Jan Karski. Jedno życie. Kompletna historia. Tom 1. (1914-1939) Madagaskar (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 52,55 zł

52,55 zł 64,99 zł (-19%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

W związku z dużą liczbą zamówień, nie gwarantujemy dostawy produktów z oferty Empik przed Mikołajkami. Przepraszamy.
Zamówienia od innych firm, sprzedających na Empik.com, są realizowane na bieżąco. Pamiętaj, że zakupy od ręki zrobisz w salonach Empik!

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny
Życie Jana Karskiego po raz pierwszy tak wspaniale opowiedziane, z fascynującymi detalami i wydarzeniami dotąd nieopisywanymi, a często wręcz nieznanymi.

Opatrzona przedmową laureata Pokojowej Nagrody Nobla Elie Wiesela książka Waldemara Piaseckiego, najbliższego przyjaciela i współpracownika oraz organizatora działalności publicznej Jana Karskiego w ostatniej dekadzie jego życia, nie jest ani typową biografią, ani zwykłym historycznym opracowaniem.

To porywająca i kompletna opowieść o pełnym dramatycznych wydarzeń życiu legendarnego emisariusza, którą czyta się jak najlepszą beletrystykę.

Takiej książki o Karskim jeszcze nie było i już nie będzie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Jan Karski. Jedno życie. Kompletna historia. Tom 1. (1914-1939) Madagaskar
Autor: Piasecki Waldemar
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 928
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-05-20
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 70 x 228 x 163
Indeks: 16676442
średnia 5
5
10
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
13 recenzji
5/5
19-08-2015 o godz 09:39 przez: markietanka
Karski to postać, która na zawsze będzie miała swoje ważne miejsce w historii Polski. Waldemarowi Piaseckiemu udało się pokazać nam Karskiego jako człowieka z krwi i kości. Opowieść, którą nam zaserwował w swojej książce, jest pasjonująca. Pokazuje nie tylko samego Karskiego, ale i ludzi, którzy go otaczali, oraz miejsca, w których bywał.

Książka pełna jest akcji, tętni wręcz życiem i porywa nas w wir wydarzeń. Towarzyszymy Karskiemu jak jego cień. Oprócz wątków politycznych i wojennych, znajdujemy również Karskiego jako człowieka zakochanego, zdradzonego, czy nieszczęśliwego. Postać głównego bohatera jest bardzo prawdziwa. Nie brakuje tutaj wielkich nazwisk, pośród których bywał Jan Karski.

Widać pasję i zaangażowanie autora w dbałość o szczegóły i jak najwierniejsze ukazanie dawnych wydarzeń. Dawno nie czytałam tak rewelacyjnie napisanej biografii - czyta się ją jednym tchem i nawet nie przeszkadza jej objętośc i ciężar :) Patrząc, że pierwsza część życia Jana Karskiego zajęła Piaseckiemu prawie 1000 stron - bardzo jestem ciekawa, co zaserwuje nam w kolejnym tomie.

Biografię Jana Karskiego czyta się jednym tchem, z ciekawością i wielką przyjemnością. Autor potrafi czytelnika zaskoczyć, pokazać zupełnie inny obraz Polski niż ten, który znamy. Odkłamuje historię i chwała mu za to! Polecam tę niezwykłą książkę nie tylko wielbicielom historii, ale przede wszystkim miłośnikom doskonale napisanych książek!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2015/08/jan-karski-jedno-zycie-kompletna.html
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
10-09-2015 o godz 11:34 przez: bziukos
Biografia jest znakomita. Kupując miałem obawę, że okres do wybuchu wojny może być mało ciekawy i dopiero wojenne "przygody" Jana Karskiego będą interesujące. Jestem niesamowicie mile zaskoczony. Książka jest fascynująca. Historia życia Jana Karskiego dla autora jest tylko głównym nurtem książki od którego robi niesamowite wycieczki "w bok" opisując bardzo interesująco i z polotem nawet tak wydawało by się prozaiczne rzeczy jak ulubiony drink Karskiego. Kopalnia wiedzy o Polsce i świecie, książka pełna ciekawostek i analiz dających do myślenia. Jeśli ktoś ma obawy, że 1000 stron książki historycznej to za dużo i za nudno i będzie czytał to rok, ostrzegam, książka wciąga jak diabli i szuka się czasu żeby doczytać choć parę stron. Bardzo polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
13-03-2016 o godz 00:00 przez: BraveTortoise
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tą książką. Spodziewałem się mało ciekawej biografii, która czasami wzbogacona jest wydarzeniami, które sprawiają, że Karski jest osobą wyjątkową. Jednkaże zarówno jego życie z przed wybuchu wojny, jak również sama działalność podczas wojny są niezwykle ciekawe. Ja miałem wrażenie, że czytam doskonałą ksiażkę przygodową z elementami kryminalnymi, a nie biografię. Do tego Karski został przedstawiony jako człowiek z krwi i kośći. Książa jest dla mnie doskonałą okazją do poznania historii z zupełnie innej strony. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
05-04-2016 o godz 12:55 przez: jaspers
Wątpię aby kiedykolwiek w szkole uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią Polski w taki sposób jak przedstawia to Waldemar Piasecki. Najbardziej uderzyło mnie to, że wydarzenia z tamtego okresu można przełożyć na czasy współczesne. Czasami miałam wrażenie, że czytam o tym co dzieje się w Polsce w tym momencie. A działy się rzeczy przełomowe i straszne jednocześnie. Historia lubi się powtarzać, w tym przypadku - niestety. Bardzo polecam tę pozycję, książka wciąga jak najlepszy kryminał.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
21-06-2015 o godz 00:00 przez: Basia Miłoszewska
Kupiłam tę książkę mężowi i nie sądziłam, że w ogóle do niej zajrzę. Nie czytam książek historycznych (uważam, że większość z nich jest napisana po prostu mało ciekawie), nie przepadam również za biografiami. Książka "Jan karski. Jedno życie" jest jednym, z nielicznych wyjątków. Książka mnie po prostu porwała, jest doskonale napisana i niezwykle interesująca. Nawet dla laika!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
29-06-2015 o godz 00:00 przez: Adrianna Kot
Bardzo polecam, portret człowieka wyjątkowego, o którym pamięć powinno się szczególnie pielęgnować. Fascynująco i bardzo wnikliwie przedstawiona postać Jana Karskiego, osobistości niezwykle zasłużonej dla Polski. To również szczególna opowieść o polskiej historii, patriotyzmie i zarazem lekcja tożsamości.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-05-2016 o godz 09:59 przez: Piotr Kostrzewa
Świetna książka, wciąga od początku do końca. Tak powinny być pisane książki o historii.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
24-10-2017 o godz 01:49 przez: Northman1984
Opis tej książki jest tak prawdziwy, jak to tylko możliwe... Bo to nie jest ani tylko biografia, ani tylko beletrystyka, ani też tylko książka historyczna... To coś znacznie więcej. Monumentalna zdaje się być ta lektura, ale jeśli się już ją zacznie - wciąga bez reszty. To wielka kopalnia wiedzy o II Rzeczypospolitej - kraju, który odrodził się z popiołów historii i wykuwa swój los na nowo. A na dzieło to, choć nikt tego wtedy nie wiedział, ma tak mało czasu... Rzeczywistość tę widzimy oczami młodego Karskiego. Co nimi widzimy? Przede wszystkim - może zbyt ogólnie to zabrzmi, lecz do tego się rzecz sprowadza - ciągły, podskórny spór o istotę państwowości między wizją Piłsudskiego i Dmowskiego, społeczne wahania między tolerancją dla inności a jej napiętnowaniem, świat kontrastów, w którym rauty, bale i świat szeroko pojętych wyższych sfer istnieje obok biedy i codziennych problemów zwykłych ludzi. W tym wszystkim mamy Karskiego, żołnierza przeznaczonego do służby dyplomatycznej, którego młodość wcale tak bardzo (jakby się zastanowić) nie odbiega od młodości ludzi w dzisiejszych czasach - Karski bowiem tak jak i my przeżywa swe wzloty i upadki, można powiedzieć "uczy się życia", nieustannie dokonując wyborów i, paradoksalnie, pomimo swej dobrej pozycji na starcie w dorosłość, ciągle musi udowadniać swoją wartość. Przy tym wszystkim ma także swoje życie rodzinne, uczucia, rozterki... Całość to obraz złożony, skomplikowany... rzeczywistość widziana oczami młodego człowieka sprzed niemalże wieku... Fascynujące. Autor stwierdził na łamach tej książki, że takiej lektury o Karskim jeszcze nie było i już nie będzie. Zgodzę się z tym, ale dodałbym jeszcze, że wcześniej nie było jeszcze literackiego obrazu II RP takiego jak tutaj. I, być może, drugiego takiego też już nie będzie... Obrazu widzianego oczami młodego człowieka, który powoli wykuwa swój los wraz ze swoim krajem... To naprawdę świetna lektura. Komu można polecić tę książkę? Wielbicielom historii z całą pewnością. Lecz nie tylko. Pierwszy tom historii życia Karskiego czyta się jak dobrą sensację i jednocześnie porządną beletrystykę, całość spaja swoistą klamrą tło tamtych czasów, więc myślę, że książką tą będą zachwyceni wszyscy, którym bliska jest tematyka zarówno międzywojnia, jak i dobrych opowieści ... o wielkich ludziach. O Wielkich Polakach. Karski bez wątpienia był kimś takim. I, jak się okazuje, nie tylko jego losy z czasów II Wojny Światowej mogą być pasjonujące. Gorąco polecam. Dziękuje Wydawnictwu Insignis za egzemplarz recenzencki. Recenzja znajduje się także na moim blogu: https://cosnapolce.blogspot.com/2017/10/jan-karski-jedno-zycie-kompletna.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-06-2017 o godz 09:22 przez: Teresa Olesiak
Nie jest to pozycja, którą czyta się lekko, ale też i temat nie jest taki. Bardzo dobrze napisana i uważam, że warto mieć taką książkę wśród swoich księgozbiorów. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
14-09-2019 o godz 17:19 przez: Danuta Królikowska
Bardzo dobrze napisana biografia . Kopalnia wiedzy o Polsce międzywojennej ,czyta się jak interesującą powieść .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-07-2018 o godz 12:30 przez: janina
Super,czytając mam wrażenie że Polacy niczego się nie nauczyli.Polecam,wspaniała książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-10-2017 o godz 11:47 przez: polrek
Idealna książka dla miłośników historii okresu międzywojennego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-04-2019 o godz 15:36 przez: Alina Czarnacka
bardzo dobra, czekam na 3-cią część
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Twoja anatomia Kay Adam
4.8/5
33,94 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Razem Oliver Jamie
4.8/5
59,99 zł
79,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Oficjalny niezbędnik Fortnite Opracowanie zbiorowe
5/5
28,16 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Will Smith Will , Manson Mark
4.5/5
40,49 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa World of Warcraft. Kronika. Tom 3 Opracowanie zbiorowe
5/5
69,56 zł
89,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Outpost 2 Glukhovsky Dmitry
5/5
33,65 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mądry że F*ck Bishop Gary John
4.5/5
29,12 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Jak zmieniać Milkman Katy
4.8/5
29,91 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Outpost Glukhovsky Dmitry
4.4/5
30,81 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nadzwyczajna księga zagadek. Oficjalny przewodnik Fortnite Opracowanie zbiorowe
5/5
24,64 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Pi razy oko Parker Matt
4.5/5
30,36 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zacznij myśleć jak mnich Shetty Jay
4.4/5
28,17 zł
39,99 zł
23,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wege Oliver Jamie
5/5
67,92 zł
79,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Mery Majka Lipka Sylwia
4.1/5
29,03 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Bóg nigdy nie mruga Brett Regina
4.5/5
21,90 zł
31,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Będzie bolało Kay Adam
4.6/5
24,31 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Jesteś cudem Brett Regina
4.3/5
23,95 zł
34,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Naprawdę? Clarkson Jeremy
4.4/5
30,81 zł
44,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego