Martwe ciała (okładka  miękka, 07.2019)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 23,19 zł

23,19 zł 35,00 zł (-33%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 48 godzin

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Prawdziwa historia seryjnego zabójcy i nekrofila.

Edmund Kolanowski, poznański nekrofil, działał w latach 80. XX wieku. Śledztwo w jego sprawie z wnikliwością i skrupulatnością rekonstruują w porażającym reportażu Michał Larek i Waldemar Ciszak, ukazując mroczną umysłowość sprawcy oraz zaangażowanie osób i instytucji, które zajmowały się jego sprawą. To lektura dla osób o mocnych nerwach.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Martwe ciala

ID produktu: 1229365451
Tytuł: Martwe ciała
Autor: Larek Michał , Ciszak Waldemar
Wydawnictwo: Oficynka
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 264
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-07-10
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 30 x 204 x 122
Indeks: 33154633
średnia 4,7
5
88
4
14
3
5
2
3
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
16 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
06-01-2020 o godz 10:34 przez: Aleksander Peszel | Zweryfikowany zakup
Książka Michała Larka i Waldemara Ciszaka opowiada o prawdziwej historii poznańskiego nekrofila, mordercy i gwałciciela- Edmunda Kolanowskiego. Jestem człowiekiem, którego najbardziej interesują zdarzenia autentyczne, a nie wymyślone- stąd mój pomysł na zakup ,,Martwych ciał". Chciałem dowiedzieć się, w jaki sposób autorzy, z czego jeden to były prokurator Prokuratury Wojewódzkiej w Poznaniu, potrafia opisać sposób działania zbrodniarza a następnie proces przeciw niemu. Nie zawiodłem się. Książka jest tym bardziej ciekawa, że przywoływane są treści niektórych dokumentów z akt sprawy oraz wspomnienia osób, biorących udział w tej sprawie. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-11-2020 o godz 17:22 przez: kytorr | Zweryfikowany zakup
Uwielbiam twórczość Michała Larka. Pikanterii dodaje autentyczność opisywanych wydarzeń. Książka bowiem dotyczy autentycznej historii poznańskiego nekrofila oraz gwałciciela - Edmunda Kolanowskiego. Interesująca publikacja, przede wszystkim rzeczowa, wciągająca, dobrze napisana, przywołująca różne ciekawostki z akt, wspomnienia innych osób biorących udział w sprawie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-11-2020 o godz 17:22 przez: kytorr | Zweryfikowany zakup
Uwielbiam twórczość Michała Larka. Pikanterii dodaje autentyczność opisywanych wydarzeń. Książka bowiem dotyczy autentycznej historii poznańskiego nekrofila oraz gwałciciela - Edmunda Kolanowskiego. Interesująca publikacja, przede wszystkim rzeczowa, wciągająca, dobrze napisana, przywołująca różne ciekawostki z akt, wspomnienia innych osób biorących udział w sprawie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
21-02-2022 o godz 08:52 przez: Jola | Zweryfikowany zakup
Książka przeciętna.Głowna motoryka to dokument opisujący działania policji i prokuratury w celu schwytania mordercy.Mało faktów dotyczących samego zbrodniarza.Mozna ją nazwać ,,Sprawozdaniem z akt sprawy ,, i to tylko tyle.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-10-2021 o godz 12:21 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Jeszcze nie czytałem, ale książka jest w dobrym stanie, jak to nówka. Ale sądząc po poziomie podcastu Michała Larka myślę, że powinna być w porządku. Na pewno szybko się będzie czytała, bo druk jest dość duży.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-04-2022 o godz 22:16 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo dobrze napisana historia o nekrofilu z Poznania. Osoby, które słuchają kryminalnych podcastow na pewno znają tą postać. Książka napisana bardzo fajnie, czyta się ją jednym tchem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-01-2021 o godz 20:01 przez: Tomasz Kowalski | Zweryfikowany zakup
Ciekawa książka o historii polskiego nekrofila, który był jednym z seryjnych morderców w PRL, książka przedstawia szczegółgowo wszystkie aspekty życia sprawcy analizując jego psychikę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
21-02-2021 o godz 20:28 przez: malenstwo007 | Zweryfikowany zakup
Książka bazuje na rozmowach z byłymi milicjantami , liczyłam na wnikliwa analizę psychiki nekrofila niestety więcej opisów świadków
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-07-2022 o godz 23:55 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Historia bardzo ciekawa. Duży druk sprawia, że przyjemnie się czyta. Napewno przeczytam inne tytuły tego autora
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-08-2021 o godz 22:41 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Świetna książka. Polecam serdecznie, wciągnęłam w jeden wieczór!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-11-2019 o godz 10:28 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Jedna z moich ulubionych książek, nie można się oderwać 🤩
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-03-2022 o godz 10:47 przez: KrystJ84 | Zweryfikowany zakup
Zdecydowanie polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
18-08-2022 o godz 10:42 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Ciągnie się
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-09-2019 o godz 19:36 przez: Urszula Ignatzy
"A seks jest przymusem. [...] nie ma takiej siły, która może powstrzymać seks." Edmund Kolanowski, poznański nekrofil, działał w latach osiemdziesiątych XX wieku. Książka została wydana po raz drugi, wypełniona większą ilością wiadomości oraz poprawiona. Czytelnik, który jeszcze nie miał okazji zapoznać się z Edmundem Kolanowskim powinien nadrobić zaległość czytając tą książkę. Osobiście już czytałam inne książki oraz podcasty o Edmundzie, ale lubię pozycje, które są zbiorem i podsumowaniem wiedzy na dany temat. Historia Edmunda nie jest łatwa. Jest to ciężka historia i może być ciężko zrozumieć postępowanie takiej osoby. Wiadomo, każdy z Nas ma swoje preferencje seksualne, uczuciowe i tym podobnym, ale taka preferencja seksualna nie jest przyjmowana w normalnym środowisku społecznym. Edmund w swoich czynach doszedł do perfekcji. Wycinał narządy z taką precyzją z jaką może się poszczycić wyśmienity chirurg plastyczny. Narządy, które wycinał ofiarom przyszywał do gąbczastej lalki, na której zwykle były do 3 - 4 dni. Później wymieniał je na "nowe". Kolanowski nie czerpał przyjemności seksualnej z zabijania ofiar, nie był sadystą, ale to co sprawiało mu radość to wycinanie narządów. Opinia biegłych z tamtego okresu brzmiała: " Edmund Kolanowski wiedział, co czyni(miał zdolność poznania swoich zachowań). Zdolność kierowania postępowaniem(wola) była prawie nieograniczona w przypadkach zabójstw. Przy czynach profanacji zwłok zdolność pokierowania postępowaniem(wola) była ograniczona w pewnym zakresie, ale nie w stopniu dającym podstawę do uznania, że mamy do czynienia ze znacznym ograniczeniem poczytalności. Czynnikiem ograniczającym u Kolanowskiego zdolność pokierowania postępowaniem(wolę działania) były zakłócenia czynności psychicznych, związane z zaburzeniami osobowościowymi pod postacią psychopatii z wtórną socjopartyzacją, wyrażającą się w zboczeniu seksualnym - fetyszyzmie i nekrofilii. Rozumując opinię biegłych Edmund wiedział, że zabija, ale miał do tego czynu pretekst? Można to nazwać pretekstem, podkładką? Był egoistycznym i egocentrycznym człowiekiem, który wiedział jak ma zaspokoić swoje zachcianki i potrzeby. Ile osób obecnie wybiera siebie aniżeli inne osoby? Tak, osoba socjopatyczna i narcystyczna zawsze stawia siebie na pierwszym miejscu, ale mi chodzi o to, kiedy my sami decydujemy o swoich czynach. Gdy sami decydujemy co ubierzemy, co zjemy, czego dokonamy. Każdy układa swoje życia pod swoje potrzeby, pragnienia. Edmund miał swoje i się ich trzymał. Na każdego zawsze przyjdzie pora, tak jak i przyszła na Kolanowskiego. Dwudziestego ósmego lipca 1986 roku w Areszcie Śledczym w Poznaniu Edmund Kolanowski został pozbawiony życia poprzez powieszenie. Kukły my Wydrążeni my Pochylamy łby Czerep pełen słomy. O! Nasze suche głosy, gdy Szepczemy, to Cisza nic Jak wiatr w uschłym źdźble Lub szczurze łapki na pokruszonym szkle W naszej suchej piwnicy T. S. Eliot, Wydrążeni (przeł. A. Pomorski)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-07-2019 o godz 13:04 przez: Sylwia
Nekrofil, morderca, a tak prywatnie zwyczajny człowiek, niczym niewyróżniający się mężczyzna, „chudy październik” jak mówili o nim operacyjni — Edmund Kolanowski. Podziwiam tych, którzy przesłuchiwali Edmunda za stalowe nerwy, za cierpliwość, którą mu okazywali. Podziwiam świadków wizji lokalnych, w których ze szczegółami nekrofil opowiadał co i jak robił z ciałami martwych kobiet, jak opowiadał o przebiegu późniejszych morderstw, m.in. jedenastoletniej Alinki. To była bardzo trudna sprawa, wycieńczająca psychicznie i co w książce doskonale widać. „Martwe ciała” jest reportażem bardzo szczegółowym, poznajemy kulisy śledztwa, metody, jakimi w latach 80 posługiwali się policjanci, by rozpracować, „rozkuć” podejrzanego, w końcu przebieg rozprawy sądowej wraz z opiniami biegłych z zakresu psychiatrii, wyrok. Jednak duet Larek/Ciszak potrafi wszystkie fakty przekazać tak, że książkę czyta się, jak rasowy kryminał, choć w tym wypadku, biorąc pod uwagę tematykę, to bardziej thriller. Krótkie zdania, urywane myśli i ta gęstniejąca ze strony na stronę atmosfera. Nie trzeba ubarwień, nie trzeba dodatkowych bodźców, bo zbrodnie Edmunda same w sobie budzą grozę, jednak spacer po cmentarzu i rozmowa autora z Anną, koleżanką zamordowanej Alinki, sprawia, że do faktów dochodzi wymiar emocjonalny, a to bardzo działa na psychikę czytelnika. Polecam, ale ostrzegam, że momentami jest drastycznie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-10-2021 o godz 16:48 przez: Danuta
Prawdziwa historia seryjnego zabójcy i nekrofila Edmunda Kolanowskiego. Znakomity thriller, trzyma w napięciu od początku do końca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorach:

Michał Larek

Michał Larek – urodził się w 1978 roku nad Odrą, obecnie mieszka nad Wartą. Były trampkarz Energetyka Gryfino i wielbiciel książek o Winnetou, biegacz-amator i fan Jamesa Bonda. Specjalista od mocnych opowieści i szperania w sądowych archiwach.

Chirurg
4.5/5
29,22 zł
40,00 zł
Martwe ciała
4.2/5
20,90 zł
35,00 zł
Chirurg
4.6/5
23,90 zł
40,00 zł
Furia. Dekada. Tom 1
4.4/5
24,42 zł
34,90 zł
Fetyszysta
5/5
16,90 zł
25,00 zł
Siostrzyczki
0/5
16,90 zł
25,00 zł
Zabójcza Wigilia
0/5
16,90 zł
25,00 zł
Martwe ciała ,
audiobook mp3
4.5/5
(4,6/5) 14 recenzji
40,00 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Lukrecja z Kamiennej Grobli Opracowanie zbiorowe
5/5
11,80 zł
35,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Kukułka i wrona
4.5/5
26,52 zł
40,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Carpe Diem
4.8/5
32,64 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziedzictwo
4.5/5
36,27 zł
50,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Okruchy samotności
4.4/5
29,84 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa "W" jak morderstwo
4.7/5
29,84 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Ogród zły
4.8/5
23,67 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Ego exi
5/5
23,19 zł
35,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bóg tak chciał
5/5
23,19 zł
35,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Surogat
4.6/5
9,91 zł
25,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Czarny kogut
0/5
26,52 zł
40,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Wakacje z trupami
4.1/5
30,56 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Zew
3.4/5
33,38 zł
45,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego