Damy ze skazą (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Kobiety, które zapewniły Polsce koronę.
Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium.
Ich duma unicestwiła królestwo.

Matylda to dziedziczka najpotężniejszej dynastii świata. Głupota rodzonego brata zamienia jej życie w piekło. Nieodpowiedzialny szczeniak z koroną na głowie przegrywa ją podczas partii kości.

Rycheza angażuje cały swój spryt i nieustępliwość, by zmazać hańbę matki. Przybywa do kraju rządzonego przez ogarniętego obsesją tyrana. To ona zrobi z niego bohatera. I ona zapewni mu królewską koronę.

Przedsława, zgwałcona i odarta z marzeń przez nienawistnego furiata, poprzysięga zemstę. Za jej sprawą na rodzące się polskie mocarstwo spada klątwa.

Poznaj historię polskiej korony, odartą z mitów i fałszerstw. W świecie pełnym nienawiści, w którym ludzkie życie jest warte tylko tyle, ile gotowi są za nie zapłacić handlarze niewolników, te wielkie damy zrobią wszystko, by zdobyć sławę silniejszą od śmierci.

Urażona duma, poniżenie, zdrada, której nie wolno wybaczyć. Grzechy ludzi zbyt ambitnych, by uznać własne potknięcia, zepchną cały ród i imperium na drogę prowadzącą ku zagładzie. I tylko kobiety będą mogły je uratować. 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Damy ze skazą
Autor: Janicki Kamil
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 432
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-11-09
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 234 x 40 x 167
Indeks: 20013523
 
średnia 4,6
5
35
4
3
3
4
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
27 recenzji
5/5
17-11-2017 o godz 12:23 przez: Magdalena Zwolińska
Nie jestem humanistą (ekonomista), ale to jest jedna z ciekawszych książek o historii, które przeczytałam. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
11-10-2017 o godz 10:20 przez: Rodzio
Książka napisana w bardzo przystępny sposób o kobietach, żonach naszych historycznych władców. Jestem pod wielkim wrażeniem pracy autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
3/5
17-01-2017 o godz 16:45 przez: sister000
Dawne ziemie Polski, początek XI wieku, początek chrystianizacji i tworzenia się podstaw królewskiej władzy. Czasy trudne i okrutne, pełne wojen, krwi, przemocy, gwałtów i grabieży. Życie zwykłych chłopów nie ma żadnej wartości, giną na wojnach, od chorób, w pełnych przemocy grabieżach wiosek stronnictw starających się przejąć we władanie obce ziemie. Życie kobiet wygląda jeszcze gorzej – brak praw, edukacji, możliwości, ryzyko gwałtu, porwania, konieczność ciągłego podporządkowania się. Tak przedstawia się świat ludzi tamtej epoki. Wśród tego natłoku wszystkiego co mroczne i nieprzychylne człowiekowi rodzi się polskie królestwo i mit o pierwszym chrześcijańskim królu. A wszystko to dzięki kobietom, które z rzadka, ale jednak, z uporem i ambicją osiągały własne cele.

Średniowieczny świat nie był łaskawy dla kobiet, nawet gdy były księżniczkami. Matylda, córka jednego cesarza i siostra jego następcy została przegrana w kości. Poślubia nic nieznaczącego pionka cesarskiego dworu i odtąd walczy o swoją pozycję z zaciętością lwa. Jej córka Rycheza jest jedyną nadzieją matki na ugruntowanie pozycji dynastycznej. Matylda, sama zmuszona do upokarzającego małżeństwa, nie waha się wykorzystać córki i wydać ją za barbarzyńcę z - nikłą ale jednak! – szansą na koronę europejskiego państwa. Rycheza wyrusza zatem do dzikiego w jej mniemaniu kraju. Chcąc nie chcąc jej los związany jest teraz z Królem Bolesławem i jego synem Mieszkiem. Ich pozycja określa jej własny status, więc co począć? Otóż jak wiele rozsądnych kobiet przed nią i po niej – rozpoczyna batalię o poprawę pozycji Bolesława i tym samym jego syna a jej męża Mieszka. A talentu w manipulacji Rychezie nie brakuje!

Kolejna powieść Kamila Janickiego o Damach Polski jest nieco inna od poprzednich „Żelaznych Dam”. Jest pozycją, którą określiłabym jako stricte historyczną, pełną faktów i odniesień do kronik. Nie znajdziemy tutaj tak cennych w poprzedniej części „Dam” ciekawostek i obyczajowych intryg. Jeśli zatem liczysz na historię lekko podaną i przyjemną w odbiorze – nie jest to książka dla Ciebie. Jeśli lubisz rzetelne historyczne opracowania – nie będziesz zawiedziony.

Osobiście czekam już na kolejny tom z nadzieją na nieco lżejsze podanie tematu tak zawiłych i odległych czasów, jest tam zapewne w zakamarkach historii wiele kobiet, których historia jest godna poznania!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
23-12-2016 o godz 22:04 przez: Melody
Jeszcze jako dziecko z wielką przyjemnością chodziłam po każdym muzeum, w którym ukryta była historia naszych przodków. Fascynacja ta została mi do dziś, lecz będąc nieco starszą, bardziej doceniam słowo pisane. Brak czasu na wypady do muzeów, zamków czy skansenów, staram się uzupełnić książkami historycznymi.
„Damy ze skazą” nie są w moim odczuciu taką stricte książką historyczną, ponieważ liczne domysły, subiektywne interpretacje nie do końca poznanych faktów, delikatnie wytrącają ją z tego gatunku. Jednak myślę, że nie jest to jej minus, lecz odwrotnie. Dzięki temu zabiegowi książkę spokojnie może czytać kompletny laik historii wczesnej historii średniowieczna. Nie jest to zbombardowana suchymi faktami historycznymi pozycja, którą nie każdy może udźwignąć.
Autor zabiera nas w podróż do czasów, kiedy żyły Maria Dobroniega, Przedsława oraz bazowa postać książki – Rycheza. Postaci te są bardzo często pomijane lub zdawkowo przedstawiane uczniom podczas nauki historii w szkole. A szkoda...
Książka została napisana w niezwykle ciekawy sposób, który nie pozwoli czytelnikowi zaznać ani na moment znużenia. Dodatkowo możemy podczas rozrywki znacząco poszerzyć swoje horyzonty dotyczące historii wczesnego średniowiecza i warunków, w jakich żyli ówcześni ludzie.
Z czystym sumieniem polecam Wam tę książkę. Jeżeli ktoś z Was czytał już „Żelazne damy” to nie ukrywam, że ta jest nieco słabsza. Jednak myślę, że mimo tego będzie to fantastyczna rozrywka, warta poświęcenia Waszego czasu :)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
16-05-2018 o godz 00:00 przez: Tom Earl
Świetna książka. Do przeczytania. Nawet bym powiedział, że chętnie bym ją widział w lekturach szkolnych. Może niekoniecznie szkoły podstawowej, ale w liceum - pomysł do przemyślenia przez decydentów. Zrzekam się praw autorskich. Czytałem jednym tchem. Jakoś tak się składa, że historie kobiet nadają zupełnie inny koloryt sprawom, które znam z lekcji historii. Przeszłość polski staje się bardziej żywa i zdecydowanie bardziej interesująca. Poza samym podejściem do opowiadania historii polegającym na przedstawianiu jej z perspektywy losów konkretnych kobiet, to jest po prostu świetnie napisana książka. Jestem skłony chodzić po ulicach warszawy i zachęcać ludzi do czytania....
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
14-03-2017 o godz 11:36 przez: Piotr Goldmann
Nie powiem,ciekawa. Dobrze się ją czyta. Nie zmienia to faktu, że treści w niej zawarte, niczym w filmie historycznym klasy B, są niepodparte udokumentowanymi faktami. Mamy więc do czynienia z opowieścią o sile i heroiźmie autentycznych postaci historycznych, ale jednocześnie musimy pamiętać, że w dużej mierze opartą na wyobraźni autora lub dawnych kronikarzy. Ale nie ma w tym nic dziwnego, wszak nawet kronikom Galla Anonima nie można w stu procentach wierzyć.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
28-07-2017 o godz 09:13 przez: Bozena Reinhold
Dla uwielbiających historię ....ciekawostki o kobietach rządzących i nie tylko...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
30-12-2017 o godz 08:52 przez: anonymous
super książki kupiłam bratu na gwiazdkę i ... sama pierwsza czytam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
01-08-2017 o godz 13:56 przez: anonymous
świetna pozycja , polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
09-09-2020 o godz 12:37 przez: Czytam duszkiem
Lubię historię i okres średniowiecza z jego mrocznymi dziejami, więc bibliotekarka wcale nie musiała mnie długo namawiać, by sięgnąć po książkę Kamila Janickiego pt. „Damy ze skazą”. Jednak… Jednak przyznam, że gdy zobaczyłam okładkę z postacią kobiety, która ma przedstawiać średniowieczną władczynię (na co wskazywałyby przydane jej atrybuty), ale ufryzowaną wg współczesnej mody, nieco się zawahałam. Głos wewnętrzny syknął „No, co ty! Chyba nie będziesz oceniać książki po okładce?”, próbując nieco wyłagodzić moją rozterkę. Skonfundowana przebiegłam wzrokiem po podtytule „Kobiety, które dały Polsce koronę. Prawdziwe historie”, lecz i on nie rozwiał mojej nieufności, ale książka ma solidną twardą oprawę, na końcu przydatny indeks osób oraz przypisy z odnośnikami do materiałów źródłowych, a także notę od autora. Z tylnej okładziny dowiadujemy się również, że bohaterkami będą Europejki z XI stulecia: Matylda – siostra Ottona III (u nas kojarzonego głównie ze względu na zjazd gnieźnieński), Rycheza – żona Mieszka II, pierwsza królowa Polski (o zgrozo!!! Niemka!!!) oraz Przedsława – księżniczka ruska, córka Włodzimierza I Wielkiego, siostra Jarosława Mądrego i… ofiara Bolesława Chrobrego. Kobiety, które rzekomo dały Polsce koronę. Tak to się zaczęło… Kamila Janickiego kojarzę jako publicystę specjalizującego się w wybranych okresach historii Polski. Autor pióro ma wprawne, więc jego książkę czyta się niewątpliwie więcej niż dobrze, a opowieść płynnie układa się w całość. Momentami aż tak płynnie, że fakty mieszają się z domysłami i czystą fantazją. I nie mówię tu o wyraźnie wydzielonych beletryzowanych fragmentach, które mają na celu urozmaicić treść a postaciom z tamtego okresu dodać nieco kolorytu, bo poprzez wyeksponowanie w wymyślonych scenach konkretnych emocji, ambicji czy animozji charaktery bohaterów zyskują na wyrazistości (swoją drogą nic bardziej nie nadaje się później na materiał do słodkiej zemsty niż zwykła ludzka krzywda). A u Janickiego po prostu więcej własnej twórczości polegającej na nadinterpretacji zdarzeń niż samych faktów. Powiecie, że przecież historia zajmuje się relacjonowaniem i badaniem przeszłości, a także nadawaniem jej znaczenia. Owszem, z tym że jeśli trudno o właściwe znaczenie, to niech chociaż będzie ono wielce prawdopodobne. U Janickiego akurat pod tym względem panuje spora doza wolności, gdyż dobudowuje on sobie do faktów własną wizję, czasami zupełnie niemającą oparcia w rzeczywistości, a więc stricte hipotetyczną i przy okazji jakże chwytliwą marketingowo. Tym samym Janicki nie tyle stawia na fakty co na atrakcyjną fabułę. W efekcie otrzymujemy materiał, który nazwałabym raczej skrojoną pod publiczkę historią w stylu pop. Spośród trzech bohaterek prym wiedzie Rycheza. Z kart książki wyłania się obraz kobiety niezależnej, która samodzielnie decydowała choćby o architekturze Krakowa i niemal jej wyłączne starania na dworze cesarskim zaowocowały koroną dla pierwszych Piastów. Osoba Rychezy, jej cechy charakteru, koneksje rodzinne, możliwości majątkowe bez wątpienia odegrały w pewnych procesach znaczącą rolę, lecz nie sposób uznać, iż ona jedna była ich motorem czy sprawczynią. Sformułowanie „średniowieczna feministka” zakrawa na oksymoron. Czytając „Damy ze skazą” przygotujcie się na więcej tego typu przerysowań, bo Janicki koncentrując się na damach, często traci z oczu ówczesnych mężczyzn, których aspiracji i znaczenia nie sposób pominąć. W czeluściach autorskiej niepamięci przepadają także pozostałe okoliczności. Dlatego przestrzegam przed bezrefleksyjną nauką historii na podstawie tego materiału, bo choć są tu fakty, to jednak ich wykładnia często pozostawia sporo do życzenia. Natomiast w sposób ciekawy i bardzo przystępny dla laika potrafi Janicki oddać obraz epoki z jej społecznymi trendami, modami, religijnymi manierami, dynastycznymi smaczkami aż na stereotypowym myśleniu i politycznych bezpardonowych rozgrywkach kończąc. Nierzadko posługuje się porównaniami do współczesności, przez co łatwiej wychwycić różnice lub dostrzec podobieństwa w motywach działań poszczególnych osób. Janicki pisze także zrozumiałym i prostym językiem. W wielu miejscach pozwala sobie również na naświetlenie problemu, pokazanie tła zagadnienia, a wszystko po to, by czytelnikowi wygodniej było się poruszać wśród rodowych koligacji i często sprzecznych interesów, konsekwentnie jednak daleki pozostaje od skostniałego akademickiego ascetyzmu. Momentami jest wręcz zabawny, a nawet ironizujący. Jeśli pozwolicie sobie płynąć swobodnie z nurtem opowieści, bez kwestionowania pewnych wątków, bez oceniania trafności ich interpretacji czy podważania toku myślenia autora, to „Damy ze skazą”... Całość recenzji tu: https://czytamduszkiem.blogspot.com/2020/09/kamil-janicki-damy-ze-skaza-z.html Zapraszam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-12-2016 o godz 20:57 przez: Zatracona w książkach
Kamil Janicki to autor, który nie boi się łączyć prawdy historycznej z niewielką nutą fabularyzowanych wątków. W efekcie czytamy książkę historyczną, a dostajemy opis wewnętrznych rozterek głównych bohaterek, ich trosk, marzeń i obaw, a także prawdopodobnych wydarzeń z ich udziałem. W wyniku takiego zabiegu wszystko, o czym czytamy staje się nam bliższe, a bohaterowie i ich postępowanie bardziej zrozumiałe. Gdybyśmy dostali suchy tekst, okraszony mnóstwem przypisów i polemik z innymi autorami, lektura „Dam ze skazą” stałaby się książką jedynie dla największych pasjonatów historii. Janicki postanowił jednak przybliżyć nam sylwetki wczesnośredniowiecznych kobiet na szczytach władzy, w sposób, który ukazuje je jako pełnokrwiste bohaterki najlepszych powieści.
Tytuł książki wskazuje, że będziemy mogli poczytać o kilku kobietach, jednak zdecydowana większość tekstu została poświęcona Rychezie. Żonie Mieszka II, córce siostry cesarza Ottona III. Można powiedzieć, że to ona jest główną bohaterką książki. Pozostałe kobiety wypadają na jej tle słabo. Nie oznacza to jednak, że autor pominął najważniejsze żeńskie postaci epoki i to nie tylko z ziem polskich. Żony i matki niemieckich cesarzy, opatki najważniejszych klasztorów czy wysoko urodzone damy, które miały swój głos w rozgrywających się wydarzeniach również pojawiają się na kartach tej książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-11-2016 o godz 18:36 przez: Janusz Obrączka
Wszyscy którzy czytali Pawła Jasienicę a zwłaszcza Polskę Piastów mogli uważać ze okres sredniowiecza niczym nie moze nas zaskoczyć. Ten Jasienica na którego poglądy historyczne nie wolno było sie w szkole powoływać, uważany był za historyka ktory pisze sobie a historia sobie. Teraz Jasienicę wszyscy uważamy ze historyka odważnego pozwalającego sobie polemizować z przyjętymi standardami. Nie chodzi jednak o historie samą w sobie ale język w jaki Paweł Jasienica sprzedawał nam swoją historie czyli ciekawą. Historie Jasienicy czytało sie z wypiekami na policzkach i .....Właśnie i nikt nie przypuszczał ze po latach ukazują sie Zelealazne Damy, kobiety Złotego wieki i Damy ze skazą Kamila Janickiego. Ta ostatnia pozycja to próba przedstawienia historii po roku roku 1025 czyli okres o którym nie wiemy nic a materiały o tym okresie sa nawet nie skąpe a żadne. A nasi ówcześni Gall, czy Długosz starają sie za wszelkie pominąć. Próby nie pominięcia tego okresu całkiem sprawnie przedstawia autor Damy ze skaza czyli Kamil. Janicki. Z ogromna przyjemnością wchodzimy w okres Mieszka II, Bezpryma, Ottona i Rychezy Piastowskiej królowej ktora zawsze była i nikt, nikt tego tytułu nie pozbawił. Zachęcam bo słowa moje tego nie oddadzą a Janickim czy Jasienica to ja nie jestem
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-12-2016 o godz 13:21 przez: barwinka
Sięgając po książki Kamila Janickiego mam już pewność, że przeczytam o ludziach, ich historiach, problemach i ambicjach. Od jego książek bije życie, ma się wrażenie, jakby przedstawione tam osoby żyły chwilę temu, a wraz z lekturą stają się nam one coraz bliższe. "Damy ze skazą" nie przedstawiają historii Polski ani Cesarstwa Niemieckiego, nie przedstawiają wojen, walk i narodzin - choć wszystkie te miejsca i wydarzenia znajdują się w tej książce. To jednak, co wyłania się z tej książki to osoby, które żyły w czasach Piastów: kochały, nienawidziły, miały ambicje lub chciały się zemścić, kochały dzieci, albo miały manię wielkości...

To jak Kamil Janicki potrafi przywracać żywych ludzi, przedstawia historię w sposób nie tylko przystępny, ale również niezwykle pasjonujący, rzadko się zdarza. Po lekturę jego książek powinni sięgnąć wszyscy, również te osoby, którym historia jawi się jako nudny ciąg dat i miejsc. Takie książki jak Damy ze skazą pokazują, że wystarczy odpowiednie podejście, aby nie tylko zainteresować historią, ale również niesamowicie w nią wciągnąć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-11-2016 o godz 00:00 przez: anossunk
Nie sądziłem, że zagadnienia historyczne można przedstawić w tak interesujący sposób. Dzięki tej książce zupełnie inaczej spojrzałem na historię. Kamil Janicki w bardzo ciekawy sposób przedstawić sylwetki kobiet, które wypłynęły na tworzenie historii. Przyznam się szczerze, że całość czytałem z zapartym tchem. Na pewno tej wiedzy, która została zawarta w tej książce nie znajdziemy w podręcznikach, ćwiczeniach czy filmach. Zdecydowanie jest ona unikatowa i wyjątkowa. Koniecznie musicie ją przeczytać. Dla mnie póki co numer jeden wśród książek historycznych!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-11-2016 o godz 14:11 przez: LexiGrey
Uwielbiam książki opowiadające historię Polski i świata. Chociaż przyznam szczerze, że nie jestem wielkim znawcą średniowiecza i wiele rzeczy potrafi mnie zaskoczyć. Na przykład to: jak można przegrać siostrę w chińczyka?! No jak tak można zrobić? A jednak. Otton III tak przegrał los swojej siostry Matyldy. Kobiety, która została matką Królowej Polski, żony Mieszka II Rychezy. Ksiażka jest świetna. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-11-2016 o godz 20:16 przez: widzimisie
Ciekawa książka osadzona w Średniowieczu. Losy Bolesława Chrobrego, Mieszka II ale także, a może przede wszystkim Rychezy czy Przedsławy. Czasy które opisuje autor, nie należały do najfajniejszych. Szczególnie dla kobiet - gwałty, przemoc to była codzienność. I to niezależnie od tego czy to była zwykła mieszczka, chłopka czy księżna - czego przykładem jest wymieniona Przedsława. Bardzo ciekawa książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2016 o godz 21:10 przez: Alicja Spałek
Damy ze skazą to książka nie tylko dla wielbicieli historii Średniowiecza. To książka dla każdego, kto lubi dobrą literaturę. Bo styl pisania autora jest naprawdę wciągający. Zupełnie nie czuć, że nie jest to powieść spod znaku płaszcza i szpady, a książka popularnonaukowa, ze źródłami, pełna historycznych faktów. Bardzo polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-11-2016 o godz 15:13 przez: Tasunka
Kamil Janicki potrafi naprawdę zauroczyć. Pisze bardzo fajnym językiem, ciekawie opowiada historię. Damy ze skazą to książka, która naprawdę potrafi zaciekawić, nie tylko miłośników historii. Ale każdy kto historią, zwłaszcza Polski się interesuje, powinien mieć tę książkę w swojej biblioteczce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-11-2016 o godz 13:26 przez: aniaD
To już nie pierwsza książka tego autora. Polecam też pozostałe z tej serii. Autor ma wyjątkowy styl - nie wykłada historii, ale snuje opowieść. Wszystko poparte przypisami, choć i wiele domniemań i dociekania, co wcale nie ujmuje nic z merytorycznej strony tych pozycji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-11-2016 o godz 00:00 przez: gburek
Wybrałam sobie tę ksiażkę jako prezent na urodziny. Udało się ją dostać w przedsprzedaży więc i ja ją właśnie czytam :) Wciąga natychmiast. W zasadzie pierwsza strona wprowadza nas już w naprawdę interesujący świat. Dla mnie ta ksiażka to prawdziwa bomba :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

O autorze: Janicki Kamil

Damy złotego wieku Janicki Kamil
5/5
31,45 zł
49,90 zł
Damy ze skazą Janicki Kamil
0/5
28,90 zł
33,99 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Ty albo żadna Kordel Magdalena
4.8/5
28,55 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sielanki Saunders George
5/5
31,81 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.7/5
35,87 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sto pociech Szymborska Wisława
4.9/5
19,20 zł
29,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.5/5
34,89 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
37,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
28,49 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 10 grudnia Saunders George
5/5
31,80 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
66,72 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Różaniec Ryś Grzegorz
5/5
21,75 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.4/5
25,28 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego