Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Przez tydzień leżał w głębokiej śpiączce. Lekarze dawali mu minimalne szanse na wyleczenie. Jego ciało nie reagowało na żadne bodźce, a mózg prawie przestał funkcjonować. Kiedy tonął w mroku, stało się coś, czego żaden naukowiec nie mógł się spodziewać. Odkrył Niebo.

Eben Aleksander, znakomity neurochirurg i szanowany wykładowca Uniwersytetu Harwarda, przez lata podchodził sceptycznie do zagadnień wiary. Swoje życie poświęcił nauce i ufał jedynie faktom. Pod wpływem dramatycznego zdarzenia zagłębił największą tajemnicę ludzkości i przewartościował swoją racjonalną wizję świata.

Jest to niezwykła relacja, spisana ręką naukowca specjalizującego się w badaniu mózgu, przedstawiająca piękną wizję zaświatów.
Od wydawcy:

"Przeżycie doktora Eberta Alexartdra, bliskie doświadczeniu śmierci, jest najbardziej zdumiewającym, o jakim słyszałem w czasie ponad czterdziestu lat moich badań nad tym zjawiskiem. To żywy dowód na istnienie życia po życiu".
Raymond A. Moody, autor książki "Życie po życiu"


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo
Autor: Alexander Eben
Tłumaczenie: Śmietana Rafał
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-03-20
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 206 x 19 x 143
Indeks: 12691920
średnia 4
5
111
4
28
3
23
2
13
1
18
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
99 recenzji
23-11-2013 o godz 13:26 przez: vojager
Całe szczęście, że po wszelkich możliwych upustach dałam za tą pozycję tylko 10,00 zł, bo inaczej ryczałabym jak lwica, za nabicie mnie w butelkę. Najpierw to długi wstęp, potem autobiografia, która po czasie zamienia się w dramat rodziny modlącej się przy łóżku chorego. Nudy na pudy ! Z całej treści tylko z 10% to jakieś tam doświadczenia poza cielesne. Są o wiele ciekawsze pozycje z tematyki ezoteryki jak chociażby książki takich autorów jak: Browne Sylvia czy James Van Praagh, które przemawiają do mnie sto razy lepiej. Takich ludzi jak Eben Alexander przeżywających "śpiączkę" jest mnóstwo, i na pewno też mnóstwo w tym lekarzy. Tylko akurat ten jeden lekarz odważył się napisać, żeby przekonać swoich kolegów po fachu, że coś tam po śmierci jest. Mnie nie musiał i przekonywać, ba, nawet stwierdzę, że nie był w stanie mnie bardziej utwierdzić w przekonaniu na istnienie życia po życiu. Książki nie oddam nikomu, bo szkoda czasu na jej czytanie. Posłuży mi na rozpałkę w kominku.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 0
21-03-2013 o godz 16:10 przez: LeoniMa
„Dowód” Alexandra to, jak głosi podtytuł, „Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo”. Lepiej bym tego nie ujęła. Chciałabym tylko zaznaczyć, że Nieba, które odkrył Alexander nie znajdziemy w Biblii czy w jakimkolwiek tekście religijnym. Niebo, które opisuje autor jest wytworem ludzkiej wyobraźni lub świadomości, lub raczej (chyba najtrafniej) podświadomości. To miejsce, w którym przebywa Alexander podczas tygodniowej śpiączki jest niczym wyrwane z najpiękniejszej baśni, jaką kiedykolwiek było nam dane poznać. Nadal jest to tylko baśń, wizja, fantazja o miejscu, gdzie panuje niewyobrażalne szczęście, miłość i spokój. Warto sięgnąć po tę książkę, aby choć na chwilę znaleźć się w nim i uciec od szarego i ponurego życia. Gorąco polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 6 1
02-07-2013 o godz 23:59 przez: anonymous
Rozczarowanie na całej linii. Ewidentne nabijanie kasy. Po raz pierwszy żałuje wydanych pieniędzy!
Czy ta recenzja była przydatna? 5 4
09-07-2013 o godz 11:12 przez: Ekspert Empiku
Czy ta książka da Ci ostateczną odpowiedź na istnienie życia po życiu albo czy podpowie, jak jest w zaświatach? Być może... Może też upewni Cię w czymś albo Cię zdenerwuje. Może wywoła w Tobie refleksję mniejszą lub większą, choć możesz uznać, że ktoś miał po prostu ciekawe doświadczenie. Myślę, że każdy powinien przeczytać tę książkę, by móc sobie samemu odpowiedzieć na kilka pytań, a może otworzyć drzwi do poznania, poszerzyć horyzont... Ja skonfrontowałem lekturę ze swoimi przemyśleniami i było to ciekawe przeżycie. A czego Ty się dowiesz? Sprawdź sam!
Bogdan Macioch, Empik Warszawa
Czy ta recenzja była przydatna? 4 1
24-03-2013 o godz 16:21 przez: michi245
„Dowód” Ebena Alexandra to bardzo refleksyjna i pozytywna historia neurochirurga, którego na 7 dni zawiódł własny mózg – po prostu się wyłączył. Alexander zabiera nas do baśniowej krainy Miłości i Szczęścia. Jak wielokrotnie podkreśla, wiele elementów tej zagadki jest nadal nieodkrytych. Autor wysuwa kilka hipotez, jednak żadna nie jest wystarczającym wytłumaczeniem jego doświadczeń. Moim zdaniem, książka ta jest dowodem na to, że nasza świadomości i stan wiedzy są jeszcze na tyle niedoskonałe, że nasz podświadomość, świat marzeń i fantazji nadal potrafią nas zaskakiwać.
Czy ta recenzja była przydatna? 4 1
1/5
01-03-2014 o godz 05:36 przez: Ania
Gniot! Poza tym pozbawiony jakichkolwiek dowodów potwierdzających prawdziwość tezy, iż autor faktycznie miał okazje przebywać poza ciałem i doświadczać tego, czego doświadczał. Amatorzy gatunku fantasy niskich lotów nie będą zawiedzeni ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 4 0
01-08-2013 o godz 22:14 przez: DIABLOMEN33
NUDA
Czy ta recenzja była przydatna? 4 3
2/5
18-04-2014 o godz 09:05 przez: opalka
Czy Bóg istnieje? Czy potrzebujemy na to dowodów? Czy biologiczna śmierć ciała wyznacza kres naszej drogi? Takich pytań jest wiele, a teorii i odpowiedzi na nie jeszcze więcej. Ludzie wierzący, do których i ja się zaliczam, w zasadzie nie szukają odpowiedzi na te pytania, ponieważ dzięki swej wierze noszą je w sobie. Natomiast książka dr Alexandra pozostawiła mnie w stanie bezgranicznego zdumienia, budząc przeświadczenie raczej dalekie od stwierdzenia, że oto autor faktycznie obcował z Bogiem. Czułam się raczej … manipulowana. I chociaż powierzchownie patrząc, relacja autora zdaje się potwierdzać istnienie miłosiernego Boga, to wciąż towarzyszyło mi poczucie, że w tej historii w zasadzie nie o Niego chodzi. Miałam wrażenie, że nie ma tu mowy o zbawieniu samym w sobie, będącym nagrodą za życie zgodne z wolą Boga, lecz raczej o pewnym stanie świadomości, uwolnionej z ograniczeń mózgu i ciała. W kwestii wiary pojawia się znacznie więcej pytań niż odpowiedzi. Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki i nie mogę się pozbyć wrażenia, że coś w niej… śmierdzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
08-07-2013 o godz 08:17 przez: Ekspert Empiku
Wiele już było przypadków tzw. "śmierci klinicznej", gdy po przebudzeniu pacjenci opowiadali różne historie dotyczące tego, co zobaczyli. Jednakże w tym wypadku swoją wersję opowiada neurochirurg - osoba, która pozostawała bardzo sceptyczna w stosunku do wiary i życia po śmierci. W książce "Dowód" Eben w przepiękny sposób opisuje miejsce, w którym się znalazł - baśniową, niemal fantastyczną krainę pełną szczęścia i miłości. Nie stara się jednak na siłę wmawiać nam, że było to Niebo lub może po prostu piękna projekcja podświadomości, chce tylko przekazać niezwykłe doświadczenia dające nam wiele do myślenia.
Jakub Serafin, Empik Wrocław
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
31-03-2013 o godz 19:01 przez: donvito
Książka świetna, czyta się od deski do deski, aż dziw ze napisał ją lekarz nie literat. Przeżycia miał ciekawe, rzeczywiście z tym motylem mnie zadziwil niesamowicie, bo sporo czytałam już o śmierci klinicznej, ale tu jest nieco inaczej, bardziej poetycko. Mimo wszystko nadal nie do końca uwierzyłam, ale miło mieć nadzieję, ze coś tam jest, że takie coś tam jest, warto przeczytać, warto dać w prezencie, nawet jeśli sie jest sceptykiem, bardzo ładna historia po prostu.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
5/5
16-04-2013 o godz 15:15 przez: jakula
Niesamowicie podnosząca na duchu książka. Pokazująca że nawet dla naukowego człowieka może się zdarzyć prawdziwy CUD, który przemienia niedowiarka w wierzącego człowieka. Autor rozmawia z Bogiem, którego nazywa OM. A przecież w religii hinduskiej OM oznacza słowo, które stwarza wszystko. To jeszcze jeden dowód, prosto z zaświatów, że Bóg jest tylko jeden i wszyscy wierzymy w tego samego Boga. Ta książka powinna uczyć wiary i tolerancji. Gorąco polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 1
1/5
07-08-2013 o godz 10:59 przez: bacha
Wielkie rozczarowanie. Książka zapowiadała się ciekawie, niestety autor powinien pozostać przy pracy lekarza, a swoje wspomnienia dać do spisania profesjonaliście. Nie warto, szkoda czasu.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 3
3/5
12-03-2014 o godz 13:02 przez: ulab6
Raczej średnia. Opowieść o własnych przeżyciach i powrocie do wiary.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
20-05-2013 o godz 00:00 przez: Darkmen
W zalewie książek tego typu zauważam pewien minus. Najczęściej piszą o nich albo osoby bardzo wierzące albo duchowni. Ja chciałem poznać relacje kogoś kto jest ateistą i przekonałby mnie że faktycznie po śmierci coś jest niż tylko pustka. Dlatego właśnie sięgnąłem po tę pozycje. Chciałem żeby mi to opowiedział człowiek nie wierzący. Dlatego też jak tylko przeczytałem recenzje poszedłem do kasy i kupiłem ją. Była to moim zdaniem jedna z trafniejszych decyzji bo książka jest naprawdę dobra. Po przeczytaniu jej dało mi to trochę do myślenia. Musze jeszcze zgłębić ten temat ale myślę że warto. W końcu jakby nie patrzeć świadomość że po śmierci coś jeszcze na nas czeka jest... pocieszająca.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
13-07-2013 o godz 10:00 przez: Bolbeck
Książka skłoniła mnie do napisania wiersza. Niech służy jako recenzja://

W rzeczywistości niepojętej,/
głęboką jedność czuć istnienia,/
gdzie czas zatacza wokół pętlę,/
gdy wszystko w dobro się zamienia.//

Móc wciąż szybować poprzez byty,/
w bliskości z nimi czuć wciąż miłość,/
wznosić się ponad własne szczyty,/
zobaczyć to co jest, co było.//

Nad czasem sunąć bezszelestnie,/
jak ponad łąką lekki motyl,/
ogarniać całą świata przestrzeń,/
rozumieć Boga stwórczy dotyk.//

Światłem odczuwać te przestrzenie,/
które istotą są stworzenia/
i wrócić znowu tu, na ziemię,/
by tamtym dobrem ją przemieniać//
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
2/5
25-10-2014 o godz 17:26 przez: Sz_Kate13
Co prawda przeczytałam tę książkę jednym tchem w 4h, jednak muszę powiedzieć, że bardzo mnie zawiodła. Czytając ją, miałam wrażenie, że uczę się do egzaminu na kierunku medycznym, mnóstwo terminologii z dziedziny neurochirurgii, a tylko 3-4 rozdziały opisujące, co tak naprawdę przeżył autor. I to jeszcze niedokładnie! W większości, książka ta jest poświęcona wyszukiwaniu przyczyn takiego zjawiska, jakiego doświadczył i odrzucaniu po kolei każdej z pozoru możliwej teorii. Ukazana jest tam również historia jego życia, a bardziej szczegółowo to, co się działo w szpitalu według relacji rodziny.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
28-03-2013 o godz 09:35 przez: gosiam
Świetnie się ją czyta. Abstrakcyjne sytuacje (aczkolwiek rzeczywiście doświadczone przez autora) opisne są znakomicie. Książka "wciąga" do ostatniej strony. Podkreśnienia wymaga fakt, że autorem jest neurochirurg który do momentu włąsnych niecodziennych przeżyć dość sceptycznie podchodził do spraw wiary. POLECAM !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 2
05-11-2014 o godz 09:23 przez: mańcia
Interesująca książka , napisana przez lekarza ,który jak wielu wierzących był niedowiarkiem. Wiele faktów z życia po śmierci uważał za nierealne. Dopiero własne przeżycia zmieniły to. Uwierzył w miłującego Boga( czego doświadczył podczas swojej choroby ) i przekazuje to światu.
Książka pomaga pogłębić swoją wiarę.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
1/5
04-11-2017 o godz 13:46 przez: anonymous
Stek bzdur. Wynudziłam się śmiertelnie. Osobiście nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
06-05-2014 o godz 21:12 przez: Sayuri
Książka inna niż wszystkie, obejmująca zagadnienia, które według mnie bardziej były związane z filozofią niż z religią. Dzięki temu książkę można polecić każdemu, kto szuka odpowiedzi na to, czy istnieje życie po śmierci i czy jest Boga. Na pewno po jej przeczytaniu zaczniecie sami się zastanawiać nad tematyką książki. Ciekawe jak dla mnie są próby wyjaśnianie tego co się przydarzyło autorowi z naukowego punktu widzenia. Treść daje do myślenia, o ile choć trochę się kiedykolwiek zastanawialiście nad życiem po śmierci.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ostatnia nadzieja Rogalska Marzena
4.9/5
33,05 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Diabeł stróż Krajewski Marek
4.6/5
30,64 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Diabeł stróż Krajewski Marek
4.6/5
37,25 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
38,82 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gdzie w Polsce na weekend Węgrzyn Katarzyna
4.5/5
36,63 zł
49,99 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
43,29 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dżentelmen w Moskwie Towles Amor
4.7/5
36,24 zł
49,90 zł
29,94 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
40,49 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.5/5
28,36 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Tischner. Biografia Bonowicz Wojciech
5/5
41,86 zł
54,99 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 10 grudnia Saunders George
5/5
33,67 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
64,40 zł
89,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego