Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi (okładka  miękka, 02.2022)

Sprzedaje empik.com : 32,86 zł

32,86 zł 49,99 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Wyobrażenia o wszechświecie formułowane od wieków okazały się zbiorem przybliżeń lub nonsensów. Mówienie z pewnością o czymkolwiek jest więc, jak pisze autor tej książki, nie tylko bezczelnością, ale – co gorsza – nietaktem. Coraz lepiej poznajemy prawa rządzące rzeczywistością – nie przez ustanawianie świętych prawd, ale ich skuteczne podważanie. Wizja świata, która dzięki temu zaczęła się rysować, jest dogłębnie szokująca.

By ją nam przybliżyć, Andrzej Dragan w jasny i klarowny sposób objaśnia niezwykłe wnioski wynikające z przełomowych teorii Einsteina oraz najbardziej zaskakujące prawa mechaniki kwantowej, a także przedstawia własny, nowy i rewolucyjny model łączący je ze sobą. Do tego wszystkiego tłumaczy, dlaczego kury nieustannie ruszają głowami, czemu mrówki nie galopują, a dinozaury nie narzekałyby, że doba ma jedynie 24 godziny (oczywiście gdyby umiały mówić i rozumiały koncepcję czasu).

Andrzej Dragan jest profesorem fizyki teoretycznej i laureatem kilkudziesięciu nagród za działalność naukową oraz fotograficzną, filmową i muzyczną. Jako nastolatek działał w grupach crackerskich, obecnie wstrząsa światem nauki. W 2020 roku wraz z profesorem Arturem Ekertem opublikował pracę „Kwantowa zasada względności”, która może okazać się największym przełomem w rozumieniu teorii kwantowej od czasów Einsteina.

"Zbuntowany fizyk znalazł eleganckie rozwiązanie kwantowej zagadki."

Benjamin Skuse, "Wired UK"

"Fizyka podawana niczym najlepszy stand-up. „Kwantechizm” to smakołyk, jakiego nie dostaje się codziennie."

Tomasz Nowak, "Rzeczpospolita"

"Jedna z najlepszych książek o fizyce, życiu i całej reszcie, które ostatnio czytałem. Dragan prawie na palcach potrafi wytłumaczyć, na czym polega teleportacja kwantowa czy teoria względności. Jeśli was kręcą te tematy, nie mogliście lepiej trafić."

Piotr Cieśliński, "Gazeta Wyborcza"

"Uwielbiam tę książkę! Dragan potrafi soczystą gawędą wytłumaczyć teorię względności i kwanty nawet takiemu tumanowi jak ja (łykam to bez popitki). A do tego jest bezczelny, arogancki i ma masę anegdot w kieszeniach."

Łukasz Orbitowski

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1288908721
Tytuł: Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi
Tytuł oryginalny: Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi
Autor: Dragan Andrzej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 344
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-02-09
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 350 x 30 x 280
Indeks: 40905402
średnia 4,7
5
481
4
71
3
24
2
8
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
132 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
02-03-2022 o godz 15:38 przez: Krys | Zweryfikowany zakup
Tekst napisany niezwykle "dynamicznie" daje do zrozumienia , że żyjemy na styku dwóch rzeczywistości, mianowicie materialnej i antymaterialnej gdzie nawet czas jest "anty" bo płynie w odwrotnym kierunku. Oto w próżni pojawiają się cząstki , jeśli fizycznie "ruszamy" głową podobnie jak kura zauważa różne robaczki do jedzenia. Bardzo inteligentnie przedstawione lekkie uszczypliwości w stosunku do filozofów jak i do teologów. Z pracy tej nie tylko dowiadujemy się o pozytonach czy antyneutrinach , ale nawet o tym dlaczego idąc 7 km/h musimy biec i dlaczego rower jedzie. Bardzo dobra pozycja i każdemu ja polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
5/5
12-07-2022 o godz 19:27 przez: rhotax | Zweryfikowany zakup
Niestety, wcześniej naooglądałem się "setek" filmików z Draganem na youtube (jego wykłady, wywiady z nim u przeróżnych youtuberów) i książkę kupiłem, żeby... dowiedzieć się czegoś nowego, albo 'dopełnić' coś co w wywiadach było 'niedokończone'. Ale chyba wyszło na to, że oglądnąłem ZA DUŻO filmików z nim :) Bo w książce, jedynymi nowymi 'zagadnieniami' były niektóre anegdoty, które w 'wywiadach' akurat jakoś nie wypłynęły. Nie męczyłem się czytając (może dlatego, że wcześniej prawie wszystkiego dowiedziałem się z tych filmików ;)). Jest za to, tako pewnie spostrzeżenie związane z samą osobą autora. Z jednej strony, gdy mówi o fizyce, to masie poczucie, że czyta się kogoś mądrzejszego, kto ma napakowaną głowę niesamowitą ilością matematyki, fizyki itd. Ale gdy mówi o rzeczach przyziemnych, ludzkich, używa 'naszego' języka - gdy chodzi o taką "mądrość życiową" to ma się uczucie, jakby mówiło zagubione dziecko :) Albo takie dziecko co w kółko jakąś wiedzę, ma wypełniony mózg niesamowitymi abstrakcjami, a gdy nagle ma wrócić i powiedzieć o czymś prostym - to uciekają mu proste oczywistości :) Np. Jest rodział, związany z hasłem "Ludzie pamiętają przeszłość, ale nie pamiętają przyszłości - dlaczego?" I tam cały rozdział mówiąc jakie to jest zagadkowe pytanie, jak naukowcy się nad tym zastanawiają, że wg wzorów to przyszłość/przeszłość ma taką samą wartość, a jednak ludzie pamiętają tylko przeszłosć, a nie pamiętają przyszłości :> Na to odpowiada normalny człowiek - mający w sobie prostą, życiową mądrość i odpowiada: Bo żeby coś zapamiętać muszą najpierw to zobaczyć :D Ta-dam! Wielka zagwostka rozwiązana ;) Przez tę abstrakcyjność, ci naukowcy gubią się w znaczeniu pewnych oczywistych, prostych słów języka potocznego. Zapominają jakie jest ich podstawowe znaczenie. Jak na umysły ścisłe to jakoś zbyt małą wagę przywiązują do precyzyjnego, logicznego znaczenia zdań w języku polskim. Notabene - są ludzie, którzy widzizeli przyszłość (i być może ją zapamiętali) - to jasnowidze ;D
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
1/5
22-03-2022 o godz 11:49 przez: NoNickName | Zweryfikowany zakup
Książka nic nie wnosi i wcale nie tłumaczy dobrze wpływu fizyki kwantowej na zwykłego zjadacza chleba, za to jest swoistym zapiskiem przemyśleń osoby wysoko narcystycznej i zadufanej w sobie. Jeżeli ktoś jest ciekawy takiego studium przypadku zaburzonej osobowości to należy kupić ale jedynie w promocji, bo choć autor jest inteligentny, nic to nie zmienia. Acha i literacko dno i wodorosty.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 21
5/5
18-02-2022 o godz 16:01 przez: sofia777 | Zweryfikowany zakup
Bardzo przystępna książka popularno naukowa, ciekawa, w prosty sposób tłumaczy ogólna teorię względności i teorię kwantową. To odpowiednia pozycja dla osób 14-15 lat wzwyż zainteresowanych fizyką. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
3/5
04-05-2022 o godz 12:48 przez: Wojciech | Zweryfikowany zakup
Mocno przeglądany przez autora temat coś na kształt - żabką przez mechanikę kwantową. Po zapoznaniu się z wykładami jakie są dostępne w internecie można by oczekiwać od autora więcej.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
04-03-2022 o godz 07:36 przez: alghor | Zweryfikowany zakup
Książa dobra. Lecz jeśli ktoś chce się zapoznać z treścią a nie chce wydać pieniędzy, to na yt jest sporo wywiadów oraz wykładów prof. Dragana, W książce nie ma wiele ponad to .
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
28-03-2022 o godz 08:32 przez: Zuzanna Bielec | Zweryfikowany zakup
Najlepsza książka popularnonaukowa jaka istnieje. Jednak nie polecam dla osób, które nie mają dystansu do siebie i życia ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
13-02-2022 o godz 11:47 przez: Wojciech Wanat | Zweryfikowany zakup
Andrzej Dragan momentami "gada Feynmanem" , co w mojej opinii należy uznać za komplement. O fizyce kompetentnie i jasno. Bez liczb i prawie bez wzorów. O człowieczeństwie z dystansu i z humorem. Ale przede wszystkim z zadumą. O świecie z błyskiem w oku i zachwytem. Warto, zdecydowanie, nawet jeśli słuchało się jego wykładów popularyzatorskich.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
10-05-2022 o godz 22:28 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
W treści ciekawa. Język nie literacki, ale wciąga. Warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
11-03-2022 o godz 09:47 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Tytuł piękny. Autor z wysokim ego i literacko mierny.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 2
5/5
06-10-2022 o godz 00:57 przez: Velocitractor | Zweryfikowany zakup
Z ręką na sercu przyznaję, że nie zawsze nadążam, ale się staram 😉 Nietuzinkowy Autor, doktor habilitowany z fizyki, kompozytor, fotograf i artysta w jednym w przystępny i - przyznajmy to - atrakcyjny sposób rzuca nas w nieznane gdzie niemożliwe staje się realna i przybiera konkretna postać naukową. O ile co piszę ma jakiś sens 🙃 Autora znałem wcześniej z zupełnie innej strony, do dziś w Google można zobaczyć ślady trendów w fotografii a nawet zestawy filtrów z serii "Dragan effect". Pamiętam jego charakterystyczny styl, który znalazł rzesze naśladowców i zaraz potem krytyków ze to takie efekciarstwo i w ogóle, jak to zwykle z wpływowymi stylami bywa. Przeżyłem niemałe zaskoczenie gdy odkryłem, że oto trendowy fotograf artysta jest wziętym doktorem fizyki i popularyzatorem nauki. Muszę się zwierzyć - mam z tyłu głowy mały niepokój że nie będę w stanie rozpoznać czy Pan Andrzej mnie czasami w tych niesamowitych opowieściach o fizyce kwantowej i teorii względności aby nie nabiera, ale czyni to w sposób tak przekonujący i w pewien sposób uroczy, że słucham i czytam go z zapartym tchem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-09-2022 o godz 17:35 przez: patryk00714 | Zweryfikowany zakup
"Uważam, że nie rozumiem jakiegoś pojęcia, jeśli nie jestem w stanie wytłumaczyć go w ciągu 20 sekund swojej na babci." Ta książka to nie tylko ballada o fizyce i jej dwóch filarach. To także opowieść o bardzo ciekawym człowieku, jego drodze na szczyt gmachu fizyki. Z zaściankowego i antyfizycznego Konina do Stambułu. Książka jest pisana z wielkich rozmachem i płynnym językiem. Bogata w trafne metafory i żarty. Wyjaśniła mi wiele spraw, choć drugie tyle jeszcze bardziej skomplikowała, ale przecież "Jeśli uważasz, że rozumiesz fizykę kwantową, to prawdopodobnie nie wiesz o co w niej chodzi."
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2022 o godz 22:50 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Autor w przystępny sposób wprowadza czytelnika w świat fizyki kwantowej. Potrafi zaciekawić i w całkiem nieskomplikowany sposób wyjaśnić o co chodzi... Super przekaz. Po przeczytaniu książki aż się chce bardziej wgłębić w poznanie tej dziedziny nauki. Dla mnie rewelacja!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-02-2022 o godz 02:25 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka bardzo ciekawa. Mimo, że mam niemałą wiedzę o fizyce i mechanice kwantowej, znalazłam w Kwantechiżmie 2.0 wiele ciekawych interpretacji, a przede wszystkim doniesień o najnowszych osiągnięciach poczynionych w tej dziedzinie nauki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-11-2022 o godz 08:13 przez: Barbara Walewska | Zweryfikowany zakup
Świetna pozycja dla każdego, nie tylko dla fizyków. W książce wyjaśnione są sprawy, które dla większości wydają się niemożliwe do zrozumienia. Świetnie napisana i przystępna pozycja dla każdego kto chce poszerzyć horyzonty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-08-2022 o godz 12:28 przez: mr.bond | Zweryfikowany zakup
Różnorodna (rozdziały nie są jedną ciągłością a seria przemyśleń oraz skojarzeń). Napisana dobrze. Dobrze się czyta. Choć miejscami trzeba się dobrze skupić, bo pomimo lekkiego języka, niektóre części są trudne. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
25-01-2023 o godz 15:47 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Po przeczytaniu dowiedziałem się wiele o autorze, jakie ma zdanie o sobie, a jakie o filozofii i religii, o samym temacie przewodnim książki - fizyce i mechanikach kwantowych bardzo niewiele i na pewno nie przystępnie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-12-2022 o godz 17:31 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Cały Andrzej Dragan. Kto słuchał jego wykładów w książce znajdzie te same anegdoty i historie. No i fajnie. Mnie się podoba. Kto chciałby zrozumieć co to takiego ta fizyka kwantowa, powinien wybrać właśnie te ksiazke.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-10-2022 o godz 07:05 przez: Kacper | Zweryfikowany zakup
Książka napisana w języku zrozumiałym dla wszystkich. Dzieki niej każdy może zrozumieć podstawy zasad działania ogólnej teorii względności Einstein'a czy fizyki kwantowej bez większego zagłębiania się nawet w fizykę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-08-2022 o godz 12:55 przez: Gabriela | Zweryfikowany zakup
Świetnie napisana ciekawa wiele przykładów przystępny język ciekawe zagadnienia dobrze wyjaśnione przydatna przy robieniu prezentacji do szkoły jak i po prostu by poszerzyć swoją wiedzę otaczającą na świecie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego