Frankenstein (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Dostępny w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Angielski żeglarz Robert Walton utknął wśród arktycznych lodów. Pewnego dnia do jego statku dociera na saniach wycieńczony rozbitek: szwajcarski przyrodnik Wiktor Frankenstein. Gdy odzyskuje siły, rozpoczyna niesamowitą opowieść o najwspanialszym i najstraszniejszym dziele swego życia: ulepionej w laboratorium ludzkiej istocie, która obróciła się przeciwko niemu…

"Frankenstein" to więcej niż powieść, to nowożytny mit. Zrodził się w okolicznościach, które obrosły legendą: w 1816, słynnym "roku bez lata", u podnóża szwajcarskich Alp, z gotyckiej zabawy poetów romantycznych, którzy umilali sobie deszczowe wieczory wymyślaniem opowieści niesamowitych. Mary Shelley zamknęła w nim swe refleksje o istocie życia, doświadczenie wczesnego macierzyństwa, fascynację i przerażenie potęgą nauki, senne i nie tylko senne koszmary.

Niniejsze wydanie "Frankensteina" jest wyjątkowe: powieść Mary Shelley po raz pierwszy ukazuje się po polsku w wersji pierwotnej, bez zmian wprowadzonych później przez autorkę.

"Frankensteinowi" po raz pierwszy towarzyszy też całe pokłosie słynnej zabawy literackiej nad Lemanem: nowele "Pogrzeb" George’a Gordona Byrona i "Wampir" Johna W. Polidoriego oraz opowiastki niesamowite Percy’ego Shelleya – wszystkie w nowym, wiernym przekładzie.

Ozdobą tomu są jedne z najpiękniejszych ilustracji, jakich doczekał się "Frankenstein": ekspresjonistyczne drzeworyty amerykańskiego artysty Lynna Warda.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Frankenstein
Autor: Shelley Mary
Tłumaczenie: Płaza Maciej
Wydawnictwo: Wydawnictwo Vesper
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-09-25
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 141 x 30 x 205
Indeks: 13538712
średnia 4,7
5
52
4
8
3
1
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
21 recenzji
5/5
09-04-2019 o godz 03:36 przez: Bartłomiej
Genialny przodownik powieści grozy napisany na początku XIX w. Bogato ilustrowane wydanie, które przyjemnie umila i tak wciągającą lekturę. Mimo, że minęło ponad dwieście lat od publikacji dzieła czyta się ją przyjemnie, bowiem napisana została przyjemnym dla oczu językiem oraz opisami czy to postaci czy krajobrazu nie rozpisane do granic możliwości, acz nadal bogate w szczegóły na tyle, że wyobraźnia przeniesie nas w ów miejsce. Poznajemy historię mężczyzny- Wiktora Frankensteina, spędzamy z nim niemal całe życie od dzieciństwa aż do odprowadzenia go na tamten świat. Poznajemy go jako chłopca zamkniętego w rodzinne życie, pragnącego by posiąść wiedzę na temat tego jak działa świat oraz barier już przekroczonych przez naukowców do czasów, w których żył. Sam również chcąc zostawić po sobie spuściznę decyduje się na zostanie Panem życia i śmierci, gdzie wraz z biegiem wydarzeń udaje mu się ożywić martwą materię... Dzieło rąk jakże niemożliwe, jakżeby zmieniło nasze postrzeganie świata, a jednak sam Wiktor był przerażony finalny wynikiem swoich eksperymentów. Tutaj już z biegiem czasu zaczniemy poznawać historię ów wytworu Frankensteinowych rąk, historię po odrzuceniu przez swojego stwórcę oraz granicę rozpaczy, których łzy postanowił ocierać żywotem bliskich Wiktoria Frankensteina. Moneta ma dwie strony, tak samo tutaj, gdy zagłębimy się w opowieść "czarta" ciężko nie odnieść wrażenia, że poniekąd jego desperackie czyny mają dużo większe podłoże niż sama żądza mordu... Tragizm tej postaci zaczyna się już na początku jego istnienia, gdy zostaje odtrącony przez swą szpetność... Autorka mnie popchnęła do refleksji na dwa tematy: 1) Odrzucenie, którym "darzymy" ludzi nam innych może doprowadzić ich na skraj przepaści, z której już nie będzie odwrotu. Tłumione przez to złe uczucie wyjdą z czasem ze zdwojoną siłą zbierając swoje żniwa. 2) Nauka już w czasach tworzenia dzieła przez autorkę wyjaśniała po kolei każdy problem, z którym zmagała się ludzkość, co więc zatem, gdy faktycznie pojawi się ktoś kto ożywi martwą istotę i jakie będą skutki dla świata z tego powodu. Poza samą treścią Frankensteina w tym wydaniu zawarte są również opowiadania innych autorów oraz wstęp z drugiego wydania dzieła już z 1831 roku. Wieńcząc swą wypowiedź- książka warta swojej ceny, dla każdego kto zastanawia się kim był ów Frankenstein.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-07-2015 o godz 14:46 przez: Książki o ciekawych treściach
W książce poznajemy Wiktora Frankensteina jako samotnego rozbitka. Dotarł on na saniach do statku, który utknął wśród wielkich arktycznych lodów. Doktór opowiada swą niezwykłą historię żeglarzowi."Jesteśmy istotami nieukształtowanymi i tylko połowicznie wyrobionymi, jeżeli ktoś mądrzejszy, lepszy i bardziej nam miły niż my sami - bo taki właśnie powinien być przyjaciel - nie użyczy nam swej
pomocy, by udoskonalić naszą słabą i błędną naturę."Powieść jest fenomenalna. To nie tylko książka z gatunku horroru, ale historia o samotności i desperacji. Nie będę oceniać powieści ze względu (przede wszystkim), że jest to klasyka horroru i jego początki."Bo nic się tak nie przyczynia do uspokojenia umysłu jak zdecydowany cel- najlepszy punkt zaczepienia dla duszy i niczym nie zaślepionego intelektu."Akcja książki była momentami chaotyczna , czytając pogubiłam się w wydarzeniach. Brak logiki w treści. Miałam też problem z bohaterami, gdy któregoś polubiłam polubiłam to po 10 kartach już znienawidziłam przez co po zakończeniu książki tak naprawdę nie związałam się z postaciami.
"Mam w sobie wielką miłość, której nie potrafisz sobie wyobrazić. Oraz wielki gniew, który zadziwiłby Cię ogromnie. Jeśli nie zaspokoję jednego...
pogrążę się w drugim."
Odpowiedzmy sobie szczerze:

Kto z nas zna Frankensteina ?

A teraz podobne pytanie:

Kto zna prawdziwą historię Frankensteina ?Ja znam tylko tą z filmów. Wielkie monstrum stworzone przez szalonego doktora. Filmy od książki bardzo się różną. Brakuje tego czegoś co znajdziemy tylko w książce. I dla tego sięgnęłam po tą pozycję."Życie jest uparte i trzyma się kurczowo ciała, gdy je najwięcej znienawidzisz."
Książka może być ciężka dla czytelnika. Strasznie długie opisy i bardzo mało dialogów, ale pomimo tych wad książka ciekawa i warta przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-05-2020 o godz 15:40 przez: BukowyGnom
To była tak dobra książka, że będę do niej wracać; co to była za podróż. Styl Mary Shelley przekonał mnie już od pierwszej strony, kiedy przez listy dowiadujemy się początków tej historii. Aż ciężko mi było pojąć, że to dzieło ma 200 lat. A Shelley skończyła 19 lat kiedy zaczęła ją pisać. Jest to historia młodego i wybitnego naukowca, pięknej duszy, która wręcz rozświetla strony tej powieści - Wiktora Frankensteina, który pragnie stworzyć idealnego człowieka. "Frankenstein" jest napisany w sposób wyjątkowy, bardzo bogatym, ciekawym, wzniosłym językiem. Nie brak tutaj rozterek bohatera i długich, zawiłych dialogów, monologów wewnętrznych i opisów, które wręcz porażają swoją głębią. Mamy trzech narratorów: Roberta, którego poznajemy na początku, kiedy pisze listy do swojej siostry, Małgorzaty. Wiktora Frankensteina, który relacjonuje swoje przeżycia Robertowi, oraz Stwora (Potwora?), który także ma swój głos w całej tej historii. Historia jest niezwykle inteligentna, postacie niezwykle barwne. Sam Potwór jest niezwykłą postacią - nie jest on ponury, sztywny, snujący się na nogach, z wyciągniętymi przed siebie sztywno rękoma. To istotna silna, inteligentna, która posiada sumienie i jest zdolna nawet do współczucia. Chciałabym tyle o tej książce napisać, a nie potrafię już uczuć ubrać w słowa
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-05-2014 o godz 20:54 przez: Michał Brzoza
Pop-kultura bardzo często spłyca i zmienia pierwotną wymowę dzieł literackich. Nie inaczej jest w przypadku "Frankensteina" M. Shelley, znanego szerszemu odbiorcy głównie za sprawą mniej lub bardziej udanych ekranizacji filmowych. Powieść przybliża losy Wiktora Frankenstein'a - młodego, pełnego pasji naukowca, którego ambicja popycha do śmiałych eksperymentów, które zaważą na losie jego i jego najbliższych...
Autorka stawia liczne pytania: co różni człowieka od monstrum, jakie konsekwencje niesie ze sobą uzurpowanie boskiego prawa do tworzenia oraz gdzie leżą etyczne granice nauki.
Na osobne słowa uznania zasługuje wydanie: nastrojowe ryciny i interesujące dodatki, dostarczające informacji o okolicznościach powstania książki. Niepowtarzalny nastrój grozy czynią z "Frankensteina" arcydzieło powieści gotyckiej i klasykę horroru. A Ty? Czy odważysz się po niego sięgnąć?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-08-2018 o godz 00:00 przez: MiloszFornalski
Wyjątkowa książka w pięknej, przyciągającej uwagę oprawie graficznej. Miłośnicy fantastyki są zapewne zadowoleni że kultowa powieść Mary Shelley doczekała się tak wspaniałego, miłego dla oka wydania. Dla kogoś kto ceni tego typu literaturę, wrażenia podczas lektury niesamowite, swoje robi też oryginalny, nie zmieniony tekst. Frankenstein szybko stał się postacią legendarną w świecie literatury fantastycznej, mnie też od zawsze fascynował jako bohater, tym więcej emocji wzbudziło spotkanie z nim na kartach powieści. Mroczne, powodujące niepokój i ciarki, powieść grozy z prawdziwego zdarzenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-03-2020 o godz 00:00 przez: EfremJaskólski
Czytanie tego oryginalnego klasyka było przyjemnością. Patos wszystkich bohaterów został pięknie przedstawiony. Historia Frankensteina, jak napisano, to znacznie więcej niż "przerażająca postać" filmów i komiksów. Pani Shelley maluje niezwykłe lokalizacje i studia postaci. Dylematy moralne są dyskretnie dostarczane, ale wyraźnie widoczne w całej książce. Wszystkie postacie pobudzają czytelnika do współczucia. Jest to horror, ale ma sercę i duszę. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-12-2019 o godz 00:00 przez: EfremJaskólski
Czytanie tego oryginalnego klasyka było przyjemnością. Patos wszystkich bohaterów został pięknie przedstawiony. Historia Frankensteina, jak napisano, to znacznie więcej niż "przerażająca postać" filmów i komiksów. Pani Shelley maluje niezwykłe lokalizacje i studia postaci. Dylematy moralne są dyskretnie dostarczane, ale wyraźnie widoczne w całej książce. Wszystkie postacie pobudzają czytelnika do współczucia. Jest to horror, ale ma sercę i duszę. Serdecznie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
14-07-2017 o godz 20:45 przez: jjp
To oczywiście klasyka. Klasyka z popkultury z XIX wieku - trąci myszką, jak to się kiedyś mówiło - ale z przyjemnością przeczyta tę książkę nawet ten czytelnik, który nie jest koneserem powieści gotyckiej, a lubi ciekawostki historyczne. Bo to jest też książka dokument: jak ludzie w XIX wieku myśleli o postępie nauki. W XXI wieku dzieła doktorów Frankensteinów nie przerażają publiczności. Dziś czekamy na nie z niecierpliwością.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-10-2013 o godz 00:00 przez: Tetti
Powieść Mary Shelley to w końcu PRAWDZIWA historia Frankensteina, która zrobiła na mnie wielkie wrażenie. To opowieść o samotności, o potrzebie posiadania u swojego boku drugiego człowieka. Jak dla mnie, opowieść o najbardziej znanym na świecie monstrum to tylko tło do tego, aby pokazać czytelnikowi, czym jest człowieczeństwo. Polecam, świetna książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-02-2015 o godz 00:00 przez: charresea
To piękne wydanie sławnego "Frankensteina" podarowałam na Gwiazdkę mojemu mężowi. Oboje uwielbiamy tę powieść i już nieraz po nią sięgaliśmy. W tym wypadku mamy do czynienia z wersją pierwotną, dlatego tak bardzo ją sobie cenimy. Na wielkie brawa zasługuje również oprawa graficzna. Najlepsze wydanie, jakie miałam w ręku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-02-2014 o godz 00:00 przez: kampelou
Frankenstein to obok Drakuli Stokera dwie z największych i najsławniejszych książek okrzykniętych klasyką gatunku, czyli literatury grozy. Nie wyobrażam sobie, aby osoba, która twierdzi, że uwielbia powieści grozy mogła nie przeczytać tych obu książek, dlatego nawet nie zachęcam to czytania. To trzeba po prostu znać!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-11-2013 o godz 00:00 przez: Kleksik
Nawet sobie nie wyobrażałem, jak bardzo postać tak dobrze znanego nam monstrum została zmieniona przez współczesność. Może dlatego książka Mary Shelley podobała mi się tak bardzo - teraz całą historię rozumiem inaczej, odkryłem ją na nawo. Moim zdaniem, wyborna lektura. To dużo więcej niż zwykły horror. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-04-2014 o godz 00:00 przez: Equador
To wydanie Frankensteina jest naprawdę wyjątkowe. Zupełnie inaczej czyta się tę powieść grozy gdy mamy do czynienia z orygniałem bez większych zmian tekstowych. Zupełnie inny odbiór oferuje nam to wydanie. To tak jakbyśmy oglądali film w wersji reżyserskiej. Serdecznie polecam wielbicielom takich klasyków.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-12-2015 o godz 12:21 przez: Mateusz
Książka dla każdego, kto chciałby poznać oryginalną historię Frankenstein'a i jego Monstrum. Dodatkowo, to wydanie zawiera w sobie pierwsze wydanie tekstu bez zmian, które pojawiły się później.
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-10-2016 o godz 15:04 przez: Patryk Rożniecki
świetna książka i naprawdę ujmujące tłumaczenie ponadto wspaniale dobrane ilustracje
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-11-2015 o godz 01:13 przez: bartii85
Klasyka gatunku, trochę powieści romantycznej trochę grozy, polecam na chwilę relaxu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-07-2018 o godz 20:44 przez: Miranda Marek
Uwielbiam tą książkę. Dużo lepsza niż ekranizacje. Sklep super. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-08-2021 o godz 23:10 przez: Anonim
Niezwykle ładne wydanie. Polecam. W środku zakładka frankensteina :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-12-2017 o godz 16:43 przez: Sastru
ladne wydanie. klasyka!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-08-2021 o godz 12:26 przez: Iwona
Lektura!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Czerwona Królowa Henry Christina
4.5/5
27,31 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Alicja Henry Christina
4.3/5
27,31 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Lęk Sablik Tomasz
4.7/5
37,43 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Battle Royale Takami Koushun
4.7/5
45,55 zł
74,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Jak powstał Obcy Rinzler J.W.
5/5
149,93 zł
199,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dracula Stoker Bram
4.8/5
32,00 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Żywiołaki Mcdowell Michael
4.6/5
37,43 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Upiór opery Leroux Gaston
4.7/5
38,42 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Adwokat diabła Neiderman Andrew
4.5/5
28,80 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Ulice Laredo McMurtry Larry
0/5
52,43 zł
69,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Chodź ze mną Możdżeń Konrad
4.6/5
37,20 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Psychoza Bloch Robert
4.6/5
23,02 zł
35,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Grzesznik Urbanowicz Artur
0/5
37,43 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dziecko Rosemary Levin Ira
4.7/5
28,80 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Winda Sablik Tomasz
4.5/5
28,80 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Obcy Foster Alan Dean
4.6/5
25,59 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pieśń Bogini Kali Simmons Dan
4.4/5
35,21 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Inkub Urbanowicz Artur
4.6/5
35,21 zł
54,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego