Lekarz wojenny (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Oferta empik.com : 31,99 zł

31,99 zł 39,99 zł (-20%)
26,66 zł + dostawa 0 zł
dla zakupów od 40 zł
salon Empik - dostawa 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Nott David Książki | okładka miękka
31,99 zł
asb nad tabami
Przylipiak Wojciech Książki | okładka miękka
37,99 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Już od ponad dwudziestu pięciu lat profesor David Nott – pracujący w londyńskich szpitalach chirurg ogólny i naczyniowy – co jakiś czas bierze bezpłatny urlop i wyrusza jako wolontariusz do najbardziej niebezpiecznych stref działań wojennych. Przeprowadzał ratujące życie operacje w wyjątkowo wymagających i trudnych warunkach – między innymi w 1993 roku w oblężonym Sarajewie i w tajnych szpitalach w kontrolowanym przez rebeliantów wschodnim Aleppo.

Konflikty zbrojne, których ofiary ratował na miejscu David Nott, to smutna historia wojen XXI wieku: Afganistan, Sierra Leone, Liberia, Darfur, Kongo, Irak, Jemen, Libia, Strefa Gazy i Syria. Jednak „Indiana Jones chirurgii”, jak bywa nazywany Nott, ocalił niejedno życie także w krajach dotkniętych katastrofami naturalnymi – między innymi w Haiti i Nepalu po trzęsieniach ziemi.

Zawodowa pasja, głęboka empatia, pragnienie niesienia pomocy najbardziej potrzebującym i dreszcz emocji związany z pracą w obliczu śmiertelnego zagrożenia – wszystko to popycha go do działania.

Nott, który jest obecnie uważany za najbardziej doświadczonego chirurga urazowego na świecie, na pewnym etapie wolontariatu zdał sobie sprawę, że jego bezpośrednia pomoc w miejscach konfliktów wojennych lub katastrof naturalnych to trochę za mało – że tamtejsi lekarze powinni nauczyć się, jak skutecznie radzić sobie z najcięższymi przypadkami urazów u ofiar tych dramatycznych wydarzeń. Od 2015 roku wraz z żoną Elly prowadzi fundację, której celem jest upowszechnianie jego wiedzy i doświadczenia, by pomagały skutecznie ratować życie tam, gdzie zagrażają mu pociski i bomby.

Ta książka to poruszająca i z wielu powodów wyjątkowa opowieść prawdziwego bohatera – lekarza wojennego Davida Notta.

Wstrząsająca opowieść o dwóch dekadach wolontariatu w najniebezpieczniejszych miejscach na świecie.
Helen Brown, „Daily Mail”

To, jak [Nott] pisze o odwadze i współczuciu w obliczu niemal nieuniknionej śmierci, zapiera dech. Fiona Sturges, „Guardian”

Wspaniała, nie dająca się zapomnieć książka, bezpośrednia i boleśnie szczera. „Sunday Times”

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Lekarz wojenny
Autor: Nott David
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-05-20
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 34557341
 
średnia 4,9
5
11
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
10 recenzji
5/5
22-06-2020 o godz 12:43 CherryBelle dodał recenzję:
Zapraszam: https://chbelleap.blogspot.com/2020/06/lekarz-wojenny-chirurg-na-linii-frontu.html Poszukajcie koniecznie tej nowości na księgarskich półkach, warto bowiem poznać tę fascynująca opowieść o człowieku, który przez niemal dwie dekady, jako wolontariusz, pracował jako lekarz w najniebezpieczniejszych rejonach świata takich jak Sarajewo, Aleppo, Afganistan, Kongo, Irak, czy Syria i Strefa Gazy. Często zabiegi wykonywał w bardzo trudnych warunkach, przypadki, które brał na siebie, były czasem bardzo ciężkie, jednak wola walki zawsze towarzyszyła jego pracy. Jest to prawdziwy bohater, lekarz z powołania, niewiarygodna chęć ratowania ludzi, heroizm, naprawdę zapiera dech w piersiach, a tę fascynująca książkę, pochłania się ekspresowo. Polecam z całego serca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-06-2020 o godz 11:26 czytanienaplatanie dodał recenzję:
David Nott to bohater. Mimo, że nie łopocze za nim peleryna, ani jego piersi nie zdobi wielka litera S, to ze skalpelem w dłoni, od ponad 20 lat ratuje życie ludzkie w krajach zaangażowanych w konflikty zbrojne, czy dotkniętych kataklizmami. Jego supermoc to empatia wspierana przez adrenalinę i niesamowitą determinację. Syria, Bośnia, Afganistan, Irak, Libia, kraje afrykańskie, strefa Gazy – pojawia się wszędzie tam, gdzie w danym momencie jest najbardziej potrzebny, gdzie bezbronni cywile wymagają opieki. Ale to z Syrią i z Aleppo najbardziej związał się emocjonalnie. W książce można zauważyć podział na dwie części, które rozdziela jego pobyt w Aleppo. W pierwszej opisuje swoje dzieciństwo, karierę i trudne misje w różnych krajach świata. Pisze o tym co nim kierowało, że zaangażował się w wolontariat, w którym ciągle narażał życie. Przyznaje, że to nie tylko chęć niesienia pomocy najbardziej jej potrzebującym, ale i ta adrenalina, od której można się uzależnić, to życie na krawędzi, poczucie, że naprawdę się żyje pchały go w strefę wojny. W drugiej śledzimy jego pobyt w Aleppo, powrót do tego piekła, a później próbę ratowania ludzi uwięzionych w otoczonym mieście. To jego nieustępliwość zwróciła uwagę opinii publicznej Zachodu na wojnę w Syrii i doprowadziła do ewakuacji z okupowanego i bombardowanego Aleppo personelu medycznego i dziesiątek tysięcy ludzi. To trudna książka, ale też i ważna. Pełna bolesnych emocji i niewyobrażalnego okrucieństwa wojny. Niektóre, szczególnie drastyczne opisy ofiar wojny wywołują łzy i rodzą naturalny sprzeciw wobec bestialskim aktom agresji skierowanym przeciwko cywilom. To też książka dająca nadzieję, że dopóki istnieją tacy ludzie jak David Nott, pełni poświęcenia, zaangażowania i odwagi, świat ma szansę stać się lepszym miejscem dla nas wszystkich. W chwili, gdy to piszę w wielu miejscach na świecie w bezsensownych konfliktach tracą życie kobiety i dzieci. Nie bądźmy obojętni na krzywdę ludzką, płacz i śmierć niewinnych, tylko w ten sposób nie zatracimy naszego człowieczeństwa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-06-2020 o godz 16:17 Megan dodał recenzję:
Od ponad dwudziestu pięciu lat, profesor David Nott, który na co dzień pracuje w londyńskich szpitalach jako chirurg naczyniowy i ogólny, co jakiś czas bierze urlop i wyrusza jako wolontariusz w najbardziej niebezpieczne miejsca na świecie, by pomagać tym, którzy cierpią na skutek działań zbrojnych. Przeprowadzał ratujące życie operacje w spartańskich warunkach w takich miejscach jak Sarajewo czy Aleppo. Jednak profesor Nott, dzielnie stawia czoła wszelkim przeciwnościom, o czym pisze też w swojej książce. Jest to jeden z tych reportaży, które w pewnym sensie są mi bliskie. Sama mam przyjaciół oraz rodzinę, którzy są lekarzami i ich praca zawsze była dla mnie inspirująca. Sądzę, że ta książka jest bardzo dobrą lekturą dla każdego. Opowiada ona historię okrucieństwa, wojen, spartańskich warunków pracy, często niewdzięczności i nadziei. Mnie ten reportaż poruszył dogłębnie. Jest to jedna z tych pozycji, do które trzeba przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-06-2020 o godz 17:57 Agnieszka dodał recenzję:
IG @angelkubrick David Nott. Na jednym z jego szkolnych świadectw napisali, że do niczego się nie nadaje. Próba dostania się na studia medyczne (ojciec, specjalista ortopedii) przyprawiła o smutek całą rodzinę, niskie oceny z biegu niwelowały szansę na karierę. Można być na siebie złym i nic z tym nie robić, można też być jak Nott, wkurzyć się nieziemsko i brnąć do obranego wcześniej celu. Człowiek jednak nigdy nie jest do końca sam. Pomagał mu nauczyciel, Alex Robinson i rodzice, którzy na czas przygotowań do egzaminu zaprzestali osobistych utarczek, całą uwagę skupiając na synu. Udało się. David zaczął zgłębiać tajniki ludzkiego ciała. Jak to się stało, że pracuje tam, gdzie historia maluje swoje najbardziej podłe pejzaże? Młody lekarz w pewnym momencie swojego życia zrozumiał (niemały wpływ na jego decyzję miało KINO), że ma do spełnienia wyjątkową misję. Potrzeba pracy na obszarach objętych wojną i pomoc najsłabszym stanowiło uwieńczenie jego nauki i nowy cel, który sumiennie realizował przez wiele lat swojej pracy. Zaczął od Sarajewa (1993) a skończył na Aleppo (2014). Każdy z wielu konfliktów, których był czynnym świadkiem, był coraz bardziej brutalny wobec cywilów, którzy za religijno-polityczne niesnaski płacili najwyższą cenę, przy czym natychmiastowa śmierć była jak prezent, w porównaniu z tym, co działo się z ludźmi, którzy odnosili rany po wybuchach choćby bomb beczkowych. Czarę goryczy przelała Syria, która w swoich walkach używała broni chemicznej i bezpardonowo atakowała punkty pomocy medycznej. David Nott to chodzący przykład na to, że szlachetnym trzeba się urodzić, trzeba mieć w sobie iskrę dobra i całe wiadro uporu, wtedy można wszystko. Niezwykle wartościowa lektura, do której gorąco zachęcam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-05-2020 o godz 12:58 Anna dodał recenzję:
Lekarz to człowiek, który jest niezbędny ludzkości. W swoim życiu miałam kontakt z wieloma lekarzami i są to osoby bardzo różne, a taki prawdziwy, z powołania zdarza się bardzo rzadko. Jest to straszne, ale taka jest prawda, że większość wybiera ten zawód nie z potrzeby pomocy innym, ratowania życia, a z czysto finansowych powodów. Oczywiście nie mówię o wszystkich, na szczęście są tacy, którzy nie patrzą ani na pieniądze, ani na wygodę wykonywania zawodu, ani nawet na własne życie, tylko pomagają tym potrzebującym. Taką osobą dla mnie jest David Nott, lekarz, który zamiast bezpiecznej pracy w Londynie, wybrał tą, gdzie jest bardzo słabo rozwinięta służba zdrowia, a nawet wcale jej nie ma, tam, gdzie trwają wojny, jest głód i strach. Jako wolontariusz wyjeżdża tam, gdzie jako lekarz może pomóc. Ratuje życie innych, często w bardzo prymitywnych warunkach, nie patrząc na własne wygodny, a nawet narażając życie. Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/05/wydawnictwo-insignis-ksiazka-pt-lekarz_28.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-05-2020 o godz 10:40 Ksenia Klimas dodał recenzję:
To nie jest reportaż, to nie biografia, to chyba pewien strumień świadomości albo chęć spisania wszystkiego co już się doświadczyło, aby nie zapomnieć. To naprawdę bardzo dobra książka, którą powinien przeczytać każdy. „Lekarz wojenny” od @insignis_media to historia Davida Notta, jednego z najlepszych chirurgów na świecie, który jest wolontariuszem w najbardziej niebezpiecznych krajach świata, m.in. w Syrii. Noty swoją prace traktuje jak misję i to dosłownie, pomaga i ratuje innych bezinteresownie. Jest wszędzie tam gdzie inni nie mogą albo nie chcą być. Współczesny bohater. Naraża swoje zdrowie i życie, aby pomagać tym, których wołanie o pomoc nie trafia do rządzących tego świata. Nie poddaje się, chwilami wątpi, jednak determinacja i chęć działania popycha go naprzód. Ta książka to świadectwo jego życia. Bycie lekarzem to wybór, który zdeterminował całe jego życie, a teraz my, szarzy ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia jak wyglada życie w obozach przejściowych czy terenach objętych wojną, możemy poznać życie lekarza i jego walkę. Trudna, wstrząsająca, dająca do myślenia, emocjonująca, rzetelna, prawdziwa, opisująca tragiczne historie, która chwyta za serce. Bardzo aktualna w związku z naszą obecną sytuacją. Bardzo dobra książka. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-05-2020 o godz 19:57 czytunia dodał recenzję:
Autor książki jest chirurgiem, który przez 20 lat wyruszał do obszarów objętych wojną, aby nieść pomoc tym najbardziej potrzebującym. Niejednokrotnie ryzykował swoim zdrowiem i życiem, ale i tak gdy kolejny raz otrzymywał telefon z prośbą o przyjazd, brał bezpłatny urlop i natychmiast wyruszał. Był w wielu krajach m.in. Afganistanie, Iraku, Jemenie czy Libii, ale najbardziej związany czuł się z Syrią, której poświęca najwięcej miejsca w książce. David Nott opisał swoje doświadczenia w sposób niezwykle poruszający. Chociaż w książce znajdziemy informacje o jego życiu osobistym, dzieciństwie czy pasjach to zdecydowanie na pierwszym planie są pacjenci oraz lekarze, z którymi miał okazję pracować, a w dużej mierze także szkolić. Wydarzenia opisywane przez chirurga wywołują masę emocji, trudno uwierzyć, że takie bestialstwo może mieć w ogóle miejsce. Szczególnie poruszają losy dzieci… W głowie jeszcze długo będę mieć historię o snajperze, który za cel wybrał sobie ciężarne kobiety. Jedna z kobiet była w ciąży pierwszy raz i niedługo miała rodzić. Snajper postrzelił ją w taki sposób, że kula utkwiła w główce dziecka. Dziecko zmarło. Kobietę odratowano, ale nie będzie mogła mieć więcej dzieci… Chociaż autor starał się nam oszczędzać brutalnych szczegółów to i tak znajdziecie w niej masę wojennego okrucieństwa. Aspekt medyczny jest tu bardo rozwinięty, więc jeśli interesują Was szczegóły operacji i metody leczenia to z pewnością będziecie zadowoleni z lektury. Ja gorąco ją polecam. Otwiera oczy, wzrusza, oburza. Ale też daje nadzieję, ze są ludzie, którym nie jest wszystko jedno i są gotowi nieść pomoc cywilom, którzy są najbardziej pokrzywdzeni przez wojenne działania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-05-2020 o godz 23:24 w_i_o_l_a_a__ dodał recenzję:
Nie jestem w stanie objąć rozumem ogromu zła, jakim jest wojna. Nie ma w niej nawet jednej dobrej rzeczy. Ilość uczuć, jakie towarzyszą mi po przeczytaniu "Lekarza wojennego" jest tak wielka, że jeszcze długo nie zaznam spokoju. Ta książka zostanie we mnie na zawsze. David Nott to chirurg, który przeszło ćwierć wieku dobrowolnie spędził na udzielaniu pomocy ofiarom licznych konfliktów i katastrof na całym świecie. Jego działalność to mapa nieszczęść ostatnich dekad: Bośnia, Afganistan, Sierra Leone, Liberia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Czad, Darfur, Jemen, Kongo, Haiti, Irak, Pakistan, Libia, Strefa Gazy, Nepal i wreszcie Syria. Zwłaszcza ta ostatnia wstrząsa szczególnie- opisy bezustannego cierpienia, które zadaje bezduszna machina wojenna bezbronnym cywilom, a zwłaszcza dzieciom, są emocjonalnie wyniszczające. Autor wzorowo uniknął ckliwych tonów czy stawania na piedestale. Szczerze i rzeczowo opisuje swoją drogę nie popadając w patos. Nie unika trudnych i niewygodnych dla siebie tematów, popełnionych błędów, licznych wątpliwości i chwil zwątpienia. Szczególnie wartościowe są opisy uczuć związanych z rodziną, tą pierwszą, pochodzenia i tą drugą, wybraną i wyczekiwaną. A także przyjaciół lekarzy z Syrii, uratowanych dzieci i tych, których już nie ma. Nie brakło również zabawnych momentów. Dość powiedzieć, że wolałabym, żeby Nott był moim lekarzem, a nie pilotem. Kto przeczyta, ten zrozumie. Dawno nie miałam w ręku tak inspirującej, wzruszającej i wartościowej książki. Polecam całym sercem. "A ten, kto przywraca do życia człowieka, czyni tak, jakby przywracał do życia wszystkich ludzi" (Koran 5, 32).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-05-2020 o godz 07:10 aneta_taka dodał recenzję:
To opowieść o przeszło dwudziestu latach wolontariatu angielskiego lekarza, spędzonych w rejonach toczących się wojen. Sarajewo, Aleppo, Haiti- David jest wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Uznawany za jednego z najlepszych chirurgów urazowych na świecie każdego dnia mierzy się ze śmiercią, okrucieństwem i ludzką tragedią. Ratuje i organizuje pomoc. Bezinteresownie. Historia przez niego spisana to świadectwo odwagi i heroicznego poświęcenia. 👨‍⚕️ Ta książka nie jest wesoła. Nie ma tu jedynie relacji z oblężonych miast czy państw, w których toczą się walki. Są tutaj ludzkie, bardzo tragiczne historie. To codzienne zmagania z wszechobecną śmiercią. Autor jest realną postacią, założycielem fundacji David Nott Foundation, oferującą szkolenia dla personelu medycznego pracującego w skrajnie trudnych warunkach. Szkolenia fundacji organizowane są nie tylko na bezpiecznym terytorium ale i na pierwszej linii frontu. W internecie można znaleźć sporo wiadomości na ten temat, a nawet filmik, w którym sam David Nott opowiada o swojej pracy. Ciekawe uzupełnienie lektury. 👨‍⚕️ Nie sądziłam, że owa książka będzie tak trudną i wstrząsającą pozycją. Wyciska łzy, rodzi bunt przeciwko wszelkim przejawom agresji, zwłaszcza wobec niczemu niewinnych cywilów, kobiet i dzieci. To one najczęściej stają się ofiarami toczących się walk. W książce oprócz lekarskich zmagań, mamy zarys sytuacji społeczno-gospodarczych, miejsc, w których pracował autor, historię jego życia, opowieści o dzieciństwie, rodzicach, żonie, czyli wszystko to, co miało wpływ, większy lub mniejszy, na podejmowane przez niego decyzje. 👨‍⚕️ To szczera do bólu historia nie tylko lekarza ale i człowieka, który nie kryje się ze swoimi słabościami. Mamy tu i jego łzy, wątpliwości i załamania. Prosta i dobrze prowadzona narracja sprawia, że czyta się dobrze, mimo ogromu tragedii, która nie jest, niestety, literacka fikcją. Największą radością jest szczęście osoby, której udało się pomóc. "A ten, kto przywraca do życia człowieka, czyni tak jakby przywracał do życia wszystkich ludzi". Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-05-2020 o godz 18:22 Kamila Biegańska dodał recenzję:
To jest bardzo dobra książka. Jeśli lubicie książki o lekarzach,służbach zdrowia i o tym co dzieje się za drzwiami szpitali to ta pozycja na pewno przypadnie Wam do gustu. Poznajemy w niej Davida,który jest cenionym chirurgiem. Dla zdrowia i życia ludzi potrafi zrobić wiele. I dokonuje bardzo wielu rzeczy. To właśnie on narażając swoje życia wyruszał w najniebezpieczniejsze rejony by w ramach wolontariatu pomagać tamtejszym ludziom. Nie raz omal nie zginął i zamiast odpuścić i dać sobie spokój wracał tam i ratował dalej. Adrenalina i strach napędzała go do większych działań. Wiedział,że jest dobry i może swoją wiedzę przekazywać dalej. Uczył niedoświadczonych lekarzy, ratował życia w bardzo trudnych i złych warunkach ale ani razu się nie poddał. Gdy inni nie dawali szans na przeżycie to właśnie on pokazywał,że trzeba próbować. Widoku śmierci i ran,które zostały zadane przez wojnę  nigdy nie zapomni a ludzie na pewno nie zapomną o nim. Odbierał bardzo trudne porodu, rekonstruował i walczył. Walczył o siebie i innych. Najgorszym widokiem były krzywdy dzieci. Małe istoty,którym wojna zabrała rodziców,rodzeństwo a czasem nawet ręce czy nogi. Nie wyobrażam sobie tego jak on to wytrzymywał. Widok musiał być bardzo straszny. Takich ludzi powinno się doceniać i wspierać. Nie dość,że pomagał ofiarom to na końcu też pomógł lekarzom by mogli opuścić strefę wojny. Książka pełna smutku i ciężkich decyzji. Nie można o niej zapomnieć , zostanie już w naszych głowach ale jest tego warta,naprawdę. Przeczytajcie i sami zobaczcie. 
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Nott David

Lekarz wojenny Nott David
5/5
20,90 zł
24,31 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Pamiętnik księgarza Bythell Shaun
3.7/5
16,00 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa The Kissing Booth Reekles Beth
4.3/5
23,32 zł
34,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Księżniczka incognito Glynn Connie
4.5/5
23,79 zł
34,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Telefonistka Berg Gretchen
4.1/5
26,66 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Unf*ck yourself. Napraw się! Bishop Gary John
4.1/5
23,32 zł
34,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Bóg nigdy nie mruga Brett Regina
4.4/5
21,33 zł
31,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Astrofizyka dla zabieganych de Grasse Tyson Neil
4.5/5
23,99 zł
29,99 zł
premium 20,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Uniwersum Metro 2033. Metro 2033 Glukhovsky Dmitry
4.7/5
31,99 zł
39,99 zł
premium 26,66 zł
Inne z tego wydawnictwa Jesteś cudem Brett Regina
4.2/5
27,99 zł
34,99 zł
premium 23,32 zł
Inne z tego wydawnictwa Niesamowite budowle Gaszyński Michał
4.6/5
28,00 zł
69,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Szczury Wrocławia. Szpital Szmidt Robert J.
4.6/5
16,00 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Uniwersum Metro 2033. Metro 2035 Glukhovsky Dmitry
4.5/5
31,99 zł
39,99 zł
premium 26,66 zł
Inne z tego wydawnictwa Kochaj Brett Regina
4.4/5
31,49 zł
34,99 zł
premium 29,91 zł
Inne z tego wydawnictwa Spider-man. Wiecznie młody Petrucha Stefan
4.5/5
16,00 zł
39,99 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Futu.re Glukhovsky Dmitry
4.6/5
31,99 zł
39,99 zł
premium 26,66 zł
Inne z tego wydawnictwa Pamięć nieulotna Snowden Edward
4.2/5
35,99 zł
44,99 zł
premium 30,00 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Na sygnale. Z życia ratownika medycznego Walder Lysa
4.1/5
31,99 zł
42,90 zł
premium 24,76 zł
strona produktu - rekomendacje Mózg w żałobie Shulman Lisa M.
3.1/5
23,94 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Pudło Olszewska Nina
4.3/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 23,94 zł
strona produktu - rekomendacje Będzie bolało Kay Adam
4.4/5
27,99 zł
34,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Świąteczny dyżur Kay Adam
4.1/5
22,74 zł
34,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym Kapusta Paweł
4.7/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 23,06 zł
strona produktu - rekomendacje Z czego zrobiony jest świat Royne Anja
3.8/5
30,49 zł
39,90 zł
premium 25,59 zł
strona produktu - rekomendacje bez znieczulenia Tadeusz W.
4.4/5
31,49 zł
34,99 zł
premium 25,19 zł
strona produktu - rekomendacje Ciało nie kłamie Melinek Judy , Mitchell T.J.
4.3/5
29,49 zł
39,90 zł
premium 23,06 zł
strona produktu - rekomendacje Niewyjaśnione okoliczności Shepherd Richard
4.4/5
38,49 zł
39,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Kruche życie Westaby Stephen
4.8/5
35,99 zł
39,99 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Szukając diagnozy Sanders Lisa
4/5
31,99 zł
39,99 zł
premium 27,69 zł
strona produktu - rekomendacje Chirurdzy. Opowieści prawdziwe Mucha Lech
3.5/5
26,49 zł
29,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Pielęgniarki Watson Christie
4.4/5
35,49 zł
39,90 zł
premium 28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Porwania Sławecka Monika
4.3/5
35,49 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Korea Północna. Dziennik podróży Palin Michael
4/5
31,99 zł
39,99 zł
premium 26,66 zł
strona produktu - rekomendacje Ostatnie dziecko lasu Louv Richard
0/5
39,99 zł
44,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Ołowiane dzieci Jędryka Michał
4/5
31,49 zł
39,90 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Polskie Archiwum X Litka Piotr , Michalec Bogdan , Nowak Mariusz
4.3/5
25,99 zł
34,90 zł
premium 19,78 zł
strona produktu - rekomendacje O tym się nie mówi Pine Emilie
4.1/5
30,49 zł
34,00 zł
premium
strona produktu - rekomendacje Czas wolny w PRL Przylipiak Wojciech
4.6/5
37,99 zł
49,90 zł
premium 31,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.