Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 24,28 zł

24,28 zł 34,90 zł (-30%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Edukacja

Jesteś rodzicem? Sprawdź, jak możesz wspomagać swoje dziecko i wspierać je w nauce. Jak sprawić, aby edukacja była dla niego prawdziwą przygodą, a nie tylko przykrym obowiązkiem? Tego wszystkiego dowiesz się z książki „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” autorstwa Mikołaja Marcela.

Pomoc dla rodziców

Autor poradnika dla rodziców pomoże Ci w przygotowaniu Twojego dziecka do samodzielnego życia w dzisiejszych realiach. Lektura ta sprawi, że w zupełnie inny sposób spojrzysz na edukację swojej pociechy i na zadania, jakie powinna realizować szkoła. Jak Ty sam powinieneś uczyć swoje dziecko i pomagać mu w nauce?

Książka „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” jest publikacją napisaną w sposób czytelny, prostym językiem. Mówi o szkole, wychowaniu dzieci, jak i o naturalnym lęku przed porażką, którego doświadczyć może Twoje dziecko.

Odpowiedzi na pytania i gotowe rozwiązania

Mikołaj Marcela spieszy Ci z pomocą. Odpowiada na pytania związane z wychowywaniem dzieci do samodzielnego życia. Podpowiada, jaki model edukacji może być najkorzystniejszy dla Twojego dziecka oraz jak wspomagać jego rozwój na różnych etapach życia. Ponadto znajdziesz w tej książce wiele praktycznych rozwiązań, które podpowiedzą Ci, jak zapobiec nudzie w nauczaniu oraz pomogą zrozumieć świat ludzi młodych. Autor bazuje na własnym doświadczeniu, jak i wynikach niezależnych badań. Sięgnij po tę pozycję, aby lepiej radzić sobie w trudnych życiowych sytuacjach związanych z wychowaniem i edukacją młodych ludzi.

Tytuł: Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens
Autor: Marcela Mikołaj
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 272
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-01-29
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 34017050
 
średnia 3,8
5
44
4
55
3
50
2
14
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
18 recenzji
4/5
11-02-2021 o godz 07:58 Anonim dodał recenzję:
Bardzo ciekawa pozycja pozwalająca spojrzeć na edukację, jako proces za który odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Dopóki będziemy się wzajemnie rozliczać, będziemy tracić wszyscy, ale współpraca na rzecz edukacji może podnieść jakość i skuteczność uczenia się. Rozwiązania nie są skomplikowane, wystarczy rozpocząć proces.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-02-2021 o godz 12:16 Marlena Krawczyk dodał recenzję:
Czyta się lekko i przyjemnie. Można "połknąć" w jeden wieczór. Zmienia pogląd na edukację, uzmysławia co tak naprawdę jest ważne w uczeniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2020 o godz 12:39 m.manka dodał recenzję:
Ogromnie polecam! Obowiązkowa lektura każdego rodzica! Autorowi dziękuję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
14-10-2020 o godz 20:32 Anonim dodał recenzję:
Po tej książce spodziewałam się zupełnie innego kontentu. "Rady" nie dla rodzica a raczej dla nauczycieli (a i oni nie mają wpływu na zmiany w systemie edukacji). Pozostałe tematy poruszone w tej książce to taka gadanina o czymś co jest oczywiste, nic nie odkrywa i nie zmienia. Dopoki ministerstwo nie postawi na reformy w edukacji żaden rodzić czy nauczyciel nic nie jest w stanie zmienić. Tytuł nie oddaje treści książki. Książka nie odpowiada (ani nawet nie próbuje odpowiedzieć) na tytułowe pytanie. Mnie to zdecydowanie denerwuje. To jak "clickbait" tylko taki książkowy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
12-10-2020 o godz 06:17 Anonim dodał recenzję:
Może być chociaż spodziewałam się czegoś innego. Nie wszystko da się u nas zastosować
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-05-2020 o godz 17:23 Anonim dodał recenzję:
Książka warta uwagi. Napisana ciekawym językiem. Daje dużo do myślenia. Ogromna wiedza autora odnośnie opisywanego problemu. Polecam zarówno rodzicom jak i nauczycielom oraz uczniom.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
19-05-2020 o godz 00:00 BogumiłaBużeński dodał recenzję:
Książka pokazuje, jak wielką odpowiedzialnością i wyzwaniem staje się rodzicielstwo, także w sferze edukacji i szeroko pojętego rozwoju. Warto przeczytać, żeby umieć zwrócić uwagę na to co istotne w kwestii edukacji, ale nie tylko. Tak naprawdę bycie rodzicem nie sprowadza się przecież tylko do rzeczy przyziemnych, lecz także do zapewnienia dziecku odpowiednich warunków rozwoju. O tym traktuje książka Mikołaja Marceli. Napisana z sensem, w sposób który powinien zainteresować każdego rodzica, niezależnie od tego w jakim wieku ma dziecko. Dla mnie osobiście okazała się to niezwykle ważna książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2020 o godz 14:48 Iga Orzechowska dodał recenzję:
Książka rewelacyjna. Z przyjemnością się czyta. Łatwy, przyjemny język. Fajne przywoływanie wspomnień autora z czasów, gdy on chodził do szkoły. Uważam książkę za wartą przeczytania. Autor przywołuje różne systemy edukacyjne np. Norwegia, USA, Opisuje jak pracuje z uczniami/studentami. Mówi na co można zwrócić uwagę. Polecam serecznie!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-05-2020 o godz 07:14 Marta dodał recenzję:
Książkę można zaliczyć do poradników. Traktuje o zasadach edukacji w Polsce. Autor trafnie wskazuje na szereg absurdów, z czego część niby oczywista a do głowy nie przyszła. Pierwszy poradnik, który wskazuje kierunek zmian a nie podaje przepisu na sukces. Nie ma tam "złotych" rad w postaci np. dialogu z nauczycielem do wyuczenia i wcielenia w życie. Warto przeczytać i przemyśleć kwestię edukacji własnych dzieci. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla nauczycieli i dyrektorów placówek edukacyjnych!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
25-04-2020 o godz 19:18 Edyta Owocka dodał recenzję:
Zaciekawił mnie tytuł i na tym chyba koniec. Nie znalazłam w książce nic czego powszechnie nie wiadomo. Autor wielokrotnie zachwyca się systemem norweskim, który jest całkowicie odmienny od naszego. Podaje przykłady, ale jak dla mnie mało realne w naszym systemie. Jakby nakazuje rodzicom ingerencję w system szkolnictwa, na zasadzie "wymagaj, naciskaj na nauczycieli, dyrekcję". Nie mamy na to wpływu, system jest jaki jest. Już widzę zadowolone miny nauczycieli, dyrekcji jak rodzice dają wskazówki jak prowadzić lekcje. Myślałam że dowiem się z książki jak pomóc dziecku w nauce i drodze przez system.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
4/5
23-04-2020 o godz 09:53 Martyna dodał recenzję:
Książkę zaczęłam czytać z zapałem, jednak mój entuzjazm gasł. Właściwie nie dowiedziałam się niczego, czego już bym nie wiedziała. Może dla kogoś kto nie interesuje się zbytnio tematem książka będzie odkryciem. Plusem jest to, że autor podaje konkretne przykłady i rozwiązania możliwe do realizacji. Najważniejsze informacje są zebrane w formie tabel i wykresów. Warto przeczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-04-2020 o godz 12:15 Ewa Gębala dodał recenzję:
To by prezent dla rodziców moich wnuków. Sa zadowoleni z zawartych w lekturze porad, z których obiecali skorzystać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-03-2020 o godz 14:32 Anonim dodał recenzję:
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców! Szczególnie tych, którzy nie wyobrażają sobie, żeby dziecko nie przyniosło świadectwa z paskiem i nie miało szóstek z każdego przedmiotu. To także ważna pozycja dla nauczycieli, choć refleksje czasem bywają gorzkie. A zasadnicza jest taka, że model szkoły, w której funkcjonujemy już dawno się przeżył. Nie jesteśmy w niej szczęśliwi ani jako uczniowie, ani jako nauczyciele, ani jako rodzice. Widzimy coraz więcej braków, mamy coraz mniej zapału. Wszyscy, cała szkolna społeczność. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego planując reformę, nie odwołano się do tzw. „dobrych praktyk”, przykładów ze Skandynawii, czy innych innowacyjnych metod, które się sprawdziły, bo ktoś miał odwagę powiedzieć NIE, tylko stworzono kolejny wymiar abstrakcji. Mikołaj Marcela stawia mnóstwo istotnych pytań, na wiele próbuje dać odpowiedzi, odwołując się do własnych doświadczeń oraz wiedzy, jaką posiada. Niektóre rady znamy od dawna, tylko zapominamy stosować. Dlaczego nie pozwalamy dzieciom na błędy, nie pomagamy im w pokonywaniu strachu i obaw, nie oswajamy z terminem porażka i nie pokazujemy, że pomimo strachu warto podejmować ryzyko? I dlaczego ciągle jeszcze wierzymy, że kara w procesie wychowania działa lepiej, niż nagroda, a metoda "kija i marchewki" jest skuteczna. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-03-2020 o godz 13:03 magmartiza dodał recenzję:
Wspaniała książka, pełna konkretów, nareszcie propozycje dla rodzica, ktory juz nie "musi" zdać sie na narzucone zasady podstawy programowej. Zaczelam praktykować juz pewne podpowiedzi, które skutkują, np.doszukuje sie w córkach talentow, zdolnosci, i z dystansem podchodze do "średniej ważonej ocen". Inaczej podchodze do wyboru szkoly sredniej przez córkę, juz nie "powinna" skończyć mojego liceum. Pojdzie tam gdzie zechce a ja ją bede wspierać. P.s. Zaproponowane rozwiazania nowego podejscia do edukacji oferują szkoly Alberta Einsteina w woj.mazowieckim.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-02-2020 o godz 21:41 justyna cebula dodał recenzję:
Ciekawa książka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-02-2020 o godz 16:42 myszka dodał recenzję:
Szkoda, źe moje pokolenie nie miało komputerów I nie mogłam przeczytać takich mądrych ksiąźek. Po przeczytaniu tej ksiąźki, mogę stwierdzić z całą odpowiedzialnością - spieprzyłam życie moim dzieciom. Polecam, polecam, polecam !!!! Rodzicom, Dzieciom, Nauczycielom, I Ludziom odpowiedzialnym za edukację Wielki szacun dla autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
15-02-2020 o godz 16:42 myszka dodał recenzję:
Szkoda, źe moje pokolenie nie miało komputerów I nie mogłam przeczytać takich mądrych ksiąźek. Po przeczytaniu tej ksiąźki, mogę stwierdzić z całą odpowiedzialnością - spieprzyłam życie moim dzieciom. Polecam, polecam, polecam !!!! Rodzicom, Dzieciom, Nauczycielom, I Ludziom odpowiedzialnym za edukację Wielki szacun dla autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
07-02-2020 o godz 19:18 katarzyna stepien dodał recenzję:
poradnik, adresowany do rodziców w wieku 0-18 lat. Jednak ja uważam, że my rodzice w tej sprawie nie wiele mamy do powiedzenia. To jak wyglada szkolnictwo i programy nauczania nie jest zależne od nas. Przecież nie jest przyjemne patrzeć na swoje dziecko dźwigające ciężką teczkę, wstawiające bladym świtem by na czas dotarło do szkoły, przymuszanie go do nauki itd. Ja doskonale wiem, sama przerabiałam to na sobie, że większość informacji z lekcji nie jest przydatne w dorosłym życiu. Lepiej kiedy dziecko się spełnia i robi to co go interesuje. 📚książka oferuje porady i rozwiązania dla rodziców, dzięki którym edukacja dzieci będzie miała sens.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa To tylko przyjaciel Jimenez Abby
4.5/5
26,46 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wróć do mnie Michaels Corinne
4.6/5
26,46 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Folwark zwierzęcy Orwell George
4.7/5
9,94 zł
14,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tuż za ścianą Candlish Louise
3.5/5
26,46 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Żyj zgodnie z fazami Księżyca Gallagher Kirsty
3.9/5
29,49 zł
39,90 zł
28,96 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.7/5
20,41 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nowy wspaniały świat Huxley Aldous
4.5/5
20,49 zł
26,90 zł
19,46 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.5/5
9,99 zł
12,99 zł
9,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Cień wiatru Zafon Carlos Ruiz
4.5/5
24,76 zł
39,90 zł
24,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Dlaczego właśnie ja Scott E.G.
4.2/5
29,78 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.7/5
24,76 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Niedźwiedź i słowik Arden Katherine
4.4/5
30,49 zł
39,90 zł
24,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Mistrz i Małgorzata Bułhakow Michaił
4.6/5
39,99 zł
44,90 zł
37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ukochany wróg Callihan Kristen
0/5
31,99 zł
42,90 zł
30,39 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Wychowywanie chłopców Biddulph Steve
4.1/5
26,99 zł
29,90 zł
21,59 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.