Ja, Fronczewski (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Nie ma Polaka, który nie znałby tego pięknego głosu. Znaku rozpoznawczego najwszechstronniejszego polskiego aktora, wybitnego w każdym swoim wcieleniu: teatralnym, filmowym, telewizyjnym, kabaretowym.

Niezapomniany Pan Kleks, zwariowany pan Piotruś i tragiczny Edyp. Szpicbródka, Franek Kimono i jeden z najlepszych Hamletów w historii polskiego teatru. Aktor wyczynowiec, który zagrał w swoim życiu kilkaset ról, w każdą wkładając całe swoje mistrzostwo. Aktor, który czytając książki o Harrym Potterze, ożywił je lepiej niż hollywoodzkie filmy. Ale to przede wszystkim ciepły, skromny człowiek, patrzący na swoje dokonania z dystansem i przymrużeniem oka.

Piotr Fronczewski szczerze opowiada o swoim dzieciństwie na gruzach zburzonej Warszawy, niezwykłej relacji ze 103-letnią mamą, o rodzinie, przyjaciołach, miłości do motocykli, debiucie scenicznym w wieku 11 lat i doświadczeniu starości na scenie oraz poza nią. Ta rozmowa to pasjonująca wycieczka przez najciekawsze momenty historii polskiego kina i teatru ostatniego półwiecza, ale też spotkanie z człowiekiem, który dzieli się swoją mądrością życiową w sposób żartobliwy, nienachalny i budzący szczerą sympatię.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Ja, Fronczewski
Autor: Fronczewski Piotr , Mastalerz Marcin
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 368
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-11-04
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 34 x 229 x 147
Indeks: 18023145
 
średnia 4,5
5
37
4
5
3
5
2
0
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
36 recenzji
29-12-2015 o godz 17:16 kamila klepacka dodał recenzję:
Pana Piotra Fronczewskiego znam od urodzenia i cała moja rodzina Go uwielbia. Książka pozwoliła nam bliżej poznać wspaniałego, a przy tym bardzo skromnego i chroniącego prywatność aktora. Dodatkowo jest pełna zabawnych historii o kolegach z branży i ciekawostek zza kulis. Niezwykle wciągająca lektura dla miłośników teatru i kina. Polecam gorąco w imieniu kilku pokoleń widzów.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
30-12-2015 o godz 09:20 Kasia. dodał recenzję:
Tak mam czasami, że czytając, czy to autobiografię, czy wywiad "słyszę w głowie" (jak to brzmi!) głos autora. Przy tej książce Pan Fronczewski również mi towarzyszył. Książka dostarcza Czytelnikowi wielu uporządkowanych w jednym miejscu informacji dotyczących życia i kariery Piotra Fronczewskiego. Dziękuję za nią serdecznie i stanowczo polecam, Ja, Wielbicielka.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
29-12-2015 o godz 23:47 Przemysław Łuczak dodał recenzję:
Bardzo zajmujący wywiad rzeka. Przeczytałem w trzy popołudnia. Dużo zabawnych anegdot zakulisowego świata aktorów, ale także poważne i składne przemyślenia nad pracą, rodziną, wiarą oraz przemijaniem. Ciekawy bohater, ciekawa książka. POLECAM!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
16-12-2015 o godz 07:48 bogulakb dodał recenzję:
Wegług mnie jest książką, którą czyta się jednym tchem. Jest w niej wiele wspomnień i zabawnych historyjek z życia i pracy doskonałego aktora.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
26-12-2015 o godz 09:23 Radosława Biela dodał recenzję:
Ciągle świeży mimo upływającego czasu. Trzeba takie książki czytać by wiedzieć, naśladować i mądrze żyć.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
07-01-2016 o godz 13:00 Katarzyna dodał recenzję:
Ja, Fronczewski to doskonałą pozycja. Sposób w jaki aktor opowiada o swoim niezwykłym życiu, niesamowite spojrzenie na świat, na różne chwile w życiu człowieka, na pracę, przyjaźń, rodzinę, na to co istotne i co nie warte uwagi, czynią z książki mistrzowską lekturę.
Opowieść rozpoczyna się narodzinami p. Piotra w mojej rodzinnej Łodzi, biegnie przez kolejne etapy edukacji, poprzez pierwsze kroki w profesji aktora czynione w doborowym, mistrzowskim towarzystwie, poprzez przyjaźń z Gustawem Holoubkiem, aż po dziś dzień.
Sporo uwagi aktor poświęca najbliższym, ukochanej żonie z którą mimo zawirowań są już ponad 40 lat razem, córkom, a także miłości i opiece jakimi otacza swoja ponad 102-letnią mamę.
O swojej mamie, o czasie, jaki jej poświęca, o opiece wspaniale p. Piotr napisał: (...) jest dla mnie formą zadośćuczynienia za wszystkie niegodziwości, których się w życiu dopuściłem. Dziś spłacam dług za jej dobroć, poświęcenie, za te wszystkie lata, gdy była dla mnie, a potem dla nas oparciem (...).
Jednak nie samą pracą, czy rodziną człowiek (także aktor) żyje, choćby nie wiem, jak je uwielbiał. Fronczewski opowiada także o innych pasjach, np. miłości do motocykli.
Książka traktuje także o wielu innych rzeczach. Mogłabym je tutaj długo wymieniać. Nie chcę jednak tego robić. przede wszystkim dlatego, iż odkrywanie Piotra Fronczewskiego chciałabym pozostawić każdemu czytelnikowi. To wspaniała przygoda. Poza tym równie ważne, niż samo życie aktora, jest to w jaki sposób o nim opowiada. Mistrzowsko nakreślone obrazy, energia, poczucie humoru, cięty język, dystans do samego siebie...genialna książka. Polecam. Czyta się w mgnieniu oka z uśmiechem nie schodzącym z twarzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
04-01-2016 o godz 13:18 anonymous dodał recenzję:
ale tym razem trafiło na miłośniczkę talentu pana Piotra Fronczewskiego. Do wzruszenia i do uśmiechu. Najmłodsze pokolenie aktorów powinno brać przykład z talentu, szacunku dla widza i dystansu do siebie...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
30-12-2015 o godz 13:41 Anna Gruchalska dodał recenzję:
Książka napisana przepięknie, lekko, czyta się ją jednym tchem. A Pan Fronczewski... Po prostu brak mi słów. Wspaniały Człowiek.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
08-02-2016 o godz 16:16 madzikbe dodał recenzję:
Nie mogę przestać czytać. Fantastyczna. jedyne, czego mi brakuje, to głosu Pana Piotra. Przydałaby się wersja audio...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
26-11-2015 o godz 09:41 erka dodał recenzję:
Każdy z nas kojarzy chyba Piotra Fronczewskiego.Aktor przede wszystkim teatralny,ale ról filmowych także ma pokaźną pakę.Swoim głosem czaruje nas, już od dawna.
Jak sam mówi, zagrał wszystkie role w Harry'm Potterze, nagrywając audiobook.Każdej postaci nadał własny charakter i maniery.

"Ja, Fronczewski", to wywiad - rzeka, a raczej rozmowa aktora z Marcinem Mastalerzem.Z książki wyłania się obraz, niesamowicie ciepłego i sympatycznego człowieka.Jego życiem jest teatr, ale i rodzina i życie poza światłami rampy.
Pełno tu anegdot i niezwykle ciekawych opowieści, zza kulis teatru, czy filmu.
Parę razy zdarzyło mi się wybuchnąć śmiechem, a to o czymś świadczy.Dodatkowo, miałem wrażenie, jakbym słuchał, całej tej opowieści, opowiadanej charakterystycznym głosem pana Piotra.Świetny aktor, nietuzinkowy człowiek, w opowieści, która, sprawiła, że zapomniałem o bożym świecie.Aż mi żal, że pozycja ta, została przeczytana i zostanie odłożona, na półkę.Na pewno, będę, wracał do niej niejednokrotnie.Polecam szczerze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-02-2016 o godz 14:26 balewandowska dodał recenzję:
Tytuł książki, która jest rozmową Marcina Mastalerza, z Piotrem Fronczewskim nawiązuje do pierwszej - i jak twierdzi aktor - ostatniej sztuki przez niego wyreżyserowanej "Ja, Feuerbach". Możemy tę sztukę o starym i niepotrzebnym aktorze obejrzeć
w teatrze Ateneum. Pan Feuerbach wydał się Piotrowi Fronczewskiemu szczególnie bliski ze względu na jego namiętny stosunek do zawodu aktora i przywiązanie do tradycji. Książka jest kopalnią wiedzy o wybitnych aktorach i reżyserach, między innymi Gustawie Holoubku, Kazimierzu Dejmku, Adamie Hanuszkiewiczu. Pan Piotr Fronczewski opowiada też o swojej roli syna, męża, ojca, dziadka. Szczególnie wzruszające są fragmenty poświęcone opiece nad ponadstuletnią matką. Polecam również tym, którzy zmagają się ze swoją wiarą.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-01-2016 o godz 01:33 Stanislawa Wawrzynczak dodał recenzję:
Wspaniała książka, wspaniały bohater!
Gorąco polecam. Można się uśmiechnąć czytając teatralne anegdoty, można się wzruszyć słuchając opowieści o Mistrzu Gustawie Holoubku, można się zadumać nad kruchością naszego życia (śmierć przyjaciół) i ulotnością sztuki aktorskiej ( głównie teatralnej).
Dawno nie czytałam tak wspaniale napisanej biografii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-07-2016 o godz 20:35 Marta Jakubowska dodał recenzję:
Doskonała książka. Czyta się znakomicie. Gratulacje dla autora, a przede wszystkim wielki podziw i uznanie dla Piotra Fronczewskiego. Fantastyczna, pozytywna postać. Aktor i człowiek na szóstkę z plusem. Oby więcej takich ludzi było. Odpowiedzialnych i dla mnie genialnych. Polecam, bo naprawdę warto ją przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-12-2015 o godz 17:41 kasioszka dodał recenzję:
Bardzo ciepła ,pełna uroczych wspomnień i dowcipnych komentarzy książka. Pan Piotr jak zwykle z ogromnym dystansem do siebie i świata , odpowiada na pytania .Może nie jestem obiektywna ,gdyż dla mnie pan Fronczewski jest niezmiennie najsympatyczniejszym, najprzystojniejszym aktorem , ale polecam z całego serca .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-12-2015 o godz 18:49 JohnyR dodał recenzję:
Myślę, że tej książce recenzja nie jest potrzebna. Znany wszystkim i kochany aktor opowiada szczerze i z dużym poczuciem humoru o swoim życiu prywatnym i zawodowym. Wielki smutek ogarnia czytelnika tylko i wyłącznie dlatego, że książka kończy się za wcześnie... a, chciałoby się jeszcze i jeszcze! Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-03-2016 o godz 08:35 jolkapam dodał recenzję:
Książka połknięta w kilka godzin, wprost nie można się od niej oderwać.
Świadectwo pokory, inteligencji i humoru Pana Piotra Fronczewskiego.

Polecam wszystkim, a przede wszystkim dzisiejszym celebrytom, aby nauczyli się, na czym polega praca i KLASA aktora.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-12-2015 o godz 08:32 Piotus dodał recenzję:
pełen anegdot, opowiastek zza kulis teatru gdzie Pan Piotr mial przyjemnosc i zaszczyt jak sam to okresla pracowac z nawybitniejszymi aktorami i rezyserami ostatnich kilu dekad. Czyta sie szybko, az za szybko :) Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
30-11-2015 o godz 15:16 Ewa Sorek dodał recenzję:
Książka rewelacyjna.Rozmowa pomiędzy panami Piotrem i Marcinem na poziomie. O wielu wydarzeniach opisanych w książce nie miałam pojęcia ,chociaż osoby ,o których jest mowa są mi znane z teatru, filmu,prasy. Polecem
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-03-2017 o godz 15:56 Radosław Kulczycki dodał recenzję:
Jeśli ktoś lubi czytać książki biograficzne będzie z tej pozycji bardzo zadowolony. Zajęło mi tylko kilka wieczorów, zeby przeczytać tą pozycję od deski do deski. Lekko napisana i inspirująca!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-11-2017 o godz 16:45 Iwona dodał recenzję:
Dla kogoś kto lubi czytać biografie, to ciekawa lektura. Co prawda w świecie filmu niemal wszyscy"popełniają" jakąś książkę, ale w przypadku pana Fronczewskiego jest to dobre "popełnienie".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ty albo żadna Kordel Magdalena
4.5/5
29,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
35,69 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.5/5
35,17 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
39,13 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
30,67 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Grek Zorba Kazantzakis Nikos
5/5
27,49 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Krzycz! Teraz! Mentzel Zbigniew
5/5
29,39 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
66,33 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.4/5
26,24 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zanim wyznasz mi miłość Kordel Magdalena
4.7/5
28,00 zł
39,99 zł
23,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Młodzik Dostojewski Fiodor
5/5
56,69 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Nagi sad Myśliwski Wiesław
5/5
30,79 zł
39,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.