Mapa nieba (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Eben Alexander, znakomity neurochirurg, w swojej przełomowej książce „Dowód” opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Śmierć kliniczna pozwoliła mu na chwilę zajrzeć do urzekającego świata Nieba, w które jako sceptyk wcześniej nie wierzył. Wkrótce przekonał się, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy także dotknęli tej najważniejszej tajemnicy istnienia. Dotąd milczeli, wstydzili się mówić, ale dzięki odważnemu świadectwu Ebena, postanowili opowiedzieć mu własne zaskakujące, często przejmujące, dające nadzieję historie. Ich świadectwa posłużyły autorowi „Dowodu” do utkania nadzwyczajnej opowieści o zagadkowych doświadczeniach, pozwalających uwierzyć, że nasz świat ma jeszcze jeden wymiar, głęboko skryty, czysto duchowy, który czasem wyczuwamy, ale którego nigdy dotąd nie opisano tak przekonująco. Nowa książka Ebena Alexandera dostarcza kolejnych dowodów na to, że życie po śmierci istnieje.

Tytuł: Mapa nieba
Autor: Alexander Eben , Tompkins Ptolemy
Tłumaczenie: Śmietana Rafał
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 230
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-11-05
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Indeks: 15507853
 
średnia 4,4
5
18
4
4
3
3
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
22 recenzje
4/5
13-11-2014 o godz 13:58 CzarnyKruk dodał recenzję:
Nazwisko Eben Alexander może być Wam znane, ponieważ "Mapa Nieba" nie jest jego debiutem. Napisał przełomową książkę pt. "Dowód", w której opowiedział o niesamowitej podróży, jaką odbył poza granicę życia i śmierci. Śmierć kliniczna pozwoliła mu zajrzeć do nieba, w które jako sceptyk wcześniej nie wierzył.
Przekonał się, że na świecie jest jeszcze bardzo wielu ludzi, którzy przeżyli to co on. Dotąd milczeli, wstydzili się o tym mówić, aby nie uznano ich za wariatów, ale dzięki odważnemu świadectwu Ebena Alexandra postanowili opowiedzieć mu własne zaskakujące, często przejmujące, dające nadzieję historię. W ten sposób powstała książka, którą mam przyjemność dzisiaj zrecenzować.
Od zawsze z przymrużeniem oka patrzyłam na opowieści ludzi o drugim, lepszym świecie. Wiele razy o nich słyszałam w telewizji. Kilka miesięcy temu obejrzałam również film pt. " Niebo istnieje naprawdę", w którym poruszane były podobne kwestie. Do sięgnięcia po książkę pt. "Mapa nieba" zmusiła mnie moja ciekawość. Chyba każdy z nas gdzieś tam w swojej podświadomości chcę wierzyć w to, że Niebo istnieje.
Książka, którą dzisiaj Wam zaprezentuje ma na celu pokazanie zwykłym ludziom, że inny świat istnieje i, że to właśnie z niego każdy z nas przychodzi. Według autora śmierć jest dopiero początkiem, a także powrotem do naszego prawdziwego domu. Na potwierdzenie tej tezy autor przytacza czytelnikowi listy pisane przez ludzi, którzy doświadczyli przejścia do tego idealnego świata. Czytając je wiele razy się wzruszałam i chciałam tak mocno jak oni wierzyć w to, że po drugiej stronie czeka na nas coś pięknego. Byłam skłonna porzucić wszelką znaną mi z tego świata logikę i zacząć mocno wierzyć we wszystko co ofiarował mi Eben Alexander w tej książce, co dowodzi temu, że ma on dar do pisania dla ludzi, do mówienia do nich. Pomimo tak wielu skrajnych emocji dostarczonych przez tą książkę nadal mam wiele wątpliwości co do doświadczeń jakie przeszli ci wszyscy ludzie.

Autor w swojej książce rozważa teorie wysunięte przez takich wielkich filozofów jak Platon czy Arystoteles. Przedstawiają oni dwie różne opcje istnienia czegoś po śmierci. Jak dla mnie było to naprawdę ciekawe, ponieważ wielu nowych rzeczy dowiedziałam się o tych dwóch postaciach. Myślę, że Eben zasięgnął do ich nauk, aby te wszystkie historie brzmiały jeszcze bardziej wiarygodnie.
Niestety, ale nie miałam okazji przeczytania poprzedniej książki tego autora. Żałuję, ponieważ wielokrotnie nawiązywał on do "Dowodu" co było jak dla mnie irytujące, ponieważ czułam, że nie mogę poznać w całości tego co się wydarzyło. Może taki był cel: wzbudzić ciekawość dla tych co nie czytali poprzedniej części. Po lekturze tej książki bardzo chciałabym przeczytać poprzednia, ponieważ chcę w pełni zapoznać się z tym co spotkało Ebena Alexandra. Jestem również ciekawa czy autor postanowi napisać kolejną książkę. Nie wiem co miałoby się w niej znajdować, ponieważ pisanie po raz kolejny tego samego moim zdaniem jest bez sensu. Być może dojdzie on do jakiś nowych wniosków, z którymi będzie się chciał z nami podzielić? Czas pokaże.
"Mapa nieba" była dla mnie naprawdę ciekawym doświadczeniem i bardzo się cieszę, że mogłam się z nią zapoznać. Uświadomiła mi, że może faktycznie wszystko ma jakiś głębszy sens. Jedno jest pewne: autor zlikwidował mój lęk przed śmiercią. Chciałabym aby takie doświadczenie dotknęło i mnie. A może już to zrobiło, a ja na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie tego pojąć? W końcu jak pisał Isaac Newton : "To co wiemy,to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean". Tak jak każdy z nas chcę wierzyć w to, że czeka na nas coś niewyobrażalnie pięknego, a całe to życie jest tylko iluzją. Mam taką nadzieję, bo chcę w to wierzyć.

Jeżeli przeżyliście podobne doświadczenie możecie się nimi podzielić! Wydawnictwo Znak zachęca do dzielenia się swoimi historiami. W tym celu wystarczy napisać na mail: mapaniebaznak.com.pl
Więcej informacji dostępnych na tej stronie: Stwórzmy Polską Mapę Nieba


CZARNY KRUK OCENIA:
8/10
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
11-11-2014 o godz 00:00 RatDaria dodał recenzję:
dziwnie się czułam czytając ksiażki ebena. Od razu sięgnęłam po dwie, bo pomyślałam, że warto zacząć od tej, która opisuje jego osobiste doświadczenie, a potem po tę, która jest doświadczeniem "zbiorowym". Jestem wierząca, niepraktykująca (czyli jak pewnie 90% polskiego społeczeństwa :)) i taka mapa nieba z jednej strony mnie przeraża a z drugiej daje nadzieję.... niezwykła lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
20-01-2015 o godz 20:08 Beata Toczek dodał recenzję:
Po lekturze "Dowodu" byłam pewna, że autor nie powtórzy sukcesu swojego pierwszego wydawnictwa, ale "Mapa nieba" jest jego genialną kontynuacją. "Drąży" temat w właściwą autorowi nienachalną dociekliwością - nie narzucając niczego czytelnikowi wyjaśnia zagadnienia i wyraża swój pogląd na sprawę.
Gorąco polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
30-12-2014 o godz 00:00 Doorerna dodał recenzję:
Niesamowita książka, niesamowite świadectwo i czytadło od którego ciężko się oderwać. Tyle o tej książce, bo cóż tu więcej opisywać. Myślę, że ta książka rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące życia po życiu. Świetna - polecam również na prezent. Moja babcia bardzo się ucieszyła.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
09-10-2014 o godz 19:41 Alexanadra dodał recenzję:
Podchodzę bardzo sceptycznie do tego typu książek. Oczywiście bardzo możliwe że istnieją inne byty których nasze zmysły nie są w stanie odbierać. Niemniej, kogo nie interesuje co jest po śmierci.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
29-10-2015 o godz 13:40 Książkowo czyta dodał recenzję:
To już druga książka autorstwa Ebena Alexandra, która miałam sposobność przeczytać; została ona napisana we współpracy z Ptolemy’m Tompkinsem. Na kartach „Mapy nieba” powracamy ponownie do tematyki doświadczeń z pogranicza życia i śmierci, które stały się udziałem samego autora, jak również osób, których świadectwa umieszczone zostały w tej publikacji.

Kwestie dotyczące zaświatów, istnienia życia pozagrobowego i wszelakich związanych z tą tematyką zagadnień od wieków były i nadal są wciąż tak samo fascynujące i niezgłębione dla wielu ludzi na całym świecie.

W swojej najnowszej książce autor nie tylko przypomina swoje własne doświadczenia, o których pisał w swoim poprzednim dziele lecz również dotyka bardziej filozoficznego aspektu tychże zagadnień zderzając ze sobą dwie filozofie: Arystotelesa i Platona.

Dla czytelników, którym bliska jest znajomość tych opcji książka z pewnością okaże się interesująca i bardzo merytoryczna. Natomiast dla przeciętnego czytelnika, do jakich grona ja również się zaliczam może okazać się ona nieco męcząca ze względu na dużą ilość odniesień stricte naukowo-filozoficznych.

Jak już wcześniej wspomniałam jeśli chodzi o mnie osobiście to wystąpiła właśnie ta druga opcja. „W mapie nieba” w moim odczuciu zbyt mało jest świadectw, które uchylają nam rąbka tajemnicy jaką są zaświaty. Takie opowieści zajmują zaledwie niewielką część całej książki.

Jeśli jednak pociąga Was tematyka, poruszana przez autora zajrzyjcie na karty tej książki i zapoznajcie się z jego przekazem, niewykluczone bowiem, iż akurat dla kogoś z Was merytoryczność „Mapy nieba” oraz tak głęboko naukowo – filozoficzne podejście do omawianych zagadnień okażą się jednymi z wielu jej atutów.

Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Znak.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2015/10/kim-jestesmy-skad-pochodzimy-dokad.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-11-2014 o godz 17:08 LeoniMa dodał recenzję:
Peru. Podejrzewam lata współczesne. Felicito Yanaque znajduje na drzwiach wejściowych do swojego domu anonimowy liścik. Jako przedsiębiorca powinien zapłacić ulicy za ochronę. Mężczyzna zamiast podkulić ogon pod siebie, wybiera się na policję. Zakochany po uszy w kochance o nią boi się najbardziej. Zdaje się, że sprawa wygląda poważnie, czytelnik spodziewa się dramatycznych rozwiązań. Klimat najnowszej powieści Llosy jest jednak względnie lekki, żartobliwy, okraszony ironią, choć Peruwiańczyk nie byłby sobą, gdyby nie przemycił kilka poważnych zagadnień, takich jak urojony przyjaciel małego chłopca, który jest albo nie jest diabłem. Widać, że książka to pióra wielkiego i dojrzałego. Bardzo zachęcam do lektury, sądzę, że warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
08-11-2014 o godz 16:51 LeoniMa dodał recenzję:

„Mapa nieba” ma zupełnie inny wydźwięk niż napisany wcześniej przez tego autora „Dowód”. W pierwszej książce Alexander opisuje obrazy, które widział podczas śpiączki, w drugiej widzimy, jaki był odbiór jego wynurzeń i muszę przyznać, że wygląda na to, że wiele osób postanowiło podzielić się swoimi doświadczeniami z granicy pomiędzy życiem a śmiercią. Jeśli się dzielą, to znaczy, że coś takiego się dzieje. Podczas lektury doszłam do wniosku, że „Mapa” ma bardzo pozytywny przekaz. Chodzi bowiem o to, że „tam coś jest”, że nie powinniśmy się obawiać śmierci, bo to nie koniec, po niej przychodzi coś nowego. Kilka niezwykłych historii potwierdza to założenie. Myślę, że książka jest warta polecenia i przemyślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-03-2015 o godz 00:00 phallma dodał recenzję:
Ostatnimi czasy rynek jest zalewany książkami z opowieściami osób, które znalazły się "po drugiej stronie". W większości są to książki dla wierzących, a "Mapa nieba" to jedna z nielicznych książek, której daleko od wiary i religii. Według mnie to najważniejsza zaleta, za którą każdy powinien sięgnąć właśnie po TĘ książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-11-2014 o godz 09:07 castana dodał recenzję:
Bardzo ciekawa. Nie spodziewałam się, że może mnie tak mocno wciągnąć, super się ja czyta. Ale najważniejsze jest to, że można w niej znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące tego, co się z nami dzieje po śmierci. Na pewno każdy z nas się nad tym zastanawia i szuka odpowiedzi. W tej książce może znaleźć, to czego oczekuje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-12-2014 o godz 00:00 GloryLetter dodał recenzję:
Wspaniała książka, która udowadnia, że to co jest niezbadane jednak istnieje. Eben Aleksnder ze szczegółami opisuje swoje przejście w inny stan, do innego świata. Przyznam, że historia robi wrażenie i prowokuje do bliższego zgłębienia tematu życia po śmierci. Książkę bardzo dobrze się czyta. Polecam na prezent.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-11-2014 o godz 00:00 Mamield dodał recenzję:
Ciekawa rzecz dla tych, którzy zastanawiają się czy istnieje coś takiego jak życie po śmierci. Różnie można tę książkę potraktować, ale na pewno fajnie pociągnięto ten temat. Czytałem już wcześniej kilka podobnych pozycji, ale ta jakoś wyjątkowo mi weszła. Nawet jeśli czytałem z przymrużeniem oka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-02-2015 o godz 00:00 Emilia Wiśniewska dodał recenzję:
Życie po śmierci zawsze pozostanie dla nas zagadką. Pomimo, że autor próbuje rozwiązać tę odwieczną tajemnicę, ja nie do końca dałam się przekonać, jednakże argumenty pisarza są bardzo rzetelne, podparte mocnymi dowodami. Ksiaża jest zrozumiała, pomimo trudnego języka jakim jest napisana. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-02-2016 o godz 21:25 Pielas90 dodał recenzję:
Mapa Nieba jest kontynuacją niesamowitych przeżyć jakich doświadczył autor książki Eben Alexander.
Autor jako doświadczony neurochirurg doświadcza przeżyć w które sam jako lekarz nie wierzył. Połączył Niebo z Ziemią.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-12-2015 o godz 14:31 Magdalena Bal dodał recenzję:
Jak dla mnie świetna pełna emocji książka przedstawiająca faktyczny stan naszej duszy i ciała w czasie śmierci. Czytałam pierwszą część która mnie zaciekawiła a na kontynuacji tym bardziej sie nie zawiodłam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-08-2017 o godz 09:16 Iza Stoińska dodał recenzję:
Jest kontynuacja "Dowodu...". Dla mnie mniej porywająca pod względem narracji, pozycja tego autora, uzpełnienienie warte przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-07-2015 o godz 14:35 kate779 dodał recenzję:
Ksiażka warta uwagi. Po przeczytaniu pierwszej części od razu zamówiłam drugą. Niesamowita historia, którą warto poznać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-02-2016 o godz 21:23 Mirosława Szymańska dodał recenzję:
Jestem w trakcie czytania więc nie będę zmyślać po przeczytaniu na pewno napiszę czy jest dobra czy nie. M
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-12-2015 o godz 19:20 Ewa dodał recenzję:
to był prezent dla innej osoby, nie znam jeszcze komentarza.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-01-2018 o godz 10:50 Aleksandra Gulej dodał recenzję:
Świetna książka. Jak każda tego autora. Polecam całą serię.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ty albo żadna Kordel Magdalena
4.7/5
26,13 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
42,49 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.5/5
35,17 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
30,67 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
37,97 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Grek Zorba Kazantzakis Nikos
5/5
27,49 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
58,65 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.4/5
26,06 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Młodzik Dostojewski Fiodor
5/5
56,69 zł
59,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.