Duchy Jeremiego (okładka  twarda, 09.2017)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 28,21 zł

28,21 zł 39,90 zł (-29%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Tego głosu dziecka, mówiącego o Zagładzie, nie da się już zapomnieć. Przejmująca powieść o odkrywaniu własnej tożsamości i mierzeniu się ze stratą.

Robert Rient – autor głośnego „Świadka” – powraca z niezwykłą powieścią.

Jeremi, nadwrażliwy dwunastolatek, jest połączony szczególną więzią z wychowującą go samotnie matką. Gdy ta zaczyna chorować na raka, przeprowadzają się na wieś do dziadka sybiraka. Dla Jeremiego rozpoczyna się okres pełen wtajemniczeń. Pierwsze intymne doświadczenia, eksperymenty z narkotykami. A przede wszystkim konfrontacja z trudną historią rodziny.

"Duchy Jeremiego" to portret rodziny uwikłanej w historię Zagłady, ale przede wszystkim kameralna, intymna opowieść o chłopcu doświadczającym jednego z najtrudniejszych momentów w życiu każdego człowieka.

Powieść o duchach, które nie pozwalają zasnąć. O tym, że przeszłość jest zamieszkana i ma moc przywoływania zmarłych. O spotkaniu z przodkami i życiu, z którego znika pamięć oraz przyszłość. Pozbawiona fałszywych tonów, bolesna i zatrzymująca na długo historia, którą Robert Rient dowodzi, że jest jednym z najodważniejszych i najciekawszych pisarzy młodego pokolenia.

"Rient jest czuły, uważny i błyskotliwy. Nie popada w patos ani sentymentalizm. Tak powinno się teraz pisać o ważnych sprawach. Świetne!"
Ignacy Karpowicz 

"Rient dorobił się swojego stylu, języka i pewnie czytelników, których będzie coraz więcej. Ma szwung, ma pióro."
Marek Bieńczyk

"Mały chłopiec próbuje zapełnić listę nieobecności i zrozumieć to, o czym w jego rodzinie się milczało: dziwny tatuaż na przedramieniu, chorobę matki, szorstkość dziadka. Po przeczytaniu tej historii spojrzałam na niego wzrokiem pełnym przytulenia, z wdzięcznością."
Magdalena Kicińska


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1145327612
Tytuł: Duchy Jeremiego
Autor: Rient Robert
Wydawnictwo: Wielka Litera
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 296
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-09-27
Rok wydania: 2017
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 141 x 25 x 211
Indeks: 22404121
średnia 4,5
5
20
4
3
3
0
2
1
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
15 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
13-03-2018 o godz 07:37 przez: kasiape | Zweryfikowany zakup
"Czasami przychodziła mi taka myśl do głowy, ze jestem tylko po to, żeby ja uratować, albo że jestem obok niej zamiast każdego mężczyzny" "Duchy Jeremiego" niesamowita, przejmująca opowieść dwunastoletniego Jeremiego. Chłopiec opowiada nam swoją wzruszającą historię. Nieprawdopodobnie trudne życie, które szykuje Jeremiemu coraz to gorsze niespodzianki. Chłopiec wychowywany tylko przez mamę, opowiada nam o wielkiej miłości do niej oraz wstrząsającym momencie, kiedy dowiaduje się, że jego ukochana mama ma raka. Jej choroba zmienia życie dwunastolatka. Ze względu na problemu finansowe zmuszeni są opuścić swoje dotychczasowe mieszkanie i przenieść się na wieś. Zamieszkanie w nowym miejscu, z dala od miasta oraz najlepszego przyjaciela, a także choroba mamy wydawałyby się być wystarczająco dużymi problemami w obliczu których młody chłopak mógłby się pogubić. To jest jednak dopiero początek smutnej historii Jeremiego. Młody narrator zagubiony w świecie dorosłych, w świecie problemów, które nie do końca rozumie, zupełnie niespodziewanie dowiaduje się o tym, że z pochodzenia jest Żydem, a jego babcia, po powrocie z zesłania, nie potrafiła poradzić sobie z tęsknota za utraconymi najbliższymi i odebrała sobie życie. Jeremi nie uporał się jeszcze z tymi wiadomościami, kiedy spływają na niego, niczym grom z jasnego