Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Volume 1: Nagrania pierwsze 1952-1960 (CD)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Na  pierwszej płycie prezentujemy siedem formacji muzycznych z którymi koncertował i nagrywał Krzysztof Komeda Trzciński w pierwszym okresie. Są to:

  • Zespół instrumentalny Krzysztofa Komedy z Krzysztofem Komedą Trzcińskim grającym na  fortepianie, Witoldem Kujawskim na basie i Witoldem „Dentoxem” Sobocińskim na perkusji.
  • Melomani z Krzysztofem Komedą Trzcińskim na fortepianie, Jerzym „Dudusiem”Matuszkiewiczem na saksofonie tenorowym i klarnecie, Andrzejem „Idonem” Wojciechowskim na trąbce oraz sekcją jak wyżej.
  • Kwintet Krzysztofa Komedy ze Zdzisławem Brzeszczyńskim na puzonie, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim na klarnecie, Józefem Stolarzem na basie i Janem Zylberem grającym na  perkusji.
  • Sekstet Krzysztofa Komedy z Krzysztofem Komedą Trzcińskim na fortepianie, Zdzisławem Brzeszczyńskim na puzonie, Jerzym Milianem na wibrafonie, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim na klarnecie i saksofonie barytonowym, Józefem Stolarzem na kontrabasie, Janem Zylberem na perkusji oraz M. Zieleniewiczem na rożku angielskim i F. Ciechańskim na rogu.
  • Zespół Krzysztofa Komedy z Krzysztofem Komedą Trzcińskim na fortepianie, Janem Byrczkiem na kontrabasie, Tadeuszem Federowskim na perkusji i Józefem Gawrychem na  instrumentach perkusyjnych.
  • Trio Krzysztofa Komedy: z Krzysztofem Komedą na fortepianie, Adamem Skorupką na kontrabasie i Andrzejem Zielińskim na perkusji.

Pierwszych nagrań na płycie dokonano w Radiu Kraków ze składem Melomanów jak i Zespołu instrumentalnego Krzysztofa Komedy.

Z roku 1957 prezentujemy nagrania Kwintetu Krzysztofa Komedy z 2. Festiwalu Muzyki Jazzowej w Sopocie, oraz Sekstetu Krzysztofa Komedy z Polskiego Radia Gdańsk i Sekstetu Komedy z Radia Poznań. W Gdańsku Krzysztof Komeda zaangażował do sekstetu dodatkowo muzyków grających na  rożku angielskim i rogu.

Nagrania z roku 1959 pochodzą z Radia Warszawa, a w roku 1960 dokonano nagrań podczas 3. Festiwalu Jazz Jamboree odbywającego się również w Warszawie.

Płyta zawiera ponad 71 minut muzyki.

ID produktu: 1102241412
Tytuł: Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Volume 1: Nagrania pierwsze 1952-1960
Seria: Komeda w Polskim Radiu
Wykonawca: Komeda Krzysztof
Dystrybutor: Dressler
Data premiery: 2014-10-27
Rok nagrania: 1952
Producent: Polskie Radio S.A.
Nośnik: CD
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Digipack
Wymiary w opakowaniu [mm]: 126 x 10 x 140
Indeks: 15832801
średnia 4,6
5
6
4
2
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
23-03-2019 o godz 00:00 przez: JerzyKruczkowski | Empik recenzuje
Wspaniała płyta zresztą w wykonaniu Krzysztofa Komedy każda płyta będzie po prostu doskonała. Dla mnie spotkanie się z jego muzyką jest zawsze wielka przygodą. Chętnie do wracam do tej płyty, ponieważ wywiera ona na mnie takie emocje, że ja jestem nią po prostu oczarowany. Napiszę więcej, że ta płyta bardzo mnie inspiruje i motywuje do tworzenia nowych rzeczy. Komeda pisze, tworzy i gra wspaniałe dźwięki, które na pewno zachwycą każdego słuchacza. Polecam Wam, abyście posłuchali tej płyty, ponieważ tylko Komeda potrafi budować taki nastrój w muzyce trochę tajemniczy trochę nostalgiczny. Warto posłuchać tej płyty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-02-2019 o godz 00:00 przez: AlessandraSukiennik | Empik recenzuje
Mamy tę płytę od dawna, dostaliśmy ją w prezencie i jest dla nas bardzo ważna. Po pierwsze, ze względu na osobę która nas obdarowała, po drugie, to przecież słynny Krzysztof Komeda, jak nie doceniać muzyki w jego wykonaniu.. Jaki jest wspólny mianownik dla kompozycji Komedy? Na pewno tajemniczość, niedopowiedzenie, nieoczywistość, wręcz niepokój.. Od razu widać, że był geniuszem i tworzył niesamowite rzeczy, nawet z punktu widzenia dzisiejszych czasów. Jego muzyka zdaje się być uniwersalna w brzmieniu i swoim przekazie. Jej klimat jest niezwykły, buduje emocje od których nie sposób uciec..
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne tego wykonawcy Sophia's Tune Komeda Krzysztof
5/5
29,99 zł
28,49 zł
Inne tego wykonawcy Live in Praha 1964 Komeda Krzysztof
4.6/5
46,99 zł
44,64 zł
Inne tego wykonawcy Muzyka fimowa Komeda Krzysztof
4.1/5
40,99 zł
38,94 zł
Inne tego wykonawcy Jazz.pl Komeda Krzysztof
0/5
40,99 zł
38,94 zł
Inne tego wykonawcy Jazz Jamboree 63 Komeda Krzysztof
4.5/5
88,92 zł
84,47 zł
Inne tego wykonawcy Scena Stage Komeda Krzysztof
0/5
40,99 zł
38,94 zł

Podobne do ostatnio oglądanego