Marek Trela. Moje konie, moje życie (okładka  twarda, 11.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Marek Trela przez prawie czterdzieści lat pracy w państwowej Stadninie Koni w Janowie Podlaskim najpierw otaczał opieką weterynaryjną takie końskie sławy czystej krwi arabskiej, jak Bandola, Parma, Etruria czy Eukaliptus, a następnie wyhodował blisko tysiąc koni, w tym wiele czempionów, spośród których wyjątkową legendą cieszy się klacz Pianissima – najbardziej utytułowana przedstawicielka swojej rasy w dziejach, dla której „Mazurek Dąbrowskiego” grały orkiestry na trzech kontynentach; tak bliska ideału, że uznano ją za nowy wzorzec doskonałości konia arabskiego na świecie. Taki sukces jest marzeniem każdego hodowcy z powołania, ale… Marek Trela został nim przez przypadek. A raczej z woli dyrektora Andrzeja Krzyształowicza, który wybrał go na swojego następcę.

Jaka była droga od młodzieńczych marzeń o jeździeckich laurach na olimpiadzie do wyhodowania legendy, dowiedzą się Państwo z tej książki, bogato ilustrowanej pracami światowej sławy fotografika Stuarta Vesty, a także niepublikowanymi wcześniej dokumentami oraz zdjęciami z domowych zbiorów.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1128962010
Tytuł: Marek Trela. Moje konie, moje życie
Autor: Bagłaj Ewa
Wydawnictwo: Instytut wydawniczy Erica
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 230
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-11-23
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 238 x 35 x 167
Indeks: 20105631
średnia 4,4
5
23
4
4
3
1
2
0
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
15 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
1/5
24-11-2016 o godz 09:13 przez: Benita Zuzek | Zweryfikowany zakup
Uklony dla Pani Ewy Baglaj ze udalo sie taka ciekawa ksiazke napisac. Czekamy na II czesc.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
1/5
02-01-2017 o godz 23:02 przez: Anna Świderska | Zweryfikowany zakup
Arcyciekawa książka, stanowi bardzo ciekawe źródło wiedzy na temat hodowli arabów w Polsce, historię której sledzimy równolegle z rozwojem kariery zawodowej oraz pasji pana Marka Treli - jednego z twórców sukcesu polskiej myśli hodowlanej. Wartka narracja, piękny język, dużo specjalistycznej wiedzy oraz wisienka na torcie w postaci anegdot z życia stadniny i jej mieszkańców. Książka przypomina, że mamy powód do narodowej dumy. Oby tylko potencjał polskich stadnin, wypracowany na przestrzeni wieków przez polskich hodowców, nie został zaprzepaszczony wskutek bezprecedensowego potraktowania przez obecną ekipę rządową PiS wieloletnich zarządców stadnin w Janowie oraz Michałowie w lutym 2016.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
24-11-2016 o godz 08:28 przez: Radosław Kalinowski | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka napisana zrozumiałym językiem i pokazująca pasję i miłość do tych cudownych koni. Polecam do przeczytania. Jeden mankament to może lepszy papier na którym zdjęcia lepiej by się prezentowały.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
26-11-2016 o godz 11:59 przez: Katarzyna Wawiórko | Zweryfikowany zakup
"Kradnąc" tytuł z dawnej audycji muzycznej, książka lekka, łatwa i przyjemna a jednocześnie wspaniale przybliżająca laikom i nie tylko, świat koni. Polecam jako doskonały prezent mikołajkowo-gwiazdkowy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
10-06-2021 o godz 12:50 przez: laureence | Zweryfikowany zakup
Mama zachwycona książką. Kupiona po tym jak zainteresował ją reportaż telewizyjny na temat stajni. Pożyczyła wszystkim swoim koleżankom, które również wyraziły wyrazy uznania, także coś w tym musi być ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-06-2021 o godz 11:55 przez: Jerzy Gniazdowski | Zweryfikowany zakup
Super książka! Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-07-2021 o godz 11:27 przez: Agnieszka Gradowska | Zweryfikowany zakup
Gorąco polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
15-03-2017 o godz 07:23 przez: Bookendorfina Izabela Pycio
"Każde źrebię jest zagadką... W rękach hodowcy - prawdziwego szefa stadniny - spoczywa odpowiedzialność za to, jak pokieruje życiem tej istoty, która na niepewnych jeszcze nóżkach niesie niepowtarzalny zestaw genów z unikatowej puli, nazywanej naszym dobrem narodowym." Całkiem niespodziewanie odnalazła mnie ta książka, bardzo cieszę się, że miałam okazję zapoznać się z nią. Było to interesujące, barwne i atrakcyjne zaczytanie o niezwykłej pasji, wielkiej, silnej, towarzyszącej przez całe życie, kształtujące je w piękny sposób. Miłość do koni, udział w zawodach jeździeckich, lata pracy jako weterynarz, sędziowanie podczas pokazów, hodowanie zjawiskowych i gorącokrwistych arabów. Marek Trela przez czterdzieści lat pracował w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim, przez szesnaście sprawował funkcję prezesa, kontynuując cenną pracę poprzednika Andrzeja Krzyształowicza i realizując nowe wyzwania. Publikację rozpoczyna wzruszający opis dokonań najbardziej utytułowanej klaczy świata, Pianissimy, ze Stadniny Koni w Janowie Podlaskim, reprezentantki koni czystej krwi arabskiej, najpiękniejszej i najstarszej rasy koni na świecie. Penny, jak była pieszczotliwie nazywana przez miłośników, pojawiać się będzie także w kolejnych rozdziałach książki, dumnie podkreślając pochodzenie i rozsławiając nazwiska osób zaangażowanych w jej ogromny sukces. Fascynująco czyta się o historii, urodzie i charakterze koni wywodzących się z Janowa Podlaskiego, licznych czempionach wprawiających w zachwyt na polskich i międzynarodowych pokazach, wyjątkowo entuzjastycznie odbieranych przez publiczność, oraz w szczególny sposób docenianych przez doświadczonych i uznanych światowych hodowców. Wspaniała polska tradycja, drogocenna wartość nie do oszacowania, ogromny kapitał marki, wielopokoleniowa praca, w której niestety nie brakowało też burzliwych i dramatycznych wojennych losów. Książka nie tylko dla miłośników koni arabskich, trzyma wartki rytm, wytwarza przyjemny klimat, skłania do poczucia dumy i satysfakcji, że to właśnie w Polsce dokonuje się tak spektakularnych osiągnięć w dziedzinie hodowli rasy koni uznawanych za kwintesencję piękna. Poprzez anegdoty i ciekawostki, których znajdziemy bardzo dużo, intensywnie wciąga czytelnika w świat koniarzy, uchyla rąbka wielu interesujących tajemnic, często wywołuje uśmiech na twarzy, jak i ciepło w sercu. Publikacja ma bardzo ładną oprawę graficzną, wzbogacają ją liczne ilustracje i rysunki. Znalazły się też nawiązania do nagłego odwołania Marka Treli z szefowania najstarszej polskiej stadninie koni arabskich, które spotkało się z niezrozumieniem i gwałtownymi protestami, nie tylko wśród ludzi związanych profesjonalnie i hobbystycznie z końmi. bookendorfina.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
11-05-2017 o godz 07:20 przez: Ósemkowy Klub Recenzenta
Książka jest opowieścią o hodowcy koni i wieloletnim prezesie stadniny w Janowie Podlaskim. Na początku znajduje się garść ciekawych informacji o koniach arabskich i ich historii w Polsce. Następnie poznajemy człowieka, który swoje życie związał z tymi pięknymi zwierzętami. Ukazane są liczne interesujące epizody z życia bohatera książki, ciekawostki ze stadniny janowskiej, a zwłaszcza wspomnienia o końskich czempionach pochodzących z tej hodowli oraz wielu znanych postaciach z całego świata przyjeżdżających, by je podziwiać. Wydawnictwo wzbogaca duża ilość zdjęć z różnych etapów życia Marka Treli, wyjątkowych rumaków, znanych gości i kupujących. Pozycja ta zaciekawi głównie miłośników koni i ludzi związanych z tą branżą, chociaż inni czytelnicy mogą znaleźć w niej historię interesującego człowieka traktującego swoją pracę jak pasję. ZJ żródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-05-2017 o godz 17:21 przez: Szczupak.G
Końmi arabskimi interesuję się "od zawsze" i wiele faktów, wydarzen opisanych były mi znane. Ale równocześnie Autorzy odkryli szereg wydarzeń, spraw nieznanych, ciekawych, ważnych. Bardzo za to dziękuję. Nie chcę pisać banałów, że książke świetnie się czyta, bo to każdy stwierdzi sam. Chcę napisać, ze czyta się ją szczególnie, wiedząc w jakiej sytuacji została napisana, co się wydarzył 19 lutego. Jednocześnie wierzę - wiem - że to nie koniec, ze życie dopisze kolejne szczęśliwe dla Pana Marka i Stadniny w Janowie rozdziały. Pozdrawiam Autorkę i dziękuję za pomysł w postaci książki i za piękne jego sfinalizowanie!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-09-2017 o godz 23:54 przez: magda.kasz
Książką jestem zachwycona od pierwszej strony z mapką stadniny aż po ostatnią. Mam wersję papierową i ebook, w ebooku wydaje mi się że jest lepsza jakość zdjęć. Jeśli komuś na tym zależy to polecam ebook. Książkę też bardzo polecam. Przeczytana jest już u mnie przez całą rodzinę, a ja wracam do niej od czasu do czasu. Ciepła wzruszająca opowieść o pięknym kawałku polskiej historii i magicznym miejscu, jakim jest stadnina koni arabskich w Janowie Podlaskim. W tym roku ta stadnina skończyła już 200 lat, a jej losy w czasie kolejnych wojen były tak samo burzliwe jak losy całej Polski.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-09-2017 o godz 15:31 przez: LinkChemie
Kaiążka pięknie wprowadza w świat jakim jest cudowna tradycja Polskiej hodowli koni arabskich, lecz w byt łagodny sposób opisuje zmianę dokonaną politycznie na którą nie było stać Stalina ani Hitlera. Warta przeczytania. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-10-2019 o godz 15:24 przez: Anonim
Opowieść o człowieku, który wyhodował wzorzec konia arabskiego i sprawił, że stadnina z Janowa Podlaskiego jest znana na całym świecie. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2017 o godz 19:37 przez: Urszula Janiszyn
Recenzja książki na portalu Sztukater.pl: https://sztukater.pl/ksiazki/item/20620-marek-trela-moje-konie-moje-zycie.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-05-2017 o godz 17:27 przez: Szczupak.G
no i z wrażenia nie dodałam gwiazdek :( przepraszam bardzo
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Najczęściej kupowane Dziady i dybuki
4.8/5
38,66 zł
59,99 zł
Najczęściej kupowane Naku*wiam zen
2.7/5
33,76 zł
54,90 zł
Najczęściej kupowane Diana. Jej historia
4.8/5
34,44 zł
54,90 zł

Podobne do ostatnio oglądanego