nieba, kolejne, równie nieprzyjemne jak poprzednie. Jego mama trafia do szpitala. Operacja, która miała uratować ja o raka, nie przynosi zamierzonych rezultatów, a jej stan zdrowia pogarsza się. dodatkowo dziadek chłopca, zaczyna chorować na Alzheimera. Jednak dopiero śmierć ukochanej mamy, która przychodzi znienacka, niespodziewanie, jest prawdziwym wstrząsem zmieniającym życie Jeremiego. Chłopca podobnie, jak kiedyś jego babcię, zaczynają nawiedzać duchy, a on coraz częściej myśli o odebraniu sobie życia. Wstrząsająca historia młodego chłopca, który zbyt szybko musi dorosnąć. Świat opowiedziany jego oczami jest smutny, trudny, a czasami zabawny. Dwunastolatek zbyt szybko musi stanąć twarzą w twarz ze śmiercią, która czeka przecież nas wszystkich. Tęsknota za matką, bez której świat Jeremiego nie istnieje wyciska łzy z oczu.  Świat widziany oczami dwunastoletniego chłopca jest niezwykle trudny, zagmatwany. Problemy, z którymi Jeremi jest zmuszony walczyć, zabijają go, niszczą jego psychikę. Dodatkowo pojawia się wątek Drugiej Wojny Światowej oraz prześladowania Żydów co, moim zdaniem, czyni całą opowieść jeszcze smutniejszą.  Książka urzekła mnie przede wszystkim prostym językiem dwunastoletniego chłopca oraz jego narracją. Zabieg ten sprawił, że bardziej wczuwamy się w opisywaną historię i lepiej rozumiemy powód zagubienia Jeremiego. Wnikamy w trudny, niezrozumiały świat dziecka. Świat pełen smutku, żalu, śmierci.  Niezwykle poruszająca opowieść... www.nouw.com/ksiazkowepasje
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-05-2020 o godz 06:37 przez: Grzegorz | Zweryfikowany zakup
Świetnie opisane trudne tematy prostym językiem młodego człowieka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-11-2017 o godz 18:39 przez: Daria Kr
Główny bohater to młody chłopak, ma dwanaście lat, ale jak na ten wiek, ma bardzo trudne życie. Świat Jeremiego zdaje się wymykać mu z rąk. Matka chłopca choruje na raka, dowiaduje się on że jest Żydem, a na dodatek odkrywa wielki sekret skrywany przez jego rodzinę. Sekret, który mówi o babci Jeremiego, o kobiecie która została ocalona z Zagłady, a jednak zabiła się, bo nękały ją różne duchy. Chłopak nagle musi dorosnąć, zmierzyć się z chorobami które panują w rodzinie, z przeszłością, która nie jest łatwa do zrozumienia, w tym wszystkim musi jeszcze odkryć siebie. Dwunastolatek i przeciwności losu, które są zbyt duże jak na jednego młodego człowieka. "Duchy Jeremiego" poruszają wiele trudnych kwestii, tworząc razem całość, która poruszy niejedną osobę. Autor przytoczył tematykę Zagłady, życia w obozach, nazistowskich Niemcach, wprowadził smutek i pobudził czytelników do rozmyślań o tym, co już za nami, a także o tym, co może nas jeszcze spotkać. W książce główną rolę odgrywa także śmierć, jest ona wszechobecna, dotyczy przecież życia każdego z nas, jest nieunikniona. Jednak jest wiele pytań jakie przychodzą na myśl dwunastolatkowi, wiele trudnych myśli które kłębią się w jego głowie. Coś, co czyni tę książkę wyjątkową, inną od innych jest fakt, że autor napisał ją z perspektywy dwunastolatka. To Jeremi jest narratorem, mówi do nas, co jest bardzo autentyczne. Nie obserwujemy tego jakby z boku, a czujemy się, jakby ten chłopak opowiadał nam swoje przeżycia, myśli, wątpliwości i lęki. Momentami czuć tą dziecięcą mowę, jednak także dojrzałość jak na taki wiek. Warto także zwrócić uwagę na to, że książka skupia się także na rodzicielstwie, potrzebie czułości, zainteresowania. Trudno uwierzyć, że jedna książka może poruszyć aż tyle ważnych tematów, ciągle aktualnych i skłaniających nas do rozmyślań. "Duchy Jeremiego" zdecydowanie trafiają w punkt i wzruszają, poruszają w nas wiele uczuć, sprawiają że wychodzą one z nas. Łza kręci nam się w oku, gdy dzieją się smutne rzeczy, ale uśmiechamy się gdy czytamy o miłych momentach, trochę utożsamiamy się z Jeremim... bo każdy z nas był dzieckiem, dla każdego z nas wiele spraw było niezrozumiałych i często po wielu latach możemy żałować pewnych naszych decyzji. To książka która urzeka prostotą, ponieważ nie jest napisana jakimś wytwornym językiem, ale z perspektywy dwunastolatka. Jednak ta prostota urzeka, sprawia że nie możemy się oderwać od tej historii, czując cały czas pewien melancholijny nastrój, idealny do rozmyślań o sobie, o naszych bliskich, o przeszłości i tym co dopiero przed nami.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
5/5
22-02-2018 o godz 23:44 przez: Anonim
Niesamowicie wciągająca ( ja ją przeczytałam w 1 dzień), opowieść w narracji dwunastolatka, wzruszająca i poruszająca. Dla mnie to książka z tych, które na długo pozostaną w pamięci. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
12-08-2019 o godz 19:25 przez: Ruda Recenzuje
Mierząc się z chorobą mamy, Jeremi próbuje jednocześnie zrozumieć zagmatwaną historię własnej rodziny. Zagłada zdaje się mieć w tej powieści wiele twarzy. Czasami książki nas po prostu magnetyzują- okładką, tytułem, rekomendacją. Czujemy, że musimy je przeczytać. Koniecznie. Prędzej czy później. Ale na pewno. Wiemy, że ich lektura to jedynie kwestia czasu. Dokładnie to czułam spoglądając na zastanawiającą okładkę „Duchów Jeremiego”. Mogłoby się wydawać, że to kolejna powieść młodzieżowa, której autor próbuje zdobyć kilka punktów poprzez wplatanie w fabułę istotnych treści i aktualnych tematów. Można by pomyśleć, szczególnie na początku, że to ładna historia, ale próżno doszukiwać się w niej czegoś nowego czy zaskakującego. I choć może przez chwilę takie refleksje znalazłyby dla siebie usprawiedliwienie, to szybko doszlibyście do przekonania, że takie założenia nie mogłyby po prostu być bardziej mylne czy krzywdzące. „Duchy Jeremiego” to opowieść napisana ręką nastoletniego chłopca. I dokładnie to widać i czuć podczas lektury. Burzę uczuć, próbę zrozumienia otaczającego świata, nieśmiałe przebijanie się dojrzałości przez dziecięcą powłokę, wystawione na wierzch hormony. A przede wszystkim uczucia, które trudno zdefiniować. Rient bardzo trafnie i z wielką pasją oddaje charakter chłopca, którego życie potoczyło się nieoczekiwaną i nieakceptowaną ścieżką. Zwraca uwagę na jego większe i mniejsze problemy oraz lepsze i gorsze decyzje. Podążając śladem pierwszoplanowej narracji, poznajemy Jeremiego, za którym mógłby stać każdy z nas. A na pewno już wszyscy podobnie jak on przeżywaliśmy okres nastoletniego buntu połączony z wielkimi zmianami, na jakie nie byliśmy przygotowani. Muszę przyznać, że młody wiek bohatera dodatkowo potęgował odczuwane emocje. Jego próba wyrażenia siebie, uchwycenia tego, co nieuniknione, konieczność dostrzegania szans i omijania kłód, które los rzuca pod nogi… Czytając miałam wrażenie, jakbym przeniosła się kilkanaście lat wstecz i przeżywała drugi raz ten okres, wcale nie tak kolorowy, jak mogłoby się przecież wydawać. Na kartkach książki Jeremi musiał szybko dorosnąć. Wziąć na barki wszystkie ciężary świata. Znaleźć usprawiedliwienie dla spotykających go krzywd. W kolejnych rozdziałach teraźniejszość oddaje miejsca przeszłości, a iskrzące barwy muszą ustąpić odcieniom szarości. Rient wprowadza w głowie chłopca zamęt, rzucając go na głęboką wodę i zmuszając, by zmierzył się z tematami, jakie mogłyby przytłoczyć nawet starszą osobę. W „Duchach Jeremiego” przeszłość dopada każdego i każdy zdaje się pokutować za nieswoje grzechy. Autor podszedł do tej opowieści bardzo dojrzale. Zaimponował mi połączeniem tematów i sposobem, w jaki je przedstawił. Wiele się działo, dużo można było poczuć, a jeszcze więcej pomyśleć. Znakomite, aktualne i ważne kwestie zostały przedstawione wspaniale, z dumą i powagą. Rient oddaje zasługi tym, których pamięta historia, jednocześnie nie umniejszając nikomu z nas. Podczas lektury poczułam się ważna i pomyślałam, że to mogłaby być moja historia, a przynajmniej odnalazłam w niej wiele z własnego życia. I ta uniwersalność, prawdziwość i szczerość mają tutaj olbrzymie znaczenie. Przeczytałam szybko, ale zostanie ze mną na długo. A kiedy już zbliżałam się do końca, to oczy nagle zrobiły mi się mokre, a tekst się zamazał. Strasznie mnie ta powieść zasmuciła. Ale właśnie takiej książki szukałam. Takie emocje są zawsze mile widziane.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
12-06-2018 o godz 13:11 przez: Małgorzata Włodarczyk
"Uczyłem się raczkować. Niezbyt mi to wychodziło, bo chociaż chciałem iść do przodu, cofałem się, a to było strasznie frustrujące , tak samo frustrujące jak ostatnie tygodnie na wsi. Ten ruch, na który nie mam wpływu, chociaż wydaje się łatwy. Zostawić za sobą kawałek podłogi i ruszyć dalej." Czytając książkę mogę śmiało stwierdzić, że byłam przerażona ilością złych zdarzeń, które spotykały dwunastoletniego chłopca. Jak odnaleźć się w tak nietypowej rodzinie z tyloma problemami? Dziadek z alzheimerem, sąsiadka dziadka- Maria to Żydówka, która ma za sobą życie w obozie koncentracyjnym, babcia, która także jest Żydówką, przeżyła złe czasy, lecz straciła całą rodzinę, ciotka Estera okazuje się być lesbijką. Do pakietu "szczęścia" matka Jeremiego jest chora na raka. Autor wprowadza Nas w ten świat nie szczędząc kataklizmów i gamy uczuć, którymi obdarzamy głównego bohatera. Co zadziwiające, mino tylu zdarzeń historia jest spójna i logiczna, nie zostajemy zamęczani zbędnymi wątkami. Jeremi wraz z matką są zmuszeni przeprowadzić się do dziadka, ze względu na brak funduszy. Po czasie jedynym marzeniem bohatera jest powrót do dawnego domu i dzielenia podwórka z przyjacielem. W nowym miejscu zamieszkania nie widzi dobrych perspektyw, jak i musi pracować, pomagać dziadkowi w gospodarstwie. Wiedząc, że głównym powodem przeprowadzki jest brak pieniędzy postanawia je zarobić. Może i ten zarobek nie jest poprawny, lecz przez to widzimy jak młody chłopak usiłuje dążyć do celu i wierzy, że mama na pewno wyzdrowieje. Choć Jeremy musi szybko dorosną i uporać się z wieloma problemami, to i tak pozostaje w nim szczypta dziecka. Wiele sytuacji interpretuje po swojemu, nie potrafi zrozumieć lub źle postrzega, co wyjaśnia zakończenie książki. Czytając widzimy bunt, przekleństwa, chęć gry w piłkę czy choćby najzwyklejszych spotykań z przyjacielem. Język w książce całkowicie odnosi się do głównego bohatera, nie mamy tutaj wtrąceń z dorosłego życia. Rient ukazuje nam swój talent polegający na pozostaniu przy temacie, nie wrzuca swoich przemyśleń, uczuć. Czytając skupiamy całą uwagę na nastolatku w morzu problemów, jego przeżyciach, aż docieramy do końca. Smutnego i wstrząsającego końca. Choć książka jest napisana lekki piórem i czyta się ją bardzo szybko, to porusza istotne oraz trudne tematy. Po przeczytaniu byłam zmuszona usiąść w ciszy i pomyśleć, przetrawić ukończoną lekturę. Mogę śmiało stwierdzić, że zostałam poruszona tą historią, a miejsce gdzie znajduje się serce- zabolało. Ile mamy szczęścia żyjąc z ludźmi, których kochamy? "Raz chciałem zabić mojego dziadka, miałem nawet plan z alibi. A jak chcesz kogoś zabić, ale naprawdę zabić, to musi być miłość.Teraz to wiem, bo wcześniej myślałem, ze to właśnie wszystko jest, tylko nie miłość, ale to później opowiem. "
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-06-2018 o godz 14:17 przez: Georgina Gryboś
Udusiłam się tą książką, jak tylko można się udusić literaturą. Złapała mnie w koszmarny kokon takiej ilości tragedii i smutku, że niemal nierealny w istnieniu razem. (jeszcze większą zgrozę odczuwam, zdając sobie sprawę, że może być gorzej). Stałam się Żydówką, wnuczką swojego dziadka z Alzheimerem, synem swojej matki, umierającej na raka, siostrzeńcem swojej ciotki lesbijki, również Żydówki; stałem się oglądającym tatuaże z Auschwitz, stałem się wnukiem mojej babci – samobójczyni; stałem się młodocianym dilerem, stałem się rozbójnikiem nie panującym nad agresją, stałem się dzieckiem, które chce być dorosłym, ale jednak chce być też dzieckiem; stałam się chłopcem wchodzącym w okres dojrzewania, który patrzył na matkę w szpitalnym łóżku, stałam się chłopcem, który zadaje pytania, chłopcem, który nie rozumie odpowiedzi. Stałam się chłopcem, który rozmawia z duchami i stałam się mną, przywołującą swoje własne duchy. Są takie pozycje, które mnie ogarniają, bo uderzają w tony, o których wolę nie myśleć, do których nie chcę wracać, które zakopałam wraz z przeszłością, która się przecież już wydarzyła i wara jej od teraźniejszości. „Duchy Jeremiego” są napisane z perspektywy nastoletniego chłopca, gówniarza po prostu, który trafił do centrum rodzinnych tajemnic. Nie dajcie się zwieść pełnym humoru i prostoty językiem małego cwaniaczka. Przez kilka stron pozwoli Wam na miękkie lądowanie, ale pod natłokiem piętrzących się problemów i każdego kolejnego pytania materac będzie się zmieniał w beton z rozsypanym szkłem. Jeśli dodatkowo jesteście naznaczeni własnymi duchami, bądźcie gotowi na wspomnienia i wasze duchy, które zapukają do okien, będą pukać coraz mocniej, z każdą przebrniętą stroną. Ta książka jest jak magma, w której się topisz. Niby nie wiesz, kiedy skończyłeś czytać, ale ciężar, który w Tobie pozostaje zdaje się być nadal na 10 stronie. Coś okropnego. Jeremi przypomniał mi o pragnieniu bycia dzieckiem. Przygnieciony niezrozumiałymi opowieściami, idący ręka w rękę ze śmiercią nadal chciał być dzieckiem. Nadal chciał, aby mama położyła mu rękę na oczy, aby mógł ją łaskotać swoimi rzęsami… tylko jakoś tak głupio się do tego przyznać. Do tego przytulania też jakoś tak…. nie na miejscu. po resztę zapraszam na literackakavka.pl:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-08-2018 o godz 12:52 przez: CherryLadyReads
Wzruszająca opowieść o 12-letnim chłopcu, którego życie ulega zmianie, gdy dowiaduje się, że jego mama choruje na raka. Ale nie jest to jedyna zmiana w jego życiu. Przeprowadzka do chorego na Alzhaimera dziadka na wieś, odkrycie swojej tożsamości, którą jego rodzina długo trzymała przed nim w tajemnicy, to trochę za dużo do uniesienia przez nastoletniego chłopca. Jeremi próbuje sobie jakoś radzić z ilością obowiązków oraz trudnościami jakie na niego spadły, ale nie zawsze mu się to udaje. Narracja w książce prowadzona jest z perspektywy Jeremiego. Jego przemyślenia są typowe dla logiki dziecka, co czasami mnie rozśmieszało, a czasami irytowało. Z powodu młodego wieku i braku doświadczenia, Jeremi ocenia wszystko w kategorii czarno-białe. Ma żal do matki, że zachorowała, ale nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłoby jej zabraknąć. Uważa, że za mało się stara i to jest powodem braku postępów w leczeniu. Również zmiana otoczenia nie jest chłopakowi na rękę, bo oznacza to, że jego droga do szkoły znacznie się wydłuży i ograniczy kontakt z najlepszym przyjacielem Augustem. Postanawia zarobić na wynajem mieszkania. Chęci Jeremi ma dobre, ale sposób osiągania swoich celów pozostawia wiele do życzenia. Mimo, że książka nie ma wiele stron, to czytało się ją trochę ciężko. Ale tematyka poruszana w książce też do lekkich nie należy. Ja nie byłam w stanie przeczytać jej od razu, musiałam sobie dozować emocje. I nie obyło się bez morza łez. Książka ma jednak ważne przesłanie, którego coraz więcej ludzi jest świadomym, że trzeba się śpieszyć kochać ludzi i nie zwlekać ze słowami uznania i okazywaniem swoich uczuć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-04-2018 o godz 19:24 przez: Wiktor Bury
"Duchy Jeremiego" w imponujący sposób łączą powagę i ciężar poruszanych tematów z prozą dnia codziennego. Z jednej strony to opowieść o stracie, o próbie rozprawienia i pogodzenia się z przeszłością oraz piętnie, jakie pewne wydarzenia po sobie zostawiają. Natomiast z drugiej to – niepozbawiona humoru i lekkości – historia Jeremiego. Historia o jego niezwykłej więzi z matką, o zmaganiu się z trudami i wyzwaniami dorastania oraz o młodzieńczej chęci życia bez ograniczeń, po swojemu. Powieść Rienta na nic się nie sili, jest nieustająco sobą, a w tej swojej naiwności i bezpretensjonalności zwyczajnie trafia do podświadomości i emocji czytelnika. Porusza, wzrusza, wywołuje uśmiech i mając w sobie niezwykły czar, sprawia, że będziemy chcieli do nich niej wiele razy powrócić. Cała recenzja do poczytania na stronie: http://kulturadogorynogami.pl/2018/04/01/dziecieca-naiwnosc-w-duhach-jeremiego-roberta-rienta/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-03-2018 o godz 09:23 przez: czarnatulipanna
Sięgając po książkę Roberta Rienta miałam dość duże oczekiwania, ale i spore obawy. Bałam się, że z racji poruszonej tematyki wyjdzie z tego tani wyciskacz łez, a otrzymałam literaturę, którą lubię najbardziej – minimum słów, maksimum emocji, i to emocji żywych, autentycznych i poruszających. Nie znajdziemy tu oczywistych rozwiązań i dróg na skróty. "Duchy Jeremiego" nie są powieścią idealną, znajdziemy w niej kilka niedociągnięć i elementów, które mogą po jakimś czasie irytować (np. przekręcanie frazeologizmów przez głównego bohatera), ale to tylko nieistotne drobiazgi. Jestem pewna, że nie jest to moje ostatnie spotkanie z twórczością tego autora i liczę na to, że jego następne książki zachowają tę wyjątkową wrażliwość. Chcę więcej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
10-02-2018 o godz 17:28 przez: Monika
Autor prawdopodobnie inspirował się wspaniałym "Chłopcem w pasiastej piżamie", chciał pokazać historię widzianą oczami dziecka, z jego błędami językowymi. Niestety nie wyszło mu to za dobrze. Trudno mi uwierzyć, ze 12-latek pierwszy raz od dziadka słyszy słowo "deportacja" i nic wcześniej nie wiedział o wywózkach na Syberię w czasie wojny. Książka bardzo bardzo słaba i nawet rekomendacja Kasi Nosowskiej jej nie pomoże. Zdecydowanie nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
5/5
26-02-2018 o godz 09:08 przez: Anonim
Wciągająca, poruszająca, śmiałam się aż po łzy, a potem płakałam. Idealnie opowiedziana, prosta, ale z morałem historia. Słyszałam, że książka wzbudza skrajne reakcje i musiałam sprawdzić sama, najlepsza książka, jaką przeczytałam w ostatnich miesiącach!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-02-2018 o godz 09:11 przez: Anonim
Porywająca! Nie mogłam się oderwać i zarwałam noc, to mój jedyny zarzut do autora, poza tym rewelacja!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
05-11-2017 o godz 16:46 przez: Anonim
Ta książka to jedna wielka zbieranina chorób, nieszczęść i używek... Nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 3
5/5
07-02-2018 o godz 15:09 przez: Anonim
Wzrusza, skłania do przemyśleń. Genialna książka - warto kupić!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Niewygodni
5/5
32,84 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Gate
5/5
28,04 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Mistrzowie opowieści. O miłości Opracowanie zbiorowe
5/5
28,81 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zła mowa
5/5
25,55 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pulverkopf
4.1/5
30,49 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Klara jedzie na pogrzeb
4.0/5
22,86 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Testamenty
4.6/5
22,37 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego