Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Oferta empik.com : 26,18 zł

26,18 zł 34,90 zł (-24%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Edukacja

Jesteś rodzicem? Sprawdź, jak możesz wspomagać swoje dziecko i wspierać je w nauce. Jak sprawić, aby edukacja była dla niego prawdziwą przygodą, a nie tylko przykrym obowiązkiem? Tego wszystkiego dowiesz się z książki „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” autorstwa Mikołaja Marcela.

Pomoc dla rodziców

Autor poradnika dla rodziców pomoże Ci w przygotowaniu Twojego dziecka do samodzielnego życia w dzisiejszych realiach. Lektura ta sprawi, że w zupełnie inny sposób spojrzysz na edukację swojej pociechy i na zadania, jakie powinna realizować szkoła. Jak Ty sam powinieneś uczyć swoje dziecko i pomagać mu w nauce?

Książka „Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens” jest publikacją napisaną w sposób czytelny, prostym językiem. Mówi o szkole, wychowaniu dzieci, jak i o naturalnym lęku przed porażką, którego doświadczyć może Twoje dziecko.

Odpowiedzi na pytania i gotowe rozwiązania

Mikołaj Marcela spieszy Ci z pomocą. Odpowiada na pytania związane z wychowywaniem dzieci do samodzielnego życia. Podpowiada, jaki model edukacji może być najkorzystniejszy dla Twojego dziecka oraz jak wspomagać jego rozwój na różnych etapach życia. Ponadto znajdziesz w tej książce wiele praktycznych rozwiązań, które podpowiedzą Ci, jak zapobiec nudzie w nauczaniu oraz pomogą zrozumieć świat ludzi młodych. Autor bazuje na własnym doświadczeniu, jak i wynikach niezależnych badań. Sięgnij po tę pozycję, aby lepiej radzić sobie w trudnych życiowych sytuacjach związanych z wychowaniem i edukacją młodych ludzi.

Tytuł: Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku. Wszystko, co możesz zrobić, żeby edukacja miała sens
Autor: Marcela Mikołaj
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 272
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-01-29
Rok wydania: 2020
Forma: książka
Indeks: 34017050
średnia 4,3
5
248
4
99
3
61
2
18
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
43 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
25-04-2020 o godz 19:18 przez: Edyta Owocka | Zweryfikowany zakup
Zaciekawił mnie tytuł i na tym chyba koniec. Nie znalazłam w książce nic czego powszechnie nie wiadomo. Autor wielokrotnie zachwyca się systemem norweskim, który jest całkowicie odmienny od naszego. Podaje przykłady, ale jak dla mnie mało realne w naszym systemie. Jakby nakazuje rodzicom ingerencję w system szkolnictwa, na zasadzie "wymagaj, naciskaj na nauczycieli, dyrekcję". Nie mamy na to wpływu, system jest jaki jest. Już widzę zadowolone miny nauczycieli, dyrekcji jak rodzice dają wskazówki jak prowadzić lekcje. Myślałam że dowiem się z książki jak pomóc dziecku w nauce i drodze przez system.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
15-02-2020 o godz 16:42 przez: myszka | Zweryfikowany zakup
Szkoda, źe moje pokolenie nie miało komputerów I nie mogłam przeczytać takich mądrych ksiąźek. Po przeczytaniu tej ksiąźki, mogę stwierdzić z całą odpowiedzialnością - spieprzyłam życie moim dzieciom. Polecam, polecam, polecam !!!! Rodzicom, Dzieciom, Nauczycielom, I Ludziom odpowiedzialnym za edukację Wielki szacun dla autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
18-03-2020 o godz 14:32 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców! Szczególnie tych, którzy nie wyobrażają sobie, żeby dziecko nie przyniosło świadectwa z paskiem i nie miało szóstek z każdego przedmiotu. To także ważna pozycja dla nauczycieli, choć refleksje czasem bywają gorzkie. A zasadnicza jest taka, że model szkoły, w której funkcjonujemy już dawno się przeżył. Nie jesteśmy w niej szczęśliwi ani jako uczniowie, ani jako nauczyciele, ani jako rodzice. Widzimy coraz więcej braków, mamy coraz mniej zapału. Wszyscy, cała szkolna społeczność. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego planując reformę, nie odwołano się do tzw. „dobrych praktyk”, przykładów ze Skandynawii, czy innych innowacyjnych metod, które się sprawdziły, bo ktoś miał odwagę powiedzieć NIE, tylko stworzono kolejny wymiar abstrakcji. Mikołaj Marcela stawia mnóstwo istotnych pytań, na wiele próbuje dać odpowiedzi, odwołując się do własnych doświadczeń oraz wiedzy, jaką posiada. Niektóre rady znamy od dawna, tylko zapominamy stosować. Dlaczego nie pozwalamy dzieciom na błędy, nie pomagamy im w pokonywaniu strachu i obaw, nie oswajamy z terminem porażka i nie pokazujemy, że pomimo strachu warto podejmować ryzyko? I dlaczego ciągle jeszcze wierzymy, że kara w procesie wychowania działa lepiej, niż nagroda, a metoda "kija i marchewki" jest skuteczna. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-05-2020 o godz 14:48 przez: Iga Orzechowska | Zweryfikowany zakup
Książka rewelacyjna. Z przyjemnością się czyta. Łatwy, przyjemny język. Fajne przywoływanie wspomnień autora z czasów, gdy on chodził do szkoły. Uważam książkę za wartą przeczytania. Autor przywołuje różne systemy edukacyjne np. Norwegia, USA, Opisuje jak pracuje z uczniami/studentami. Mówi na co można zwrócić uwagę. Polecam serecznie!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
15-02-2020 o godz 16:42 przez: myszka | Zweryfikowany zakup
Szkoda, źe moje pokolenie nie miało komputerów I nie mogłam przeczytać takich mądrych ksiąźek. Po przeczytaniu tej ksiąźki, mogę stwierdzić z całą odpowiedzialnością - spieprzyłam życie moim dzieciom. Polecam, polecam, polecam !!!! Rodzicom, Dzieciom, Nauczycielom, I Ludziom odpowiedzialnym za edukację Wielki szacun dla autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-05-2020 o godz 17:23 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka warta uwagi. Napisana ciekawym językiem. Daje dużo do myślenia. Ogromna wiedza autora odnośnie opisywanego problemu. Polecam zarówno rodzicom jak i nauczycielom oraz uczniom.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
12-10-2020 o godz 06:17 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Może być chociaż spodziewałam się czegoś innego. Nie wszystko da się u nas zastosować
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
06-03-2020 o godz 13:03 przez: magmartiza | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka, pełna konkretów, nareszcie propozycje dla rodzica, ktory juz nie "musi" zdać sie na narzucone zasady podstawy programowej. Zaczelam praktykować juz pewne podpowiedzi, które skutkują, np.doszukuje sie w córkach talentow, zdolnosci, i z dystansem podchodze do "średniej ważonej ocen". Inaczej podchodze do wyboru szkoly sredniej przez córkę, juz nie "powinna" skończyć mojego liceum. Pojdzie tam gdzie zechce a ja ją bede wspierać. P.s. Zaproponowane rozwiazania nowego podejscia do edukacji oferują szkoly Alberta Einsteina w woj.mazowieckim.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2020 o godz 07:14 przez: Marta | Zweryfikowany zakup
Książkę można zaliczyć do poradników. Traktuje o zasadach edukacji w Polsce. Autor trafnie wskazuje na szereg absurdów, z czego część niby oczywista a do głowy nie przyszła. Pierwszy poradnik, który wskazuje kierunek zmian a nie podaje przepisu na sukces. Nie ma tam "złotych" rad w postaci np. dialogu z nauczycielem do wyuczenia i wcielenia w życie. Warto przeczytać i przemyśleć kwestię edukacji własnych dzieci. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla nauczycieli i dyrektorów placówek edukacyjnych!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-04-2020 o godz 09:53 przez: Martyna | Zweryfikowany zakup
Książkę zaczęłam czytać z zapałem, jednak mój entuzjazm gasł. Właściwie nie dowiedziałam się niczego, czego już bym nie wiedziała. Może dla kogoś kto nie interesuje się zbytnio tematem książka będzie odkryciem. Plusem jest to, że autor podaje konkretne przykłady i rozwiązania możliwe do realizacji. Najważniejsze informacje są zebrane w formie tabel i wykresów. Warto przeczytać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
11-02-2021 o godz 07:58 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Bardzo ciekawa pozycja pozwalająca spojrzeć na edukację, jako proces za który odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Dopóki będziemy się wzajemnie rozliczać, będziemy tracić wszyscy, ale współpraca na rzecz edukacji może podnieść jakość i skuteczność uczenia się. Rozwiązania nie są skomplikowane, wystarczy rozpocząć proces.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-06-2021 o godz 08:23 przez: Aleksandra Szymańska | Zweryfikowany zakup
Idealna książka dla każdego rodzicami, dziadka, nauczyciela, psychologa i pedagoga... Bardzo potrzebna w obecnych czasach... Może potem lekturze choć część ludzi otworzy oczy na potrzeby dzieci w dzisiejszych czasach... Przynajmniej mam taką nadzieję
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
11-03-2021 o godz 00:20 przez: Anna | Zweryfikowany zakup
Nastawiałam się na książkę, któr będzie typowym poradnikiem dla rodziców a tu niespodzianka. Książka ukazuje słabe strony edukacji i wizję szkolnictwa idealnego.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-02-2021 o godz 12:16 przez: Marlena Krawczyk | Zweryfikowany zakup
Czyta się lekko i przyjemnie. Można "połknąć" w jeden wieczór. Zmienia pogląd na edukację, uzmysławia co tak naprawdę jest ważne w uczeniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-04-2020 o godz 12:15 przez: Ewa Gębala | Zweryfikowany zakup
To by prezent dla rodziców moich wnuków. Sa zadowoleni z zawartych w lekturze porad, z których obiecali skorzystać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-08-2021 o godz 19:04 przez: Michał | Zweryfikowany zakup
Szkoda że czytają to dopiero ludzie kiedy tak naprawdę spieprzyli już sporo
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-09-2021 o godz 15:07 przez: Basia Turkowska | Zweryfikowany zakup
Pokazuje model obecnej szkoły i uświadamia wady obecnego systemu. Powecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2020 o godz 12:39 przez: m.manka | Zweryfikowany zakup
Ogromnie polecam! Obowiązkowa lektura każdego rodzica! Autorowi dziękuję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-06-2021 o godz 22:44 przez: MonikaWiśniewska | Zweryfikowany zakup
Warto spojrzeć na edukację trochę z innej strony.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-02-2022 o godz 11:13 przez: Miszkiniuk Ewelina | Zweryfikowany zakup
Polecam szczególnie dla nauczycieli
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Marcela Mikołaj

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa O włos Bonda Katarzyna
4.5/5
20,99 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Echo Man Holland Sam
4.6/5
27,23 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zimna sprawa Bonda Katarzyna
4.6/5
26,02 zł
42,90 zł
Inne z tego wydawnictwa WOPR. Życiu na ratunek Góra Dawid
4.8/5
27,97 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.8/5
24,68 zł
32,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Marina Zafon Carlos Ruiz
4.6/5
28,43 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Głusza Edwards Mark
4.3/5
27,97 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Miłosny układ Hogle Sarah
4.3/5
29,99 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ta noc jest nasza Michaels Corinne
4.3/5
27,97 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Naga prawda Ćwirlej Ryszard
4.7/5
27,97 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Minecraft. Smok Drayden Nicky
5/5
24,85 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Cień wiatru Zafon Carlos Ruiz
4.7/5
37,43 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok 1984 Orwell George
4.7/5
9,74 zł
12,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mowa serca Wade Cleo
5/5
22,99 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Balwierz Bonda Katarzyna
4.7/5
24,85 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego