Luna: Nów. Uczta wyobraźni (okładka  twarda, 04.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Po misternie utkanych fabułach z intrygującym spojrzeniem na przyszłość krajów takich, jak Indie, Brazylia i Turcja, Ian McDonald zwrócił się ku Księżycowi. »Luna« to wciągający thriller o pięciu rodzinnych korporacjach uwikłanych w zaciętą walkę o hegemonię nad surowym księżycowym środowiskiem. Na Księżycu bardzo łatwo zginąć, ale dzięki bogactwu jego złóż równie łatwo się tu dorobić. To fantastyka, która idealnie przemówi tak do fanów Kima Stanley’a Robinsona, jak Kena Macleoda. Ten pierwszy tom z planowanych dwóch zrobi z Księżycem to samo, co »Rzeka Bogów« z Indiami, a »Dom Derwiszy« z Turcją – odmaluje barwną, intensywną, nadzwyczajną, a jednocześnie wiarygodną przyszłość. Ian McDonald to jeden z najlepszych autorów fantastyki naukowej na świecie. Jego powieści są przemyślne, mądre i nie cofają się przed niczym (…) wspaniale oświecając i bawiąc."
Kim Stanley Robinson

"Przeczytam wszystko, co ten człowiek napisze – jest w tej branży najbardziej niedocenionym geniuszem."
Cory Doctorow

"»Luna. Nów« to świat przepięknie i misternie utkany z materii, która mogłaby wydać się fantastyczno-naukowym banałem. Jest wiarygodny i zmuszający do namysłu. Wspaniała robota."
Sci-Fi Now

"Wyobraźcie sobie »Drogę przez Układ Słoneczny« Bena Bovy skrzyżowaną z powieścią »Luna to surowa pani« Heinleina, ale wszystko to na nowo przemyślane w XXI wieku, z podkręconym, bardziej globalnym kolorytem – to wam da pojęcie, jaka jest »Luna«. Widzę przed tą książką świetlaną przyszłość i deszcz nominacji. Gorąco polecam."
SFF World


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1120930370
Tytuł: Luna: Nów. Uczta wyobraźni
Seria: Uczta wyobraźni
Autor: Mcdonald Ian
Tłumaczenie: Próchniewicz Wojciech
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mag
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 432
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-04-13
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 212 x 144
Indeks: 19106311
średnia 4,6
5
3
4
2
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
4/5
02-05-2016 o godz 20:32 przez: Ciacho
Ian McDonald to angielski pisarz science fiction, który u nas znany jest głównie z fantastycznej serii wydawniczej Uczta Wyobraźni, wydawanej przez wydawnictwo MAG. "Rzeka bogów", "Dom derwisz. Dni cyberiadu" i "Brasyl" to trzy książki, które wcześniej pojawił się w tej serii i zostały bardzo dobrze odebrane przez czytelników literatury fantastycznej i samych fanów UW. Autor znany jest z ciekawych pomysłów, intrygujących wizji przyszłości oraz pięknie i misternie wykreowanych światów. W poprzednich książkach przedstawił w ten sposób Indie, Brazylię i Turcję. W "Lunie: Nów" rzecz ma się zgoła inaczej, bowiem fabuła nie odbywa się już na Ziemi, a wysoko ponad nią, czyli na Księżycu. I tam właśnie zaczyna się moja przygoda z tym autorem.

Akcja książki dzieje się na przełomie XXI i XXII wieku na Księżycu, gdzie osiedliło się i egzystuje w miastach i habitatach około 1,5 miliona mieszkańców. Wśród nich wyróżnia się Pięć Smoków, czyli pięć rodów, które reprezentują pięć różnych narodowości i charakteryzuje je pięć różnego typu działalności (transport, podziemny przemysł rolny, wydobycie helu 3, wydobycie minerałów, wytwarzanie zaawansowanej technologii), które tworzą ogólny obraz przemysłu na Księżycu. Wszystkie klany rywalizują między sobą o największe wpływy. Dochodzi do krwawych walk, eliminowania przeciwników, knowań, wzajemnych powiązań i sojuszy, zawieraniu kontraktowych małżeństw. Jednak największa rywalizacja występuje między najmłodszym brazylijskim klanem Corta i najstarszym australijskim Mackenziech.

Adriana Corta, założycielka najmłodszego klanu Corta Helio, czyli Piątego Smoka, cierpi na nieuleczalną chorobę i niedługo umrze. Jej następcą ma być najstarszy syn Rafael, który ma problemy małżeńskie. Cierpi przez zawarcie małżeństw dla wpływów z dwoma przedstawicielkami innych klanów, których nie kocha. Jego młodszy brat Lucas musi się borykać z problem odejścia żony, który nie chce dalej żyć w otoczeniu, gdzie ciągle narażona jest na atak którejś z pozostałych rodzin. Ich siostra Ariel jest świetną prawniczką przy Sądzie Claviusa, która wygrywa sprawy dla rodziny, ale bardziej jej zależy na karierze niż rodowym biznesie. Natomiast Wagner, czyli czwarty i ostatni z synów Adriany, jest analitykiem i wilkiem księżycowym, który został wydziedziczony i trzyma się najbardziej na uboczu.

Właściwa akcja "Luny: Nów" zaczyna się na imprezie zorganizowanej dla Lucasinha, najmłodszego członka rodziny Cortów, który po przejściu pewnej ciężkiej próby ma dołączyć do dorosłych i zacząć aktywnie uczestniczyć w rodzinnym biznesie. Impreza, gdzie pojawić się ma wielu członków rodziny Corta i przedstawicieli pozostałych klanów, jest idealną okazją do zamachu, którego celem jest Rafael. Atak został powstrzymany dzięki Marinie Calzaghe, która niedawno przybyła z Ziemi i całkiem przypadkiem pojawiła się na imprezie. Dzięki niej następca Adriany uchodzi z życiem. To wydarzenie powoduje, że rodzina Corta przyjmuje w swoje progi Marinę, a następnie podejmuje odpowiednie kroki, żeby wziąć odwet na Mackenziech, którzy są głównymi podejrzanymi o zamach. Akcja książki nabiera przez to znacznie tempa i od tego momentu będziemy świadkami mafijnych porachunków na Księżycu.

Całą recenzja do przeczytania na: http://swiat-bibliofila.blogspot.com/2016/05/luna-now-ian-mcdonald-recenzja.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego