Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Rozwój nauki i technologii w ostatnich latach jeszcze bardziej przyspieszył. Wkrótce świat będzie wyglądał zupełnie inaczej. Nawet człowiek za kilkanaście lat może diametralnie różnić się od tego, kim jest dzisiaj. Ingerencje w DNA roślin, zwierząt i ludzi staną się powszechne. Z jednej strony pozwoli to na eliminację setek śmiertelnych chorób, z drugiej da szansę na ukształtowanie człowieka według naszych oczekiwań. Sztuczna inteligencja gwałtownie się rozwija i przejmuje coraz więcej naszych obowiązków. Świat, w którym nie będziemy musieli pracować, to niedaleka przyszłość, bo specjaliści dążą do tego, aby jak najszybciej stworzyć AI co najmniej równą ludzkiej.

Możemy negować te procesy, ale nie zmieni to faktu, że one już się dzieją. Będziemy więc musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości i przewartościować nasze życie.

Grzegorz Lindenberg opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja. Pokazuje też świat, jaki czeka na nas za rogiem.

To książka, którą musisz przeczytać.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy
Autor: Lindenberg Grzegorz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 204
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-10-17
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 22 x 354 x 219
Indeks: 26893624
średnia 4,6
5
28
4
9
3
2
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
11 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
28-02-2019 o godz 12:43 przez: Iza Bajorek | Zweryfikowany zakup
Polecam. Bardzo dobrze napisane, czyta się jednym tchem. Mam pewien niedosyt, bo zdecydowanie przeważa temat sztucznej inteligencji. Ja kupiłam tę książkę dla modyfikacji genetycznych. Tu omawiana jest tylko jedna metoda. Książka futurystyczna, osobiście nie wierzę, że rewolucyjne zmiany w naszym życiu nastąpią tak szybko.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-12-2018 o godz 10:02 przez: Grzegorz Bujanowski | Zweryfikowany zakup
To już się zaczęło. W Chinach urodziły się dzieci zmodyfikowane genetycznie...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
03-11-2018 o godz 08:51 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
"Krótko i na temat " - tak lubię . Przystępnym językiem , w atrakcyjnej formie , autor przypomina nam o rzeczywistości która tuż , tuż nas czeka , a której być może " strach się bać " .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-03-2019 o godz 12:46 przez: Michał Ostrowski | Zweryfikowany zakup
Bardzo ważna książka dla każdego myślącego człowieka, dobrze napisana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-10-2018 o godz 14:46 przez: Aleksandra Bartczak
Świat nieustannie ewoluuje, gna do przodu, a co za tym idzie – zachodzące zmiany można zaobserwować w każdej dziedzinie życia, w tym w nauce i technice. Lindenberg w swojej książce wyznacza dwa horyzonty czasowe: rok 2030 oraz 2050. Przyjmuje, że rok 2030 to etap, w którym snujemy plany na przyszłość, wiemy mniej więcej, czego możemy się spodziewać, natomiast rok 2050 to okres, którym nie zawracamy sobie zbyt mocno głowy, bo jest zbyt odległy, by cokolwiek planować. Autor nie przedstawia szczegółowych scenariuszy rozwoju sytuacji związanych z rewolucją genetyki, przedstawia to, co logicznie wynika z już istniejących. Pisze zarówno o możliwościach, jak i zagrożeniach modyfikacji genetycznych oraz sztucznej inteligencji. Jak sam wspomina: „Ta książka ma pomagać w wyobrażaniu sobie rzeczy niewyobrażalnych, które jednak powstają”. Cała recenzja dostępna tutaj: http://www.kulturalna-arena.pl/2018/10/ludzkosc-poprawiona-jak-najblizsze-lata.html
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
17-10-2018 o godz 22:38 przez: Anonim
Ocena maksymalna. Książka jest jedną z must have 2018 roku! Autor spowodował u mnie ogromne przemyślenia, dzięki czemu mogłem zauważyć w jaki sposób może wyglądać nasze życie w przyszłości. Dzięki odkryciom w dziedzinie biotechnologii, a także poprzez rozwój technologiczny. By jednak nie było tak cukierkowo, Ludzkość Poprawiona nie zawiera zapewnień, a raczej szkic potencjalnych scenariuszy. Nie są one tak kolorowe jak mogłoby się wydawać Autor przedstawia możliwe sytuacje związane z rozwojem sztucznej inteligencji. Zastanawia się, czy maszyny mogą być zagrożeniem dla popularnych zawodów wykonywanych przez ludzi. Futurologia stawia pytania otwarte właśnie w takiej formie. Książka Lindeberga dodatkowo okraszona jest masą ciekawostek dotyczących nie tylko potencjalnej przyszłości, ale także czasów obecnych. Nie chcę zdradzać zawartości, myślę że koniecznie powinniście sięgnąć po nią sami!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
17-10-2018 o godz 12:21 przez: Tluczysz
Mało jest książek, które zrobiły na mnie tak duże wrażenie. Nie chodzi już o to, że jest ona dobrze napisana, bo jest. Ale o wagę tematu, który podejmuje. Jeśli jest tak, jak sądzi autor, to za kilkadziesiąt lat możemy być świadkiem innej, zupełnie nowej ludzkości, pozbawionej ograniczeń i chorób. Najciekawsze jest jednak to, że zmiany o których mowa w książce dzieją się na naszych oczach. I właśnie uświadomienie tego jest chyba największą wartością utworu.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
4/5
17-10-2018 o godz 11:37 przez: BartoszCzyta
Jeżeli lubicie książki popularno-naukowe, reportaże to #Ludzkośćpoprawiona jest jak najbardziej powinna się znaleźć na waszej liście #mustread. Skłaniałbym się do określenia książki bardziej jako reportażu. Celem napisania tej książki było pokazanie, ale przede wszystkim uświadomienie czytelnikom jak diametralne zmiany czekają nas w nadchodzących latach. Słyszymy o różnego rodzaju odkryciach jednak nie rejestrujemy każdej z tych rzeczy jako coś wspaniałego. Książka jednak w dużej mierze pokazuje też co ludzkość ma w dniu dzisiejszym. Już na samym początku teraźniejszość została porównana z przeszłością około 20-30 lat temu. Pomimo tego, że wiem ilu rzeczy brakowało kiedyś jednak dopiero książka pokazała jak te kilkanaście lat zmieniło diametralnie ludzkość. I teraz pytanie. Skoro przez kilkadziesiąt lat tak wiele się zmieniło to co nas czeka w przyszłości? Z jednej strony można by pomyśleć, że same pozytywy, jednak kolejne pytanie samo nasuwa się na myśl. Mamy możliwości i szansę na ogromny rozwój. Jednak co z zagrożeniami, które niosą nowe wynalazki? . Sztuczna inteligencja już w obecnych czasach wykonuje za człowieka wiele pracy. Widząc w jak krótkim czasie świat nauki robi kolejne kroki na przód myślę, że nie będziemy długo czekać. Tylko kolejne pytanie – co ta przyszłość przyniesie? Ludzkość poprawiona to książka, która pokazuje nadchodzącą rewolucję w genetyce, uświadamia czytelnikowi co ma dzisiaj i jakie możliwości przewidziane są na najbliższe lata. Przede wszystkim książka zawiera wiele informacji bardzo przystępnych dla czytelnika. Wszystko jest nakreślone w sposób zrozumiały, ale jeżeli nie interesujecie się taką tematyką to o prostu po nią nie sięgajcie. To bardzo ciekawa książka, ale dla osób zainteresowanych. Kilka ciekawych rzeczy się dowiedziałem, ale w większej mierze książka przyczyniła się do powstania wielu pytań na które nie znalazłem w niej odpowiedzi. I to właśnie urok tego typu książek. Moja ocena 7/10.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
18-10-2018 o godz 13:34 przez: smoleczka
Świetna książka, wszystko wytłumaczone w sposób niezwykle przejrzysty i zrozumiały. Niesamowite i wręcz dla nas-dziś nierealne, jak zmieni się świat na przestrzeni parunastu lat, lecz dzięki autorowi staje się to całkowicie autentyczne. Wciągająca, intrygująca i nadzwyczaj ciekawa. Polecam polecam polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-11-2018 o godz 10:20 przez: Justynkaaa
rewelacyjna książka. wszystko totalnie przystępnym językiem, kawa na ławę. Można poczuć się mądrzejszym!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-11-2018 o godz 17:17 przez: czyczytasz
"Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy" to książka, ktora zdecydowanie daje do myślenia. Autor porusza w niej wiele interesujących tematów związanych z dwiemu podstawowymi dziedzinami : genetyką i sztuczną inteligencją. Grzegorz Lindenberg przedstawia nam w skrócie jak długą drogę przebyli naukowcy, aby znaleźć się w miejscu, w którym obecnie się znajdują oraz jak wiele może się jeszcze zmienić w ciągu najbliższych 20-30 lat. Opisywane fakty i prognozy autora łączą się w logiczną całość a obraz świata jaki powstanie zależy tylko i wyłącznie od ludzkiego umysłu. Pierwsza część książki poświęcona genetyce i jej najnowszym osiągnięciom w zakresie ingerencji w ludzkie DNA pozwoliła mi inaczej spojrzeć na dobrze znane mi już wcześniej tematy. Nie od dziś wiadomo, że rozwój w tej dziedzinie daje szanse na wyeliminowanie wielu chorób i poprawe jakości życia ludzkości. Musimy tylko oddzielić kwestie ingerencji niezbędnej od ingerencji według ludzkiego "widzimisię". Natomiast druga część dotycząca sztucznej inteligencji zdecydowanie bardziej rozszerzyła moją wiedzę. Korzystając z dobrodziejstw technologii (smartfony, strony do tłumaczeń, portale społecznościowe) nie zawsze zdajemy sobie sprawę w jakim kierunku zmierza dalszy rozwój w dziedzinie sztucznej inteligencji. Już teraz popularne wyszukiwarki internetowe czy portale wyświetlają reklamy na podstawie wcześniej przeglądanych przez nas stron, tak jakby śledziły każdy nasz krok... Dokąd zmierza rozwój technologii ? Czy chęć dążenia do nowych odkryć i rozwoju sztucznej inteligencji nie okażą się zgubne ? Czy rozwój genetyki pozwoli na poprawę jakości życia przyszłych pokoleń ? Czy ludzie zachowają rozsądek i będą korzystać z tych udogodnień "z głową" ? Myślę że przekonamy się o tym już wkrótce!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa It Ends with Us Hoover Colleen
4.7/5
28,14 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa November 9 Hoover Colleen
4.7/5
28,34 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ugly Love Hoover Colleen
4.5/5
31,40 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nagie serca Hoover Colleen
4.7/5
29,22 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Too Late Hoover Colleen
4.5/5
31,31 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Confess Hoover Colleen
4.6/5
31,31 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Maybe Someday Hoover Colleen
4.7/5
31,31 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Jak myśleć o sobie dobrze? Stahl Stefanie
5/5
31,58 zł
44,99 zł
26,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Hopeless Hoover Colleen
4.6/5
34,49 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Maybe Now. Maybe Not Hoover Colleen
4.6/5
31,00 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Layla Hoover Colleen
4.5/5
31,31 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 60 Pyznar Magdalena
4.0/5
34,44 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Materiał na chłopaka Hall Alexis
4.5/5
31,00 zł
44,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego