Dziecko z bliska (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

„Dziecko z bliska” – pierwsza polska książka o rodzicielstwie bliskości. Jej autorką jest znana i lubiana przez polskich rodziców psycholog dziecięca Agnieszka Stein. 

Książka, choć daleka od akademickiego żargonu, zawiera wiele naukowych rewelacji, które zadają kłam popularnym mitom wychowawczym. Ostatnio, także w naszym kraju, zdobywa popularność nurt wychowawczy znany jako Attachment Parenting czy rodzicielstwo bliskości. Niestety, wraz ze wzrostem zainteresowania szerzy się coraz więcej mitów i stereotypów związanych z samą ideą. Wiele osób myli ją z tzw. bezstresowym wychowaniem. Agnieszka Stein pisze o tym, czym naprawdę jest rodzicielstwo bliskości, jak je stosować, pokazuje również przykładowe rozwiązania trudnych sytuacji wychowawczych, oparte na swoim wieloletnim doświadczeniu w pracy z dziećmi i ich rodzicami.

Rodzicielstwo bliskości u Agnieszki Stein można opisać jako koncepcję 3 R:

  • relacja – nawiązanie i dbanie o dobrą więź pomiędzy rodzicami (lub opiekunami) a dziećmi,
  • regulacja – rozwiązywanie trudnych sytuacji wychowawczych; nauka samoregulacji emocji,
  • rozwój – wsparcie dziecka w rozwoju; rozwój osobisty dzięki obcowaniu z dziećmi.

Ta koncepcja stanowi klucz do wzajemnego otworzenia się na siebie i zbudowania szczęśliwej rodziny.

Książka oparta jest na wielu badaniach, przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilkunastu lat przez psychologów, socjologów, kulturoznawców, potwierdzających słuszność teorii prezentowanych przez Agnieszkę Stein.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Dziecko z bliska
Autor: Stein Agnieszka
Wydawnictwo: Mamania
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 308
Numer wydania: I
Data premiery: 2012-07-26
Rok wydania: 2012
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 211 x 24 x 145
Indeks: 11639848
 
średnia 4,2
5
21
4
9
3
3
2
1
1
3
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
25 recenzji
1/5
25-07-2015 o godz 12:26 fajna_hania dodał recenzję:
Same herezje. Nie wspiera rodziców. Raczej przekonuje, że dziecko to pępek świata i należy go wielbić. Poza tym nudna do bólu.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
17-08-2012 o godz 21:52 Aneta Młodzik dodał recenzję:
Książka bardzo dobra . O rodzicielstwie bliskości, o szanowaniu zdania i emocji dzieci, o tym że nie zawsze jest idealnie. Bez podręcznikowego wciskania co robić a czego nie, raczej sugestie. Dzięki temu łatwiej zrozumieć małego człowieczka
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
27-03-2019 o godz 21:19 Anonim dodał recenzję:
"Must have" dla rodzica, który szuka nowych rozwiązań w wychowaniu swoich dzieci, uczy się, popełnia błędy i znów się edukuje, doświadcza, widzi zmiany, chce być lepszym rodzicem. "Dziecko z bliska" to książka rodzicielstwie bliskości, napisana przez polską psycholoszkę Agnieszkę Stein. W swojej książce przedstawia interesującą koncepcję 3 R, czyli relacja, regulacja oraz rozwój, którą szczegółowo opisuje w swoich rozdziałach. Dla nowicjuszów na początku wyjaśnia czym jest rodzicielstwo bliskości, wyjaśniając w jaki sposób działa określając różne perspektywy i cele wychowania. W kolejnym rozdziale poświęconym relacji autorka skupiła się na potrzebach dziecka: stymulacji, dotyku, bliskości i relacji, uwagi, autonomii, granic. W kolejnym rozdziale na temat regulacji dużo zagadnień tyczy się uczuć, emocji, jak dziecko ma sobie z nimi radzić, jaka jest nasz rola w kształtowaniu owej regulacji. W ostatnim rozdziale autorka skupiła się na rozwoju i na metodach, w jaki sposób można rozwijać swoje dziecko i jakie stworzyć warunki, aby mógł on zaistnieć. Cieszę się, że powstała książka napisana w realiach polskich, w przystępnym psychologicznym języku (posiada również słownik pojęć na końcu), dla odbiorcy takiego jak ja- rodzica. Dużo w niej bogatych treści, celnych uwag, czy przykładów, jednakże po lekturze "Jak mówić żeby maluchy nas słuchały" spodziewałam się polskiego odpowiednika poradnika dla rodzica. Za mało w niej przykładów z życia i wskazówek "jeśli nie tak- to jak?". Dużo jest wiedzy merytorycznej, jednakże nie zawsze ona idzie w parze z życiem codziennym. Trudno mi wyobrazić sobie jak mogłabym stosować te metody przy dwójce dzieci, gdzie bardzo duży akcent kładzie się na potrzeby, uczucia, emocje, rozwój jednostki. Nie ukrywajmy, czasami jest to niemożliwe. Pomimo kilku minusów uważam jest to książka wartościowa, dużo się z niej dowiedziałam, nauczyłam, dzięki temu mogę zmienić swoją koncepcję wychowania na lepsze.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-07-2012 o godz 23:56 drdora dodał recenzję:
Agnieszkę Stein uważam za swoją „Matkę Chrzestną w Rodzicielstwie BliskościTym bardziej czekałam na wcześnie zapowiadaną CAŁĄ książkę.
Książka jest przemyślana, wyważona, pełna spokoju. Napisana z pełnym przekonaniem i wiarą w ten konkretny model relacji rodzic-dziecko. Stanowi zwartą całość. Zawiera szerokie wprowadzenie do tego, czym jest rodzicielstwo bliskości, aby potem skupić się na rozwoju emocjonalnym dziecka, powstawaniu i znaczeniu więzi rodzic-dziecko, aż do analizy konkretnych sytuacji.
Ta książka jest o emocjach – rodziców i dziecka. Jest o tym, jak emocje wpływają na nasze RELACJE. O tym jak te emocje REGULOWAC, aby nikomu nie stała się krzywda. A na koniec, jak te przekuć te emocje, żeby nas wzbogaciły i spowodowały nasz ROZWÓJ.
A jeśli jesteście ciekawi, co ma wspólnego jazda na słoniu do „wychowywania” dziecka, to musicie przeczytać te książkę… ;-)Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-08-2013 o godz 12:39 kasia dodał recenzję:
Czyli jak zrozumieć dziecko, nauczyć się właściwie odpowiadać na jego potrzeby, a jednocześnie samemu nie zatracić się w rodzicielstwie.

Pierwsza polska pozycja poświęcona rodzicielstwu, bliskości powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich rodziców. Pomaga znaleźć swoją drogę w trudnym procesie wychowania i odpowiada na wiele pytań dręczących młode mamy (i nie tylko). Rozprawia się z wieloma mitami wychowawczymi (chociażby taki że dzieci noszone czy śpiące z rodzicami wyrastają na maminsynki emocjonalnie uzależnione od rodziców), uczy traktować dziecko z szacunkiem.

Nie jest to może klasyczny poradnik- zrób tak żeby osiągnąć to czy tamto- ale raczej zbiór mądrych wskazówek.
Lektura obowiązkowa, dająca wiele do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-12-2015 o godz 19:21 arvalis dodał recenzję:
Napisana rzeczowo i tresciwie, bez zbednej afirmacji wlasnych teorii, jak to czesto bywa w przypadku literatury z obszaru Rodzicielstwa Bliskosci (AP) czy Jezyka bez Przemocy (NVC). Momentami wymagajaca skupienia, zeby sledzic logike toku myslowego autorki, jednak wszystkie akapity - bez wyjatku - zdaja sie miec sens, jesli do kogos przemawia opisana filozofia zycia i budowania relacji z wlasnym potomstwem, partnerem, samym soba. Nie brak przykladow z zycia (a dokladniej - z pracy pani psycholog rodzinnej), sa tez praktyczne wskazowki do wykorzystania od zaraz.
Polecam szczegolnie rodzicom niemowlecia (a jeszcze lepiej - oczekujacym rodzicom), nie mniej jednak nawet rodzic kilkulatka skorzysta z tresci.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-04-2018 o godz 00:00 Theodora Crypt dodał recenzję:
Czytając opis tej książki, który obrazował tak wiele nie zdradzając za dużo, a jednak wydawał się jakby był nierealnym spełnieniem marzeń młodych rodziców. Nie brałam tych efektów za możliwe dopóki nie dowiedziałam się jak wielką wiedzę ma Agnieszka Stein. Poświęciła dużo lat nauki, aby być skarbnicą wiedzy w temacie wychowania wiedzy. Bardzo dobrze opisuje zachowania dzieci i pokazuje jak właściwie mamy podchodzić do problemów i jak kształtować relacje wewnątrzrodzinne. Z drugiej strony zadziwiający jest fakt jak szybko zapominamy o naszym spojrzeniu na życie jak byliśmy młodzi. Warto mocno dbać i pielęgnować zasadę 3 R w życiu codziennym. Polecam młodym rodzicom.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
07-02-2018 o godz 14:55 annie dodał recenzję:
Książka napisana w duchu Rodzicielstwa Bliskości, którego jestem orędowniczką, jednak trudnym językiem. Podczas czytania zgadzam się z tezami autorki, jednak nie umiem opowiedzieć o czym ona pisze. Tak jakby chciała wrzucić wszystko co wie, ale w sposób mało uporządkowany. Dałam ją do przeczytania mężowi i przebrnął tylko przez pierwszy rozdział, ja przeczytałam połowę, a nie zdarza mi się nie doczytać książek. Mąż też nie wiedział o czym autorka pisze i o co jej chodzi. Na początek przygody z Rodzicielstwem Bliskości bardziej polecam Księgę Rodzicielstwa Bliskości Searsów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-08-2012 o godz 15:37 Sylvia dodał recenzję:
Bardzo dobra książka, zwłaszcza dla osób którym wydaje się, że rodzicielstwo bliskości to tzw. “bezstresowe wychowanie”. Nie tylko rozwieje ten pogląd, ale również otworzy oczy na wiele spraw, które umknęły nam w czasie wychowania, lub o których nie mamy pojęcia. To swoisty zbiór wielu pożytecznych książek. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Polecam wszystkim mamom, tym obecnym i tym przyszłym, które chcą mieć zrównoważone i szczęśliwe dzieci. W końcu szczęśliwe dziecko to szczęśliwa mama :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
14-03-2014 o godz 09:07 anonymous dodał recenzję:
Najtrudniejsza książka z zakresu wychowania jaka przyszło mi przeczytać. Ale też książka, która pozwoliła mi na nowo cieszyć się rodzicielstwem. Która zdjęła mi ciężar wychowania grzecznego dziecka, na rzecz dziecka takim jakie jest. Która dała prawo do bycia wystarczająco dobrym rodzicem, bez zbędnego napięcia związanego z poczuciem społecznego obowiązku wychowania dziecka które "potrafi się zachować". Obowiązkowa lektura dla każdego rodzica, który chce wychować "dobre dziecko".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-01-2015 o godz 00:00 dairika dodał recenzję:
Pierwszy prawdziwy poradnik o rodzicielstwie na jaki się natknęłam. Przesycony naukowymi definicjami i ciekawostkami spisanymi w języku normalnych ludzi, dzięki czemu lektura jest niezwykle przystępna i nie męczy. Autorka dzieli się z nami swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. W książce znajdziecie mnóstwo cennych porad i sposobów radzenia sobie z pociechą w trudnych sytuacjach. Doskonałe wsparcie merytoryczne dla każdego rodzica!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-01-2015 o godz 10:12 Małgorzata Spólna dodał recenzję:
Książkę pochłonęłam! Polecam wszystkim, którzy potrzebują poukładać swoje myśli o wychowaniu pociechy. Prosta teoria przeplatana "radami", które nie narzucają rozwiązań a proponują. Daje do myślenia, ale przede wszystkim uczy myślenia o dziecku i układania rozmowy tak, by mądrze z nim rozmawiać. Wspiera rodziców dzieci dopiero raczkujących jak i tych w przedszkolu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-08-2017 o godz 21:00 Kinga Garbowska dodał recenzję:
Agnieszka Stein to moje guru wśród wszystkich psychologów dziecięcych! Nie jest nachalna, sposób w jaki pisze nie ocenia, nie narzuca, nie daje jednoznacznych wskazówek, ale podpowiedzi i fachowe wytłumaczenie zachowania dziecka. Książka bardzo konkretna, pomocna, wspaniała, tak jak sama Agnieszka Stein!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
18-04-2016 o godz 11:27 Małgorzata Kuźmińska dodał recenzję:
Miało być 5 gwiazdek ale nie da się wprowadzić zmiany. Najlepsza książka jaką przeczytałam o wychowaniu dzieci, nawet mój mąż przeczytał. Zmusza do zastanowienia się na postępowaniem nas rodziców i uświadamia wiele spraw.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-04-2018 o godz 11:06 Anna Mioduszewska dodał recenzję:
Świetna książka, napisana przystępnym językiem. Wprowadza w meandry tolerancyjnego wychowania bez agresji względem dziecka. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-09-2017 o godz 15:11 Ewelina Różycka dodał recenzję:
super wydanie, napisana normalnym językiem i uświadamia nam jak postępować ze sobą aby nie mieć problemu z dzieckiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
08-03-2016 o godz 00:04 dzioobak dodał recenzję:
bardzo pomocna książka dla tych którzy czują, że chcą coś zmienić w relacjach z dziećmi, napisana bardzo przystępnie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
16-07-2019 o godz 13:57 Anonim dodał recenzję:
Ksiazka ktora mowi czego nie robic. A slabe wskazowki co robic w trudnych sytuacjach. Slaba !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-02-2016 o godz 08:11 Katarzyna Adamczak dodał recenzję:
Myślę, że książka warta do przeczytania przez każdego rodzica. Daje do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-08-2017 o godz 23:51 anitalech dodał recenzję:
Ciekawa książka. Polecam rodzicom, którzy chcą lepiej zrozumieć swoje dziecko.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Stein Agnieszka

Akcja adaptacja Stein Agnieszka
5/5
29,90 zł
34,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Momo Ende Michael
4.7/5
24,92 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Małe sówki Waddell Martin
5/5
26,18 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Free Lunch Ogle Rex
5/5
30,05 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Psychowzroczność Siegel Daniel J.
4.7/5
26,02 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Skunks i Borsuk Timberlake Amy
5/5
28,67 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Spot umie liczyć Hill Eric
5/5
23,55 zł
29,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.