Koniec gotówki. Cyfrowy Yuan (okładka  miękka, 01.2022)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować


Chińska waluta cyfrowa – planowana i wdrażana od wielu lat. Kraj za Wielkim Murem stał się praktycznie bezgotówkowy.
Pierwsza część książki przedstawia aktualny stan transakcji bezgotówkowych w Chinach i opisuje ich konsekwentny rozwój. Druga tłumaczy koncepcję waluty cyfrowej i jej implementację w Kraju Środka. Część trzecia zawiera analizę jak rozliczenia elektroniczne zmieniły relacje człowiek-pieniądz w chińskim społeczeństwie. Czy te relacje ogarną cały świat?

""Koniec gotówki” to najlepsze wprowadzenie do świata chińskich płatności cyfrowych, które będą miały wpływ na nas wszystkich w nadchodzących dziesięcioleciach. To książka niezbędna dla każdego, kto interesuje się tym, jak będzie wyglądał światowy ład w XXI wieku."
Dr Lauren A. Johnston, pracownik naukowo-badawczy SOAS China Institute w Londynie i założyciel New South Economics

"Specjaliści od technologii piszą o technicznych komponentach cyfrowego yuana w oderwaniu od ich wpływu na bankowość. Bankowcy debatują nad zamachem na hegemonię dolara. Żadna z tych grup nie docenia wybuchowej mieszanki technologii, finansów i polityki rządu, która za chwilę eksploduje w Chinach i na zawsze zmieni nasz świat."
Richard Turrin

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1291563166
Tytuł: Koniec gotówki. Cyfrowy Yuan
Autor: Turrin Richard
Tłumaczenie: Borowiecki Albert
Wydawnictwo: Zona Zero
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 336
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-01-28
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 230 x 25 x 155
Indeks: 41193402
średnia 4,6
5
5
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
1 recenzja
5/5
16-08-2022 o godz 11:57 przez: deluke
Obecnie Chiny to druga gospodarka świata. Są największym eksporterem towarów na świecie. Na początku osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych lat XX wieku, a także w pierwszym dziesięcioleciu XXI wielu, firmy chińskie kopiowały wyroby, usługi z Zachodu, głównie ze Stanów Zjednoczonych. Jednak od ostatnich dziesięciu lat sytuacja zmieniła się diametralnie. Powstało tu mnóstwo nowych firm, które stawiają na rozwój, kreatywność. W Chinach istnieje przekonanie, że trzeba nieustannie się rozwijać. Zastój w firmie prowadzi do jej upadku. Obecnie firmy w Chinach mają własne technologie i własne instrumenty finansowe. Teraz to od nich uczą się, ściągają pomysły i technologie firmy z Zachodu. Rząd pozwolił sektorowi prywatnemu, firmom internetowym, sprzedawcom i klientom (społeczeństwu), by sami wypracowali odpowiednie mechanizmy prowadzące do cyfryzacji usług bankowych. Odbyło się to kosztem tradycyjnych banków, których właścicielem było państwo. Technologie finansowe określane jako fintech to sektor finansów, który najszybciej rozwija się w Chinach. Chińczycy mają zamiłowanie do nowoczesnej technologii. Lubią wciąż próbować czegoś nowego. Już niedługo, w przeciągu kilku lat Chiny mają zamiar wprowadzić do obiegu cyfrową walutę CBDC. Chcą dopracować tą walutę, aby było jak najmniej potknięć związanych z funkcjonowaniem jej w obiegu. Autor książki „Koniec gotówki. Cyfrowy juan” opisuje zalety, korzyści wprowadzenia cyfrowego pieniądza do obiegu. Jest przekonany, że taki postęp jest konieczny. Wierzy w zasadność decyzji podjętych przez Bank Centralny Chin. Przedstawiony przez autowa model cyfryzacji Chin jest bardzo szczegółowy. Narastająca dominacja Chin na arenie międzynarodowej sprawia, że państwa, które nadal będą ignorować wzrost znaczenia tego państwa, jego roli w gospodarce światowej, będą zepchnięte na margines. Książka ta została napisana, żeby przygotować świat, inne państwa poza Chinami na początek nowego okresu, cyfrowej waluty, która jest zrewolucjonizuje świat.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Turrin Richard

Koniec gotówki. Cyfrowy Juan
ebook
5/5
(5/5) 2 recenzje
29,99 zł
Cashless
paperback
0/5
(0/5) 0 recenzji
132,09 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kołyma. Polacy w sowieckich łagrach Opracowanie zbiorowe
4.6/5
37,42 zł

Podobne do ostatnio oglądanego