Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć? (okładka  miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com : 30,29 zł

30,29 zł
46,99 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Bohaterowie tej książki są wspaniałymi wrażliwymi ludźmi, którzy po latach zmagania się ze sobą doszli do ściany. Stanęli nad przepaścią. Można tu dorzucić jakiekolwiek inne określenie, ale prawda jest taka, że to, co czuje osoba w depresji, trudno ubrać w słowa. Jednak naszym rozmówcom to się udało. Szczerze i bardzo intymnie opowiedzieli o swoim życiu z depresją. Podzielili się wspomnieniami z najtrudniejszych momentów, w których choroba popchnęła ich w stronę samobójstwa.  

Ale zebrane w książce rozmowy to również dowód na to, że z depresji da się wyjść. Że jest nadzieja na wyzdrowienie, choć wewnątrz ledwo tli się wola życia.   

"Wśród wielu beznadziejnych coachingowych powiedzonek mamy jedno ulubione: "Co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Powiedzcie to, mądrale, gwałconym dzieciom, ofiarom dziecięcej przemocy, alkoholowym rodzinom, dzieciom niechcianym, niesłuchanym, nieakceptowanym. Powiedzcie ofiarom terroru psychicznego i popieprzonych rodziców, którzy zawsze wiedzą lepiej, co jest dla ich dziecka najlepsze. Chcemy, by ta książka stała się również przyczynkiem do refleksji nad tym, czego my, dorośli, dokonujemy na naszych najukochańszych pociechach. Bo to, że często gotujemy im piekło, nie ulega wątpliwości. To również książka o tym, jak trudno z niego wyjść."
Małgorzata Serafin, Marek Sekielski   

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1347380293
Tytuł: Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?
Tytuł oryginalny: Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?
Autor: Sekielski Marek , Małgorzata Serafin
Wydawnictwo: Wydawnictwo Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 344
Numer wydania: I
Data premiery: 2023-01-25
Rok wydania: 2023
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 204 x 23 x 130
Indeks: 54199927
średnia 4,8
5
97
4
9
3
2
2
0
1
2
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
17 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
01-02-2023 o godz 00:49 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Niezwykle przejmująca książka, którą powinien przeczytać każdy, kto choruje na depresję i każdy, kto nie choruje, by móc zrozumieć tych, którzy muszą się z tym mierzyć.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
12-02-2023 o godz 21:28 przez: Karola | Zweryfikowany zakup
Ciekawe i trudne rozmowy o życiu, o chorobie, o motywacji do wstania z łózka i jej braku... Polecam mocno. Ważna.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
14-03-2023 o godz 09:33 przez: mart150 | Zweryfikowany zakup
Genialna książka dla osób zmagających się z depresją i dla ich bliskich, która może pomóc zrozumieć tę chorobę. Dla mnie - paradoksalnie - ma ogromną wartość terapeutyczną i normalizującą depresję i stany nerwicowe, z którymi się zmagam. Czytając te rozmowy poczułam wielką ulgę, że wszystkie emocje i stany, z którymi ja się zmagam, dotyczą nie tylko mnie. Ktoś inny miał tak samo, ktoś inny przechodzi przez te same emocje, nie jestem w tym sama, nie jestem dziwolągiem. Niejednokrotnie płakałam podczas czytania ze szczęścia i poczucia ogromnej ulgi przez to, ze ktoś nazwał i opisał to samo, z czym ja się zmagam. Jeśli Wam się udało oswoić depresje, to mi też się uda. Bardzo dziękuję autorom i wszystkim rozmówcom, którzy zdecydowali się na tak otwarte i trudne rozmowy o swoich problemach i przedstawili to w sposób tak przyziemny i normalny, który (przynajmniej dla mnie) odarł depresje z tej strasznej stygmatyzującej otoczki. Dzięki, dzięki, dzięki! Mam nadzieję, że ta książka rozpocznie w Polsce nowy trend normalizowania zaburzeń psychicznych i pomoże wielu osobom sięgnąć po pomoc, której potrzebują.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-03-2023 o godz 13:55 przez: Anna Ciesielska | Zweryfikowany zakup
Świetna książka w formie wywiadu. Pomaga mi zrozumieć m.in. mojego nastoletniego syna.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-03-2023 o godz 16:06 przez: justyna janowska | Zweryfikowany zakup
Brawo za odwagę dla rozmówców i autorów. Świetnie pozycja na rynku. Gratulacje
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-03-2023 o godz 13:02 przez: jo-asiekk | Zweryfikowany zakup
Szybko się przeczytało. Polecam każdemu zainteresowanemu tematem depresji.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-03-2023 o godz 09:20 przez: Tommy613 | Zweryfikowany zakup
Jeszcze nie przeczytałam. Ale opinie rewelcyjne. Ja polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-02-2023 o godz 15:12 przez: Sebastian | Zweryfikowany zakup
Dobra książka. Znam autorów z YT, są w temacie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
27-02-2023 o godz 21:06 przez: Iza | Zweryfikowany zakup
Swietnie napisana,wchłonęłam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-03-2023 o godz 05:57 przez: Katarzyna Swoboda | Zweryfikowany zakup
Mocna, ale warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
21-02-2023 o godz 21:55 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Bardzo pomocna
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-03-2023 o godz 12:37 przez: Dominika Mucha | Zweryfikowany zakup
Cudne !!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
27-01-2023 o godz 10:34 przez: Katarzyna
Nie jestem w stanie zapoznać się z pozycją ze względu na okładkę. Mam 36 lat, w wieku 15 lat wyryłam sobie tego typu pamiątki na ciele i niestety, pomimo ich zabliźnienia to zdjęcie przenosi mnie momentalnie 20 lat wstecz. Efekt flashbacku jak przy ptsd. A dodam że jestem dzisiaj zdrowa psychicznie. Nie dodajemy w mediach zdjęć z egzekucji, rad jak popełnić samobójstwo, proporcji koktajlu leków potrzebnych do przedawkowania. To dlaczego dajemy na okładkę zdjęcie sposobu w jaki „radzą sobie” najczęściej cierpiący nastolatkowie? Normalnie czuję się jakby mi ktoś wbił głęboko patyk w starą ranę. Osoby odpowiedzialne za okładkę: zastanówcie się nad tym co zrobiliście.
Czy ta recenzja była przydatna? 7 35
5/5
29-01-2023 o godz 00:50 przez: Tomasz Kosik
Depresja nie ma imienia. Depresja nie pyta o wykształcenie, płeć, miejsce zamieszkania czy stan portfela. Ona może zamieszkać w każdym z nas. Ona ma ogromny wpływ na nasz stan samopoczucia, wpływając na nasze życie. Małgorzata Serafin i Marek Sekielski przeprowadzili czternaście szczerych rozmów. Ich rozmówcy podzielili się swoim kawałkiem życia – bardzo intymnym, osobistym. A to wymagało przede wszystkim odwagi. Odwagi tak potrzebnej w dzisiejszym świecie. W tych rozmowach odwaga ta idzie w parze ze szczerością. A to niezmiernie ważne, gdy dotyka się tematu depresji. Specjalnie nie napisałem problemu (lecz tematu), ponieważ depresja nie powinna być wrzucana do worka problemów, balastów, lecz tematu, który jest „plagą” XXI wieku. Jest tematem, nad którym należy się pochylić. I nie myślę, tu o pojedynczych osobach. Każdy z nas powinien bliżej przyjrzeć się depresji – depresji, która może spojrzeć w oczy każdemu z nas. Może zapukać do życia każdego człowieka, nie pytając „czy przyszła w porę?”. Może rozgościć się, a my nigdy nie będziemy gotowi na jej wizytę. Dlatego też każdemu z nas polecam książkę „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?”. Co ważne z rozmów o depresji wyłania się pozytywny przekaż, że da się z niej wyjść. Zawsze jest nadzieja. Rozmowy, które możemy dziś przeczytać, są światełkiem w tunelu. Pani Małgorzata i Pan Marek rozmawiali z psychiatrą, psychoterapeutką, trenerką specjalizującą się w odporności psychicznej, pielęgniarką, psycholożką dzieci i młodzieży. Ale przeczytać możemy również rozmowy z byłym lekkoatletą, pisarzem, dziennikarzem, choreografką, prawniczką, rzecznikiem prasowym, aktorką, fotomodelką, dziennikarzem, uczennicą liceum oraz małżeństwem, które prowadzi blog związany z tematem depresji. Nie ukrywam, że ta książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Mam również wdzięczność do jej autorów, gdyż książka ta niesie nadzieję, dodaje sił, gdy depresja staje się częścią naszego życia. Dzięki tej książce możemy spojrzeć na ten temat z bliska, poznać historie prawdziwe, historie, które mogą być dla nas motorem napędowym, gdy depresja zawita do naszych drzwi. Książkę Małgorzaty Serafin i Marka Sekielskiemu polecam każdemu z nas. Niezależnie od wieku, płci, wykształcenia, miejsca zamieszkania, czy stanu posiadania. Każdy z nas powinien ją przeczytać. Książka „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?” ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
02-02-2023 o godz 17:27 przez: Martyna
Nic dodać nic ująć książka, jest cudowna bo pokazuje, prawdziwe życie dorosłych, jak i również młodzieży.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
10-02-2023 o godz 16:13 przez: Iga
Bardzo prawdziwa polecam całym sercem!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
10-02-2023 o godz 12:57 przez: Efemerycznoscchwil
W ostatnim czasie możemy zaobserwować znaczny przyrost osób chorujących na zaburzenia psychiczne, w tym depresję. Nie bez znaczenia jest sytuacja w Polsce w ostatnich trzech latach. Statystyki pokazują, że depresja dotyczy co dziesiątego dorosłego i co dwudziestego młodego człowieka.Przerażające. Staje się chorobą cywilizacyjną. Osoby, których ściąga na dno najczęściej są apatyczne, chronicznie zmeczone, mają obniżony napęd psychoruchowy, cierpią na bezsenność,towarzyszą im zaburzenia lękowe, odcinają się od społeczeństwa, zamykają na bodźce. Brak dostępu do odpowiedniego i szybkiego leczenia w ramach podstawowej opieki zdrowotnej,jak również nieudolność ochrony zdrowia( w tym psychiatrii) - znacząco wpływają na ilość samobójstw, także wśród młodzieży.Warto zaznaczyć, że depresja dwukrotnie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. W tym przejmującym reportażu Marek Sekielski wraz z Małgorzatą Serafin rozmawiają z osobami, którzy znają to zaburzenie psychiczne od tzw.podszewki. Autentyczności autorom dodaje fakt wspólnoty doświadczeń. Autorzy wskazują, że często depresja bierze się z samotności, niewłaściwej komunikacji międzyludzkich, niemożności /nieumiejętności zaopiekowania się samym sobą, przekładania innych ponad siebie, braku asertywności. Z dialogu wyłaniają się symptomy choroby.To obraz zmagań z materią ciała i ducha. Widok na genezę depresji, leczenie (też farmakologię),spojrzenie psychotraumatolożki i psychoterapeutki na sytuację w kraju ,całe spektrum powodów, które doprowadziły wrażliwe jednostki do załamania. Wspólnym mianownikiem dla wielu bohaterów jest trudne, traumatyczne dzieciństwo (socjalizacja pierwotna), dysfunkcje i uzależnienia w paranteli lub brak uczestnictwa i jednego z podstawowych elementów podstawowej komórki społecznej w ich wzrastaniu do życia. Dowiecie się jak może przebiegać depresja poporodowa, zaburzenia lękowe, schizofrenia, borderline. O strachu przed ostracyzmem społecznym, wykluczeniem.O etapach i różnych modelach autodestrukcji. Zabrakło telefonu /wskazania instytucji. Miejsc, gdzie można bezpłatnie poszukać pomocy. Przekonacie jak ważne jest wsparcie. Że depresja nie dotyka tylko ludzi z niższych klas społecznych. Może przygnieść każdego, przyjść nagle, uderzyć, odciąć od świata zewnętrznego bez ostrzeżenia. Cieszę się, że powstają tak wartościowe tytuły. Stanowią drogowskaz. Pokazują, że droga do wyleczenia jest wyboista, ale z depresji można się,,(...)wyleczyć i dobrze funkcjonować."
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego