Hipokampus, gra edukacyjna Był sobie człowiek

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Może Cię zainteresować

Gra polega na wędrówce przez historię rozwoju człowieka. By wystartować, przenosimy się 2 miliony lat wstecz. Wędrujemy przez czasy prehistoryczne i starożytne do średniowiecza, potem renesansu, by przez XVIII i XIX wiek wkroczyć w czasy nam współczesne. Podczas wędrówki poznajemy zwyczaje ludzi z minionych epok, walczymy z atakującym niespodziewanie zbójem, ścieramy się w pojedynkach. Trzeba wiele sprytu, pomysłowości i oczywiście inteligencji, by okazać się lepszym od innych. Jak zawsze, możesz liczyć na pomoc Mistrza.

 Zawartość pudełka:

 • plansza
 • 8 pionków do wyboru
 • 2 kostki do gry
 • 8 kart postaci
 • 18 kart mecenasa
 • 82 karty Pytanie tekstowe
 • 72 karty Pytanie obrazkowe
 • 45 kart Ryzyko
 • 45 kart Pojedynek
 • 16 żetonów Zbój
 • banknoty
 • 4 detektory odpowiedzi
 • instrukcja gry
Nazwa: Hipokampus, gra edukacyjna Był sobie człowiek
Producent: Hippocampus
Marka: Hipokampus
Seria: Było sobie...
Przedział wiekowy: 8-11 lat , 12-14 lat , 15+ lat
Liczba graczy 2 i więcej
Wiek gracza 8+ lat
Płeć: chłopiec / dziewczynka
Wymiary w opakowaniu [mm]: 264 x 83 x 260
Waga w opakowaniu [g]: 1120
Indeks: 13049386
średnia 4,5
5
42
4
8
3
3
2
1
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
52 recenzje
14-01-2014 o godz 00:00 przez: Till
Jest to jedna z ciekawszych gier, które wplatają w zabawę wartości edukacyjne. Można się sporo dowiedzieć o bardziej lub mniej odległych epokach, wydarzeniach historycznych czy dziełach sztuki. Super sposób na przyswojenie wiedzy. Kupując z żoną tę grę naszemu 8-letniemu synowi nawet nie przypuszczaliśmy, że sami też się w nią wciągniemy. Gra na najwyższym poziomie!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
29-11-2013 o godz 00:00 przez: Naja
Najlepsza gra edukacyjna jaką znalazłam na półkach sklepowych pozwala odpręzyć się po całym dniu w pracy. Często gram z dziećmi i widzę jakie postępy zrobiły w dziedzinie historii ludzkiego istnienia. Polecam, bo gra daje możliwość wspólnego spędzania czasu w gronie rodzinnym
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
05-03-2018 o godz 12:09 przez: tomdra
Był sobie człowiek to kolejna gra wydawcy Było sobie życie, tylko nawiązująca do historii. Opowiemy wam dzisiaj, dlaczego nam dużo bardziej się podoba niż pierwowzór traktujący o biologii. Zacząć należy od planszy – kolory są bardziej stonowanie, nie rażą tak jak te w „życiu”, są po prostu przyjemniejsze dla oka. Zrezygnowano z wielu miejsc startowych na rzecz tradycyjnego początku i mety, do której wszyscy się ścigamy – zdrowa chęć rywalizowania pojawia się wtedy, kiedy widzimy, o ile pól przed lub za nami jest kolejny gracz. Przy torze nie ma bezsensownych lokalizacji, które niewiele wnoszą, a ciekawe scenki z rozwoju świata i cywilizacji wraz z datami. Oczywiście dzieci i tak ich nie zapamiętają, ale przynajmniej widząc trójkątną budowlę – zapytać mogą o piramidy, a pokazując Bazylikę św. Piotra w Rzymie – poruszymy temat Watykanu i religii, nie zabrakło także pana z charakterystycznym wąsikiem pod nosem i wielu innych znanych postaci, budowli i wydarzeń, które zachęcają do rozmowy o historii i w ogóle do dialogu między pokoleniami. Wszystko to jest bardziej interesujące niż wcześniej – kusi wzrok i rozplątuje język. Pojawiły się pieniądze (wygrywa najbogatszy) i Karty Mecenasa, czyli inwestycje, na które możemy je wydać, dzięki temu ochraniamy nasze fundusze, które zabiera nam Zbój – taka mina podkładana na planszy o zasięgu pięciu pól kradnąca kasę. Jest także Rycerz – pogromca Zbója oraz Mistrz – nakładający karę za użycie tego jegomościa oraz zwalniający nas z opłacania podatku i kosztu przegranego pojedynku, a także odmowy ryzyka. Na Kartach Mecenasa znajdziemy cuda świata, wraz z ich zakupem – naszą zapłatą, sprzedażą – wymiana na pieniądze w trakcie gry, wyceną – wartość karty po dotarciu na metę. Taki pseudo-handel pomaga zrozumieć zasadę lokowania kapitału w pewne dobra i wzrostu wartości naszego wkładu po upływie pewnego odstępu czasu. http://mlodygiercownik.pl/2016/04/24/recenzja-gry-planszowej-byl-sobie-czlowiek/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-06-2018 o godz 00:00 przez: Walentyn Micka
Było z góry wiadomo, że ta gra kiedyś do naszego domu trafi. Nasze dzieciaki bardzo lubią serię "Był sobie człowiek". Mają chyba wszystkie kolejne filmy i bardzo często się bawią używając świeżo zdobytej wiedzy o historii człowieka, czy budowy jego ciała. W sumie to taki gotowiec dla rodziców. Wystarczy kupić - i informacje same wskakują do dziecięcych głów - nie trzeba nic robić, a dzieciaki stają się mega zainteresowane wiedzą. Dlatego ta gra jest prostą konsekwencją wcześniejszych działań. No i okazało się, że dzieciaki rzeczywiście dysponują spora ilością wiadomości. Możemy tylko znosić mężnie przegraną
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-01-2016 o godz 21:45 przez: Izmir4
Niezwykła gra dla całej rodziny. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie interesującego. Rewelacyjna plansza, która już sama w sobie jest bazą wiedzy. Dodatkowym atutem są karty z pytaniami i karty obrazkowe. Różna trudność pytań sprawia, że każdy ma możliwość wykazania się wiedzą . Niezapomniana rozrywka na zimowe wieczory w gronie rodziny i przyjaciół. Obdarowany nią ośmiolatek oprócz gry, czyta namiętnie karty z pytaniami i szuka odpowiedzi w encyklopediach i atlasach. Gorąco polecam, szczególnie dla tych, którzy lubią pogłębiać swoją wiedzę i jednoczenie chcą się świetnie bawić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-12-2017 o godz 10:04 przez: Anonim
Świetna gra Nie tylko dla dzieci Z moimi siedmio- i ośmiolatką bawiłyśmy się świetnie... Często przy okazji uzupełniając swoją wiedzę na temat historii Dzieci rozwijały też umiejętności związane z posługiwaniem się pieniędzy i podejmowania decyzji związanych z dalszą strategią gry Liczymy na jeszcze wiele godzin takiej gry i zabawy połączonej z elementami edukacji Polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-01-2016 o godz 12:47 przez: Sylwia G.
Gorąco polecam grę "Był sobie człowiek", doskonała jako prezent dla dziecka w wieku szkolnym (ja kupiłam ja 9-latkowi, z małymi podpowiedziami daje sobie rade). Dobrze bawią się przy niej również dorośli, sprawdzając się z wiedzy, z zakresu historii całego świata.
Gra jest ekscytująca, trzyma w napięciu do samego końca tak samo jak gra "Było sobie życie"
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-01-2015 o godz 00:00 przez: Evasive
Podobnie jak seria filmów, seria gier ""Było sobie..."" nie ma sobie równych. Pozwala dzieciom na ćwiczenie wyobraźni i oczywiście w bardzo prosty sposób poszerza wiedzę najmłodszych. W grze jest rywalizacji, ale jak najbardziej zdrowa - gracze sobie pomagają, a wygrana jednego jest wygraną całego zespołu. I na pewno szybko się nie nudzi :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-12-2013 o godz 00:00 przez: Tibi
Nie znam chyba lepszej kolekcji filmików edukacyjnych niż te z serii "Było sobie...". Moje dzieci je uwielbiają, dlatego byłam przekonana, że gra zainteresuje je tak samo. I nie myliłam się - pierwszego dnia zagrały dwukrotnie i przy każdej nadarzającej się okazji grają, mimo, że odpowiedzi na większość pytań już doskonale znają odpowiedzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-05-2014 o godz 00:00 przez: Indigordia
Seria Był sobie człowiek to był prawdziwy edukacyjny hit, pamiętam jak bardzo lubiłam te filmy, a ile się poprzez ich oglądanie nauczyłam. Dlatego bez wahania zdecydowaliśmy się na taką świetną grę. To bardzo dobry pomysł, że w ogóle taka powstała, dziecko jest i zafascynowane i zaciekawione. Bardzo przyjemny sposób na zdobywanie wiedzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-05-2015 o godz 09:28 przez: Asia Szulc
Rewelacyjna zabawa dla całej rodziny. My musieliśmy przypomnieć sobie niektóre histryczne fakty, a dzieciaki podczas zabawy się uczą. Jedno z pytań ubawiło nas po pachy: Czym żywili się wikingowie? a) jajami mew, b) jajami reniferów, c) hot-dogami. Prawidłowa oczywiście a) ,no ale jaja reniferów rozłożyły nas na łopatki :D
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-07-2014 o godz 00:00 przez: Makosia
Pracuje w szkole podstawowej, klasa jest bardzo mała więc czasem organizuję uczniom urozmaicenie zajęć. Przed wakacjami przyniosłam im właśnie tą grę i dzieci świetnie się bawiły. Gra bardzo dobra bo jest też grą edukacyjną. Więc dla dzieci szczerze polecam, nie tylko tych powyżej 8 lat, młodsze też świetnie dają radę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-12-2013 o godz 00:00 przez: Kuleczka
Gra totalnie edukacyjna, a zarazem fascynująca jak żadna inna. Zawsze lepiej uczyć się przez zabawę niż wkuwać daty i wydarzenia historyczne z nudnej książki. Dlatego postanowiliśmy zainwestować w grę. Razem z moimi dziećmi bardzo ją lubimy. Na taką ciekawą i rozwijającą grę nie szkoda wydać kasy. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-06-2014 o godz 00:00 przez: Poltek
Odkrywanie historii rozwoju człowieka jest naprawdę fascynujące, a już szczególnie jeśli gra się w tak wspaniałą grę jak Był sobie człowiek. Bardzo interesujący przekrój przez poszczególne epoki historyczne, łatwo zainteresować taką rozgrywką nawet takie dziecko które nie przepada za grami...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-12-2015 o godz 11:59 przez: Edyta Marcinkowska
Najfajniejsza gra jaką przyszło mi ofiarować mojemu chrześniakowi. Ubawiliśmy się przy niej wszyscy. Poszerzyliśmy swoją wiedzę. Pytania bardzo zróżnicowane. Odpowiedzi dobrane tak, by 8latek spokojnie mógł choć za mała pomocą dorosłego sobie poradzić. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-02-2016 o godz 09:59 przez: Gonja
Córka dostała grę pod choinkę i jest zachwycona. Ciekawa gra, różny poziom trudności pytań od banalnych wręcz śmiesznych do takich, nad którymi trzeba się zastanowić. Dość skomplikowana czyt. grasz z instrukcją w ręce. Fajny sposób na rodzinne spędzenie czasu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-01-2015 o godz 08:55 przez: Anka Chylak
Gra na zasadach monopoly i chińczyka zarazem. Zasady ciut zbyt proste, ale wielką zaletą są pytania kwizowe dotyczące historii: znanych postaci, historycznych miejsc i wydarzeń. Po kilku rozgrywkach nawet siedmiolatek wie kim był Aleksander Macedoński! :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-04-2016 o godz 16:34 przez: tomdra
Historyczna wersja Było sobie życie, dużo bardziej dynamiczna, urozmaicona i mniej monotonna od swojej poprzedniczki. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę - zapraszam i polecam ten produkt.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-07-2016 o godz 16:04 przez: Bożena Jakubiec
Wciągająca na osnowie historii przez wieki gra dla wszystkich. Dużo informacji historycznych, z dziedziny malarstwa i sztuki, a nawet geografii dawniej i dziś. Uczy, bawi, zajmuje! Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
26-04-2018 o godz 12:50 przez: Ella M.
Ekspresowa wysyłka, gra była dobrze zabezpieczona. Na pewno wrócę do zakupów w tym sklepie. Warto kupić grę w komplecie z płytami DVD "Był sobie człowiek". Zabawa połączona z nauką. Rewelacja :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego