka – konkurs piękności może zjednoczyć ogarnięty wojną kraj albo jeszcze bardziej go podzielić.

Czy jedna kobieta może dać nadzieję krajowi, który chwieje się w posadach?
Jaką cenę Luiza zapłaci za zwycięstwo?

"Miss Birmy" to oparta na prawdziwej historii wielopokoleniowa saga o miłości, rodzinie i poszukiwaniu tożsamości, osnuta na tle przejmującego obrazu wojny.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1239107573
Tytuł: Miss Birmy
Autor: Craig Charmaine
Tłumaczenie: Kozak Jolanta
Wydawnictwo: Mando
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 438
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-10-28
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 204 x 40 x 144
Indeks: 34596791
średnia 4,2
5
9
4
4
3
2
2
2
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
26-07-2021 o godz 09:32 przez: Dosia | Zweryfikowany zakup
Polecam. Dość brutalna momentami, ale zdecydowanie warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-10-2020 o godz 12:52 przez: anonymous
Jedna z najpiękniejszych książek, jakie było mi dane czytać. Piękny język, wątki, a do tego nieznany mi wcześniej wątek historyczny-kulturowy. Absolutne 10/10.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-12-2020 o godz 21:53 przez: Katarzyna
Zazwyczaj unikam literatury wojennej jak ognia, zdarzają się małe wyjątki, a dzięki temu mogłam poznać tak wspaniałą historię jak „Miss Birmy” napisaną przez Charmine Craig. Nie jest to historia o konkursie piękności. Zaczyna się od miłości jak grom z jasnego nieba. Dwoje skrajnie różnych ludzi łączy uczucie. Kończy się na zimnej wojnie. Co jest stałym elementem takiej powieści, tu także pozostaje zachowane. Mamy rodzinę, pojawiają się dzieci, w trakcie toczy się wojna, tak naprawdę na dwóch frontach. Są ataki zewnętrzne i są spory wewnątrz społeczności. Ile wart jest kolor skóry, język w jakim mówią i wyznawana wiara? Podróż w głąb siebie i poszukiwanie „prawdziwej” w odczuciu bohaterów drogi. Momentami odniosłam wrażenie, że nie chodzi o bóstwo, większą role odgrywa tu społeczność, do której można przynależeć. Bowiem człowiek to stworzenie stadne, a jak stada zabraknie to błąka się samotnie, szukając swojego miejsca. Odnalezione miejsce na ziemi jest jak miód na zbolałe serce. Cała historia ma wiele wątków i wymaga od czytelnika skupienia oraz zainteresowania historią. Ja nie wiedziałam wiele na ten temat, jednak udało mi się doczytać w trakcie lektury. Tak bym mogła ułożyć chronologicznie wydarzenia jakie miały miejsce z obecną sytuacją bohaterów z powieści. „Miss Birmy” jest pełna brutalnych scen. Tortury i egzekucje nie są tu maskowane, wręcz przeciwnie, wokół tego kręci się codzienność ludzi. To staje się elementem życia. Tak samo, jak my rok temu nie sadziliśmy, że możliwe jest funkcjonowanie w maseczkach i zachowywanie odstępów w sklepach, tak samo ci ludzie nie sądzili, że w trakcie wojny da się żyć. Ogrom bólu, przemocy, brak sprawiedliwości. To właśnie ciężar literatury wojennej. Trudno ją udźwignąć, ja nie żałuję. Znalazłam w książce kolejną ikonę, kobietę godną podziwu, symbolizującą tak wiele, że nie jestem w stanie tego opisać zwykłymi słowami. To Miss Birmy. Nie można przejść koło tej książki obojętnie. Tymczasem, Katarzyna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
28-01-2021 o godz 20:29 przez: aannaa_czyta
Miss Birmy to oparta na prawdziwej historii saga rodzinna, która opowiada o miłości ale też ukazuje obraz wojennej zawieruchy tamtych czasów. Benny i Khin (dziadkowie autorki) mimo, iż nie mówią tym samym językiem decydują się na małżeństwo. Niedługo potem przychodzi na świat ich pierwsza córka Luiza, a Birma zatapia się w zamęcie II wojny światowej. Dziewczyna dorasta i zachwyca swoją urodą. Startuje w konkursie Miss Birmy po to, aby zyskać przychylność tamtejszych przywódców partyjnych i wpłynąć na uwolnienie ojca z więzienia. . Oczywiście konkurs wygrywa, sława Luizy rośnie w szaleńczym tempie, aż wkrótce ona sama staje się przedmiotem dumy narodowej. Jej żydowsko – kareńska uroda sprawia, że coraz częściej pojawiają się propozycje ról filmowych. Jednak trwająca wojna domowa sprawia, że dziewczyna odrzuca swoje dotychczasowe życie i przekracza szeregi buntowników kareńskich. Czy kobieta zdoła namówić generała do pojednania i działań na rzecz pokoju mniejszości grup etnicznych? Powiem tak – niech Was nie zwiedzie piękna okładka tej książki. To opowieść o rodzinie, o poszukiwaniu swoich prawdziwych korzeni, o miłości i o wojnie. Jednak lektura tej książki wymaga niesamowitego skupienia i zaangażowania się w historię. Nie czyta się jej lekko i prędko. Miałam nawet moment, ze musiałam wygooglowac sobie historię Birmy i jakoś poukładać wydarzenia, które miały tam miejsce od roku 1926 do roku 1965. To obok sagi rodzinnej - historia II wojny światowej i wojny domowej. Jednak „Miss Birymy” to kolejny przykład silnej kobiety. Kobiety, która w imię walki o naród poświeciła siebie i zyskała niezwykłą pozycję wśród Birmańczyków. Kobiety, która potrafiła walczyć z charyzmą ale też była oddana rodzinie. To ikona, to Miss Birmy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-11-2020 o godz 15:58 przez: zaczytanaa_m
Niezwykla historia. Autorka na kartach książki przytacza dzieje swojej rodziny, dziadków i matki. To wielopokoleniowa saga o miłości, samotności, walce i różnicach. Do tej pory byłam nieświadoma jak krwawą historię ma Birma. Jak bardzo zróżnicowana jest etnicznie i kulturowo, ten kraj ma tak wiele odsłon i kolorów, i jak się okazuję - niezykłą historię. Tło historyczne w książce ma ogromnie duże znaczenie, nadaje rytm wydarzeń i kształtuje bohaterów. Wydarzenia opisane są przez autorkę w sposób, który nie przytłacza całości, nie zarzuca nas ogromną ilością dat, nazwisk itp ale tak wplata historię w fabułę, że trudno jest się oderwać od książki. Ogromnym atutem książki są bohaterowie . Tytułowa Miss Birmy to mama autorki, która do tej pory jawi mi się jako tajemnicza osoba. Ukształtowana przez wojnę i wiele przeciwności losu, zakładnicza niespotykanej urody. Uwielbiana i obmawiana na każdym kroku, uczestniczka tak wielu spektakularnych skandali iż ciężko uwierzyć, że jedna osoba mogłaby tyle przeżyć! Dla mnie największa ,,gwiazdą`` tej histori jest Khin - mama Luizy (Miss Birmy), a babka autorki. Ta kobieta jest synonimem słowa siła, niesamowicie barwna postać, która swoją zaradnością może zawstydzić nie jedną osobę. Autorka posługuje się przepięknym językiem. Maluje w głowie obrazy, używa porównań które bardzo mocno oddziałują na wyobraźnię. Porusza. Miss Birmy to historia poruszająca, dawno nie miałam takiej książki w dłoniach. Razem z bohaterami odczuwałam strach, cieszyłam się z małych rzeczy, przeżywałam wzloty i upadki. Piękna historia, którą warto poznać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-01-2021 o godz 12:02 przez: czytanienaplatanie
„Miss Birmy” to piękna i poruszająca powieść wielowątkowa, z bogatym tłem historycznym, które stanowi jej główny atut. Zawitamy do tego niezmiernie zróżnicowanego etnicznie kraju na krótko przed rozpoczęciem II wojny światowej. Czy "najpiękniejszą cechą Birmy jest właśnie ta jej mnogość ludów"? A może jej przekleństwem? Birma jest jednym z krajów, które dotknęły nie tylko wpływy kolonizacji, chaos drugiej wojny światowej, ale również brutalne walki wewnętrzne, łącznie z eksterminacją mniejszości narodowych. Autorka niezmiernie przejmująco przedstawia losy dwojga ludzi tak samotnych, że mimo odmienności kulturowej, etnicznej, braku wspólnego języka decydują się razem iść przez życie. Życie usłane różami pełnymi ostrych kolców. Życie nieustannie i tragicznie naznaczane zmianami na scenie politycznej. Ciągłe rozłąki, ucieczki, walka o życie, narastający brak zrozumienia i niszczące sekrety rozdzielają ich równie mocno, jak ich kraj dzieli wojna domowa. Muru, którym odgrodzili się od siebie już nie sposób zburzyć. Czy ich córka, wywodząca się z mniejszości etnicznej, która zyskuje tytuł Miss Birmy, będzie lekiem na całe zło? Symbolem kraju wyzwolonego i wolnego od nacjonalizmu? Ta przejmująca powieść kreśląca tragiczne losy Birmy i dwojga boleśnie samotnych ludzi wstrząsnęła mną do głębi. Ciekawa dalszych losów tego kraju sięgnęłam do informacji w Internecie, ale nie miały już tego wydźwięku emocjonalnego, który towarzyszył mi podczas lektury. Niektóre sceny tak brutalne i realistyczne będą wielokrotnie do mnie wracać. Bardzo, bardzo zachęcam do lektury.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-11-2020 o godz 18:52 przez: Joanna
"Miss Birmy" to niezwykła książka, która pochłonie was od samego początku, a historyczne tło Birmy sprawi, że będziecie do niej wracać często myślami. Do tej pory nie miałam pojęcia jak zróznicowana jest Birma, jaką ma bogatą historię i jak wiele może nam przekazać. Historia Birmy stanowi kluczowy element fabuły, ale nie przytłacza, przeciwnie- sprawia, że z olbrzymią ciekawością śledzimy losy zamieszkujących ją bohaterów. To książka, w której akcja rozwija sie stopniowo, ale autorka opisuje wszystko tak wyjatkowym językiem, że nie możemy oderwać się od powieści. Dodatkowo fakt, że historia oparta jest na prawidziwych wydarzeniach, a autorka opisuje nam dzieje swojej rodziny, sprawia, że szybko książka staje się dla nas czymś więcej niż zwykłą historią. To co tutaj przeczytacie uderzy w was mocno i pozostawi w głowie mase pytań i wątpliwości. Na pewno nie jest to książka na jeden wieczór, bo wymaga ogromnego skupienia. Warto odkrywać ją stopniowo i w całości poswiecic jej swoją uwagę. Jeśli chcecie poznać bliżej historie Birmy to to bez wątpienia pozycja dla was. Zabarwienie historyczne jest największym atutem powieści, a realni bohaterowie nadają jej kluczowego znaczenia. Zachęcam do lektury, na pewno wami wstrząśnie. Obraz wojny, która dotknęła bohaterów książki, zostanie z wami na zawsze. Ciężko czyta się takie historie, ale zdecydowanie są nam potrzebne. Główna bohaterka udowodni wam dlaczego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-01-2021 o godz 09:33 przez: niepoczytalna
Historię państw azjatyckich raczej kojarzę niż znam, dlatego doceniam książki, które pozwalają mi poznać dzieje, o których inaczej prawdopodobnie nigdy bym się nie dowiedziała. "Miss Birmy" opowiada o historycznych wydarzeniach, to mam nieodparte wrażenie, że inwazja Japonii na Birmę, była przyczynkiem do opowiedziana skomplikowanej i burzliwej historii rodzinnej. Powieść Charmaine Craig czytałam z dużym zaciekawieniem. Zarówno wątki historyczne i polityczne, jak i losy bohaterów były opisane w sposób przystępny i angażujący. Brutalne opisy gwałtów i masakrowania cywilnej ludności są naprawdę wstrząsające i być może nie na każdą wrażliwość – całkowicie zrozumiem tych, dla których to zbyt wiele.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-11-2020 o godz 02:33 przez: Dominika Stryszowska
"Miss Birmy" to piękna, wielowątkowa opowieść o trudnych losach rodziny Bensonów. Żyją w państwie podzielonym przez konflikty etniczne, targanym przez wojenną zawieruchę, w czasach ciężkich i niesprzyjających. To nie jest łatwa lektura, bo na początku trudność sprawia wejście w historię Birmy, zależności, rozróżnienie powiązań, grup społecznych. Momentami jest monotonnie, ale to nie jest książka, którą się czyta szybko i lekko. Trochę zajęło mi zrozumienie na czym polega piękno tej powieści.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-11-2020 o godz 12:50 przez: Anonim
Naprawdę dobry kawałek literatury. Niezwykłe emocjonalny i satysfakcjonujący na wielu poziomach. Warto sięgnąć!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Craig Charmaine

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa ADHD u dorosłych Bernau Sabine
4.7/5
26,79 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Położna z Auschwitz Knedler Magda
4.5/5
23,78 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdy gwiazdy ciemnieją McLain Paula
4.3/5
26,46 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Szpiedzy Watykanu Nersinger Ulrich
4.3/5
27,94 zł
46,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kod róży Quinn Kate
4.8/5
29,37 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekret panny Elizy Abbs Annabel
4.6/5
27,91 zł
47,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nikt Ci nie uwierzy Knedler Magda
4.3/5
25,24 zł
42,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego