Dopóki śmierć nas nie połączy (okładka  miękka, 08.2016)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Czy można przełamać klątwę dzieciństwa?

Małgorzata wyprowadza się z rodzinnej wsi do dużego miasta, gdzie ciężko pracuje, by zostać „kimś”. Jest dziewczyną wyjątkowo piękną, co w połączeniu z jej pochodzeniem, prostotą i ocierającym się o wulgarność sposobem bycia sprawia, że jest łakomym kąskiem dla spotykanych w życiu mężczyzn. Coraz bardziej rozczarowana swoim nowym życiem i bezwzględnością świata, który nie okazał się rajem, ulega pokusie i zostaje utrzymanką starszego, zamożnego mężczyzny... A gdy się jej wydaje, że stoczyła się na samo dno, spotyka pierwszą, prawdziwą miłość. Czy jednak będzie miała na tyle siły i odwagi, by o nią zawalczyć?


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1127147809
Tytuł: Dopóki śmierć nas nie połączy
Autor: Noszczyńska Danuta
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 344
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-08-02
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 27 x 195 x 127
Indeks: 19895130
średnia 4,4
5
3
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
21-01-2019 o godz 13:17 przez: justina140 | Zweryfikowany zakup
Gorąco polecam książkę Danuty Noszczyńskiej "Dopóki śmierć nas nie połączy". Bardzo ciekawa książka, niezwykle "wciągająca". Fabuła książki jest niezwykle ciekawa i bardzo zaskakująca. Książka trzyma w napięciu do samego końca, porusza ciekawe wątki i pomaga spojrzeć na ludzkie zachowania i wybory z innej perspektywy. Autorka pokazuje jak łatwo przychodzi nam ocenianie innych ludzi nie wiedząc nic o ich życiu. Na prawdę warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-08-2016 o godz 09:02 przez: Bookendorfina Izabela Pycio
Przedstawiona w książce historia wciągnęła mnie, chętnie śledziłam bieg interesujących wydarzeń, przeszłe dramaty wywierające znaczący wpływ na obecne losy postaci, podejmowane decyzje i ponoszone konsekwencje. Przekonały mnie portrety psychologiczne bohaterów, intrygujące zderzenie mądrości, dojrzałości i dużego doświadczenia życiowego z młodzieńczą naiwnością, żywiołowością i beztroską. To także obraz zdeterminowanej walki z przeznaczeniem, konsekwencji w nadaniu mu pożądanego kierunku, chęci wyrwania się z określonych wzorców, uporu trwania przy własnych marzeniach, poszukiwania szczęścia i celebrowania życia. Pragnienie posiadania i przeżywania czegoś więcej niż oferuje los, pomimo świadomości, że może to być niezwykle trudne wyzwanie i okupione wielkim kosztem. Ciekawa fabuła zmierzająca ku rozwiązaniu, które może zaskakiwać, ale również wskazywać na nieuchronność lub odwracalność następstw, zakończenie doskonale spina klamrą przypisane postaciom role. Podobało mi się wplecenie otoczki zjawisk paranormalnych, aspektów ezoteryczności świata, przeplatania dobrze znanej rzeczywistości z tą nieoswojoną, wciąż niezrozumiałą i poddawaną w wątpliwość. Nadawało to kolorytu akcji, podobnie jak kryminalne wątki, wzbogacające i urozmaicające powieść, tworzące wrażenie komplementarności i dopełnienia.

Splatają się z sobą ścieżki samotnej pięćdziesięcioletniej pisarki Doroty i dwudziestodwuletniej Małgorzaty, nieco pogubionej, lecz ambitnej i zdeterminowanej, aby dokonać istotnych zwrotów w życiu. Z upływem czasu między kobietami powstaje bliska zażyłość, oddanie i przyjaźń. Wzajemnie potrzebują się, wypełniają pustkę samotności poprzez przysługi, rozmowy czy zwykłe poczucie obecności drugiej osoby. Z każdym dniem dowiadują się coraz więcej o sobie, w mniejszym lub większym stopniu podlegają wewnętrznym przemianom. Zwłaszcza Gosia przechodzi znaczącą metamorfozę, obserwujemy dokonywane przez nią wybory, niekoniecznie słuszne i rozsądne, lecz z pewnością nacechowane zdecydowanym dążeniem do celu, zdobyciem wykształcenia, ambitnej pracy, poszukiwaniem udanego związku, zerwaniem więzów łączących z toksyczną rodziną. Jednakże, czy bolesna przeszłość nie okaże się zbyt ciężkim balastem? Czy naprawdę traumatyczne przeżycia z dzieciństwa silnie negatywnie naznaczają całe życie, wbrew podejmowanym rozliczeniom, konfrontacjom, nieustannej walce o normalność i szczęście? Dlaczego wydaje się, że to właśnie przypadki i zbiegi okoliczności rządzą światem? Jak bardzo kolorowe wyobrażenia nie pokrywają się z szarą stroną rzeczywistości? Książka skłania do refleksji, zachęca do interpretacji opisywanych wydarzeń, prób wyjaśnień motywów działań bohaterki, spojrzenia na scenariusze życia z wielu perspektyw, odkrywania tajemnic i sekretów w nich skrywanych. Satysfakcjonująca lektura, warto się z nią zapoznać.

bookendorfina.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-03-2018 o godz 08:44 przez: Karo
Poruszająca historia młodej dziewczyny przedstawiona z perspektywy osoby "trzeciej". Zaskakujące zakończenie, historia przedstawiająca różne problemy młodego człowieka. Książka uświadamiająca jak mogą myli pozory oraz że ocenianie innych i ich postępowania nie powinno mieć miejsca. Polecam pozycję.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Arabskie opowieści
5/5
31,28 zł
44,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Gra w ludzi
4.2/5
26,22 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Autoboyography
4.4/5
28,21 zł
43,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Doktor sen
5/5
12,07 zł
14,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Czarny flaming
4.2/5
29,19 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa One Last Stop
4.3/5
26,93 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Odwet
4.9/5
29,17 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Billy Summers
4.7/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Carrie
5/5
11,72 zł
16,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Za kratami
4.8/5
27,23 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bruno Whatever
4.2/5
25,92 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Dom
5/5
29,82 zł
44,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego