Emerge (CD)

Oferta dvdmax : 44,84 zł

44,84 zł
InPost 12,99 zł
W magazynie dvdmax
Wysyłka w 24 godziny

Oferta ABE MEDIA : 93,00 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

  • 1. Collisions of The Matter
  • 2. Symphony No. 2 – Emerge
  • 3. D.N.A. bass clarinet concerto
  • 4. Quadra

Energetyzujące, zmienne, trzymające w napięciu, dzieła symfoniczne w nowym wymiarze!

"Emerge" to pierwsza monograficzna płyta Tomasza Jakuba Opałki, uważanego za jednego z najbardziej charakterystycznych kompozytorów swojej generacji. Młody twórca słynie przede wszystkim ze swoich dzieł orkiestrowych, dlatego w albumie słyszymy cztery kompozycje przeznaczone na duże składy instrumentalne: "Collisions of the Matter", "Emerge", "D.N.A." oraz "Quadra". Każdy z nich ma swoją niepowtarzalną historię i każdy stanowił dla kompozytora swoisty przełom w myśleniu zarówno o harmonice, strukturze, jak i o prowadzeniu muzycznej narracji. Opałkę na tle wielu twórców współczesnej muzyki poważnej wyróżnia energetyka jego kompozycji, które toczą się wartko, utrzymując uwagę słuchacza od pierwszego do ostatniego dźwięku.

"Obviously, Mr. Opałka is a completely finished composer. I'm sure he will become known throughout the contemporary music world in a short time" – John Corigliano

Urodzony w 1983 r. Tomasz Jakub Opałka jest jednym z niewielu młodych twórców, mających tak bogate doświadczenie symfoniczne. Jego muzykę wyróżnia dynamizm, wrażliwość na brzmienie, wysmakowana orkiestracja oraz innowacyjne poszukiwania w zakresie harmoniki ("D.N.A." – skale inspirowane kodem genetycznym, "Horyzont zdarzeń" – eksploracja możliwości harmoniki ćwierćtonowej etc.). W swoich kompozycjach łączy różnorodne wpływy i inspiracje, odżegnując się zarówno od konceptualizmu, jak i postmodernizmu. Jest zdecydowanym przeciwnikiem koncepcji prekompozycyjnych istniejących per se, które nie mają podłoża w esencji i treści dzieła. Jego śmiałe poszukiwania wykraczają poza teoretyczne nurty. Podstawą jest intuicja twórcza połączona ze świadomym warsztatem kompozytorskim, dbałością o strukturę, formę i narracyjny przebieg kompozycji.

"Opałka jest mistrzem koloru, tradycyjnej orkiestry nigdy nie używa w sposób konwencjonalny, instrumenty z różnych rodzin łączy w sposób niebanalny uzyskując coraz to nowe zestawy barw" – Małgorzata Gąsiorowska

Agnieszka Lewandowska-Kąkol w swojej książce pt. "Dźwięki, Szepty, Zgrzyty" opisuje muzykę Opałki, jako jednego z 16 jej zdaniem najwybitniejszych żyjących polskich kompozytorów (i jedynego tak młodego twórcę w tym gronie) obok takich artystów, jak Krzysztof Penderecki, Wojciech Kilar, Krzesimir Dębski, Paweł Mykietyn, Jerzy Maksymiuk czy Agata Zubel.

ID produktu: 1134230611
Tytuł: Emerge
Wykonawca: Opałka Tomasz Jakub , Czarkowska Jadwiga
Kompozytor: Opałka Tomasz Jakub
Dyrygent: Słowiński Krzysztof, Borowicz Łukasz, Michniewski Wojciech
Dystrybutor: Warner Music Poland
Data premiery: 2016-12-09
Rok nagrania: 2016
Producent: Warner Music Group
Nośnik: CD
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Digipack
Wymiary w opakowaniu [mm]: 124 x 10 x 138
Indeks: 20652777
średnia 3,5
5
1
4
0
3
0
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez .

Zobacz także

Najczęściej kupowane Peer Gynt
5/5
22,99 zł
21,84 zł
Najczęściej kupowane Venezia Stravagantissima
0/5
41,82 zł
39,72 zł
Najczęściej kupowane Symphony 5
0/5
80,99 zł
76,94 zł
Najczęściej kupowane Dvorak: Complete Cello Works
0/5
84,73 zł
80,49 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego