Gad. Spowiedź klawisza (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Oferta empik.com : 26,48 zł

26,48 zł 39,90 zł (-33%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Kapusta Paweł Książki | okładka miękka
26,48 zł
asb nad tabami
Kapusta Paweł Książki | okładka miękka
31,68 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Gad. Spowiedź klawisza

Jeśli gustujesz w książkach opartych na faktach, to wstrząsający reportaż o życiu w więzieniu pod tytułem „Gad. Spowiedź klawisza” z pewnością będzie dla Ciebie ciekawą lekturą. Jego autorem jest finalista Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Paweł Kapusta.

Specyfika pracy klawiszów

Klawisz, czyli pracownik służby więziennej, nie ma łatwego życia. Jego praca wymaga grubej skóry i stanowczości. Paweł Kapusta opowiada o codzienności takich pracowników więzień w Polsce. Autor przedstawia odarty ze wszystkich ozdobników obraz strażników, którzy na co dzień pełnią swoją służbę za murami zakładów penitencjarnych. W gwarze więziennej są oni nazywani „gadami”, stąd też i tytuł książki Pawła Kapusty: „Gad. Spowiedź klawisza”.

Autor poświęcił dużo czasu na to, by móc przedstawić Ci świat więzienia widziany oczami klawisza. Przeprowadził wiele rozmów z wychowawcami, oddziałowymi czy dyrektorami takich miejsc. Odwiedzał zakłady karne, a nawet zaglądał do cel i gabinetów, by dostarczyć Ci wszystkich szczegółów, jakich oczekiwać możesz po rzetelnie sporządzonym reportażu. W efekcie zbudował wiarygodny obraz więziennej rzeczywistości.

Co naprawdę dręczy gada?

Każdy ze strażników jest inny, ale łączy ich to, że wykonują trudną, pełną niebezpieczeństw pracę, która bezpośrednio wpływa na ich psychikę. Niektórzy nie potrafią pozostawić za sobą tego, co dzieje się w więzieniu i odciąć się od tych wydarzeń po powrocie do domu. Strażnicy przyznają, że w polskich więzieniach przemoc jest na porządku dziennym. Kwitnie noszenie grypsów, przemyt i nielegalny handel. Jak więzienna rzeczywistość wygląda od środka? Jak funkcjonariusze radzą sobie z niewydolnym systemem penitencjarnym? Dowiedz się tego z książki „Gad. Spowiedź klawisza”.

Tytuł: Gad. Spowiedź klawisza
Autor: Kapusta Paweł
Wydawnictwo: Wielka Litera
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 272
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-10-02
Forma: książka
Indeks: 33247151
 
średnia 4,6
5
238
4
56
3
11
2
4
1
7
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
106 recenzji
5/5
27-09-2019 o godz 11:30 przez: Zuza Maniek
Byłam w więzieniu. I to nie raz. Recydywa normalnie 😉 Spieszę wyjaśnić - byłam po właściwej stronie krat 👍 ukończyłam resocjalizację, ale podczas praktyk zderzyłam się z murem rzeczywistości i wiedziałam już, że w zawodzie pracować nie będę. I choć pobyt w ZK uważam za niezwykle interesujący, to praca tam może pogrzebać wszelkie ideały. Dlaczego? Wszystkie te powody opisał w fantastycznym reportażu Paweł Kapusta. . Realia są takie, że strażnik ma pracę (dosłownie!) obrzydliwą, niebezpieczną, skrajnie stresującą, nisko płatną, obecnie bez możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę. Jest nieustannie narażony na agresję fizyczną, nie wspominając już o słownej. Ogarnia stado ludzi bez potrzeb wyższych, roszczeniowych, piszących hobbystycznie skargi. Zepsutych i bezwzględnych. A najwyższa kara, jaką mogą dostać, to izolatka! Praw osadzonych bronią 24 instytucje, praw klawiszów tylko związek zawodowy.. Owszem, są i tacy, którzy nie powinni tam być - choćby alimenciarze. Czy nie powinni opracować długów, zamiast "odsiedzieć"? . Resocjalizacja. Pięknie brzmi, szkoda, że działa właściwie w minimalnym ułamku osadzonych. Przeludnienie, niechęć oskarżonych, brak wsparcia po opuszczeniu murów ZK, trudności z legalnym zatrudnieniem, powrót do patologicznego środowiska, spadek poziomu zarobku w porównaniu z przestępczym światem powoduje, że to nie ma szans. Występuje za to desocjalizacja. System produkuje, pogłębia patologiczne podejście do życia. Myślicie, że jesteście zorientowani w temacie? Przeczytajcie, przekonajcie się. . Paweł Kapusta napisał bardzo rzetelny reportaż, ogląda więzienie z różnych stron, pod różnym kątem i są to bardzo celne spostrzeżenia. Jest wiele tematów, które dla osób z zewnątrz są równie interesujące, co wstrząsające. A do tego wszystko jest opisane żywym językiem, barwnie. To fascynująca opowieść! O ludziach. O człowieczeństwie. Do bólu prawdziwa. Ważna. .
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
5/5
19-11-2019 o godz 12:26 przez: Książka.w.pigułce
Autora znam z książki „Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym”, a z racji tego, że zarówno wcześniejsza książka, styl Kapusty przypadły mi do gustu – wiedziałam, że z chęcią sięgnę po „Gada…”. Co mogę powiedzieć? Na pewno to, że nie zawiodłam się. Mam wrażenie, że książki pana Pawła są odzwierciedleniem rzeczywistości. Podoba mi się obiektywizm, jakim kieruje się autor w swoich książkach. Nie opowiada się po żadnej ze stron, a wyrobienie sobie opinii pozostawia czytelnikowi. Owszem, konkretne książki są opatrzone konkretnymi zawodami, ale niewątpliwym plusem jest to, że dziennikarz ujawnia to, co dla wielu może być niewygodną, wręcz przemilczaną tematyką. „Gad. Spowiedź klawisza” to zbiór rozmów (ale nie przedstawionych w formie wywiadu, za co dla mnie plus) z obecnymi i byłymi pracownikami służby więziennej. Pamiętamy z „Agonii”, że już wtedy autor uraczył nas rozdziałem poświęconym medycznemu personelowi zamkniętych zakładów karnych. Kapusta bez skrupułów obnaża chory wymiar sprawiedliwości, brak kadry i finansów, marne pensje strażników, coraz większe prawa osadzonych względem osób, które każdego dnia narażają życie, by sumiennie wykonywać swoją pracę. Resocjalizacja? Chyba tylko na papierze – nie przy setce osadzonych na jednego dowódcę czy wychowawcę. Napastowanie seksualne strażników i zagrożona prywatność – opowiada strażniczka o kontaktach homoseksualnych w żeńskich ZK. Sprawiedliwość wymierzana na własną rękę wśród osadzonych, coraz rozleglejsze prawa osadzonych względem strażników. Czy wiecie, że praw strażników broni jedynie związek zawodowy, a praw osadzonych ponad dwadzieścia do tego stworzonych organizacji? Z jednej strony nadużycia psychiczne i fizyczne, które święciły triumfy w latach 70., 80. czy 90., z drugiej lepsze wyżywienie czy opieka medyczna, której my – uczciwi, pracujący ludzie, gdy trafimy do placówki medycznej – zwykle nie mamy. Z jednej strony osadzony, który nie miał prawa wejść w dorosłość, wychowując się w patologii; z drugiej strony uczciwy obywatel, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu i czasie – w efekcie kończą w tym samym miejscu. Różnorodność wyroków, ludzkich dramatów, marginesy społeczne, a to wszystko w rękach naszych mężów, braci, ojców, którzy wychodząc do pracy mogą już niej nie wrócić. Kapusta pozostawia nas z mnóstwem pytań – czy za niewiele ponad 2 tys złotych, za emeryturę po 25 latach, za stres, nerwy, wulgaryzmy rzucane w naszym i naszej rodziny kierunku, niebanalne prawa osadzonych, mnóstwo ich skarg (jeden z zakładów w 2018 r. musiał przyjąć i rozpatrzyć kilkanaście tysięcy zażaleń) znajda się jeszcze ludzie, którzy podejmą się takiej pracy? Kiedyś mogłoby się wydawać to była praca marzeń. Aktualnie nie ma chętnych do tego typu zajęcia, a kryteria przyjmowania do Służby więziennej zostały mocno obniżone i zrewidowane na przestrzeni ostatnich lat.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
09-11-2019 o godz 15:37 przez: Dromski
Czytając książkę z perspektywy emeryta św muszę stwierdzić że historie w niej zawarte są autentyczne. Ogromny trud, poświęcenie, wypalenie zawodowe a to wszystko za wieziennyni murami niewidziane i niedoceniane przez społeczeństwo. Naprawdę warto ją przeczytać. Gad to też człowiek który poświęca nie tylko życie rodzinne ale i zdrowie dla bezpieczeństwa obywateli i państwa. Świetnie napisana książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
19-11-2019 o godz 16:15 przez: Anonim
Łapówki, groźby, wypalenie psychiczne, monotonia, niezrozumienie przez przełożonych i wreszcie patologia z jaką stykają się "gady". To wszystko przeczytasz w tej książce. Mieliśmy już filmy i seriale o wojsku, policji i strażakach. Może pora na służbę więzienna? Warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
05-01-2020 o godz 23:14 przez: Ruda Recenzuje
Paweł Kapusta zachwycił mnie “Agonią”. Jego poprzednia książka wywarła na mnie tak ogromne wrażenie, że nie wydawało mi się możliwe, by kolejny tytuł mógł okazać się jeszcze lepszy. Tymczasem „Gadowi” również niczego nie brakuje. Wręcz przeciwnie. Trzeba powiedzieć wprost, że autor jest po prostu znakomitym reportażystą. Historia pracowników polskich więzień to połączenie czasu, zaangażowania i umiejętności Kapusty. Autor bardzo przykłada się do realizacji podjętych tematów, skupiając się na tym, by pokazać je z możliwie wielu perspektyw i zwrócić uwagę czytelnika również na aspekty, o których prawdopodobnie w innym wypadku by nie pomyślał. Temat polskiego więziennictwa jest dość kontrowersyjny. Wiele się o tym mówi, zazwyczaj niestety nic dobrego. Media chętnie wypominają błędy, przytaczając co głośniejsze historie. Kapusta podchodzi jednak do tych kwestii z profesjonalizmem i obiektywizmem, usiłując przekonać się i zrozumieć, jak system działa od środka i jak funkcjonują ludzie stanowiący jego podstawę. „Gad. Spowiedź klawisza” to przede wszystkim rozmowy z ludźmi. Tymi, którzy spędzili lata na służbie, przeżyli chwilę grozy, ponosili odpowiedzialność, stracili nerwy. To zgromadzone wspomnienia i wypowiedzi młodszych i starszych- tych pracujących i tych już na emeryturze; tych, którzy wciąż tkwią w tym miejscu i tych, którzy się poddali. W ich słowach zawarto mnóstwo emocji. I te emocje stają się naszymi podczas lektury. Nowa książka Kapusty stanowi przekrój przez różne tematy, jednak wszystkie kwestie są ściśle związane z porządkami przyjętymi w polskiej służbie więziennej. Autor przedstawia zmiany, jakie zaszły tam przez lata. Pokazuje, jak wyglądały przyjęcia do służby lata temu oraz dziś. Opowiada o pogorszeniu warunków i zmianie zasad przejścia na emeryturę. Mamy okazję przekonać się, jak taka praca wpływa na wykonujących ją ludzi. Czytamy o przekrętach i przestępstwach za więziennym murem. Kapusta chętnie rozwiewa wątpliwości. Nie chowa się za żadnym tabu. Pyta o rzeczy trudne i kwestie niewygodne, a jego rozmówcy chętnie dzielą się swoimi opiniami, refleksjami i wspomnieniami. Dzięki temu książka ma bardzo realistyczny charakter, podczas lektury czujemy szczerość wypowiedzi i autentyczność opisywanych sytuacji. Wiele dobrego można by powiedzieć o tym tytule, ciężko jednak ująć w jednym tekście ogrom jego zalet. Warto przeczytać i spojrzeć inaczej na pewne sprawy. Ja mogę polecić tę książkę z czystym sumieniem!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-11-2019 o godz 22:12 przez: oczytanakryminolog
Społeczeństwo zawsze fascynowało to, co nieosiągalne lub zagadkowe. Trudno o wiedzę bardziej tajemną niż tę, która znajduje się za murami więzienia. Znalezienie się za kratami stanowi przerażającą perspektywę. Jak się okazuje – nie tylko dla więźniów. Autor niezwykle rzetelnie i transparentnie przedstawia więzienną rzeczywistość, widzianą oczami Strażników Więziennych. O tym, jak bardzo wyniszczający jest zawód klawisza wie zaledwie garstka ludzi. Najczęściej są to osoby, które ten zawód wykonywały lub nadal go sprawują. Od takich właśnie grup Paweł Kapusta zaczerpnął informacji i to na ich opowieściach bazował, pisząc swoją książkę. Reportaż ten obrazuje uchybienia i patologie, do jakich dochodzi po obu stronach krat. Poznajemy kuriozalne historie, których „bohaterami” są zarówno więźniowie, jak i strażnicy. Przeczytamy tutaj o roszczeniowości więźniów, ich przywilejach, resocjalizacji, a raczej jej braku oraz o wielu innych ciekawych zagadnieniach. Podczas czytania niektórych fragmentów towarzyszyło mi poczucie obrzydzenia i wstrętu, bo i jak się go wyzbyć kiedy czytamy o tym, jak więźniowie są w stanie wysmarować się własnymi fekaliami tylko po to, by utrudnić klawiszom wykonywanie obowiązków. Po lekturze można odnieść wrażenie, że tam, gdzie zaczynają się więzienne mury, kończą się granice przyzwoitości. „Gad. Spowiedź klawisza” to książka bardzo potrzebna i wyjątkowa, bo wiernie oddaje rzeczywistość, a także pozbawiona jest wyolbrzymień. Autor nie kusi się na koloryzowanie historii szokującym słownictwem czy makabreską, bo i bez tego obraz, jaki nakreślił może do głębi poruszyć czytelnika. Książki nie oceniam na maksymalną ilość gwiazdek tylko i wyłącznie dlatego, że po lekturze towarzyszył mi mały niedosyt. Jednak styl autora wyjątkowo przypadł mi do gustu, a po poprzednią, jak i następne reportaże Pawła Kapusty sięgnę z nieskrywaną przyjemnością.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-10-2019 o godz 13:47 przez: czytanienaplatanie
Jak wygląda życie za kratami? Z jakimi problemami boryka się system więziennictwa? Autor, na podstawie rozmów z dyrektorami, oddziałowymi, wychowawcami roztacza przed nami szokujący obraz polskiego więziennictwa, jego ułomności i występujących w nim patologii. Czy można się dziwić, że są tak ogromne braki kadrowe, a chętnych do pracy nie przybywa? Przecież to praca w ciągłym napięciu i poczuciu zagrożenia, nie tylko ze strony najgroźniejszych przestępców, ale i prokuratury. Jeden błąd, poważne uchybienie i klawisz może znaleźć się po drugiej stronie krat. W którą stronę zmierza system więziennictwa, gdzie osadzonemu wolno wszystko, "a funkcjonariuszowi zostają trzy środki przymusu bezpośredniego: proszę, bardzo proszę i błagam"? Nie myślcie jednak, że klawisze są aniołami. Ciemną stronę systemu penitencjarnego autor przedstawia w formie siedmiu grzechów popełnianych za murami więzienia. Przemyt, handel i kontakty seksualne z więźniami, alkoholizm i nadużywanie przemocy… To codzienność, czy pojedyncze przypadki? Autor zwraca również uwagę na nieudolność procesu resocjalizacji. Procesu, w którym również my, jako społeczeństwo odgrywamy ogromną rolę piętnując osoby z wyrokami i skazując je na ostracyzm. Wykluczenie społeczne, brak możliwości znalezienia pracy i utrzymania się powodują, że dla wielu osadzonych więzienie staje się domem. Miejscem znanym i przez to bardziej bezpiecznym, niż świat zewnętrzny. Mocną, brutalną prawdę o polskim systemie penitencjarnym czyta się jednym tchem, jak najlepszą powieść z dreszczykiem. Przystępna, ciekawa forma wciąga, ale jednocześnie szokuje i wstrząsa czytelnikiem. To rzetelny obraz więziennictwa we wszystkich możliwych odcieniach szarości, bez koloryzowania, bez upiększania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-12-2019 o godz 11:37 przez: Anonim
IG @angelkubrick "Gad" to jedna z niewielu książek, których wolałabym nie czytać. Absolutnie nie dlatego, że to zły reportaż. Wręcz przeciwnie, jest dobry, nawet bardzo dobry, tyle że bezlitośnie odsłania wszystkie słabości systemu penitencjarnego, a to znacząco wpłynęło na moje nerwy w trakcie czytania. Niewiedza czyni życie znośniejszym i coś w tym jest. Relacja: funkcjonariusz służby ochrony więziennictwa vs osadzony jest bardzo skomplikowana. Do tego dochodzą jeszcze relacje osadzony vs cała reszta. Każda postać gra tu pewnego rodzaju rolę, a ponieważ każdy każdego obserwuje, ludzie robią, co mogą, żeby wyjść poza ogólnie przyjęte normy. Każdy ruch, każda decyzja, ma robić odpowiednie wrażenie. Strażnik musi grać twardziela, więzień musi stawać w opozycji do przedstawiciela prawa, inaczej inni więźniowie będą sobie nim wycierali tyłki, wszyscy przeciągają linę na swoją stronę. Walka jest nierówna, bo okazuje się, że więzień ma większe prawa niż ludzie, który ich pilnują. Książka nie należy do łatwych i przyjemnych, jeśli jednak macie w sobie chęć wyjścia ze swojej strefy komfortu, chęć poznania innego zawodu, gorąco polecam. Kawał dobrej roboty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-12-2019 o godz 11:22 przez: Pati
Paweł Kapusta "GAD" Książka, której przeczytania nie mogłam się doczekać. Opowiada o pracy klawisza . O tym trudnym zawodzie ,który jest niedoceniany. Z jednej strony więźniowie, którzy są jak tykająca bomba -nigdy nie wiesz kiedy się odpalą i druga strona to przełożeni, przepisy ,procedury czekające na Twój błąd aby wyciągnąć konsekwencje. Wynagrodzenie jakie otrzymują to kompletne nieporozumienie i dlatego brakuje rąk do pracy a nic nie zapowiada aby miało być lepiej . Tyle mówi się o prawach więźniów a gdzie prawa strażników? Autor opowiada jak to kolejny raz przyjeżdża wizytacja tym razem za cel obrany zostaje spacerniak. Mężczyzna pyta strażnika "gdzie mają schronienie więźniowie jak zaczyna padać deszcz "? Strażnik mówi, że nie mają...kilka dni później na placu zostają postawione zadaszenia.. a strażnik, który pełni warte moknie przez kilkanaście godzin i nikt się tym nie przejmuje. Resocjalizacja ,kara śmierci... te wszystkie tematy zostają poruszone . Naprawdę książka warta jest przeczytania !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-10-2019 o godz 11:15 przez: katarzyna stepien
Wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością tego autora, bardzo spodobał mi się styl i „szczerość” nie ma upiększenia, owijania w bawełnę. W niektórych momentach aż włos się jeży na głowie.... 🍁Wiezienie to nie tylko więźniowie ale także pracownicy. Wybierając taki zawód, nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak to w rzeczywistości może wyglądać, teoria a praktyka to przepaść. To właśnie o nich jest najnowszy reportaż Pawła Kapusty, oddaje on głos gadom- tak w gwarze więziennej nazywa się klawiszy. Wychowawcy, dowódcy zmian, dyrektorzy mówią o brudzie tej pracy. O szokujących zdarzeniach jakie maja miejsce za kratami, o kontakcie z bandytami, z którymi nikt by nie chciał mieć do czynienia. Odwiedzajac zakłady karne, prześwietlając oddziały, cele i gabinety, Kapusta szuka dziur w niewydolnym systemie. W systemie, w którym zbrodniarze maja często więcej przywilejów niż pilnujący ich klawisze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-10-2021 o godz 21:29 przez: Jagoda
Są za to zwykli ludzie próbujący pracować najlepiej jak potrafią. Wielu z nich na początku są pełni ideałów i entuzjazmu do pomagania osobom, które w swoim życiu pogubiły się. Rzeczywistość okazuje się inna. Często skazani nie chcą żadnej pomocy, wręcz ośmieszają ich przed swoimi kolegami z celi i nie traktują ich poważnie. Skazani mają więcej przywilejów niż sami klawisze. Książka to wywiady z obecnymi lub już byłymi pracownikami Służb Więziennych. Opowiadają jak wygląda życie za kratami. Z czym często muszą borykać się w pracy. Nikt nie wie co się dzieje w ich głowach. Mowa jest nie tylko o nich ale o ludziach którzy tam odsiadują swój wyrok. Jest mowa też o narkotykach, pieniądzach i seksie. Czyta się ją bardzo szybko, mnie osobiście bardzo wciągnęła. Nie chcę zdradzać zbyt wiele bo trzeba samemu poczuć ten zawód właśnie przez książkę'' Gad. Spowiedź klawisza" Paweł Kapusta Serdecznie polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-10-2019 o godz 09:40 przez: jakprzezokno
Książka, koło której nie da się przejść obojętnie. Zmienia myślenie, składnia do niego, powoduje przewartościowanie pewnych rzeczy, zmusza do dyskusji, refleksji. To, co dzieje się za murami polskich więzień (i to niekoniecznie za kratami, wśród osadzonych) jest po prostu straszne. Nie zdawałam sobie sprawy jak chory jest system, bo z mojej perspektywy tego tak nie widać. Książka jest mocna, momentami przerażająca. Wielu klawiszy opowiada nie tylko o swojej pracy, o przewinieniach osadzonych, ale również o systemie, który nie chroni ich, przez którego uciekają. Rzeczywistość jest po prostu momentami straszna. Aż chce się po prostu coś zrobić, ale samemu nie wie się do końca co. Lektura wstrząsająca, ale moim zdaniem bardzo potrzebna. Polecam bardzo serdecznie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-01-2020 o godz 21:16 przez: anonymous
Bardzo dobra książka. Warta przeczytania. Z tej książki można się dowiedzieć jak wyglada życie więzienne. To co jest opisane w tej książce żadne media tego nie powiedzą i nie przedstawią. Mamy okazje poznać więźniów ich zachowania, psychikę, za co zostali skazani na życie za kratami, a także można czasem porównać więźniów za można by powiedzieć skazanie na odsiadkę za to samo przestępstwo ale powstałe w zupełnie innych warunkach. Świadomie i nieświadomie. No i oczywiście możemy poznać ciężką pracę służb więziennych. To nie jest praca jak każda, że można się przyzwyczaić. Jest to ciężka praca funkcjonariuszy z osadzonymi, gdzie nigdy nie wiadomo co przyniesie kolejny dzień na zmianie. A najgorsze jest to, że więcej przywilejów ma więzień niż służba więzienna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-10-2019 o godz 16:25 przez: Rafał
Pracuje w SW już prawie 20 lat i w końcu doczekałem się książki która rzetelnie opisuje prace strażników więziennych. Sam przeżywałem podobne sytuacje jak te opisane w książce. Autor także pochyla się nad patologiami które dręczą ten zawód, szczególnie ludzi z pierwszej linii na których spoczywa największa odpowiedzialność. Ludzie ci są zawaleni obowiązkami, są często narażeni na sytuacje stresowe i myszą wtedy podejmować decyzje w ciągu ułamków sekundy, a kiedy ma miejsce jakieś zdarzenie to ludzie z Centralnego Zarządu którzy pewnie nawet dnia na oddziale nie przepracowali analizują nagrania sekundę po sekundzie na siłę doszukując się błędów funkcjonariusza. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-11-2019 o godz 16:04 przez: Anna Wądołowska
"Gad. Spowiedź klawisza" to przede wszystkim świetna książka, którą polecam absolutnie każdemu. Lekki i swobodny styl Autora równoważy opisywane w niej sytuacje, jest i na wesoło i na całkiem poważnie. Jak wiadomo ludzie są różni, różnie podchodzą do pracy. Różni są też więźniowie. Tutaj mamy przekrój wszystkiego. Osobiście bardzo szanuję służby mundurowe, czy to policję, czy strażników. Tych "prawdziwych" szanujących pracę, bardzo podziwiam. Chociaż wydawało mi się, że wiem dużo, tutaj kilka tematów mnie zszokowało. Wielki szacunek dla Autora za całokształt. Wpisuję się na listę fanek i zamierzam kupić każdą kolejną książkę pana Pawła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-10-2019 o godz 21:10 przez: Anna Wądołowska
"Gad. Spowiedź klawisza" to przede wszystkim świetna książka, którą polecam absolutnie każdemu. Lekki i swobodny styl Autora równoważy opisywane w niej sytuacje, jest i na wesoło i na całkiem poważnie. Jak wiadomo ludzie są różni, różnie podchodzą do pracy. Różni są też więźniowie. Tutaj mamy przekrój wszystkiego. Osobiście bardzo szanuję służby mundurowe, czy to policję, czy strażników. Tych "prawdziwych" szanujących pracę, bardzo podziwiam. Chociaż wydawało mi się, że wiem dużo, tutaj kilka tematów mnie zszokowało. Wielki szacunek dla Autora za całokształt. Wpisuję się na listę fanek i zamierzam kupić każdą kolejną książkę pana Pawła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-10-2019 o godz 16:49 przez: Tomasz Bryła
Jest to kolejna po "Agoni" bestsellerowa moim zdaniem pozycja autora, którą polecam zarówno znawcą tematu, a także absolutnym laikom. Książka napisana w formie reportażu dlatego czyta się ją szybko i przyjemnie. Pozycja, która postronnemu człowiekowi wiele wyjaśnia, ale zawarte w niej fakty i opisy mogą mocno nadszarpnąć nerwy czytelnika. Z racji wykonywanego zawodu cieszę się, że autor zdecydował się zmierzyć z tym, z czym wielu przed nim nie potrafiło. Warto przeczytać, żeby uświadomić sobie skalę problemu występującą w polskim więziennictwie, a także punkt widzenia drugiej strony. Polecam książkę na 100% spełniła moje oczekiwania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-06-2020 o godz 16:43 przez: anonymous
Książkę kupiłam teściowi - emerytowanemu klawiszowi - na Dzień Ojca. Ale nie potrafiłam się powstrzymać i przeczytałam ją jednym tchem zanim Mu ją wręczyłam :) Bardzo dobrze się czyta. Jako funkcjonariusz SW pracował mój tato, dziadek, teść, dziadek męża oraz kilkoro kuzynów. Znam dużo podobnych historii z ich opowiadań. Niektóre jednak zaskoczyły mnie. SW to bardzo niewdzięczna, odpowiedzialna i ciężka praca. Podziwiam ludzi, którzy tyle lat potrafią wytrwać w tym zawodzie. I szanuję bardzo tych, którzy są po pierwsze człowiekiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-02-2020 o godz 20:23 przez: Anonim
Jestem świeżo po lekturze i nie wiem jak opisać swoje uczucia, powiedzieć że jestem wstrząśnięta to mało. Strona po stronie coraz szerzej oczy otwierałam ze zdumienia. Obłęd jakiś, żeby więzień miał więcej praw niż strażnik go pilnujący? Absurd. No ale co się dziwić, ten kraj absurdem stoi. Ogromny szacunek dla ludzi, którzy podejmują taka pracę za takie śmieszne pieniądze. Świetna książka, polecam każdemu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-10-2019 o godz 22:25 przez: Anonim
Po przeczytaniu książki dowiedziałam się jak wygląda świat za więziennymi murami. Świat wcześniej mi nie znany okazał się bardzo ciekawy. Emocje, które opisuje Autor bardziej pozwalają zrozumieć ciężką pracę funkcjonariuszy służby więziennej. W książce znajduje odpowiedź na wiele pytań o rzeczywistości świata więziennego. Sprawy dotąd mi nie znane stały się jasne. Książka godna polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Kalimera. Grecka kuchnia radości Sturis Dionisios
4.8/5
42,00 zł
59,90 zł
35,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Wykluczeni Domosławski Artur
5/5
22,61 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Wiele demonów Pilch Jerzy
5/5
25,48 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Grand Wiśniewski Janusz L.
5/5
32,16 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pulverkopf Pasewicz Edward
5/5
25,48 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bracia Burgess Strout Elizabeth
5/5
33,71 zł
36,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego