Jak budować poczucie własnej wartości, gdy rzeczywistość przytłacza? (audiobook mp3)

Oferta empik.com : 29,00 zł

29,00 zł
Produkt cyfrowy
Opłać i pobierz

Słuchaj w abonamencie

Go Max zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
 • Możesz zrezygnować w dowolnym momencie

W Go Light (Mini) zyskujesz:
 

 • czytasz lub słuchasz 2 dowolne ebooki lub audiobooki w miesiącu
 • wybierasz spośród wszystkich tytułów z naszego katalogu, ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji
 • podcasty i ASMR słuchasz bez limitu

Go Max+Music zyskujesz:
 

 • Słuchasz i czytasz bez limitu
 • Wybierasz spośród ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i komiksów dostępnych w aplikacji Empik Go
 • Słuchasz swojej ukochanej muzyki i autorskich playlist w aplikacji Empik Music
 • Korzystasz jednocześnie na 2 urządzeniach np. smartfon i tablet lub czytnik ebooków
I wiele więcej!
Z tytułów dostępnych w abonamencie możesz korzystać tylko w aplikacji Empik Go
Produkt nie jest obecnie dostępny w żadnym abonamencie
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Opłać i pobierz

Allice Miler mawiała, że najdłuższą drogę, jaką przyjdzie nam przejść, jest ta, która prowadzi do nas samych. Ta podróż, do której zaprasza nas Natalia de Barbaro zdecydowanie nie należy do łatwych, prostych i wygodnych. Nie ma tu dróg na skróty, bo takie tylko oddalają nas od siebie. Autorka prowadzi nas krętymi drogami w miejsca, w które nie zawsze mamy gotowość i odwagę zajrzeć, a co dopiero, aby się im przyjrzeć, doświadczyć, poczuć, czy przejść przez nie. Z czułością i mądrością ucząc nas, że jeśli naprawdę chcemy coś zmienić, to nie możemy już więcej odwracać wzroku od prawdy, od siebie samej. Ta lekcja budowania poczucia własnej wartości jest przed wszystkim lekcją o wychodzeniu sobie naprzeciw, z otwartymi ramionami. Bez warunków wstępnych i poczucia winy.

To podróż, w trakcie której tworzymy przestrzeń na szacunek, miłość i czułość do siebie. Przestrzeń, w której możemy usłyszeć swoje myśli, odłożyć na bok walkę z wewnętrznym krytykiem, przyjrzeć się temu, co jest nasze, a co naszym nie jest i nigdy nie było. Przestrzeń powoli wypełnia się ważnymi pytaniami, które zadaje autorka i nawet jeśli nie znamy na nie odpowiedzi, to one już w nas zostają, otwierając na nową jakość, co jest niezwykle cenne.

Zmierzając w kierunku poczucia własnej wartości nie omijamy naszych codziennych wyzwań i zmagań, wspólnych nam wszystkim, takich jak gubienie siebie w gąszczu bodźców i informacji czy niemal nieustanne porównywanie się z innymi, które okrada nas nie tylko z radości, ale też z poczucia sprawczości, wewnętrznej mocy i talentów. To także zbroja perfekcjonizmu, której ciężar jest tak ogromny, że wciska nas w ziemię. I wreszcie emocje, na które wciąż tak mało w nas zgody i przyzwolenia. A emocje to potęga. One nie są dobre, czy złe, one po prostu są i każda emocja jest ważna. Każda. Problem w tym, że nikt nie nauczył nas jak o tych emocjach rozmawiać, jak je czuć, jak z nimi być, jak je nazywać. Nikt nie nauczył nas, jak dzielić się tym, co trudne. Nie rozmawiamy o tym, dlaczego tyle jemy, tyle pracujemy, tyle przesiadujemy w sieci, czy wpadamy w wir „bycia wiecznie zajętym”, bo ta potrzeba natychmiastowej ulgi przysłania wszystko. Usilnie zabiegamy o to, żeby z tej drogi, na której są te fajniejsze emocje, których chcielibyśmy mieć pod dostatkiem, jak radość, miłość, nadzieja, całkowicie wyciąć te niechciane, jak wstyd, lęki, złość czy niepewność. Ale to droga donikąd, a właściwie dokądś – do zniewolenia. Bo nie jesteśmy wolni, kiedy tłumimy nasze emocje, kiedy tłumimy wyrażanie siebie. Co więcej, kiedy zamykamy się na to, co trudne, odgradzamy sobie drogę do tego, co piękne. Ta prawdziwa droga to droga, na której odwaga miesza się z lękiem, radość ze smutkiem, wdzięczność z niepewnością, złość z potrzebami. Droga do siebie. Do poczucia własnej wartości, które nie jest uzależnione od opinii innych osób, czy okoliczności zewnętrznych. Poczucia własnej wartości, które płynie ze środka i które możemy sami sobie podarować. Jego źródło zawsze będziemy mieć w sobie.

Jednym z ważniejszych składników każdej rozwojowej podróży jest czułość. Potrzebujemy jej jak powietrza. O ileż piękniej się wędruje, kiedy zamiast swoim własnym wrogiem, stajemy się swoim najlepszym przyjacielem. Kiedy obejmujemy siebie w całości, z wszystkimi niedoskonałościami, z każdą blizną i wewnętrznym bałaganem. Droga do siebie to droga ku prawdziwości, wolności, miłości. Droga ku życiu, w którym jest miejsce na nas samych. Autorka nie tylko pokazuje, jak siebie odzyskać, ale co równie ważne, jak siebie nie stracić.

Rozmawiają:

Natalia de Barbaro - kiedyś trenerka umiejętności społecznych, która przeprowadzała szkolenia w korporacjach i firmach. Pracę rozpoczynała jako trenerka biznesu. Teraz Czuła Przewodniczka. Kobieta, która chce pomagać innym kobietom. Która rozumie i daje swój czas i przestrzeń innym. Po co? Aby mogły odnaleźć i zrozumieć siebie. Psycholożka, która pragnie pomóc kobietom w znalezieniu odpowiedzi na pytanie – „Kim tak naprawdę jestem? Kim jestem dzisiaj? Kim chcę być jutro?”.

Edyta Żmuda - redaktor naczelna Charakterów. Twórczyni i redaktor naczelna pisma psychologicznego dla dzieci Małe Charaktery oraz specjalistycznego magazynu Psychologia w Praktyce. Prowadzi rozmowy o psychologii m.in. z Natalią de Barbaro, Kasią Kucewicz i in., których celem jest szerzenie wiedzy i kompetencji psychologicznych.

Wstęp opracowała:

Magdalena Kluszczyk - psycholog, coach, facylitatorka prac Brene Brown oraz Tary Mohr. Prowadzi Szkołę Odwagi oraz rozwojowe wyprawy w asyście psów zaprzęgowych po przejściach. Na TEDex można posłuchać jej wystąpienia o odwadze i wstydzie.

 
Tytuł: Jak budować poczucie własnej wartości, gdy rzeczywistość przytłacza?
Autor: de Barbaro Natalia
Lektor: Podolak Danuta
Wydawnictwo: Forum Media
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Data premiery: 2021-12-09
Rok wydania: 2021
Format: MP3
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: nie dotyczy
Kopiowanie: nie dotyczy
Indeks: 40959375
średnia 3,7
5
4
4
0
3
1
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
25-02-2022 o godz 10:33 przez: Piotr Bechciński | Zweryfikowany zakup
Fatalna jakość dźwięku. !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
13-04-2022 o godz 07:27 przez: mateusz.tomala
jakoś dźwięku, i lektor to kompletny dramat
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego