Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Atak – linia śmierci – deadline. Kulisy tragicznej wyprawy.

Wielki sukces polskich himalaistów (pierwsze zimowe wejście) i jednocześnie wielki dramat. Hugo-Bader w czerwcu i lipcu 2013 roku przebywał w bazie, w Karakorum, był jednym z czterech członków polskiej wyprawy, która wyruszyła po zaginionych Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbekę. Udało się odnaleźć tylko ciało Tomka.

Czterech uczestników zimowego ataku na Broad Peak chciało przekroczyć granicę strachu, dwaj z nich przekroczyli granicę życia i śmierci. Co było przyczyną tragedii − miłość do gór, utrata instynktu samozachowawczego, czy pycha i żądza sukcesu? Komisja powołana przez Polski Związek Alpinizmu o tragiczne skutki wyprawy obwinia tylko Adama Bieleckiego. Ale czy to możliwe, aby błąd jednego człowieka przesądził o wszystkim? Jak było naprawdę?

Bielecki nie chce więcej wspinać się z Polakami, Kowalski i Berbeka nie wrócili spod Broad Peaku, wkrótce potem pod górą w Karakorum ginie Artur Hajzer, twórca programu Polski Himalaizm Zimowy. Autor kreśli portrety wspinaczy i rozmawia z żyjącymi bohaterami. Odsłania tajemnicę wysokogórskiej wspinaczki i wprowadza w jej magię. Hugo-Baderowi można zaufać: poznamy naturę lodowych (jak ich nazywają) wojowników, zapach górskich bitew, ich gorycz i słodycz. 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak
Autor: Hugo-Bader Jacek
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 340
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-05-21
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 52 x 215 x 152
Indeks: 14289132
 
średnia 4,4
5
64
4
9
3
10
2
0
1
5
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
62 recenzje
5/5
17-01-2016 o godz 11:00 Book Loaf dodał recenzję:
Od wielu miesięcy przymierzałam się do zmierzenia z reportażami Hugo-Badera. Miałam zacząć od tytułów poświęconych Rosji, ale nadeszła w końcu prawdziwa zima i za namową paru osób rzuciłam się od razu w głęboką zaspę. Tak wylądowałam na Karakorum.

Ludzie gór to trudne charaktery; kiedy chcą, uparcie milczą i wtedy trudno coś z nich wyciągnąć. Może właśnie dlatego uciekają od zgiełku i tłumów, od męczącej nudą codzienności tam, gdzie tylko prawdziwi szaleńcy chcą się zapuszczać. Zdobywanie gór, poskramianie natury - to pasja i sposób na życie, zwykle bardzo dobrze płatne hobby. Do odważnych należą najwyższe i najniebezpieczniejsze szczyty, chwała i miejsce w historii. Ale za nieprzeciętną odwagą idzie też wysoka cena, jaką płacić muszą za błędy. Góry nie wybaczają nawet najmniejszych pomyłek.

Pamiętam dobre wieści zasłyszane w radio 5 marca 2013 roku, a kolejnego dnia zamiast radości, ogromny smutek, który już na zawsze miał przyćmić to wielkie osiągnięcie polskich himalaistów. Z czterech zdobywców Broad Peak, podczas schodzenia ginie dwóch: najmłodszy - Tomek Kowalski i najstarszy - Maciek Berbeka. Wkrótce Jacek Berbeka ogłasza wyprawę na szczyt po ciała brata i jego kolegi z zespołu. Hugo-Bader wykazuje się niezwykłą zuchwałością, ale dzięki temu otrzymuje wyjątkową szansę towarzyszenia rodzinie i przyjaciołom tragicznie zmarłych wspinaczy w tej pożegnalnej podróży. To typowo dziennikarskie podejście nie wszystkim się spodobało i "Długi film o miłości" zadebiutował w księgarniach w atmosferze skandalu.

Książkę pochłonęłam tak szybko, że nawet nie zauważyłam, jak dotarłam do połowy. A później z górki, aż do końca. Niespodziewanie lekko czytało mi się tę relację z najtrudniejszej podróży, jaką może odbyć człowiek - po ciała ukochanego brata oraz syna/partnera życiowego. Przez cały czas, kiedy czytałam te niezwykle osobiste rozmowy, tak oszczędnie ale stanowczo wypowiadane smutki, żale i oskarżenia, towarzyszyło mi dziwne uczucie, jakbym znalazła się tam przez przypadek, niczym nieproszony gość. Zastanawiałam się wtedy, jak czuł się tam autor, przeżywając to wszystko na żywo, na bieżąco.

Ta relacja miażdży czytelnika, niczym niespodziewanie pojawiająca się lawina. Przygniata ciężarem ciszy i niedopowiedzeń. Każdy z bohaterów tej tragedii ma swoją opinię o wszystkim, co stało się tam na górze. Autor snuje własne przypuszczenia, rozgoryczone rodziny szukają winnych, a ci, którzy czują się obarczeni winą - Bielecki i Małek, dwaj pozostali zdobywcy dwunastego szczytu świata, szukają własnego wytłumaczenia dla siebie. Pomiędzy, oskarżenia rzucane przez ekspertów, innych himalaistów i zwykłych ludzi. Niech każdy z nas sam odpowie sobie na pytanie, która wersja najbardziej do niego przemawia. Bo prawdy nie poznamy już nigdy. Polecam.

Recenzja z: www.book-loaf.blogspot.com
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
14-06-2014 o godz 22:40 LeoniMa dodał recenzję:
Wszyscy słyszeliśmy o tragedii na Broad Peak, ale czy wszyscy ją rozumiemy? Może po lekturze tej książki będzie łatwiej. Czytelnik przeciętnie zainteresowany górami ma okazję zapoznać się z realiami, jakie panują w takich wysokich górach oraz poznać szczegóły dotyczące tragicznej wyprawy sprzed ponad roku. Ci, którzy po górach chodzą mniej lub bardziej… dla nich ten reportaż będzie niezwykły. Chcę jeszcze podkreślić, że „Długi film o miłości” doceniam także ze względu na trudne fragmenty, fakty, o których nie miałam pojęcia. Na przykład wyobraźmy sobie zamarzniętego człowieka na grani… Inni himalaiści muszą go mijać, żaden z nich nie może sobie pozwolić na to, by go usunąć. Tego nie potrafię sobie wyobrazić. Reportaż Hugo-Badera polecam. Kto napisałby go lepiej/ciekawiej?
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
04-05-2016 o godz 00:00 Łukasz Szewczyk dodał recenzję:
Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak Jacka Hugo Badera to książka, która otwiera oczy i pozwala spojrzeć z drugiej strony na tragedię, która zdarzyła się w maju 2013 roku. Pozwala poznać prawdę, a nie tylko opowieści z radia czy telewizji. "Długi film..." to nie tylko opowieść o odwadze, sile, męstwie i ogromnej pasji do zdobywania górskich szczytów, to także, a może przede wszystkim smutki i żal przyjaciół, rodziny i towarzyszy wyprawy, z której nie wrócili wszyscy. To książka o przekraczaniu własnych słabości i bujaniu się na cienkiej linie pomiędzy życiem a śmiercią. NA długo pozostanie w mojej głowie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
29-05-2014 o godz 12:47 aprior dodał recenzję:
Obok tej książki nie można przejść obojętnie. Stara się wyjaśnić przyczyny największej górskiej tragedii ostatnich lat, która mocno podzieliła Polaków. Hugo-Bader wnika w motywacje alpinistów, docieka przyczyn wypadku, stara się zrozumieć obie strony konfliktu i obiektywnie przedstawić ich racje. Moim zdaniem wykonał tę pracę niesamowicie, a przyczyny tragedii okazują się nie być tak oczywiste, jakby się wydawało. Co jednak najważniejsze – Hugo-Bader jest bezstronny i widać, że nie opowiada się po żadnej stronie, a jedynie stara się na własną miarę dociec prawdy. Zdecydowanie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
03-04-2018 o godz 14:13 Anonim dodał recenzję:
Ciekawa książka o tragedii na Brad Peak, jej możliwych przyczynach, reperkusjach z nią związanych, a także wątkach osobistych bohaterów tej książki. Osobiście uważam, że autor mógł być bardziej "niewidoczny", anonimowy i opisywane sytucje powinny dawać więcej do myslenia czytającemu. Przez trudne relacje z Jackiem Berbeką i bardzo świeże rany wśród rodzin czasami brakowało tego ludzkiego podejścia do tej sytuacji, dlatego w mojej ocenie pozycja bardzo ciekawa i warta uwagi, ale... i tu pauza - sami oceńcie.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-06-2014 o godz 23:26 Felek dodał recenzję:
Podczas lektury najbardziej uderzało mnie mistrzowsko utrzymane napięcie niepewności, które oddaje narracja autora. Od poczatku mamy do czynienia z pytaniami i kwestiami bez odpowiedzi, niewyjaśnionymi. To zmusza nas do dociekania i wciąga jak narkotyk, nie możemy spać, by dowiedzieć się o co chodziło, kiedy Jacek Berbeka - jeden z uczestników wyprawy przed wyjazdem straszy Badera i mówi o jakimś zacieraniu śladów. Mistrzostwo.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
15-05-2018 o godz 10:59 Iwona Ostrowska dodał recenzję:
Kolejna rewelacyjna książka jednego z moich ulubionych autorów. Polecam wszystkim tym, których w jakikolwiek sposób poruszyła tragedia na Broad Peak. Zanim zaczniemy oceniać postępowanie głównych bohaterów tamtych wydarzeń warto zapoznać się z tematem wspinaczki wysokogórskiej. Ta książka przybliża czytelnikom temat himalaizmu zarówno od strony wysiłku fizycznego jak i emocji, które mu towarzyszą. Warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
05-06-2014 o godz 09:44 Wanda dodał recenzję:
Jacek Hugo-Bader uwielbia demaskować. ,,Biała gorączka" demaskuje obraz nieznanej nam Syberii, a ,,Długi film o miłości" demaskuje kulisy wyprawy na Broad Peak, w której zginęło dwóch himalaistów. Za każdym razem robi to mistrzowsko, ale mam wrażenie, że teraz przeszedł samego siebie. To, jaki klimat i atmosferę wprowadza słowami, jakie napięcie i strach o śmiałków, nie da się opisać słowami.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
21-01-2015 o godz 11:48 ipad dodał recenzję:
Hugo Bader to nazwisko. Dobre nazwisko. Książka niejednoznaczna - dla mnie pokazuje prawdę tego co się wydarzyło, prawdziwe, niezbyt pochlebne portrety. Komuś trzeba wierzyć. Ja wierzę Baderowi. Jednak smuga cynizmu rzuca się cieniem. Dla samej przyjemności czytania i dla tych co góry lubią.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
04-11-2014 o godz 21:41 beaton dodał recenzję:
W swojej najnowszej książce Jacek Hugo-Bader podjął się bardzo trudnego zadania, postanowił powiem dotknąć tematu, który niesłychanie podzielił opinię publiczną. Pytanie, czy przebywając w ekstremalnych warunkach należy za wszelką cenę próbować ratować przyjaciela choćby ten był już bryłą lodu, czy jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo jakiś czas temu nie schodziło z ust wszystkich. Hugo-Bader w swojej książce stara się być obiektywny. Przedstawia rację zwolenników zarówno jednej jak i drugiej teorii, opowiada o innych wyprawach, na których ginęli ludzie oraz o tych przypadkach, kiedy to himalaiści dokonywali heroicznych czynów, aby ratować partnera. Dzięki rozmowom prowadzonym przez reportera z uczestnikami wyprawy oraz z ich rodzinami poznajemy motywacje wszystkich uczestników dramatycznej wyprawy na Broad Peak oraz motywację głównego inicjatora wyprawy poszukiwawczej. Dowiadujemy się też co dzieje się w głowie i organizmie himalaisty powyżej 8.000m. Z książki dowiadujemy się, że Tomek Kowalski koniecznie chciał nagrać na szczycie swoje oświadczyny i namawiał schodzącego już ze szczytu kolegę, aby ten wrócił i pomógł mu nagrać ten moment. Maciej Berbeka z kolei miał do wyrównania swoje rachunki z Broad Peak, którego wiele lat temu nieomal nie zdobył. Jacek Berbeka, który szedł w góry po ciało brata od lat był z nim skłócony i ze sobą nie rozmawiali. Ciała nie znalazł, ale też specjalnie do poszukiwań się nie przyłożył uznając, że brat spoczywa w szczelinie, o czym miała świadczyć wpadająca w nią napięta lina (Bielecki z kolei twierdzi, że lina ta była w tym miejscu już wówczas, gdy zdobywano szczyt). Artur Małek jest praktycznie w książce nieobecny - nie chce wypowiadać się na temat tego, co się wówczas wydarzyło. Nie wiem, jaki zamysł miał Hugo-Bader pisząc tę książkę. Również tytuł można interpretować wieloznacznie. Czy chodzi tu o miłość do gór? Czy o miłość bliskich pragnących godnego pochówku dla brata/narzeczonego/syna? A może chodzi tu o miłość do samego siebie i o niezdrowe ambicje? Ja po przeczytaniu książki mam następujące refleksje: podczas tej dramatycznej wyprawy nikt nie realizował celu zespołu, tylko zaspokajał swoje osobiste potrzeby i ambicje. Z podobnych pobudek na wyprawę wyruszył Jacek Berbeka. Winę za tragedię ponoszą zarówno ci, co przeżyli(z Wielickim czyli kierownikiem wyprawy na czele), jak i ci co zginęli. Ci pierwsi nie udzielili pomocy, ci drudzy pchani ambicją przecenili swoje siły. Nie wiem jak zachowałabym się na miejscu Bieleckiego i Małka będąc tam w górach. Pytanie ratować czy ginąć jest z gatunku tych, jakie w szkole roztrząsa się na lekcji polskiego omawiając Antygonę, czyli nie ma żadnej jedynie słusznej odpowiedzi. Książkę przeczytałam wiele dni temu, a siedzi mi w głowie i uwiera. Jeśli lubicie takie lektury - polecam. Uważam, że warto.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-12-2015 o godz 00:30 Sonia Sokolowska dodał recenzję:
Dziękuję za otworzenie mi oczu. Podczas tragicznych wydarzeń opisywanych przez JHB, miałam okazję przyglądać się im jakby zza kulis, dlatego też książka ta poruszyła mnie w szczególny sposób. Moja ówczesna opinia była dość radykalna i jednostronna, zupełnie nie brałam pod uwagę niektórych ewentualności, które wydają mi się teraz oczywiste.
Połknęłam ją błyskawicznie. JHB pozostawia nas i nasze myśli gdzieś pomiędzy, nierozstrzygnięte. Jego niezwykła umiejętność konstruowania inspiruje nas i skłania do refleksji - nie tylko o życiu i śmierci, o miłości do ludzi i do gór, ale też o człowieczeństwie i okrucieństwie ludzi mocnych jedynie w gębie. Z tych powodów właśnie ocena jego książki wykracza poza skalę, nie potrafię przyznać jej zwyczajnej "5-tki". Z jednej strony nie mogłam doczekać się kolejnego rozdziału i byłam zawiedziona końcem opowieści, ale z drugiej było mi najzwyczajniej w świecie smutno. Z każdą następną stroną pękało mi serce, a jednocześnie czułam, że totalnie rozumiem i popieram ten zew ciągnący w stronę natury.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
31-08-2014 o godz 22:05 olivka dodał recenzję:
Kupiłam książkę dla męża, który pasjonuje się wspinaczką i wspina się, lecz przeczytałam ją jeszcze zanim po nią sięgnął. Polecam szczególnie osobom, które zaczynają się wspinać, bo zawarte w treści książki spostrzeżenia "tych co przeżyli" pozwolą, mam nadzieję, uchronić ich od nieszczęśliwych wypadków, które mogą zakończyć tragedią ich żywot, a jednocześnie zmuszą do zastanowienia się nad priorytetami jakie ma się w swoim życiu i celu, dla którego ktoś chce się wspinać. Książka jest porywająca i czyta się ją jednym tchem, lecz rozdział stanowiący zapis rozmów z przebiegu wyprawy trochę za bardzo został okrojony. Wielokrotnie wracałam do stenogramu tych rozmów, by zrozumieć tragedię wspinających się - tam na szczycie i po prostu brakowało mi bardziej szczegółowego rozbudowania tych rozmów. Ae książka jest po prostu fantastyczna, zresztą, jak wszystkie tego autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-06-2015 o godz 07:59 aska2000 dodał recenzję:
Czy zresztą można by Autora o taką przypadkowość podejrzewać..? Nie takiego, to pewne.
W chwili gdy (za pośrednictwem mediów..) rozgrywała się ta tragedia a potem jej ciąg (heh) dalszy, śledziłam jej przebieg i późniejsze dyskusje. Te prowadzone przez znających temat, ale i te toczone 'na forach', przez zwykłych zjadaczy chleba, którzy w najlepszym razie kilka razy do roku przejdą się w spacerowym tempie po pobliskich (pa)górkach. I
zastanawiałam się jak było naprawdę , a jeszcze bardziej nad tym, co czuli ci, którym przyszło oddać życie za (no właśnie..?) pasję każącą dążyć do wyznaczonego celu bez względu na koszt. I nad tym, co czują/myślą najbliżsi tych, którzy tak wybrali.
Książka Jacka Hugo-Badera daje szansę by przemyśleć te właśnie kwestie. Ale nie stawia jednoznacznych tez. I dlatego lubię go czytać. Polecam!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
15-10-2018 o godz 13:10 Dzikaafryka dodał recenzję:
Zarówno projekt okładki, w którym wyróżnia się nazwisko autora, jak i sposób narracji skupiający się zasadniczo wyłacznie na autorze, sprawia, że czuje się pewien niesmak. Widać mistrzowie reprtażu już się nie rodzą. Treść raczej słaba i nieco niespójna przez te autorskie wstawki i użalanie się nad sobą. O ile kocham literaturę o ludziach gór, o tyle z tej książki nie można odczytać takiej treści. Owszem jest to relacja z wyprawy, ale wyprawy zadufanego w sobie autora. Tymczasem sięgając po taką książkę chciałoby się dotrzeć lub próbować dotrzeć do istoty rzeczy. Tutaj schodzi ona na dalszy plan, a szkoda. Mieć taki potencjał pod ręką - ludzi, którzy tym żyją (rodzinę Tomka i Maćka, innych uczestników), i zmarnować to na samego siebie??? Tak się nie robi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
3/5
25-05-2018 o godz 10:36 Kat dodał recenzję:
Lubię książki-reportaże o tematyce wspinaczkowej/wysokogórskie, wiele przeczytanych pozycji mam już za sobą, ale ta jako pierwsza mnie po prostu zniesmaczyła. Autor już na samym początku sprawia wrażenie jakby nie zdawał sobie sprawy z tragedii jaka tam się zdarzyła - wiem ktoś powie reporter musi być obiektywny itp. itd, ale odniosłam wrażenie że autor tylko szukał taniej sensacji do opisania, blichtru i fejmu To co zrobił żeby dostać się na tą wyprawę pozostawiło u mnie niesmak. To jak się zachowywał podczas wyprawy również-przecież szedł tam z ludzmi którzy stracili bliskich, którzy byli pogrążeni w żałobie. 0 szacunku. Po takim dziennikarzu spodziewałam się dużo lepszej książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-06-2014 o godz 12:23 szyszka dodał recenzję:
Bardzo lubię chodzić po górach, nigdzie nie czuję się tak dobrze, jak na szczytach, ale alpinizm i himalaizm zawsze mnie trochę przerażały. To już nie jest miła wyprawa po łagodnych zboczach, ale w pewnym sensie droga do uniesienia, która często kończy się śmiercią. Dlatego też lektura „Długiego filmu o miłości” była dla mnie wielkim przeżyciem. Jacek Hugo-Bader próbuje po prostu zrozumieć – zrozumieć motywacje tych, którzy wspinają się na najwyższe góry, zrozumieć rodziny tych, których bliscy zginęli na Broad Peak, zrozumieć, dlaczego doszło do tragedii w Karakorum i czy musiało do niej dojść. Zrozumieć to wszystko jest jednak bardzo trudno – i o tym właśnie jest ta książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-05-2016 o godz 00:00 Marcel Czech dodał recenzję:
Jacek Hugo- Bader jest jednym z moich ulubionych autorów. Jego reportaże zachwycają mnie za każdym razem. Przyznam szczerze, że Bader tą propozycją zaskoczył mnie bardzo, ponieważ spodziewałem się kolejnego tekstu właśnie o Rosji. Byłem bardzo zaskoczony tematyką, którą podjął autor. Jednkaże jego styl pisarski, sposób konstruowania fabuły czy bohaterów nie zmienił się. Dzięki Baderowi wspinaczka górska jest teraz dużo bardziej bliższa dla mnie niż wcześniej, pomimo, że książka jest refleksyjna i daje dużo do myślenia. Polecam gorąco
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-06-2014 o godz 22:34 Superman dodał recenzję:
Wysoko w górach, zabijając się dla adrenaliny i zdobycia szczytu, polscy himalaiści walczą o życie. Wraz z nimi laik, Jacek Hugo - Bader i kamery, bo z tej wyprawy powstała nie tylko książka, będziemy mogli obejrzeć też film. Czytając przewijało się przeze mnie milion emocji. Niektórych z nich nie potrafiłem powstrzymać i zwyczajnie im ulegałem, ale czuję się pełniejszy po tej lekturze. Czuję, że była mi potrzebna i ważna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-06-2014 o godz 00:00 Albert88 dodał recenzję:
Każdy słyszął w polsce o taj tragedii, niesamowita strata dla polskiego środowiska himalaistów. Różnie można oceniać to co zrobili ci bohaterowie, ale moim zdaniem pokazali swoją odwagę i chcieli walczyć z brutalną siłą przyrody. Ta książka opisuje całą tą historię z torchę innego punktu widzenia niż znamy to z mediów. Więc dla kogoś kto tak ja jak śledził tą historię będzie to na pewno bardzo ciekawa lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
11-12-2015 o godz 18:04 mona dodał recenzję:
Niestety nie udało się przyznac 5 gwiazdek:( nie mam pojecia czemu
Książka jest cudowną, piękną historią miłości, czy ta miłość się kończy wraz z wypadkiem, czy wręcz przeciwnie, żyje w tych którzy pozostali??? O trudach wyprawy opowiadał autor pan JH Bader mówił bez ogródek, nie było łatwo, same przygotowania pochłonęły masę czasu i pieniędzy. Ja nie mam najmniejszych wątpliwości co do tego że warto było:)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ty albo żadna Kordel Magdalena
4.6/5
26,13 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
42,49 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.5/5
35,17 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
30,67 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
37,97 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Grek Zorba Kazantzakis Nikos
5/5
27,49 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
58,65 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.4/5
26,06 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Młodzik Dostojewski Fiodor
5/5
56,69 zł
59,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.