Hipokampus, Było sobie życie, gra edukacyjna Było sobie życie

Oferta empik.com : 73,80 zł

73,80 zł
Odbiór w salonie 0 zł
Produkt w magazynie Empiku
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Oferta Urwis : 88,33 zł

Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Oferta MUVE : 89,99 zł

Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Oferta OdiDodi : 93,94 zł

Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Było sobie życie – edukacyjna gra planszowa

Edukacyjna gra planszowa „Było sobie życie” to emocjonująca zabawa, w której możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowia i ludzkiego organizmu. Wraz z Mistrzem w trakcie wesołej zabawy poznasz mechanizmy i niezwykłą strukturę ludzkiego ciała. Twój cel jest prosty. Musisz zdobyć komplet żetonów z wizerunkiem Hemo. Nie jest to wcale takie łatwe. Będziesz atakowany przez wirusa, wyzywany na pojedynki, będziesz odpowiadał na trudne pytania. Ale pamiętaj! Zawsze możesz liczyć na wsparcie Mistrza. Po prostu miej się na baczności. Zaskakuj innych wiedzą i pomysłowością. „Było sobie życie” przypadnie do gustu wszystkim dzieciom młodszym i starszym, a także dorosłym, którzy cenią klasyczne gry planszowe.

było sobie życie gra

Było sobie życie – zasady gry

Twoim celem jest jak najszybsze zdobycie 7 żetonów Hemo – w tym celu poruszasz się po planszy i wykonujesz zadania, na jakie natrafiłeś po drodze. Będą przeszkadzać ci w tym wirusy i bakterie bądź będziesz musiał wykazać się wiedzą na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Przed rozpoczęciem gry każdy z graczy otrzymuje 3 żetony globinka, 2 żetony leukocyt i 2 żetony lekarstwo, kartę z przelicznikiem wymiany i detektor poprawnych odpowiedzi. Wszystkie pozostałe żetony należy pozostawić obok planszy, w banku, tak aby każdy gracz miał do nich wygodny dostęp. Karty należy porozkładać w odpowiednich miejscach na planszy. Grę rozpoczyna najmłodszy gracz – wybiera swój pionek, którego kolor przydzielony jest do konkretnego układu na planszy. Rzuca kostką i przesuwa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara o tyle pół, ile pokazuje liczba wyrzuconych oczek. Jeśli natrafi na pole z zadaniem – musi je wykonać.

było sobie życie zasady

Dostępne pola na planszy:

Leukocyt lub Lekarstwo – jeśli natrafisz na te pola, dostajesz do swojej kolejcji po jednym żetonie odpowiadającym miejscu na którym stoisz.

Bakteria – musisz oddać żeton globinki lub żeton lekarstwa. Jeśli ich nie masz tracisz kolejkę. Jeśli przechodzisz przez start otrzymujesz 3 globinki, 2 leukocyty i 2 lekarstwa.

Szansa i Pech– po stanięciu na tych polach bierzesz jedną kartę z stosu i na głos odczytujesz polecenie. Wśród nich możesz odnaleźć karty Mistrz i Wirus, które zostawiasz dla siebie.

Pytanie – samodzielnie decydujesz, czy chcesz odpowiadać na pytania łatwe czy trudne. Do każdego pytania dopasowane są trzy odpowiedzi – poprawną odczytasz po przyłożeniu detektora do pola zamalowanego na czerwono na karcie. Za poprawną odpowiedź za pytanie łatwe otrzymujesz jeden żeton globinka, za odpowiedź na pytanie trudne – dwa żetony globinka. Możesz też zagrać va banque i odpowiedzieć na kolejne pytanie (tylko raz w jednej kolejce). Za poprawne odpowiedzi żetony sumują się, za błędne – tracisz wszystkie zdobyte.

karta Mistrz i Wirus – możesz wyzwać kogoś na pojedynek z pytaniami. Jak wygrasz zabierasz przeciwnikowi 4 globinki i 1 hemo. Jeśli przeciwnik odpowie – zadaje pytanie tobie. Kartą wirus możesz kogoś zaatakować i wówczas gracz musi oddać do banku 3 globinki lub inne żetony zgodnie z przelicznikiem.

było sobie życie karty

Charakterystyka gry Było sobie życie

Zawartość zestawu Było sobie życie:

 • plansza, składana
 • 8 pionków do wyboru
 • kostka do gry
 • 53 karty Pytania łatwe
 • 53 karty Pytania trudne
 • 45 kart Szansa
 • 45 kart Pech
 • 65 żetonów Leukocyt
 • 65 żetonów Lekarstwa
 • 130 żetonów Globinka
 • 18 żetonów Hemo
 • 4 detektory odpowiedzi
 • 4 karty przelicznik
 • instrukcja gry

Cechy gry:

 • wymiary planszy: 48 x 48 cm
 • wymiary kart Szans i Pech: 7 x 4,5 cm
 • wymiary innych kart: 9 x 6 cm
 • wymiary opakowania: 26 x 26 cm
 • liczba graczy: 2-4
 • czas gry: 90-120 minut
 • instrukcja: polska
 • wydanie: polskie
było sobie życie zawartość
Nazwa: Hipokampus, Było sobie życie, gra edukacyjna Było sobie życie
Producent: Hipokmpus
Marka: Hipokampus
Licencja: Było sobie...
Seria: Było sobie...
Przedział wiekowy: 5-7 lat , 8-11 lat , 12-14 lat
Liczba graczy 2 i więcej
Wiek gracza 7+ lat
Płeć: chłopiec / dziewczynka
Wymiary w opakowaniu [mm]: 260 x 80 x 260
Indeks: 11418726
 
średnia 4,4
5
179
4
41
3
34
2
6
1
8
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
185 recenzji
4/5
06-04-2015 o godz 21:30 dharus05 dodał recenzję:
Gra jest świetna do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Dla dzieci to nauka poprzez zabawę, a dla starszych przypomnienie z lekcji biologii. Dla osób, które znały bajkę puszczaną w telewizji, to swego rodzaju podróż w czasie do tamtych chwil spędzanych przed ekranem i poznawania życia, anatomii, itp.
Co do samej gry:
Gra jest przeznaczona dla od 2 do 4 graczy, choć minimum 3 jest bardziej optymalne. Gra się wówczas dłużej, można atakować przeciwników kartami wirus, lub przeprowadzać pojedynki na pytania kartą mistrz. Pytania są zróżnicowane; podzielone na łatwe i trudne. Te pierwsze są faktycznie mało wymagające i osoba o elementarnej wiedzy sobie z nimi poradzi. Te trudne wymagają większego zasobu wiedzy. Są również karty pech i szansa. Pierwsza to zwykle czekanie 1 kolejki, lub oddanie konkretnego żetonu. Drugie to np. otrzymywanie żetonu, blokowanie działania wirusów czy bakterii i inne bonusy w tym największy w postaci otrzymania żetonu Hemo, o którego tyczy się cała gra - trzeba zebrać ich 7 aby wygrać.
Mi grało się świetnie i mogę polecić tę grą każdemu kto chciałby w fajny sposób posiedzieć z dzieciakami i przy okazji ich czegoś nauczyć.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
20-06-2017 o godz 09:50 Zwykła Matka dodał recenzję:
....Już od dłuższego czasu czailiśmy się na ten tytuł. Aż nadszedł upragniony dzień kiedy rozpakowałem dość pokaźne pudełko i... nieco oniemiałem ujrzawszy jego bogatą zawartość. Mnogość różnego rodzaju kart oraz żetonów zmusił mnie do zadania sobie podstawowego pytania: Czy ta gra nie będzie zbyt skomplikowana? Okazało się, że jest wręcz odwrotnie... Całość wykonano niezwykle kolorowo i co najważniejsze solidnie. Każdy element gry jest rzecz jasna związany z kultowym serialem telewizyjnym. Mamy zatem Mistrza, wirusy, bakterie, leukocyty, czerwone krwinki i inne charakterystyczne „osobowości” tego uniwersum. Sama plansza, na której odbywa się rozgrywka układem nieco przypomina mi „Chińczyka” tudzież „Monopoly” (to taka wypadkowa obu z nich). Rozpoczynamy zabawę w jednej z czterech stref - układów (trawienny, oddechowy, nerwowy, krwionośny), by w miarę postępu gry przemierzać całą planszę wokół. Celem zabawy jest uzbieranie siedmiu żetonów Hemo. Aby tego dokonać pokonujemy kolejne pola, reagując na zadania kryjące się na każdym z nich. Można tym samym trafić na: pytanie (do wyboru łatwe, obrazkowe lub trudne – wyżej punktowane), wirus lub bakterię (wówczas oddajemy posiadane żetony leukocytu, leku lub globinki), szansę lub pecha (co kończy się wylosowaniem odpowiedniej karty i wykonaniem polecenia na niej zawartego) oraz pole gdzie uzupełnimy nasze konto dodatkowym lekarstwem bądź leukocytem. Dosłownie każde pole kryje w sobie jakąś niespodziankę. Dzięki temu rozgrywka jest niezmiernie dynamiczna i wciągająca. Czy wspomniałem, że można się przy tej okazji wiele nauczyć? Pytania na kartach dotyczą bowiem ludzkiego organizmu i jego funkcjonowania. Zaczynając od banalnych zagadnień, a na skomplikowanej terminologii kończąc, gra „Było sobie życie” potrafi zweryfikować wiedzę zarówno dziecka (+7 lat) jak i dorosłego. Odkąd w naszym domu zagościło „Było sobie życie”, córka praktycznie nie chce grać w nic innego. Cenna to rekomendacja zważywszy, że pochodzi od osoby nieznającej zbyt dobrze serialowego pierwowzoru. Myślę, że główna w tym zasługa quizowego charakteru gry, który nasza księżniczka wprost uwielbia. Możliwość wyboru poprawnej odpowiedzi spośród trzech propozycji, a następnie sprawdzenie jej specjalnym detektorem – w tym tkwi cała moc i magia. Co prawda trafiły nam się dwukrotnie nieścisłości w treści zadań (a może po prostu nasza wiedza była aż tak mizerna), ale nie sposób ukryć, że w czasie obcowania z „Było sobie życie” cieszyliśmy się nie mniej niż nasze dziecko. Edukacyjny powrót do przeszłości okazał się zatem niezwykle przyjemnym doznaniem. A może Wy także zdecydujecie się na taką sentymentalną podróż? Naprawdę warto! Więcej na blogu Zwykłej Matki
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-03-2018 o godz 12:12 tomdra dodał recenzję:
Gra planszowa Było sobie życie, obecnie nie wzbudza w nas wielkiego entuzjazmu, ponieważ jeszcze nie czerpiemy ze wszystkich jej walorów, nie mamy możliwości odkrycia pełni jej zalet. Będę o niej pisał bardziej z pozycji dziecka niż dorosłego, ponieważ największymi jej beneficjentami są właśnie młode giercowniki – w szczególności, szkolni uczniowie. Gramy w nią co 2-3 dni, ponieważ zważając na wielość kolorów na planszy i przyjemne bajkowe postaci z filmu Alberta Barille Młody Giercownik nader często wybiera ten produkt, ale nas rodziców rozgrywka nuży i fascynuje zarazem grające dziecko – potem to wyjaśnię. Po otwarciu pudełka od razu zwrócimy uwagę na planszę – ogrom jaskrawych, intensywnych barw, każde pole z rozmaitymi symbolami – młode giercowniki pokochają ten klimat, ale rodzicom może zawrócić w głowie napaćkana paleta malarza i niejednokrotnie poczują przesyt formy. Jeśli dołożymy do tego jeszcze zasadę startu z czterech różnych miejsc na planszy, to na początku po prostu się pogubimy – „w którą stronę się poruszam? A w tę…” Tradycjonaliści, kochający uporządkowanie i logikę lub wolność wyboru akcji jak w dorosłych grach mogą przestraszyć się tego chaosu. Pamiętajmy jednak, że młode giercowniki nie są poukładane, a ich reakcje są bardzo spontaniczne! Wykonanie gry nie pozostawia wiele do życzenia – grafiki nawiązują do filmu, co było zamysłem twórców, jakość komponentów zadowala, jedynie brakuje segregatora, ale to można jakość uzupełnić. Mamy tu postaci znajdujące się w szpitalu, na boisku, w parku, w aptece – okrągłe ilustracje otacza tor ruchu. Są także układy – oddechowy, nerwowy, krwionośny, trawienny. Tylko jedno ale! Nie mają one wiele wspólnego z miejscami, na których staje pionek, ponieważ pytania są wybierane w ciemno i nie zawsze pasują do danego obrazka i odpowiedniego fragmentu planszy. Ta losowość jednak być musi, bo wpływa na regrywalność. http://mlodygiercownik.pl/2016/04/20/recenzja-gry-planszowej-bylo-sobie-zycie/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-03-2015 o godz 22:40 grejs_gp dodał recenzję:
Było sobie życie to fantastyczna gra planszowa dla całej rodziny. Poprzez zabawę, gra pozwala na poznanie podstawowej terminologii z zakresu anatomii i szeroko pojętej fizjologii człowieka oraz uczy logicznego myślenia. Barwna plansza podzielona jest na układy w ciele człowieka, w obrębie których poruszają się uczestnicy. Podczas wędrówki na każdego gracza czeka szereg zadań i niespodzianek. W trakcie gry uczestnicy mogą wymieniać zdobyte punkty na życiodajny hem. Pytania są podzielone na łatwe i trudne, ale nie trzeba oglądać filmu żeby na nie odpowiedzieć. Dzięki detektorowi odpowiedzi, od razu można zweryfikować odpowiedź na pytanie. Kolorowa i przejrzysta plansza, żetony i pionki przedstawiające konkretne postacie na pewno zachęcą dzieci do zabawy. Podoba mi się to, że gra nie kończy się jak większość planszówek czyli od startu do mety, przechodząc przez wszystkie układy po kolei. Tutaj wygrywa uczestnik, który zbierze określoną ilość hemów, a to nie jest wcale takie proste zadanie. Gra na pewno uczy i bawi. Do zalet oprócz ciekawej fabuły, walorów edukacyjnych na pewno należy różnorodność zadań i kolorowa szata graficzna. Jeśli chodzi o wady, to odniosłam wrażenie że plansza i karty, szybko mogą ulec zniszczeniu. Szkoda też ze w banku czyli miejscu wymiany żetonów nie ma plastikowych przegródek dla poszczególnych kategorii żetonów. Po otwarciu pudelka można było w nim znaleźć w osobnych woreczkach karty, pionki, a na tekturkach żetony. Żetonów jest sporo i łatwo je pogubić. Moja pierwsza gra odbywała się na podłodze i przy ruchliwych graczach żetony były wszędzie. Gorąco polecam tą grę planszową. Dzięki niej dziecko w niebanalny sposób pozna budowę i funkcjonowanie swojego ciała.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-02-2016 o godz 09:46 slodyczslow dodał recenzję:
Radiesteta jest postrzegany w naszym kraju nieco jak szaman lub znachor, w każdym razie niewiele osób wie, że jest to zawód wpisany do rejestru zawodów. Pan Leszek Matela wykonuje ten zawód z powodzeniem od wielu lat, prowadzi również wykłady i udziela się w środowisku zawodowym.
Radiescezja - to kompendium wiedzy dla osób które chcą więcej wiedzieć na ten temat. Jest obszerny rys historyczny, sporo zastosowań ale przede wszystkim solidny opis fizyczny dotąd poznanych zjawisk. Sądzę, że wiele osób po przeczytaniu tej książki poczuje że temat radiescezji został przez autora odarty z czarów ale za to dał nadzieję, że poprzez wskazane w książce ćwiczenia jest szansa na rozwinięcie naturalnych zdolności w tym kierunku (a mało jest osób pozbawionych odczuwania radiescezyjnego).
Mój sposób postrzegania rzeczywistości rozszerzył się po lekturze tej książki - i nigdy, przenigdy nie siadam w miejscach ulubionych przez koty. Dlaczego? Żeby to wiedzieć warto czytać....
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
5/5
11-04-2021 o godz 23:32 Elisabeth555 dodał recenzję:
Jeśli ktoś kojarzy bajkę o tym samym tytule i jeszcze zastanawia się czy kupić grę, to nie ma na co czekać. Jest to świetna zabawa dla całej rodziny. Elementy są dobrze wykonane, zasady nie są przekombinowane, a 3 stopnie trudności pytań na temat funkcjonowania organizmu dają graczom możliwość decydowania o strategii (dla młodszych dzieci doskonałym pomysłem są pytania obrazkowe). U nas hitem okazał się detektor do sprawdzania prawidłowych odpowiedzi i wyzywanie innych graczy na pojedynki "Wirus-Mistrz". Zbieranie żetonów, a tym samym czas gry, można dowolnie skracać lub wydłużać. Gra jest dedykowana dla dzieci od lat 7, ale mój 5,5-letni syn już się wciągnął i gra samodzielnie. Cudowny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Polecam każdemu!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-10-2013 o godz 00:00 Marcin dodał recenzję:
Pamiętam jak swoim dzieciakom czasem włączam serie na dvd Było sobie życie, czy inne z serii Było sobie… Ta gra też mnie zaciekawiła i stwierdziłem, że kupię swoim pociechom. Gra bardzo im się spodobała wizualnie, jest kolorowa ma wiele elementów (drobnych też) co przyciąga uwagę dziecka. Zasady gry są trochę zawiłe i trzeba z dziecmi trochę pograć zanim będą mogły same już grac. Ale gra z dzieciakami jest bardzo fajna bo gra faktycznie nie jest tylko dla dzieci. To co dla mnie jest najważniejsze to, to że gra przede wszystkim uczy dzieci wielu rzeczy z biologii a dzięki temu może coś z tego zostanie im w głowach i przyda się w szkole. Polecam bo ta gra to dobry wydatek.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
21-01-2017 o godz 11:34 maniek.zysk dodał recenzję:
Cześć, kupiliśmy na gwiazdkę tę grę 9-cioletniej bystrej dziewczynce. Zagraliśmy w nią raz i szczerze wątpię by kiedykolwiek wyciągnęła tę grę ponownie z szafy ze względu na dużą rutynę gry, co powoduje, że dziecko się nudzi oraz stopień skomplikowania pytań i ich trudność. Dziecko pytane do czego służy trzustka, kiedy nawet nie wie co to jest, albo strzela ALBO przygląda się kartom odpowiedzi, które można dekodować się czerwoną folią, tak długo aż na czerwonym tle zobaczy odpowiedź - w brew pozorom bardzo łatwo jest to zrobić. Dziecko czyta niechlujnie pytania, nie zastanawia się, tylko się wpatruje w kartę żeby odczytać odpowiedź - bez sensu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-05-2018 o godz 11:20 Natalia dodał recenzję:
Gra jest naprawdę rewelacyjna. Pomimo pierwszego wrażenia, że wszystkiego jest bardzo dużo i może być zbyt skomplikowana dla dziecka to w rzeczywistości zasady są proste i nie stanowią większego wyzwania dla dziecka. Córka ma niecałe 6 lat i bawiła się świetnie, oczywiście niektóre pytania sprawiały jej problem (gra jest od 7 roku życia) ale z drobną pomocą było ok. Pytania są podzielone na proste, ilustrowane (też proste) i trudne (raczej dla rodzica albo starszego dziecka). W bardzo przyjemny sposób zarówno dzieci jak i dorośli mogą się dowiedzieć czegoś nowego a do tego wszyscy doskonale się bawią. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-11-2016 o godz 00:00 xibalyss dodał recenzję:
Gra która powstała na podstawie legendarnej już filmowej serii. Bo kto nie zna Było sobie życie? Kto nie oglądał choćby jednego odcinka tego pouczającego dla każdego serialu? Kiedy więc natknęliśmy się na tą grę, od razu ją zamówiliśmy. Było sobie życie jest wspaniałym połączeniem rozrywki i walorów edukacyjnych i to praktycznie dla wszystkich. Synkowi bardzo się ona podoba, chętnie po nią sięga, bo dziecko nie tylko dobrze się bawi ale może też dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, poznać różne zagadnienia, są pytania łatwiejsze i trudniejsze, a całość jest znakomitą formą wyzwania dla każdego uczestnika.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-11-2016 o godz 22:25 Marcelina dodał recenzję:
Moi Drodzy, kupiliśmy tą grę córce kończącej 7 lat i powiem szczerze, że był to świetny wybór!!! Gra zachwyciła mnie tym, że jest START a nie ma METY:) CO W DZISIEJSZYM PĘDZIE ŻYCIA ZDAJE ŚWIETNIE EGZAMIN, BO GRAMY CODZIENNIE Z CÓRCIA O 10-15 MINUT I TAK NAPRAWDĘ W GRZE CHODZI O ZEBRANIE 7 HEMO (ŻETONÓW) A TYLE DNI MA TYDZIEŃ!
WIĘC MOŻNA JĄ ROZŁOŻYĆ NA TYDZIEŃ...A ZARAZEM JEST ŚWIETNA JEŻELI CHODZI O ZDOBYWANIE WIEDZY, BO KAŻDY ZNAJDZIE COS DLA SIEBIE...SĄ PYTANIA ŁATWE DLA DZIECKA I TRUDNE DLA STARSZEGO GRACZA! UWAŻAM ZAKUP ZA BARDZO UDANY A CÓRKA CIESZY SIE OGROMNIE, ŻE MOŻEMY GRAĆ RAZEM:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
29-12-2015 o godz 08:17 Ewa Stępniewska dodał recenzję:
Gra Było sobie życie to świetna zabawa dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Pozwala lepiej poznać tajniki naszego ciała, uczy cierpliwości, pokory, oraz radzenia sobie z porażkami.
Mój syn po pierwszej karcie SZANSA śmiał się ze wszystkich, bo zyskał HEMO, a potem miał pecha 6 razy.
Do tej gry pasują stare polskie przysłowia, np. Dziadek się śmiał i to samo miał.
Było sobie życie zbliża rodzinę, łączy pokolenia, mój syn dowiedział się że mama i tata znają temat z bajek w telewizji sprzed x-lat.
Gra jest kolorowa, uczy szybkiego myślenia, wymaga spostrzegawczości i dokładnego czytania.
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-01-2015 o godz 08:48 Marzena Karbowska dodał recenzję:
Ta gra to prawdziwa frajda dla całej rodziny i gwarant mile spędzonego czasu: uczy, bawi- czyli to , co w grach najlepsze. Jeśli lubicie sprawdzać swoją wiedzę , a przy okazji chcecie, by Wasze dziecko czegoś się nauczyło, ta gra jest warta polecenia. Na zawartość gry składa się masywna plansza podzielona na układy występujące w człowieku, tematyczne pionki i karty z pytaniami o dwóch stopniach trudności dotyczące człowieka. Gra pozwala młodszym zdobyć podstawowe wiadomości o narządach, układach w ciele człowieka, a starszym utrwalić tę wiedzę. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
30-12-2015 o godz 22:51 Lejdis dodał recenzję:
Wspaniala Gra dla calej rodzin.Bardzo dobrze wykonana z bardzo przejrzysta instrukcja..Duza kolorowa plansza a na niej umieszczamy dwa rodzaje większych kart z pytaniami poziom łatwy i trudny oraz mniejsze karty z napisem szansa i pech.Podczas gry zbieramy kolorowe żetony które możemy wymieniać co jest dodatkowa atrakcja.Doskonała zabawa dla małych i dużych pozwala sprawdzić swoją wiedzę a także ja poglebiac.Nasze dzieci są zachwycone chłopcy 8 i 14 lat to jedna z naszych ulubionych gier.Zdecydowanie polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
31-05-2020 o godz 09:58 ep81 dodał recenzję:
Po opiniach innych spodziewalismy sie czegos bardziej ekscytujacego. Sam pomysl byl niezly, ale mozna bylo dodac kilka ciekawszych elementow, bo po pierwszym entuzjazmie pojawilo sie male rozczarowanie "i to juz wszystko?". Pytania sa zroznicowane, wiec i dziecko i dorosly musza glowkowac. Zbieranie globinek, leukocytow, itp. to poziom gier dla maluchow. Moze taki byl zamysl, zeby mogla grac cala rodzina, ale dla 7-latka gra jest troche nudna. Troche zmarnowany fajny pomysl..
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-08-2015 o godz 11:47 Michał Misztal dodał recenzję:
Bardzo fajna gra dla wszystkich. Ciekawa aranżacja i grafika są atrakcyjne dla młodszych i czytelne dla starszych. Dzięki podziale pytań na łatwe i trudne mogą grać rodzice z dziećmi tak by dzieci miały pytania, na które są w stanie odpowiedzieć a dorośli się nie nudzili.
Ciekawy i praktyczny patent na "dekodowanie" odpowiedzi.
Duże walory edukacyjne i świetny pomysł na wspólne spędzenie popołudnia.

Szczerze polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
08-10-2019 o godz 12:12 kasztanowaja dodał recenzję:
Skusiliśmy się na tę grę, mając w pamięci serial z naszego dzieciństwa, w mojej opinii nie jest porywająca, ale dramatu też nie ma. Dzieci ją lubią, do tego są dumne, gdy się okazuje, że znają odpowiedzi, ponieważ oglądali jakiś film, czy uczyli się o tym w szkole, w drugą stronę też działa, choć znacznie słabiej, tzn. zapamiętują z gry nowe wiadomości, które potem przydają się w szkole
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-11-2013 o godz 00:00 Nandi dodał recenzję:
Bardzo lubiłam i lubię filmy z tej serii, dlatego gra szybko pojawiła się w moim domu. Najlepsza gra edukacyjna z jaką się spotkałam. Jednocześnie uczy i bawi, przeznaczona dla wszystkich, niezależnie od wieku. Dzięki tej grze można wzbogacić swoją wiedzę z życia i funkcjonowania człowieka. Trudność gry jest stopniowana, co pozwala na korzystanie z gry młodszym dzieciom. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
08-10-2020 o godz 10:11 kickong dodał recenzję:
Niby wszystko jest, dopracowana grafika z lubianej bajki, czytelne zasady, ale jakoś nam ta gra nie podpasowała i rzadko po nią sięgamy. Rozgrywa trwa za długo, zazwyczaj kończymy ją przed końcem, bo zaczyna nam się nudzić. Moja córka od razu rozpracowała jak rozpoznawać na kartach dobrą odpowiedź. Podsumowując gra szybko stała się nudna i kurzy się na półce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-08-2013 o godz 00:00 Roza dodał recenzję:
Jedna z najbardziej edukacyjnych gier, jakie kiedykolwiek ukazały się na rynku. Super połączenie świetnej zabawy i nauki o podstawach funkcjonowania ludzkiego organizmu. A jak wiadomo, dzieci przez zabawę uczą się najchętniej. Moje dzieciaki uwielbiają wszelkie filmy i gry z serii "Było sobie...", dlatego tej gry również nie mogło u nas zabraknąć. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Granna, gra planszowa Frogi Granna
4.7/5
33,99 zł
32,29 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.