Johnny poszedł na wojnę (okładka  twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 32,54 zł

32,54 zł 49,90 zł (-34%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Pełna grozy i bólu powieść. Niezwykłe, żywe doświadczenie dla każdego, kto po nią sięgnie.

John Bonhaim jest młodym człowiekiem, który jako ochotnik zaciąga się do wojska, aby walczyć za demokrację podczas Wielkiej Wojny. Zostaje ciężko okaleczony – traci twarz, ręce, nogi i większość zmysłów. Pozostaje jednak w pełni władz umysłowych, czego na początku nie dostrzegają lekarze – utrzymując pacjenta przy życiu głównie w celach naukowych. Pomimo iż odkrywają, ze Bonhaim jest świadomy swojego stanu i sytuacji, nie traktują poważnie niemych błagań o szybką śmierć i zostawiają go w świecie jego własnych myśli.

Johnny poszedł na wojnę to wstrząsająca antywojenna historia, na podstawie której powstał kultowy film pod tym samym tytułem. Książka zebrała szereg prestiżowych nagród, w tym National Book Award, a historia Johnego Bonhaima zainspirowała między innymi zespół Metallica do napisania jednego z ich najpopularniejszych utworów – One.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Johnny poszedł na wojnę
Autor: Trumbo Dalton
Tłumaczenie: Ratajczyk Ewa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Replika
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 288
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-05-17
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 145
Indeks: 42104964
średnia 4,9
5
18
4
1
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
5 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
20-05-2022 o godz 10:53 przez: esox109 | Zweryfikowany zakup
Znakomita książka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2022 o godz 18:12 przez: mamausza
„Johnny poszedł na wojnę” to niezwykle wstrząsająca antywojenna historia, która pozostaje w pamięci na długo. Główny bohater John Bonham jako ochotnik zaciąga się do wojska podczas I Wojny Światowej. W wyniku doznanych obrażeń zostaje ciężko okaleczony – traci ręce, nogi, słuch i twarz. Jedyne co mu pozostało to odczuwanie dotyku. Właściwie cała akcja książki rozgrywa się w myślach Johnnego. Pomimo znacznego okaleczenia jest jednak w pełni świadomy czego z początku nie dostrzegają lekarze. Niestety pomimo nawiązania kontaktu nie chcą mu pomóc umrzeć, a zostawiają go w świecie własnego umysłu. „Leżenie na plecach kiedy nie ma się nic do roboty ani dokąd pójść przypominało trochę przebywanie na wysokim wzgórzu z dala od hałasu i ludzi. (…) Miało się mnóstwo czasu na myślenie.” Dzięki licznym retrospekcjom przeplatającym się z rzeczywistością poznajemy jego przeszłość, doświadczenia, miłości oraz motywy zaciągnięcia się do wojska. W raz z bohaterem doświadczamy bezsilności, tragizmu sytuacji oraz horroru który sobie stopniowo uświadamia. "Nigdy wię­cej nie bę­dzie w sta­nie po­wie­dzieć cześć co sły­chać ko­cham cię. Nigdy wię­cej nie bę­dzie w sta­nie sły­szeć mu­zy­ki czy szep­tu wia­tru wśród drzew czy szme­ru wody. Nigdy wię­cej nie po­czu­je za­pa­chu ko­tle­ta sma­żą­ce­go się w kuch­ni matki (...). Nigdy wię­cej nie bę­dzie w sta­nie zo­ba­czyć twa­rzy ludzi któ­rych sam widok spra­wiał ra­dość (...). Nigdy wię­cej nie bę­dzie w sta­nie zo­ba­czyć sło­necz­ne­go świa­tła ani gwiazd (…). Nigdy wię­cej nie bę­dzie mógł stą­pać no­ga­mi po ziemi. Nigdy nie bę­dzie bie­gał pod­ska­ki­wał ani się nie prze­cią­gnie kiedy się zmę­czy. Nigdy się nie zmę­czy.” Przemyślenia i wnioski do jakich dochodzi zmuszają do refleksji i zastanowienia. Uświadomienie sobie własnych ograniczeń, czy tego jak teraz będzie wyglądało jego życie przytłacza i napawa niewyobrażalnym wręcz smutkiem. Podczas lektury nie trudno zadać sobie pytanie o prawo do decydowania o własnym losie ale przede wszystkim o prawie do godnej śmierci. To historia z ogromnym antywojennym przekazem wobec której nie można przejść obojętnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2022 o godz 11:13 przez: Anonim
 Wojna to nie dumne defilady i uśmiechnięci żołnierze. Konflikty zbrojne to nie akty odwagi i heroizmu. Wojna to ból, krew, śmierć, cierpienie, tęsknota, oderwane kończyny, pustka, żal, złość i dramaty rodzinne. O tym opowiada ta książka, najlepsza jaką przeczytałam w tym roku...  John Bonhan to młody, wrażliwy i pełen życia człowiek. Wojna zabiera mu wszystko. Budzi się i nie może się ruszyć, nie ma oczu i jest głuchy. Odkrywa później, że nie ma również kończyn i większości twarzy, aż do czoła. Jest on sztucznie utrzymywany przy życiu, oddycha za niego aparatura i karmiony jest wprost do żołądka. Bardzo długo nie potrafi skomunikować się ze światem, pracownicy medyczni nie zauważają lekkich ruchów na jakie jedynie może pozwolić sobie Johnny. Chłopak jest uwięziony w krainie swej wyobraźni, wraca myślami do wspomnień, a te przeplatają się ze snami. Chociaż myśli on o śmierci, nie jest w stanie popełnić samobójstwa. Skazany jest na swe myśli i powolne oczekiwanie na śmierć...  Czy wiecie,co jest w tej powieści najgorsze? Jest ona inspirowana prawdziwym wydarzeniami... Na podstawie książki powstał również film. Wydarzenia te zainspirowały również zespół Metallica do stworzenia utworu ,,One".  Powieść ta to arcydzieło. Nie można nazwać jej ,, dobrą książką". Powinien ją przeczytać każdy, bez wyjątku. Dobitnie udowadnia, iż w wojnie nie ma zwycięzców i tracą obydwie strony konfliktu. Wstęp do tego wydania napisała matka, której syn zginął w Iraku. Złamał on moje serce...  Polecam szczerze i z całego serca.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-06-2022 o godz 08:49 przez: Magdalena Mierzynska
"Johnny poszedł na wojnę" to książka, która po raz pierwszy została wydana w 1939roku. Niewiarygodne jak bardzo jest aktualna w tym czasie, którym teraz żyjemy. To jedna z najważniejszych powieści antywojennych wszech czasów. John Bonhaim to młody człowiek, który zaciąga się do wojska, aby walczyć za demokrację podczas Zimnej Wojny. Przez wybuch bomby zostaje mocno okaleczony. Traci twarz, ręce, nogi i większość zmysłów. Pozostaje jednak w pełni władz umysłowych, czego początkowo nie zauważają lekarze i traktują go jako obiekt naukowy. Chciałby zakończyć swoje życie, ale nikt mu w tym nie chce pomóc. Od tej chwili stajemy się odbiorcami jego myśli. Opowiada nam o swojej rodzinie, o przyjaciołach,o beztroskim życiu młodego chłopaka, aż do okropnych wydarzeń, które spotkały go na wojnie, co przeżywał i nadal przeżywa każdego dnia. Wciąga nas w swoje cierpienie, czujemy jego ból i tą ogromną niemoc. To bardzo wzruszająca i pełna bólu historia człowieka, który traci wszystko co ważne i jest uzależniony od innych. Nawet kiedy szczur wgryza mu się w ranę nie jest w stanie wołać o pomoc. Bardzo emocjonująca książka. Godna polecenia. Na podstawie książki powstał film, który autor sam sfilmował.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-05-2022 o godz 12:10 przez: Anna
Bardzo emocjonująca historia, która zostaje w pamięci na lata...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Głód Masterton Graham
4.9/5
29,94 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wybór Zofii Styron William
5/5
35,80 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pierwsze zwycięstwa Gnyś Stefan
4.9/5
33,26 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cień zbrodni Świętek Edyta
5/5
33,68 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Potomek Masterton Graham
4.5/5
29,29 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielkie nadzieje Dickens Charles
4.8/5
39,07 zł
59,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego