Damy ze skazą (okładka  twarda, 11.2016)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Kobiety, które zapewniły Polsce koronę.
Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium.
Ich duma unicestwiła królestwo.

Matylda to dziedziczka najpotężniejszej dynastii świata. Głupota rodzonego brata zamienia jej życie w piekło. Nieodpowiedzialny szczeniak z koroną na głowie przegrywa ją podczas partii kości.

Rycheza angażuje cały swój spryt i nieustępliwość, by zmazać hańbę matki. Przybywa do kraju rządzonego przez ogarniętego obsesją tyrana. To ona zrobi z niego bohatera. I ona zapewni mu królewską koronę.

Przedsława, zgwałcona i odarta z marzeń przez nienawistnego furiata, poprzysięga zemstę. Za jej sprawą na rodzące się polskie mocarstwo spada klątwa.

Poznaj historię polskiej korony, odartą z mitów i fałszerstw. W świecie pełnym nienawiści, w którym ludzkie życie jest warte tylko tyle, ile gotowi są za nie zapłacić handlarze niewolników, te wielkie damy zrobią wszystko, by zdobyć sławę silniejszą od śmierci.

Urażona duma, poniżenie, zdrada, której nie wolno wybaczyć. Grzechy ludzi zbyt ambitnych, by uznać własne potknięcia, zepchną cały ród i imperium na drogę prowadzącą ku zagładzie. I tylko kobiety będą mogły je uratować. 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1128056878
Tytuł: Damy ze skazą
Autor: Janicki Kamil
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 432
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-11-09
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 234 x 40 x 167
Indeks: 20013523
średnia 4,6
5
54
4
7
3
4
2
2
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
30 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
17-11-2017 o godz 12:23 przez: Magdalena Zwolińska | Zweryfikowany zakup
Nie jestem humanistą (ekonomista), ale to jest jedna z ciekawszych książek o historii, które przeczytałam. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
11-10-2017 o godz 10:20 przez: Rodzio | Zweryfikowany zakup
Książka napisana w bardzo przystępny sposób o kobietach, żonach naszych historycznych władców. Jestem pod wielkim wrażeniem pracy autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
3/5
14-03-2017 o godz 11:36 przez: Piotr Goldmann | Zweryfikowany zakup
Nie powiem,ciekawa. Dobrze się ją czyta. Nie zmienia to faktu, że treści w niej zawarte, niczym w filmie historycznym klasy B, są niepodparte udokumentowanymi faktami. Mamy więc do czynienia z opowieścią o sile i heroiźmie autentycznych postaci historycznych, ale jednocześnie musimy pamiętać, że w dużej mierze opartą na wyobraźni autora lub dawnych kronikarzy. Ale nie ma w tym nic dziwnego, wszak nawet kronikom Galla Anonima nie można w stu procentach wierzyć.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-07-2017 o godz 09:13 przez: Bozena Reinhold | Zweryfikowany zakup
Dla uwielbiających historię ....ciekawostki o kobietach rządzących i nie tylko...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
30-12-2017 o godz 08:52 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
super książki kupiłam bratu na gwiazdkę i ... sama pierwsza czytam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
16-11-2016 o godz 18:36 przez: Janusz Obrączka | Zweryfikowany zakup
Wszyscy którzy czytali Pawła Jasienicę a zwłaszcza Polskę Piastów mogli uważać ze okres sredniowiecza niczym nie moze nas zaskoczyć. Ten Jasienica na którego poglądy historyczne nie wolno było sie w szkole powoływać, uważany był za historyka ktory pisze sobie a historia sobie. Teraz Jasienicę wszyscy uważamy ze historyka odważnego pozwalającego sobie polemizować z przyjętymi standardami. Nie chodzi jednak o historie samą w sobie ale język w jaki Paweł Jasienica sprzedawał nam swoją historie czyli ciekawą. Historie Jasienicy czytało sie z wypiekami na policzkach i .....Właśnie i nikt nie przypuszczał ze po latach ukazują sie Zelealazne Damy, kobiety Złotego wieki i Damy ze skazą Kamila Janickiego. Ta ostatnia pozycja to próba przedstawienia historii po roku roku 1025 czyli okres o którym nie wiemy nic a materiały o tym okresie sa nawet nie skąpe a żadne. A nasi ówcześni Gall, czy Długosz starają sie za wszelkie pominąć. Próby nie pominięcia tego okresu całkiem sprawnie przedstawia autor Damy ze skaza czyli Kamil. Janicki. Z ogromna przyjemnością wchodzimy w okres Mieszka II, Bezpryma, Ottona i Rychezy Piastowskiej królowej ktora zawsze była i nikt, nikt tego tytułu nie pozbawił. Zachęcam bo słowa moje tego nie oddadzą a Janickim czy Jasienica to ja nie jestem
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2016 o godz 13:26 przez: aniaD | Zweryfikowany zakup
To już nie pierwsza książka tego autora. Polecam też pozostałe z tej serii. Autor ma wyjątkowy styl - nie wykłada historii, ale snuje opowieść. Wszystko poparte przypisami, choć i wiele domniemań i dociekania, co wcale nie ujmuje nic z merytorycznej strony tych pozycji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-11-2016 o godz 06:52 przez: mojito99 | Zweryfikowany zakup
To niesamowite, jak mało ciekawostek na temat ważnych skądinąd postaci naszej historii, jest dostępnych w szkolnych podręcznikach, przekazach nauczycieli, czy nawet dokumentach telewizyjnych. Mam wrażenie, że ta książka zaspokoi choć ułamek z nas.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-08-2021 o godz 08:43 przez: Katarzyna | Zweryfikowany zakup
Poznajemy część historii o której nie dowiemy się w szkole. Książka napisana ciekawie , sprawia że można zainteresować się i polubić historię. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-10-2019 o godz 13:41 przez: wiosna | Zweryfikowany zakup
świetne książki Kamila Janickiego polecam całość o Damach w historii Świata
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-06-2020 o godz 10:30 przez: Anna Trafas | Zweryfikowany zakup
Świetna wciągająca książka ktora szybko sie czyta. polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-08-2017 o godz 15:07 przez: olczyk małgorzata | Zweryfikowany zakup
inna strona historii, a jednak to kobiety rządzą światem
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-11-2021 o godz 18:29 przez: Jadwiga | Zweryfikowany zakup
Na prezent, wiec nie mi oceniać
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-11-2021 o godz 20:07 przez: mmoossiiaa | Zweryfikowany zakup
Fajna książka polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
01-10-2021 o godz 14:59 przez: Iwona Steczniewska | Zweryfikowany zakup
Nie dla mnie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-11-2021 o godz 15:50 przez: agnieszka duliba | Zweryfikowany zakup
Świetna
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
17-01-2017 o godz 16:45 przez: sister000
Dawne ziemie Polski, początek XI wieku, początek chrystianizacji i tworzenia się podstaw królewskiej władzy. Czasy trudne i okrutne, pełne wojen, krwi, przemocy, gwałtów i grabieży. Życie zwykłych chłopów nie ma żadnej wartości, giną na wojnach, od chorób, w pełnych przemocy grabieżach wiosek stronnictw starających się przejąć we władanie obce ziemie. Życie kobiet wygląda jeszcze gorzej – brak praw, edukacji, możliwości, ryzyko gwałtu, porwania, konieczność ciągłego podporządkowania się. Tak przedstawia się świat ludzi tamtej epoki. Wśród tego natłoku wszystkiego co mroczne i nieprzychylne człowiekowi rodzi się polskie królestwo i mit o pierwszym chrześcijańskim królu. A wszystko to dzięki kobietom, które z rzadka, ale jednak, z uporem i ambicją osiągały własne cele.

Średniowieczny świat nie był łaskawy dla kobiet, nawet gdy były księżniczkami. Matylda, córka jednego cesarza i siostra jego następcy została przegrana w kości. Poślubia nic nieznaczącego pionka cesarskiego dworu i odtąd walczy o swoją pozycję z zaciętością lwa. Jej córka Rycheza jest jedyną nadzieją matki na ugruntowanie pozycji dynastycznej. Matylda, sama zmuszona do upokarzającego małżeństwa, nie waha się wykorzystać córki i wydać ją za barbarzyńcę z - nikłą ale jednak! – szansą na koronę europejskiego państwa. Rycheza wyrusza zatem do dzikiego w jej mniemaniu kraju. Chcąc nie chcąc jej los związany jest teraz z Królem Bolesławem i jego synem Mieszkiem. Ich pozycja określa jej własny status, więc co począć? Otóż jak wiele rozsądnych kobiet przed nią i po niej – rozpoczyna batalię o poprawę pozycji Bolesława i tym samym jego syna a jej męża Mieszka. A talentu w manipulacji Rychezie nie brakuje!

Kolejna powieść Kamila Janickiego o Damach Polski jest nieco inna od poprzednich „Żelaznych Dam”. Jest pozycją, którą określiłabym jako stricte historyczną, pełną faktów i odniesień do kronik. Nie znajdziemy tutaj tak cennych w poprzedniej części „Dam” ciekawostek i obyczajowych intryg. Jeśli zatem liczysz na historię lekko podaną i przyjemną w odbiorze – nie jest to książka dla Ciebie. Jeśli lubisz rzetelne historyczne opracowania – nie będziesz zawiedziony.

Osobiście czekam już na kolejny tom z nadzieją na nieco lżejsze podanie tematu tak zawiłych i odległych czasów, jest tam zapewne w zakamarkach historii wiele kobiet, których historia jest godna poznania!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-12-2016 o godz 22:04 przez: Melody
Jeszcze jako dziecko z wielką przyjemnością chodziłam po każdym muzeum, w którym ukryta była historia naszych przodków. Fascynacja ta została mi do dziś, lecz będąc nieco starszą, bardziej doceniam słowo pisane. Brak czasu na wypady do muzeów, zamków czy skansenów, staram się uzupełnić książkami historycznymi.
„Damy ze skazą” nie są w moim odczuciu taką stricte książką historyczną, ponieważ liczne domysły, subiektywne interpretacje nie do końca poznanych faktów, delikatnie wytrącają ją z tego gatunku. Jednak myślę, że nie jest to jej minus, lecz odwrotnie. Dzięki temu zabiegowi książkę spokojnie może czytać kompletny laik historii wczesnej historii średniowieczna. Nie jest to zbombardowana suchymi faktami historycznymi pozycja, którą nie każdy może udźwignąć.
Autor zabiera nas w podróż do czasów, kiedy żyły Maria Dobroniega, Przedsława oraz bazowa postać książki – Rycheza. Postaci te są bardzo często pomijane lub zdawkowo przedstawiane uczniom podczas nauki historii w szkole. A szkoda...
Książka została napisana w niezwykle ciekawy sposób, który nie pozwoli czytelnikowi zaznać ani na moment znużenia. Dodatkowo możemy podczas rozrywki znacząco poszerzyć swoje horyzonty dotyczące historii wczesnego średniowiecza i warunków, w jakich żyli ówcześni ludzie.
Z czystym sumieniem polecam Wam tę książkę. Jeżeli ktoś z Was czytał już „Żelazne damy” to nie ukrywam, że ta jest nieco słabsza. Jednak myślę, że mimo tego będzie to fantastyczna rozrywka, warta poświęcenia Waszego czasu :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
16-05-2018 o godz 00:00 przez: Tom Earl | Empik recenzuje
Świetna książka. Do przeczytania. Nawet bym powiedział, że chętnie bym ją widział w lekturach szkolnych. Może niekoniecznie szkoły podstawowej, ale w liceum - pomysł do przemyślenia przez decydentów. Zrzekam się praw autorskich. Czytałem jednym tchem. Jakoś tak się składa, że historie kobiet nadają zupełnie inny koloryt sprawom, które znam z lekcji historii. Przeszłość polski staje się bardziej żywa i zdecydowanie bardziej interesująca. Poza samym podejściem do opowiadania historii polegającym na przedstawianiu jej z perspektywy losów konkretnych kobiet, to jest po prostu świetnie napisana książka. Jestem skłony chodzić po ulicach warszawy i zachęcać ludzi do czytania....
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
01-08-2017 o godz 13:56 przez: anonymous
świetna pozycja , polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Janicki Kamil

Wawel. Biografia
4.5/5
46,20 zł
69,90 zł
Damy srebrnego wieku
4.6/5
31,62 zł
54,90 zł
Damy złotego wieku
4.6/5
28,74 zł
49,90 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Zagubiony Anioł
4.7/5
31,87 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Uspokój swój mózg
4.7/5
29,69 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł
4.7/5
42,97 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Widnokrąg
5/5
38,15 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa O miłości
5/5
32,13 zł
46,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Demonomachia
4.5/5
27,95 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas zdrajców
4.7/5
29,70 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina
4.6/5
27,92 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie
5/5
91,95 zł
119,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko
4.7/5
40,35 zł
59,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Rok z filozofami Opracowanie zbiorowe
4.6/5
32,99 zł
49,99 zł

Podobne do ostatnio oglądanego